31 mar, 2014 przez

Cirque du Solei – Kooza w Warszawie


kooza-warszawa

Światowej sławy Cirque du Soleil po raz pierwszy w historii zaprezentuje przedstawienie pod magicznym i tajemniczym tytułem KOOZA w wielkim białym namiocie.

Premiera tego widowiskowego przedstawienia w Polsce odbędzie się 18 września 2014 w spektakularnej konstrukcji wielkiego białego namiotu na błoniach Stadionu Narodowego. Kooza to elitarne widowisko, ukazujące w sposób – czasem wręcz – szokujący możliwości ludzkiego ciała poprzez spektakularne podniebne akrobacje artystów w nieziemskich, zachwycających blaskiem kostiumach. Kooza to widowisko trzymające w napięciu, pobudzające wyobraźnię magią kolorów i opowiadaną historią.

Od początku 2013 roku, KOOZA podróżuje po Europie, wcześniej zachwycając ponad 4 miliony widzów w Ameryce Północnej i Japonii. Już we wrześniu 2014 roku Kooza zatrzyma się w Polsce.

KOOZA to powrót do początków Cirque du Soleil, który łączy w sobie dwie tradycyjne cechy – widowiskowe akrobacje oraz sztukę rozbawiania publiczności do łez. Nazwa wywodzi się z sanskrytu od „koza” i oznacza „paczkę”, „szkatułkę” lub „skarb”. Słowo to zostało wybrane dla podkreślenia idei tej produkcji – „circus in a box”.

– KOOZA opowiada o związku człowieka ze światem dobra i zła – mówi reżyser David Shiner. – Historia jest zarazem zabawa, lekka i otwarta ale też podkreśla wiele ważnych idei. Wraz z rozwojem akcji poruszamy pojęcia takie jak strach, tożsamość, uznanie i władza.

Przedstawienie rozpoczyna się od sceną w której „Oszust” niespodziewanie wyskakuje przed „Niewinnym” i jest jedną z wielu zaskakujących scen przedstawienia. Akcja zabiera „Niewinnego” w magiczną podróż pełną spektakularnych bohaterów, poznaje on na swojej drodze m.in. „Króla”, Kalaunów, „Heimlossa”, „Nieznośnego Turystę” i jego „Szalonego Psa”.

Między siłą i słabością , śmiechem i zabawą, zawirowaniami i harmonią KOOZA to przede wszystkim elektryzujący, egzotyczny i magiczny świat pełen niespodzianek i dreszczu emocji, śmiałych bohaterów i pełnego zaangażowania.

Bilety na Cirque du Soleil w Warszawie dostępne w sprzedaży od 1 kwietnia.
Bilety na spektakle odbywające się:
w piątek, sobotę i niedzielę.
-374 zł
-253 zł
-143 zł

Bilety na spektakle odbywające się:
we wtorek, środę i czwartek.
-356 zł
-236 zł
-132 zł

19 września piątek 16:30 i 20.00
20 września sobota 13.30
21 września niedziela 13.30 i 17:00
23 września wtorek 20.00
24 września środa 20.00
25 września czwartek 20.00
26 września piątek 16:30 i 20.00
27 września sobota 16:30 i 20.00

Widowisko na błoniach Stadionu Narodowego w dniach 19-27 września 2014 roku.
Więcej informacji na cirquedusoleil.com oraz cds-kooza.pl.

Oficjalni sponsorzy DHL, Xerox, Starwood Preferred Guest.

Oryginał tekstu pochodzi z serwisu Stadionu Narodowego.

Więcej o bas

Promotor kuglarstwa w Polsce oraz miłośnik jednego koła