6 sie, 2014 przez

Czy właśnie skończyło się ostatnie EJC?


ejc      27 lipca zakończyła się 37 edycja EJC. W tym roku Europejski Konwent Żonglerski odbyła się w Milstreet w Irlandii. Gdzie odbędzie się kolejna? Czy była to ostatnia tego typu impreza?

Podobno pierwszym organizatorem EJC 2015 miał być Berlin, jednak dosyć szybko zdecydowano, że przyszłoroczna konwent odbędzie się  jednak w Karlsruhe w południowo zachodnich Niemczech. Być może o zmianie zadecydował fakt, że Karlsruhe ma już doświadczenie w organizacji EJC ( w 2000r i 2008r  było gospodarzem EJC ). Jednakże w połowie lipca na stronie EJC 2015 KARLSRUHE ukazała się informacja, że z przyczyn niezależnych od organizatorów impreza zostanie ponownie przeniesiona. Tym razem powodem zmian były problem lokalizacyjne. Okazało się, że wielka hala sportowa, która miała pomieścić główne atrakcje konwentu nie spełnia warunków przeciwpożarowych. Pod koniec lipca okazało się, że próby przeniesienia konwentu pod wielkie namioty cyrkowe również zakończyły się niepowodzeniem.

Europejski Konwent Żonglerski 2015 po raz kolejny została przeniesiona. Tym razem organizacji podjęli się David i Lisa z Austrii oraz Willy z Tyrolu Południowego. Na dzień dzisiejszy EJC 2015 ma się odbyć właśnie w Bruneck w Tyrolu Południowym (Włochy). Niestety został tylko rok na zorganizowanie wszystkiego od początku. Miejmy nadzieje, że nie odbije się to na przyszłorocznej imprezie. Mimo wszystko organizatorzy optymistycznie podchodzą do sprawy. Za pośrednictwem prowizorycznej strony EJC 2015 szukają pomoc przy pracy nad festiwalem. Poszukiwane są osoby zarówno z doświadczeniem jak i bez – każda pomoc będzie mile widziana 😉 Mamy nadzieje, że więcej zmian już nie będzie a przyszłoroczne EJC odbędzie się niezależnie od dotychczasowych problemów i komplikacji.

Więcej o Ola

hulahop, fireshow, taniec