Carnaval Sztuk-Mistrzów – Moduły

Opublikowano:

Plakat_CSM 20134. edycja Carnavalu Sztuk-Mistrzów, w dniach 8-11 sierpnia, to blisko 100 wydarzeń artystycznych na żywo rozgrywających się w sercu Lublina. Spektakle namiotowe, sceniczne, buskerskie, lalkowe, Urban Highline, otwarte warsztaty kuglarskie i teatralne, Fire Show, Wielka Parada Kuglarska… Dla publiczności w każdym wieku wystąpią artyści z całego świata!

Produkcje Carnavalu Sztuk-Mistrzów
Specjalny ukłon Carnavalu Sztuk-Mistrzów, wobec publiczności i twórców. Produkcje Carnavalu to premiery przygotowane specjalnie na tę okazję. Oddają ducha imprezy, której ideą jest osobiste spotkanie ze sztuką w realiach codziennego życia w mieście. Ich treść jest owiana nutą tajemnicy.

Klub Carnavalu Sztuk-Mistrzów – nowa propozycja w programie Carnavalu. Wieczorne występy typu stand up na klubowej scenie oraz koncerty muzyczne.

Stand-up Polska – Humorystyczne monologi, komentujące otaczającą nas rzeczywistość, prezentowane na stojąco przed publicznością na żywo. Misją stand up jest ukazywanie absurdu i śmieszności rzeczywistości i odzieranie jej z mitów. Wystąpią komicy z grupy Stand up Polska.

Serebryanaya Svadba – Srebrne Wesele – Gitara, bas, trąbka, puzon, skrzypce, harmonijka i bębny tworzą bogaty wachlarz gatunków muzycznych od francuskiej chanson, dixieland, country po rosyjską muzykę ludową, a także rytmy latynoskie prezentowane w manierze kabaretowej orkiestry

Kwadratowi– doskonale znane hity muzyczne w zaskakującej pastiszowej odsłonie. Ich koncerty słyną z brawurowych i pastiszowych wykonań utworów będących klasykami gatunku, gdzie performance często połączony jest z innowacyjnym wykorzystaniem elementów karaoke.

Asphalt Theater– Pochodzą z Chorbastanu-wyimaginowanego kraju. Ich Exodus to podróż pomiędzy wyobraźnią a rzeczywistością. Do ziemi obiecanej docierają na oczach widowni. Unikatowe przedstawienie w wykonaniu doświadczonych kuglarzy, którzy podczas gry na instrumentach dętych wykonują ekscytujące pokazy akrobatyczne.

Kapela Timingeriu– Koncert i zarazem uliczny spektakl w wykonaniu rodzinnego zespołu czwórki wszechstronnych artystów. To unikalne połączenie granej i śpiewanej na żywo muzyki cygańskiej, bałkańskiej i żydowskiej z szerokim wachlarzem popisów kuglarskich i tanecznych.

9,10, 11 sierpnia po godz.22:00, Klub Incognito, ul Peowiaków 3, Lublin, bezpłatnie, dla dorosłych

KonCyrk – kabaret cyrkowy, pokazy w namiotach cyrkowych na Błoniach, 8 sierpnia o godz. 19:00
 i ponownie 21:00, 9 sierpnia o godzinie 19:00 i 21:00

Opowieść cyrkowa – teatralne warsztaty dla dzieci w wieku od lat 7. Dla tych, którzy chcą spróbować swych sił w aktorstwie, zrozumieć jak powstaje spektakl teatralny i wystąpić dla prawdziwej publiczności. Pod okiem animatorów dzieci przygotują prawdziwe przedstawienie na podstawie lubelskiej legendy o Rusałce. Spotkania robocze będą odbywać się 9, 10 i 11 sierpnia, a premiera przedstawienia będzie miała miejsce na Placu Po Farze w niedzielę, 11 sierpnia o godzinie 16:00. Udział bezpłatny, zgłoszenia poprzez e-mail carnaval@warsztatykultury.pl

Warsztaty lalkarskie Teatru Walny – Otwarte warsztaty, prowadzone przez lalkarza 
i performera Adama Walnego, podczas których dzieci i młodzież, będą mogły poznać tajniki sztuki lalkarskiej i spróbować swoich sił, jako twórcy przedstawień lalkarskich. Udział bezpłatny, zgłoszenia poprzez www.sztukmistrze.eu , zapraszamy szczególnie dzieci od lat 7. i młodzież

Warsztaty kuglarskie Otwarte warsztaty kuglarskie poprowadzi Fundacja Sztukmistrze. 
W programie warsztatów, pod okiem doświadczonych artystów każdy będzie mógł poczuć się adeptem sztuki cyrkowej. 9, 10 i 11 sierpnia na Błoniach, dla osób w każdym wieku, uczestnictwo bezpłatne, zgłoszenia poprzez www.sztukmistrze.eu oraz spontanicznie.

