441

Opublikowano:

441 to kolejny trik, który nie posiada nazwy zwyczajowej. Trik ten jest znakomitym przygotowaniem do boxa – choć sam dowiedziałem się o jego istnieniu jak już boxa umiałem płynnie ;). Nie mniej znajdziemy w nim te same ruchy. A więc do rzeczy.

Poziom 3/5 – siteswap: 441

Przed tym trikiem dobrze jest umieć:

 

Kuglarz animator stefan 441Krok 1:

Pozycja początkowa. Weź 2 piłki w jedną rękę. Pozycja jak do kaskady.

Sekwencja: Wyrzuć jedną piłkę pionowo do góry, tzw 4. Gdy 4 jest w powietrzu wyrzuć drugą piłkę do drugiej ręki rzutem jak przy prysznicu, tzw 1. Wyłap piłki. Przećwicz sekwencję na obie strony.

Krok 2:

Pozycja początkowa. Weź 3 piłki. Pozycja jak do kaskady.

Sekwencja: Z ręki, w której masz 2 piłki wyrzuć jedną pionowo do góry. Następnie wyrzuć piłkę z drugiej ręki, tak samo, pionowo do góry. Zanim pierwsza piłka wróci do ręki wyrzuć ostatnią piłkę z ręki do ręki tak jak w Kroku 1, tzw 1. Wyłap „pionowe” piłki – najpierw tą, którą rzuciłeś/aś jako pierwszą, następnie tą która rzuciłeś/aś jako drugą. Przećwicz sekwencję na obie strony.

Krok 3:

Pozycja początkowa. Weź 3 piłki. Pozycja jak do kaskady.

Sekwencja:  Zacznij sekwencję z kroku 2. Kiedy zaczniesz wyłapywać „pionowe” piłki, wyłap pierwszą z nich, jednak zanim złapiesz drugą, wyrzuć pionowo w górę, tą którą rzuciłeś na tzw 1. Teraz wyłap tą, która właśnie spadała. Następnie wyłap ostatnią piłkę. Przećwicz tą sekwencję na obie strony.

Krok 4:

Pozycja początkowa. Weź 3 piłki. Pozycja jak do kaskady.

Sekwencja: Zacznij sekwencję z kroku 3. Zanim wyłapiesz „ostatnią” piłkę wykonaj tą samą ręką, która ma złapać ostatnią piłkę, rzut z ręki do ręki, tzw 1. W tej drugiej ręce, będziesz już miał piłkę, ale to jest w porządku, po prostu złap dwie do jednej. Dopiero teraz złap „ostatnią” piłkę. Przećwicz sekwencję na obie strony.

Krok 5

Pozycja początkowa. Weź 3 piłki. Pozycja jak do kaskady.

Sekwencja: Zacznij sekwencję z kroku 3, tak z kroku trzeciego. Gdy „ostatnią” piłka jest w powietrzu wykonaj drugą ręką rzut pionowy do góry. Dopiero w tym momencie, gdy dwie „pionowe” piłki są w powietrzu wykonaj rzut z ręki do ręki, tzw 1. Teraz wyłap obie pionowe piłki.

Krok 6

Pozycja początkowa. Weź 3 piłki. Pozycja jak do kaskady.

Sekwencja: Zacznij sekwencję z kroku 5. Żeby zapętlić pattern, po złapaniu tzw 1 złap „ostatnią” piłkę. Teraz wyrzuć tą która była tzw 1 pionowo do góry. W tym momencie mam nadzieję, że już zaczynasz rozumieć co trzeba robić aby pattern ugległ zapętleniu. Zapis siteswap triku to 441, czyli w zapętleniu 441441441441441441441441… itd. Pionowy, pionowy, jedynka, pionowy, pionowy, jedynka itd.

Więcej o Krzysiek777

Żongler, animator, kuglarz

Podobne wpisy