25 lip, 2016 przez

Bell Spin (obrót na kielichu)


Sztuczka opiera się na wykorzystaniu krawędzi jaką ma flowerstick między trzonem a płatkami kwiatków.

Naukę możemy zacząć od dwóch pozycji startowych, do wyboru:
Opieramy krawędź płatków kijka kwiatowego o prawy kijek kontrolujący tak, by wisiał on po jego lewej stronie lub trafiamy w ten punkt z Tik-taka.

Suchy start łatwiej wykonać i zrozumieć, za to ciężej potem wejść w ruch. Z tik-taka potrzeba większej wprawy w celowaniu, za to kontynuacja jest prostsza.

Będąc już w odpowiednim miejscu należy końcem kijka kontrolującego wykonywać małe, szybkie i pewne kółka w lewo, nie pozwalając żeby stracił on kontakt z kijkiem kwiatowym. Przy poprawnie wykonanym ćwiczeniu kijek kwiatowy powinien kręcić się w lewo trzymany tylko przez krawędź kwiatów.

Ruch wykonujemy z nadgarstka. Bardzo często się zdarza, że na początku kijek kwiatowy się odrywa i leci w powietrze. Dwie główne przyczyny to wytworzenie zbyt małej siły odśrodkowej oraz nieumiejętny pierwszy impuls energii. Musi być szybki, mocny oraz skierowany w górę i lewo.

Żeby gładko wyjść z tej sztuczki wystarczy zatrzymać ruch prawego kijka kontrolującego i zadrzeć jego koniec w górę. Kijek kwiatowy powinien polecieć w górę, skąd już łatwo go wyłapać lewym kijkiem kontrolującym, analogicznie jak w Tik-tak’u z obrotami.

Więcej o Julian

Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.