Cirque de Soleil po raz pierwszy w Polsce

Opublikowano:

cirque de soleil saltimbancoCirque de Soleil (z fr. – „Cyrk słońca”) powstał w 1984 roku i aktualnie jest to jeden z najbardziej uznawanych cyrków nowej ery.
W skład Cyrku słońca wchodzą artyści z całego świata. Główna kwatera grupy znajduje się w Montrealu w Kanadzie, gdzie znajdują się ośrodki treningowo-szkoleniowe, w których powstają kolejne pokazy. W przedstawieniach nie występują zwierzęta!

W Polsce mają pojawić się 19-22 stycznia w Trójmiejskiej ErgoArena. Tam zostanie zaprezentowany pokaz „Saltimbanco”.

Saltimbanco-z włoskiego „saltare w banco”, co dosłownie oznacza „skakać na ławce”, wprowadza widza w fantazyjny świat metropolii i jej mieszkańców. Chwyta esencję miasta, pokazując ludzi w nim mieszkających, podobieństwa i różnice między nimi, rodziny i grupy, uliczny zgiełk, piętrzące się drapacze chmur. Na scenie zobaczymy zdumiewające akrobacje i pokazy niezwykłej sprawności w popisach solowych oraz scenach grupowych. Części takie jak „Chińskie tyczki” czy „Rosyjska huśtawka” to pokaz niezwykłej równowagi, skoków i obrotów, a popisy na trapezie i bungee rzucają wyzwanie grawitacji. Poza tym pojawia się także żonglerka, akrobacje rowerowe czy jedyne w swoim rodzaju występy klaunów. Wszystko to jest doskonałe technicznie, niezwykle kolorowe ze świetnym światłem i muzyką, czyli w standardzie Cirque de Soleil

Bilety od 125zł.

Wideo Saltimbanco | Bilety
dyskutuj na forum

Więcej o Julian

Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.

Podobne wpisy

Julian
Julianhttp://www.akrobatykawkole.pl
Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.