Circus Next

Opublikowano:

15 kwietnia ruszył nabór pomysłów na realizację projektu artystycznego z dziedziny nowego cyrku do konkursu organizowanego przez międzynarodową Platformę Circus Next. Po raz pierwszy, dzięki nawiązaniu współpracy Warsztatów Kultury i Carnavalu Sztukmistrzów z Platformą Circus Next, udział w tym prestiżowym konkursie mogą wziąć artyści z Polski.

Platforma została powołana w celu identyfikacji i wspomagania poszukujących artystów z dziedziny współczesnego cyrku. Skupia się na oryginalnych i wyjątkowych projektach mogących wywrzeć wpływ na rozwój całego cyrku współczesnego.

Platforma CN składa się z 30 członków z 17 krajów europejskich (przedstawiciele europejskich festiwali, teatrów i cyrków impresaryjnych oraz szefów placówek związanych z nowym cyrkiem).

Nabory odbywają się na 3 poziomach:

  • poziom krajowym, lokalnym (Polska): dwa ze zgłoszonych projektów zostaną zarekomendowane przez lokalne polskie Jury do dalszego udziału w konkursie.
  • poziom platformy: 22 członków platformy zarekomenduje 12 projektów, które zaprezentują 20 minutowy pokaz pracy w toku przed profesjonalistami i członkami Jury artystycznego.
  • poziom profesjonalny: Jury artystyczne wybierze 6 projektów, które dostanie możliwość realizacji projektu.

Udział w projekcie przynosi korzyści nie tylko w przypadku otrzymania dofinansowania, ale także rekomendacji do każdego z poziomów. Pozwala na usytuowanie się w profesjonalnym środowisku współczesnego cyrku. Daje możliwość zaprezentowania swoich pomysłów przed profesjonalistami. Oprócz wygranej w konkursie, członkowie platformy mogą indywidualnie wspomagać interesujące ich projekty na każdym z poziomów.

Do konkursu mogą zgłaszać się wschodzący artyści (tacy, którzy wcześniej nie mieli szansy prezentacji swojej twórczości w szerszym kontekście cyrku europejskiego) rezydujący w Europie, uprawiający współczesny cyrk, teatr ruchu czy sztukę w przestrzeni publicznej.

Carnaval Sztukmistrzów jest organizatorem lokalnego poziomu w Polsce, zajmuje się promocją projektu, lokalnym doradztwem, organizacją prac Jury.

Neerpelt, Belgique, le 28 mai 2018. Collectif Rafale présente Sanctuaire Sauvage dans le cadre des preselections de Circus Next Platform

Projekty składane są w języku angielskim do 7 czerwca poprzez aplikację znajdującą się na stronie: http://www.circusnext.eu/application/ Należy przesłać: 5 min nagranie z pracy w toku nad pomysłem, opis osiągnięć, wcześniejszych spektakli, pokazów, akcji performatywnych.

Więcej o bas

Promotor kuglarstwa w Polsce oraz miłośnik jednego koła

Podobne wpisy

bas
bashttp://jednokolo.pl
Promotor kuglarstwa w Polsce oraz miłośnik jednego koła