Miasteczko Zabaw Niezwykłych – Doskonale znany wszystkim dzieciom, stały punkt Carnavalu Sztuk- Mistrzów, prowadzony przez pedagogów z Polskiego Stowarzyszenia Animatorów i Pedagogów KLANZA. W praktyce oznacza to mnóstwo atrakcyjnych i edukacyjnych zabaw dla dzieci w sercu miasta. Miasteczko Zabaw niezwykłych pojawi się na Placu Litewskim w Lublinie. Do zabawy zapraszamy dzieci w każdym wieku, w godzinach od 12:00-19:00, w dniach 9, 10 i 11 sierpnia.

Europejskie Centrum Bajki – Nowość w programie Carnavalu Sztuk-Mistrzów. Koziołek Matołek 
i animatorzy z Europejskiego Centrum Bajki zaproszą najmłodszych i tych nieco starszych do wspólnej zabawy. Będą gry wielkoformatowe, sprawdzian z wiedzy o bajkach podczas konkursów, nauka koziołkowych piosenek i zdobywanie wiedzy dotyczącej literatury dziecięcej podczas wspólnych zabaw. W 9 sierpnia: 12:00-18:00, sobota: 11:00-17:00, niedziela: 10:00-16:00, na Placu Litewskim obok Miasteczka Zabaw Niezwykłych.

Urban Highline – Największe i jedyny na świecie miejski festiwal slacklinenig’u.. Najlepsi zawodnicy z Polski oraz z zagranicy wykonują zapierające dech w piersiach popisy chodzenia
po taśmach rozpiętych ponad głowami przechodniów. Pokazy mają miejsce nad Starym Miastem, w otoczeniu zabytkowych kamienic, jak i między wieżowcami np. Urzędu Miasta
i Urzędu Marszałkowskiego. Ryzykowne i widowiskowe sztuczki w wykonaniu najlepszych zawodników z całego świata. W ramach UH w sobotę odbędą się Mistrzostwa Polski w Tricklinie – (akrobacjach na taśmie) – Plac Litewski, sobota godz. 10.00 – 14.00

Pokazy w ramach Urban Highline będą odbywały się na Placu Litewskim, Starym Mieście, ulicy Wieniawskiej (sobota – niedziela 10-11.08), w godzinach od 11:00 do 20:00. Bezpłatnie. Bez ograniczeń wiekowych.

Wielka Parada Kuglarska – Parada to żywy spektakl, w którym tradycyjnie biorą udział artyści występujący w czasie Carnavalu Sztuk-Mistrzów oraz mieszkańcy miasta. W tym roku Paradę poprowadzi grupa Asphalt Theater z show: „Fanfara Asphalt” ruchomą orkiestrą muzyków z Izraela. Barwny korowód, popisy akrobatyczne, inscenizacje muzyczne i choreograficzne, żonglerka, spontaniczne interakcje z publicznością… Niepowtarzalne emocje i widoki. Parada przemaszeruje trasą z Placu Litewskiego na Plac Po Farze. W sobotę 9 sierpnia, o godzinie 16:00 Bezpłatnie. Bez ograniczeń wiekowych.

Fire Night – realizowane światłem i ogniem w wykonaniu najlepszych grup specjalizujących się w tego typu pokazach. Czwartek godzina 21.30, wokół Trybunału Koronnego na Starym Mieście. Bezpłatnie. Bez ograniczeń wiekowych.

Więcej o bas

Promotor kuglarstwa w Polsce oraz miłośnik jednego koła

Podobne wpisy

bas
bashttp://jednokolo.pl
Promotor kuglarstwa w Polsce oraz miłośnik jednego koła