1-5 lipca. Sztuka Ulicy – Warszawa

Opublikowano:

sztuka ulicyMIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKA ULICY jest jedynym tak znaczącym plenerowym wydarzeniem artystycznym odbywającym się cyklicznie w Warszawie i adresowanym do tak szerokiej publiczności.
Festiwalowe wydarzenia odbywają się w ponad 20 najbardziej popularnych i najpiękniejszych miejscach Warszawy.
Jak co roku, wśród licznych teatrów pojawią się też przedstawienia prezentujące różne umiejętności cyrkowe.
W tym roku polecam zobaczyć przedstawienia dwóch grup:

Bash Street Theatre to uliczny teatr łączący cyrk, komedię bez słów i muzykę na żywo. Powstał w 1991 roku i od czasu premiery swojego pierwszego spektaklu na międzynarodowym festiwalu teatrów ulicznych Les Arts dans la Rue w Morlaix (Francja) cieszy się niezmienną popularnością u widzów na całym świecie. To pierwsze przedstawienie, które było kompilacją cyrkowych skeczy w komiksowym stylu o niezwykle wartkiej akcji zapoczątkowało i określiło styl zespołu, niezmienny po dziś dzień

Companyia La Tal to zespół teatru ulicznego, który szczególny nacisk kładzie na kontakt i współpracę z publicznością. Grupa powstała w 1986 roku w Rubi (Barcelona), w Hiszpanii. Jej założycielami są: Jordi Madaleno i Eric Caso. Od początku swego istnienia La Tal przeszedł długą drogę ewoluując od klasycznej cyrkowej klownady do teatru komicznego, łączącego magiczne obrazy i zaskakujące efekty wizualne z elementami pantomimy oraz oryginalnymi efektami dźwiękowymi.

Zachęcam do zapoznania się z całym programem i do uczestnictwa we wszystkich przedstawieniach. Strona Sztuka Ulicy – Warszawa

Więcej o Julian

Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.

Podobne wpisy

Julian
Julianhttp://www.akrobatykawkole.pl
Absolwent Szkoły Cyrkowej, oraz Kaskaderskiej. Od lat zaangażowany w rozwój portalu i sklepu. Aktualnie jego nowym projektem jest akrobatyka w kole.