13 sie, 2015 przez

Cirque du Soleil na EXPO 2015 – Allavita!


Allavita!by Cirque du Soleil at Expo 2015 Milan

Na tegoroczne targi EXPO 2015 w Mediolanie Cirque du Soleil przygotował coś specjalnego. Spektakl o tytule Allavita! opowiada o fantazyjnym ogrodzie i, według naszej informatorki Weroniki, nie zawodzi.
W ciągu 18 miesięcy powstał zestaw variété, który składa się z 14 numerów, oprawą nie odstający od regularnych występów zespołu. Tradycyjnie dla Cirque du Soleil szoł opiera się na zróżnicowanej sztuce współczesnego cyrku, połączonej z teatrem, tańcem, klaunadą, muzyką i bujnymi kostiumami. Jak na współczesne widowisko przystało, wykorzystano też projekcje multimedialne.  Łącznie wzięło w nim udział około 50 artystów z Włoch i ze świata. Zachęcamy do zobaczenia efektu końcowego, jak i wywiadów oraz scen zakulisowych w reportażu:

W wielkim skrócie: Allavita! ma bohatera o imieniu Leonardo, który dostaje w prezencie magiczne nasionko od babci. Z ziarna wyrasta Farro, który staje się niewidzialnym przyjacielem Leonarda. Zabiera go na fantazyjną przygodę, gdzie  muszą wykazać się odwagą, oraz doświadczają nadziei i grozy. Więcej ze spektaklu można zobaczyć w tym materiale: