15.05.2010 Variete – wieczór cyrkowo-kabaretowy

Opublikowano:

varieteVARIETE czyli wieczór cyrkowo-kabaretowy odbędzie się w maju już po raz drugi. Mamy nadzieję, że na stałe wpisze się w kalendarz szczecińskich imprez artystycznych, naszym celem jest organizowanie go cyklicznie trzy razy w roku, z nastawieniem aby jedna edycja, jesienna miała zawsze większy zakres, trwała kilka dni, była obudowana programem spotkań młodych artystów, warsztatami oraz działaniami skierowanymi bezpośrednio do mieszkańców Szczecina. Pragniemy w ten sposób pokazać cyrk w jego nowoczesnej, ewoluującej odsłonie, zupełnie już pozbawiony charakteru kiczowatej, jarmarcznej rozrywki. Cyrk ambitnie walczący o range sztuki równej teatrowi czy tańcu, w pełni z nich czerpiący. Coraz częściej już młodzi ludzie odkrywają korzyści z trenowania dyscyplin cyrkowych, wypełniając nimi swój wolny czas.
Chcieli byśmy, aby nasze spotkania były okazją prezentacji niezwykłych talentów młodych szczecińskich żonglerów, cyrkowców, tancerzy, muzyków, interdyscyplinarnym spotkaniem ubranym w przyjazną, otwarta formę wieczoru pełnego humoru, ale i artystycznej refleksji. Dawały szansę pokazania się często zmarginalizowanej i uznawanej za subkulturową kultury undergroundowej.
W programie, podobnie jak w pierwszej styczniowej edycji, spodziewamy się umieścić występy zarówno szczecińskich artystów młodzieżowych grup kuglarskich, ale też po raz kolejny oczekujemy gości z Berlina i Drezna, mamy również nadzieję zainteresować imprezą młodych cyrkowych artystów z Polski. W programie znajdzie się miejsce na pokazy żonglerki, diabolo, trapezu, akrobatyki, tańca czy pantomimy. Całość zakończy wspólna klubowa impreza przy muzyce na żywo.
Imprezie towarzyszyć będą warsztaty z tańca, żonglerki i akrobatyki powietrznej dla artystów i osób zaproszonych.
Mając charakter otwarty, poprzez działania promocyjne i medialne skierowana jest do wszystkich mieszkańców Szczecina, ze szczególnych naciskiem na młodzież i studentów, zapraszając ich na imprezę do Akademickiego Centrum Kultury (Malczewskiego 10).
Poprzez nasze działania rekrutacyjne, oraz zakładaną cykliczność imprezy chcieli byśmy dotrzeć do młodych ludzi zajmujących się kulturą undergandową w Szczecinie i dać im możliwość prezentacji, skupiając się szczególnie na formach zmarginalizowanych i uznanych za subkulturowe.
Wykorzystując nasze kontakty, staramy się poprzez Variete utworzyć również link pomiędzy naszą sceną a podobnymi scenami w Berlinie, zapraszając tamtejszych artystów.
Imprezę również promujemy wśród polskich młodych kuglarzy i cyrkowców, mając nadzieję, że będzie dla nich okazją do przyjechania do Szczecina.

Data: 15.05.2010
Godzina: 19:00
Bilety: 7zł
Bilet grupowy (6+ osób): 4zł
Miejsce: Sala Widowiskowa Akademickiego Centrum Kultury, ul. Malczewskiego 10

Organizatorzy:
Cyrk Zodiak przy Stowarzyszeniu Tacy Sami

Kontakt:
info@cyrkzodiak.pl tel. 503322780

Kuglarstwo.pl objęło patronatem tą imprezę.

Więcej o Julian

Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.

Podobne wpisy

Julian
Julianhttp://www.akrobatykawkole.pl
Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.