Artyści na FROG-u

Opublikowano:

Znamy już listę zaproszonych artystów na tegoroczną edycję Festiwalu Rytmu i Ognia FROG w Gdyni.

FROG 2013 Jonas - 3levelsJonas Rother & „Hannover Fire Orchestra” (Niemcy)

Jonas Rother jest znanym performerem i artystą cyrkowym z Niemiec. W latach 2008-2012 doskonalił swoje umiejętności w Akademii Sztuk Cyrkowych i Performance’u w Tilburgu (Holandia), gdzie specjalizował się w manipulacji płonącymi kijami. Choć znany jest głównie ze swojej działalności solowej, w tym roku odwiedzi festiwal w towarzystwie „Hannover Fire Orchestra”. Ich pokaz będzie zapowiedzią nadchodzącej produkcji, którą Jonas przygotowuje wspólnie z performerami: Christian A. i Louise H.

http://www.jonas-rother.de/index.php/de/

 

FROG 2013 Elemental2Elemental (Białoruś)

Z jednej strony teatr ognia i światła, a z drugiej – związek utalentowanych artystów, będących specjalistami w żonglowaniu, kręceniu i manipulowaniu płonącym sprzętem.  Są zwycięzcami i uczestnikami międzynarodowych festiwali i kursów mistrzowskich. Uczyli się pod okiem Pawła Abakumova – profesjonalnego reżysera i trenera światowego formatu.

http://fireshow.by/

video: http://www.youtube.com/watch?v=pjF86y9U6fU

 

FROG 2013 BLAU1BLAU – New Hoop Art (Niemcy)

BLAU to zetknięcie i synteza różnych dziedzin artystycznych. Akrobatyka, żonglerka, poi, manipulacje przedmiotami, a także teatr i wszelka interakcja są tu połączone z hula hoop. BLAU Jest projektem dwóch Niemieckich artystek, które posiadają odmienne doświadczenia cyrkowo-kuglarskie i wykorzystują je, by stworzyć jedno spójne widowisko.

https://www.facebook.com/NewHoopArt

video: https://www.youtube.com/watch?v=R3LU7PPGBKs

 

FROG 2013 Lumen Noctis1Lumen Noctis (Polska)

Zeszłoroczni zwycięzcy konkursu fireshow FROG.

Każde ich show to połączenie pasji i ogromnych starań. Burze mózgów urządzane na próbach i wyjazdach, doświadczenie zdobywane z pokazu na pokaz oraz chęć nieustannego rozwoju dostarczają nowych pomysłów, tak aby ciągle zaskakiwać publiczność i zapewniać niezapomniane wrażenia. Nieustannie szkolą się, kombinują i stają na głowie, szperając w sztuce teatralnej, cyrkowej, żonglerce, akrobatyce i tańcu, bo kochają to, co robią i nawet, kiedy zmęczenie daje znać o sobie, ogień i równie gorąca reakcja publiczności, budzą ich do życia.

http://www.lumennoctis.com/

https://www.facebook.com/LumenNoctis

video: http://www.youtube.com/watch?v=O18k8e0Qfuo

 

FROG 2013 Rympau DuoRympau Duo (Polska)

Zaskakująca mieszanka akrobatyki, żonglerki i humoru doprawiona poetyką kiczu oraz jaskrawymi kolorami. „Maćki” – Sokołowski i Czarski – współpracują ze sobą od lat kilku i uczą się wspólnie w Państwowej Szkole Sztuki Cyrkowej w Warszawie, latem przemierzając i ożywiając ulice polskich miast. Swoje – często spontanicznie organizowane – pokazy prezentują też na festiwalach artystów ulicznych i podczas konkursów (I Miejsce w kategorii pokaz kuglarski podczas Bałtyckiego Festiwalu Ognia).

 

FROG 2013 KS MovementKlub Sportowy Movement (Polska)

Grupa młodych ludzi, których pasją jest parkour i freerunning – sztuka przemieszczania się w terenie miejskim. Od ponad 6 lat aktywnie działają na terenie Trójmiasta realizując przedsięwzięcia związane z ich pasją. Popularyzują powyższe dziedziny na terenie całego kraju oraz zarażają nimi wszystkich zainteresowanych!

http://ksmovement.pl

https://www.facebook.com/MovementTrojmiasto

 

Foliba (Polska)

To grupa odnajdująca korzenie w transowym brzmieniu Afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Wielobarwne struktury rytmiczne powoływane są do życia jako wibracja powietrza i ciała. Energetyczne rytmy i żywiołowy taniec w klimacie podzwrotnikowym. Niecodzienne w naszych szerokościach geograficznych instrumentarium obejmuje m.in.: djembe, dundun’y, balafon, shekere. Te, z pozoru proste instrumenty, urzekają bogactwem możliwości i pięknym, naturalnym brzmieniem. Zespół koncertuje już kilka lat i ma w swoim bagażu niemało doświadczeń. Fascynacja afrykańską muzyką i tańcem prowadzi co poniektórych jego członków aż do źródeł na Czarnym Lądzie. Bywa też, że Afryka odwiedza Folibę, która gości czasami na swoim pokładzie znakomitych muzyków z Burkina Faso, Gwinei i Gambi.

http://www.foliba.pl/

https://www.facebook.com/folibamusic

 

Circus Mosaic (Polska)

Grupa składa się z artystów, którzy do tej pory występowali w różnych zespołach cyrkowych lub dawali pokazy solo. W końcu postanowili się zjednoczyć i złożyć ze swoich różnorodnych umiejętności jeden obraz – spójną i kolorową cyrkową mozaikę. Członkowie grupy posiadają wieloletnie doświadczenie zdobyte zarówno w Polsce, jak i za granicą, a ich warsztaty i pokazy cechują się mnogością technik cyrkowych, oryginalną konwencją i wysokim profesjonalizmem.

http://circusmosaic.pl/

https://www.facebook.com/circusmosaic

 

Więcej o bas

Promotor kuglarstwa w Polsce oraz miłośnik jednego koła

Podobne wpisy

bas
bashttp://jednokolo.pl
Promotor kuglarstwa w Polsce oraz miłośnik jednego koła