23 maj, 2015 przez

Chwilowo w bańce


Romain Laurent - Something Real. Człowiek zamknięty w bańce 1

Romain Laurent - Something Real. Człowiek zamknięty w bańce 2

Romain Laurent - Something Real. Człowiek zamknięty w bańce 3

Romain Laurent - Something Real. Człowiek zamknięty w bańce 4

Francuski fotograf Romain Laurent jest znany z perfekcyjnych manipulacji fotografiami. Nie kręci nimi, nie toczy ani nie podrzuca, ale mimo wszystko jakoś przykuwają uwagę kuglarza.
Seria zatytułowana Something Real opowiada krótką historię szarego człowieka, który najzwyczajniej w świecie przechadza się ulicami Nowego Jorku z głową w mydlanej bańce. Dzień jak co dzień, aż tu nagle bańka pęka, a historia się urywa.
Sam autor opowiada o swojej pracy tak:

To uczucie. (Seria) Ilustruje moment w czyimś życiu, kiedy ta osoba czuje się oderwana od rzeczywistości, pomimo że jest jej częścią i nagle się budzi. To coś niezdefiniowanego, uczucie, które jest nienamacalne i ledwo zauważalne przez niego i innych. Nie jest ani wesołe ani smutne, wisi pomiędzy, jest prawie normalne, ale trochę dziwne. Ale to „Coś Prawdziwego”.

Każdy z nas żyje w swojej bańce, ale dla mnie to brzmi jak kliniczny przypadek chwilowej derealizacji, która zdarza się podobno każdemu od czasu do czasu.
Nieskazitelny warsztat, lekki surrealistyczny akcent i ilustrowanie życia innego niż zwykle to cechy charakterystyczne dla grafiki Romaina. Możesz zobaczyć ją na jego fascynującej stronie.