Carnaval Sztuk-Mistrzów w Lublinie zakończony

Opublikowano:

CarnavalCzwarta edycja Carnavalu Sztuk-Mistrzów w Lublinie dobiegła końca.

Organizatorzy szacują, że tegoroczna, 4 edycja festiwalu zgromadziła rekordowo dużą publiczność, w liczbie ponad siedemdziesięciu tysięcy gości. Program liczył 110 pozycji odbywających się w centralnych punktach miasta w dzień i w nocy.

Największą popularnością w programie Carnavalu Sztuk-Mistrzów 2013 cieszyły się przedstawienia organizowane w malowniczej scenerii Placu po Farze. Niedzielny występ Magic Thora na Placu Litewskim oglądało osiemset osób. Ulubieńcy lubelskiej publiczności, nieprzewidywalni klauni Murmuyo & Metrayeta z Chile każdego dnia gromadzili publiczność liczącą trzy tysiące osób. W Wielkiej Paradzie Kuglarskiej, z Placu Litewskiego na Plac po Farze przeszło sześć tysięcy osób-artystów i widzów Carnavalu Sztuk-Mistrzów.

Tegoroczny Carnaval Sztuk-Mistrzów oferował niezwykle bogaty program, w tym zupełnie premierowe pozycje, które spotkały się z uznaniem publiczności, takie jak Klub Festiwalowy, czy produkcje specjalne: komiczny Kon-Cyrk, pokazany tylko w czwartek wieczorem oraz przygotowane przez dzieci pod opieką animatorów przedstawienie „Opowieść Cyrkowa” na podstawie lubelskiej legendy o Pięknej Inez, wystawione w niedzielę na Placu po Farze.

Lublin odwiedzili również goście z miast partnerskich – bułgarskiego Pernika i ukraińskiego Lwowa.

Konwent Żonglerski zapraszał na otwarte Warsztaty Kuglarskie wszystkich chcących spróbować swoich sił w sztuce cyrkowej. W miasteczku namiotowym na Błoniach zamieszkało 110 osób, z których najmłodsza miała dwa lata, a najstarsza pięćdziesiąt. Byli to goście między innymi z Niemiec, Szwajcarii i Ukrainy.

W ramach festiwalu Carnaval Sztuk-Mistrzów, tradycyjnie już, odbył się Urban Highline, spotkanie linochodów z całego świata. W tym roku do Lublina przyjechało aż dwustu zawodników slack line, aby trenować w niepowtarzalnej scenerii przestrzeni ulicznej przejścia wysokościowe. Zamontowano osiem lin – sześć nad Starym Miastem i dwie nad ulicą Wieniawską.

W sobotę odbyły się Mistrzostwa Polski w Trickline, które wygrali: Justyna Wallis z Krakowa i Dany Mênśik z Czech.

Dziękujemy za wspólnie spędzony Carnaval Sztuk-Mistrzów w Lublinie – mieście inspiracji.

Nowinka zaczerpnięta z zaprzyjaźnionego serwisu sztukmistrze.eu.

Więcej o bas

Promotor kuglarstwa w Polsce oraz miłośnik jednego koła

Podobne wpisy

bas
bashttp://jednokolo.pl
Promotor kuglarstwa w Polsce oraz miłośnik jednego koła