FAAAC III – Work in Progress ART MEETING 2009

Opublikowano:

FAAAC IIIWork In Progress Art Meeting (FAAAC III) – Srebrna Gora i okolice ( gmina Stoszowice ) : luty, marzec, kwiecien 2009

Stowarzyszenie Kejos the-at-er ( Wroclaw, PL ) i FAAAC – Formation Alternative et Autogérée aux Arts du Cirque (La Chetre FR)
Zaprasza chtnych do wzięcia udziału w trzeciej edycji projektu edukacyjno – artystycznego

Luty: warsztaty teatralne i około teatralne
– warsztat buto 10 dni
– warsztay z klaunady 10 dni
– warsztaty teatralno – ruchowe 10 dni

Marzec : miesiąc przygotowawczy , próby i organizacja wydarzeń na kwiecień

Kwiecien :
– 5 dniowy festiwal _onglerski ( Gala, open stage, warsztaty…)
– kabarety cyrkowo teatralne
– animacje
– happeningi
– koncerty muzyczne
– wystawy fotograficzne
– wydarzenia plastyczne

Zapraszamy do współpracy podczas projektu luidzi aktywnie interesujących się cyrkiem, teatrem ruchu, artystów plastyków, fotografików, grafików oraz animatorów kultury

W przyszłym roku postanowiliśmy zmienić formule i miejsce projektu. Postanowiliśmy popularyzować nowa młoda sztukę w Polsce, również na terenach małych miasteczek i terenach wiejskich. Kolejna edycja projektu stanowiła by 3 miesięczna rezydencje w jednym z miasteczek Dolnego Śląska.
Pierwszy miesiąc luty 2009 to warsztaty dla międzynarodowych członków zeszłych edycji festiwalu ( 30 osób ) .
Miesiąc II marzec to okres przygotowawczy do miesiąca III – kwietnia , stanowiącego główną część projektu. W Marcu i kwietniu ilość uczestnikówˇ wzrosła by co najmniej o 30 kolejnych animatorów i artystów.
W ciągu miesiąca III – kwietnia chcielibyśmy przeprowadzać ăakcje artystyczneÓ ( przedstawienia, pokazy , koncerty, wystawy, happeningi, warsztaty dla młodzieży… ), w każdej z możliwej do wykorzystania przestrzeni miejskiej ( sale gimnastyczne, kino, dom kultury główne place, ulice, dworce, szkoły, kina, teatry… ) Założeniem projektu jest zbadanie czy sztuka, aktywność kulturalna i artystyczna może wpłynąć w jakikolwiek sposób na życie określonej społeczności. Czy może je zmienić i w rzeczywisty sposób oddziaływać na ludzi. Czy jest jakąś siłą sprawczą czy tylko estetyczną zabawą?
Aktywności i działanie w miesiącu 3 nie ograniczał´ by się tylko do sztuki teatralnej i cyrkowej ale plastyki, fotografii, muzyki, video…

www.kejos.org
dyskusja na forum

Więcej o Julian

Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.

Podobne wpisy

Julian
Julianhttp://www.akrobatykawkole.pl
Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.