7 lip, 2013 przez

Fontanna asynchroniczna


Fontanna to najbardziej szablonowy trik na parzystą liczbę piłek. Każda ręka ma swoje „własne” dwie piłki, ponieważ podczas żonglerki nie zmieniają one ręki. Mimo że to najprostszy pattern 4-piłkowy, Fontanna jest bardzo atrakcyjna i robi większe wrażenie niż triki na 3 piłki. Poniżej videotutorial, który nauczy Cię krok po kroku jak żonglować 4 piłkami oraz dokładny opis tekstowy z sugestiami i wskazaniami na potencjalne błędy.

 

Poziom trudności – 3/5  Siteswap : 4

Co warto umieć przed tym trikiem?

  • Kaskada na 3 piłki (najlepiej przynajmniej minutę)
  • 2 piłki w jednej ręce na obie ręce (na tyle dobrze, aby piłki leciały na tą samą wysokość i nie uciekały na boki)

Kilka słów wstępu: Piłki wyrzucaj mniej więcej na wysokość czoła, trenuj na obie ręce, aż poczujesz się pewnie.

Krok 1.

Nawet jeśli umiesz już 2 piłki w jednej ręce, zachęcam Cię, aby potrenować to trochę przed następnymi krokami na obie ręce (od wewnątrz do zewnątrz)

Krok 2.

Potrenuj jeden z 423, mianowicie chodzi mi o tę wersję, w której najpierw jedna ręka robi dwa wyrzuty od wewnątrz do zewnątrz, potem przerzuca drugą piłkę do drugiej ręki i ona wykonuje dwa rzuty od wewnątrz do zewnątrz itd. Zobacz filmik tutaj z trikiem Basic 423 (nie gif, tylko filmik na samym dole)

Krok 3.

Weź 4 piłki, po dwie do każdej ręki. Narazie wykonaj 3 wyrzuty (jedna ręka robi dwa, a druga jeden). I tak zaczynając od prawej: prawa, lewa, prawa i złap piłki. Jeśli zaczynasz od lewej ręki, zrób to odwrotnie. Potrenuj to zanim przejdziesz do następnego kroku, czyli do 4 wyrzutów.

Krok 4.

Teraz czas na 4 wyrzuty, jest to moim zdaniem najważniejszy krok. Ćwicz go najdłużej. Wyrzucaj piłki po kolei (prawa, lewa, prawa, lewa lub odwrotnie) dość szybko, ponieważ nie ma czasu na przerwy między wyrzutami i łap piłki.

Krok 5.

Przejdź do większej ilości wyrzutów. Próbuj z 6, 8, potem 10.

Uwagi i podpowiedzi:
1. Jeśli piłki lecą zbyt szeroko lub zbyt wąsko i się uderzają, wróć do 2 piłek i trenuj wyrzuty na jedną rękę.

2. Pamiętaj, że żonglowanie 4 piłkami jest dosyć trudne. Nie przejmuj się, jeśli uczysz się dość długo. Bądź cierpliwy/a

3. Żongluj tak, aby piłki leciały dookoła (od wewn. do zewn) a nie przed (za) sobą.

Powodzenia, miłej nauki 🙂

Więcej o Bartek Bilejczyk

Żonglerką zainteresowałem się na początku 2013r. i od tego momentu rozwijam swoje umiejętności. Postanowiłem założyć stronę internetową, a ponadto kanał na YouTube - jakzonglowac, gdzie dodaję tutoriale żonglerskie i uczę ludzi. Poza tym interesuję się ekonomią, koszykówką (głównie NBA) i rozwojem osobistym. Ściągnij też moją aplikację na Androida - Żongluj z jakzonglowac.pl !!