28 maj, 2012 przez

Cyrkowy Dzień Dziecka z Dwiema Siostrami


cyrkowy dzień dzieckaPanie, panowie, oto przed wami
cyrk nie z tej ziemi, cyrk nad cyrkami.
Ten występ przyćmi każdą zapowiedź.
To się po prostu nie mieści w głowie.
Cyrk Trampolina spektakl zaczyna!!!
Bez braw ni rusz! Orkiestra, tusz!

Wydawnictwo Dwie Siostry i Muzeum Plakatu w Wilanowie zapraszają dzieci w wieku 5-10 lat na warsztaty plastyczne towarzyszące premierze książki „Cyrk”.
Razem z artystami – Grażką Lange oraz Aleksandrą i Danielem Mizielińskimi – dzieci stworzą magiczny, kolorowy cyrk Trampolina, pełen klaunów, akrobatów i iluzjonistów.
„Cyrk” to nowa książka dla małych i dużych czytelników ilustrowana klasycznymi plakatami cyrkowymi ze zbiorów Muzeum Plakatu.
Warsztaty odbędą się w niedzielę, 3 czerwca, w godz. 12.00-16.00, w Muzeum Plakatu w Wilanowie – Oddział MNW, ul. St. Kostki Potockiego 10/16, Warszawa.

Przebieg imprezy:
12:00–14:00 „Plakatowy zawrót głowy!”
Hektolitry farby, wielkie arkusze papieru, nieokiełznana dziecięca wyobraźnia i twórczy rozmach – czy trzeba czegoś więcej, by powstały niezwykłe cyrkowe plakaty? Oczywiście że nie, zwłaszcza gdy zajęcia prowadzą Aleksandra i Daniel Mizielińscy.

14:00 – 14:30 Pokaz kuglarski w wykonaniu duetu prawdziwych cyrkowców.

14:30 – 16:00 „C jak cyrk” – warsztaty ze sztukmistrzynią typografii Grażką Lange to jedyna okazja, by choć na chwilę zamienić się w… literę alfabetu!

Portal Kuglarstwo.pl objął oficjalny patronat nad tą imprezą.

Zapraszamy!

Więcej o Julian

Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.