Discovery World – circus

Opublikowano:

kulisy cyrku„Kulisy cyrku” – to nowy serial, który możecie oglądać w piątki o godzinie 21.30 na kanale Discovery World. W kolejnych 6 odcinkach będziemy podglądać pracę artystów i techników w nowojorskim cyrku Big Apple.
Terminy emisji i opisy odcinków przeczytacie poniżej.

Cyrk Big Apple – jeden z najbardziej znanych cyrków na świecie, który powstał w 1977 roku w Nowym Jorku. Co roku, wraz z nadejściem wiosny i rozpoczęciem sezonu zespół liczący ponad setkę osób przygotowuje nowy program, z którym objeżdżają kolejne amerykańskie miasta na trasie swojego tournée. Zachwycające show, podczas którego swoje popisy dają akrobaci, poskramiacze słoni i lwów, klauni, gimnastycy i wielu innych, świetnie przygotowanych artystów. To niesamowite przeżycie dla publiczności, wypełniającej zazwyczaj po brzegi miejsca na widowni cyrkowego namiotu. Jednak w cieniu blasku jupiterów i hałasu podgrzewającej dramaturgię show muzyki toczy się prawdziwe, pozbawione masek i gadżetów życie cyrkowców, którzy zmagają się z wieloma problemami. Kolorowy świat cyrkowej areny za kurtyną zmienia się w pasmo często dramatycznych wydarzeń, które nie pozostają bez wpływu na całe show: choroba nowotworowa jednego z akrobatów stawia pod znakiem zapytania jeden z głównych punktów programu. Szokujące doniesienia prasowe dotyczące jednego z pokazów sprawiają, że dyrekcja cyrku zmuszona jest do wykreślenia go z programu. Kryzys ekonomiczny odbija się poważnie na finansowej płynności cyrku, a sroga zima, która zastaje cyrkowców w Nowym Jorku, sprawia, że nie mogą podłączyć się do zamarzniętych rur, a tym samym odpowiednio przygotować do występu…

Jednak praca zespołowa, silna motywacja i wiążące cyrkowców więzi przyjaźni sprawiają, że z każdej kryzysowej sytuacji starają się wyjść obronną ręką. Zaś co roku, gdy zbliża się koniec tournée, żegnają się ze sobą ze łzami w oczach, nie wiedząc, czy spotkają się ponownie, w niezmienionym składzie, podczas kolejnego sezonu. Oto fascynujący świat cyrkowej, prawdziwej codzienności, ciężkich treningów, konfliktów i życiowych problemów, których nie widać na cyrkowej arenie – miejscu niesamowitych wrażeń, zabawy i uczty dla oka.

Opisy odcinków:

Kulisy cyrku: Odcinek 1
(ang. Circus: Episode 1)
Emisja: piątek, 4 lutego o godz. 21.30

Licząca 150 osób ekipa cyrkowa nowojorskiego Big Apple Circus przygotowuje się do tegorocznego tournée. Przed nimi setki pokazów, jakie będą dawać niemal dzień w dzień w kolejnych odwiedzanych przez nich amerykańskich miastach. Przyjrzymy się z bliska ich przygotowaniom do pokazów, poznając jasne i ciemne strony pracy cyrkowców.

Kulisy cyrku: Odcinek 2
(ang. Circus: Episode 2)
Emisja: piątek, 11 lutego o godz. 21.30

Trwają ostatnie przygotowana, zbliża się bowiem termin pierwszego show. Wielu z cyrkowców jest jednak zestresowanych, w tym Glen – klaun, który obawia się, że przygotowany przez niego nowy program artystyczny nie spodoba się dyrektorowi cyrku. Oglądając ten odcinek, przekonamy się, jakie stosunki panują pomiędzy poszczególnymi członkami tej cyrkowej rodziny i jeszcze bardziej zgłębimy interesujący styl życia każdego z artystów.

Kulisy cyrku: Odcinek 3
(ang. Circus: Episode 3)
Emisja: piątek, 18 lutego o godz. 21.30
Cyrk wyruszył w trasę. Wielka karawana wozów przemierza setki kilometrów, przemieszczając się od miasta do miasta po USA. Wraz z przybyciem do Dulles w Wirginii, gdzie ma się odbyć pierwsze przedstawienie, jeden z cyrkowców rezygnuje ze swojego pokazu – informuje ekipę, że zdiagnozowano u niego nowotwór. Inny pokaz z kolei zostaje odwołany wskutek szokujących informacji, jakie otrzymała na jego temat dyrekcja cyrku. Atmosfera w cyrku robi się gorąca. Pogarsza ją dodatkowo kryzys ekonomiczny, który również cyrkowcom dał się we znaki – wpływy ze sprzedanych biletów są wyjątkowo niskie…

Kulisy cyrku: Odcinek 4
(ang. Circus: Episode 4)
Emisja: piątek, 25 lutego o godz. 21.30
Postój w nowojorskim Lincoln Center jest najbardziej wymagającym przystankiem na trasie. W mieście cyrkowców zastaje sroga zima, w tym mroźne wiatry, hulające po nieogrzewanych wozach mieszkalnych, i zamarznięte rury z wodą, do których cyrk się podpina podczas postoju. Oto szara rzeczywistość cyrkowców, której zza kurtyny cyrkowej areny nie widzi rozbawiona pokazami publiczność. Poznamy także historię kilku osób z cyrkowej grupy, w tym także założyciela Big Apple Circus, który musi podjąć życiową decyzję: pozostać w cyrku czy z niego odejść w zamian za „prawdziwe życie”.

Kulisy cyrku: Odcinek 5
(ang. Circus: Episode 5)
Emisja: piątek, 4 marca, o godz. 21.30

Paul Binder, założyciel Big Apple Circus, wybiera się w coroczną podróż w poszukiwaniu nowych cyrkowych talentów. Zamierza też odwiedzić najsławniejszy na świecie festiwal sztuki cyrkowej w Monte Carlo. Jest to okazja nie tylko do tego, by zobaczyć, jak zmienia się branża cyrkowa, ale także by odświeżyć kontakty z międzynarodową społecznością cyrkową. Poznamy członków i założycieli cyrkowych ekip z całego świata, często oddanych tej pracy od początku do końca życia.

Kulisy cyrku: Odcinek 6
(ang. Circus: Episode 6)
Emisja: piątek, 11 marca, o godz. 21.30

W tym ostatnim odcinku serii przyjrzymy się trzem ostatnim miesiącom cyrkowego turnée. Część z cyrkowców po cichu cieszy się, że powoli kończy się sezon wyczerpującej pracy, jednak nie wszyscy są pewni, czy dostaną angaż podczas kolejnej trasy. Wielu z cyrkowców planuje po tym sezonie zacząć coś nowego – tak jak urodzony i wychowany w cyrku 17-letni akrobata, który postanawia pójść do koledżu. Wzruszającym pożegnaniom uczestników cyrkowej ekipy nie ma końca…

dyskutuj na forum

Więcej o Julian

Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.

Podobne wpisy

Julian
Julianhttp://www.akrobatykawkole.pl
Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.