23 lip, 2013 przez

8. Festiwal Rytmu i Ognia FROG


Frog_2012_zaba_podstawowaÓsma edycja Festiwalu Rytmu i Ognia FROG odbędzie się w dniach 17-18 sierpnia 2013. Jak co roku odbędzie się konkurs, który wyłoni najlepszych artystów fireshow. Będą miały miejsce warsztaty tańca z ogniem oraz żonglerskie, a także scena otwarta – przestrzeń dla amatorów chętnych, aby zaprezentować swoje pasje. Nie zabraknie także wyrazistych rytmów – bębny oraz etniczna muzyka to znak rozpoznawczy festiwalu.

Rokrocznie na festiwal FROG przyjeżdżają artyści fireshow oraz bębniarze z Polski i z zagranicy. Wśród gwiazd znajdują się: niemiecki duet BLAU – specjalizujący się w pokazach z hula hoopami, skład Jonas Rother and the Hannover Fire Orchestra, którego lider w sposób mistrzowski posługuje się płonącym kijem. A zza wschodniej granicy białoruska grupa Elemental, która zaprezentuje umiejętności na bardzo wysokim poziomie technicznym.

Wystąpią także grupy bębniarskie: Los Bomberos – laureaci konkursu bębniarskiego z ubiegłego roku – niezwykle kolorowa i żywiołowa grupa grająca sambę i formacja Foliba, specjalizująca się w transowym brzmieniu afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Swoje pokazy zaprezentują także KS Movement – trójmiejscy specjaliści od parkouru oraz freerunningu oraz Rympau Duo – polscy artyści uliczni, wplatający w pokaz elementy akrobatyki, żonglerki i dobrego humoru. W ramach festiwalu działać będzie także kącik dla dzieci, który oferować będzie najmłodszym rozmaite warsztaty i konkursy, a poprowadzi go grupa Circus Mosaic.

FROG 2013 Elemental1Ważną częścią festiwalowego programu jest konkurs fireshow. W tym roku po raz pierwszy oprócz grup zapraszamy także solistów i solistki. Na zgłoszenia czekamy do 3 sierpnia. Szczegóły oraz regulamin znajdują się a stronie: http://frog-gdynia.pl/zglos_sie.html

Na  publiczność czekają także warsztaty, na których gwiazdy festiwalu uczą zarówno początkujących jak i zaawansowanych w sztuce fireshow i cyrkowych pokazach.

Choć festiwal w tym roku będzie odbywał się w weekend, już w piątek zapraszamy na pierwsze emocje. Na placu przy gdyńskim Cultureboxie odbędzie się festiwalowa rozgrzewka, a w jej ramach: warsztaty hula hoop (Marta Szotyńska), poi (Flagrantis), jogi (MoyaYoga), afro dance (Kasia Makowiecka) oraz pokaz Rympau Duo.

Więcej o bas

Promotor kuglarstwa w Polsce oraz miłośnik jednego koła