Breakaway – wyrzut bokiem

Opublikowano:

Breakaway czyli popularny wyrzut yoyo bokiem.  Trick obowiązkowy przed nauką trudniejszych tricków, dlaczego? Wyrzut w ten sposób powoduje iż yoyo kręci się w drugą stronę dlatego w sytuacji gdy na łożysku znajduje się kilka pętelek nie jest możliwe aby przez przypadek wcięło nam sznurek i yoyo przestało się kręcić.

Niestety większość młodych adeptów yoyo omija breakaway i wykonując wyrzut przodem uczy się trudniejszych trików przed czym przestrzegamy! Może to skutować częstymi obiciami rąk a nawet twarzy!

Zaczynamy!

1. Z pewnością już każdy z Was umie prawidłowo wykonać Sleeper. Wyrzut bokiem wbrew pozorom nie wiele się różni! W tym wypadku również pewnie chwytamy yoyo i zginamy rękę tak aby znajdowała się blisko barku.

2. Jako iż jest to wyrzut bokiem, etap prostowania ręki podczas którego wprawimy yoyo w ruch nie będzie odbywał się do przodu lecz w stronę prawą – w przypadku osób praworęcznych oraz w lewą – w przypadku osób leworęcznych.

3. Kiedy zbliżamy się do momenty gdy nasza ręka jest już wyprostowana wypuszczamy yoyo z dłoni. Na początkowych etapach nauki proponujemy starać się wyrzucać je zdecydowanie w bok, nie w dół. Zapobiegnie to częstemu uderzaniu w ziemię co niestety może skutkować uszkodzeniem yoyo.

 
http://youtu.be/JFfNDhYWhDs

Więcej o yoyoacademy

Podobne wpisy