23 lis, 2015 przez

5 sztuczek magicznych z elementem zaskoczenia


Illusion is the first of all pleasures

Sztuczki magiczne zaskakują. Nic mądrego, taka ich rola. Ale niektóre są tak niedorzeczne, że wprawiają widza w osłupienie. Zebraliśmy 5 sztuczek, które złapią cię zupełnie bezbronnego.

Illusuion is the first of all pleasures - Oscar WildeOmni Deck – transparentna talia

Omni deck – transparentna talia to ambitna sztuczka iluzjonistyczna z nietypowym zakończeniem.
Widz wybiera kartę z talii i podpisuje ją. Artysta wciska kartę do środka talii, ale karta magicznie przeskakuje na spód talii. Ta akcja powtarza się raz za razem, aż na koniec cała talia staje się przeźroczysta! Na jej spodzie jest oczywiście wybrana karta…(czytaj więcej)

 

pułapka na monetyPułapka na Monety

Pułapka na Monetę to podręczna sztuczka do czarowania z bliska. W prost w dłoniach widza.
Wyobraź sobie, że pożyczasz od kogoś specjalną monetą. Jedyną taką na świecie w końcu nie bez powodu nazwaliśmy ją specjalną monetą. Może być to zwykła pięciozłotówka lub jakaś wyszukany okaz. Ważne by widz był jego właścicielem…(czytaj więcej)

 

pojawiajacy sie banan

Pojawiający się Banan

Pojawiający się Banan

Banan, który pojawia się z nikąd albo z ekranu telefonu. Rekwizyt idealny do zabawnych efektów scenicznych i nie tylko. Wygłodniała publiczność na pewno doceni sztuczki z bananem…(czytaj więcej)

 

trzecia reka

trzecia reka

 

 

 

Trzecia Ręka

Trzecia ręka to uniwersalny rekwizyt, szczególnie pomocny przy magii scenicznej. Jest pomocna nie tylko w przypadku swądu w trudno dostępnym miejscu, a w wielu magicznych sytuacjach (w tym kilku komicznych).

Dla przykładu: magik wchodzi na scenę i rozpościera przed sobą płachtę materiału…(czytaj więcej)

 

Gra w 3 karty

Gra w 3 Karty

Gra w 3 Karty

Gra w Trzy Karty jest prawdopodobnie przez wielu z Was kojarzona, jako gra hazardowa z bazarów sprzed parunastu lat. Niestety, wtedy nie było to używane w ramach rozrywki, a po to, żeby zarobić na nieświadomych ludziach. Teraz jednak gra ta wraca do łask, ale tym razem jako narzędzie rozrywki, a nie oszustw! Dzięki temu …(czytaj więcej)