23-27.08 II Festiwal Ognia Zbliżenia Maków Mazowiecki

Opublikowano:

zbliżenia makówMaków Mazowiecki w ubiegłym roku jako „Kulturalna Stolica Mazowsza„ pokazał działalnością i organizacją imprez na szeroką skalę kulturalną, że miano to było jak najbardziej słuszne. Jednym z istotnych i bardzo nowatorskich działań na naszym terenie był I Międzynarodowy Festiwal Ognia „Zbliżenia”, który spotkał się z uznaniem zarówno społeczności makowskiej, artystów prowadzących warsztaty jak i uczestników Festiwalu z całej Polski. Projekt poprzez działania artystyczne ( spektakle, pokazy , warsztaty , spotkania integracyjne), które odbywały się w plenerze promował nasze miasto jak i jego walory, był alternatywą dla społeczności makowskiej podczas wakacji. Nowa forma sztuki łącząca w sobie żywioł ognia, taniec, teatr, muzykę którą zaprezentowali goście z Czech, uczestnicy Festiwalu z całej Polski , jak i Grupa Virtus działająca w Miejskim Domu Kultury w Makowie Mazowieckim spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem widzów, ciekawością i zainteresowaniem.

W tym roku choć już bez zaszczytnego miana Stolicy Kulturalnej Mazowsza, pragniemy kontynuować rozpoczęte dzieło, II Festiwalem Teatrów Ognia „Zbliżenia”, który odbędzie się w Makowie Mazowieckim w dniach 23-27 sierpnia 2009. Dzięki współpracy z Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie ponownie do Makowa zawita Karawana Europa, wędrujący Festiwal Sztuki rozpoczynając nasz Festiwal Teatrów Ognia „ Zbliżenia”.

Znakiem Festiwalu jest Ogień, żywioł niezwykle niebezpieczny, obecny od wieków nie tylko w naszej kulturze, inspirujący działania artystyczne. W tym roku zaplanowaliśmy udział artystów z Polski mających wieloletnie doświadczenie, pokazy uczestników, spektakle Grupy Virtus, która reprezentować będzie nasz Maków, warsztaty z młodymi utalentowanymi osobami pracującymi w kraju i za granicą. Celem i ideą Festiwalu są Zbliżenia, integracja środowisk twórczych zainspirowanych Ogniem, wymiana doświadczeń niezwykle ważna by Sztuka się rozwijała, a wraz z nią my i nasze miasto.

Oficjalna strona festiwalu | dyskusja na forum

Więcej o Julian

Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.

Podobne wpisy

Julian
Julianhttp://www.akrobatykawkole.pl
Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.