YoYo Kadr Festiwal Vol. 2

  0
  41
  festiwal yoyo w Warszawie
  festiwal yoyo kadr w Warszawie
  Kiedy:
  27 luty 2016@12:00 – 14:30
  2016-02-27T12:00:00+01:00
  2016-02-27T14:30:00+01:00
  Gdzie:
  Dom Kultury Kadr
  Gotarda 16
  Warszawa
  Polska
  Koszty:
  Bez opłat
  Kontakt:
  festiwal yoyo kadr
  festiwal yoyo kadr

  Już w sobotę, 27 lutego, w Domu Kultury „Kadr” odbędzie się kolejna edycja zawodów yoyo! To świetna okazja do zaprezentowania swojego freestyle’u na scenie, nawiązania nowych znajomości zarówno z amatorami, jak i profesjonalistami, rozwinięcia umiejętności lub rozpoczęcia yoyowej przygody na bezpłatnych warsztatach!

  YoYo to zabawka, którą zna każdy. Większość ludzi reaguje ze zdziwieniem gdy dowiaduje się, że to także sport. Odkąd 15-20 lat temu pojawiły się pierwsze profesjonalne modele, yoyo z modnej zabawki stało się dyscypliną sportową przyciągającą co roku coraz więcej graczy i widzów na całym świecie. Łączy w sobie elementy szybkości, koordynacji ruchowej, dynamiki, zwinności.

  Harmonogram:
  12.00 – 13.00 Warsztaty yoyo otwarte dla wszystkich chętnych
  13.00 – 13.30 Konkursy – Ladder, Sleeper Contest
  13.30 – 14.20 Freestyle
  14.20 – występy Mistrzów, rozdanie nagród

  LADDER, poziom początkujący

  Kategoria Ladder, czyli drabinka polega na wykonywaniu prostych trików z jak najmniejszą liczbą błędów.

  Każdy zawodnik ma 2 próby na wykonanie każdego z trików z poniższej listy. Jeżeli wykona trik za pierwszym podejściem otrzymuje 5 punktów, za drugim 3 punkty. W przypadku gdy zawodnik nie wykona triku za drugą próbą otrzymuje 0 punktów za dany trik i przechodzi do triku następnego. Wygrywa osoba z największą liczbą punktów.

  Lista trików:
  Sleeper (wyrzut) – 5sec
  Walk the dog – 30cm
  Forward pass (wyrzut do przodu) – yoyo musi wrócić do ręki
  Around the world – yoyo musi wrócić do ręki
  Elevator
  Rock the baby – 3 razy
  Stop and Go
  Braintwister
  Man on the flying trapeze
  Double or nothing
  W przypadku remisu, dogrywka: Man on the flying trapeze

  SLEEPER Contest, czyli wyprowadź yoyo na długi spacer
  Kategoria, w której udział może wziąć każdy bez względu na poziom doświadczenia w machaniu yoyo. Dzięki łożysku kulkowemu zabawka może kręcić się, aż do 30 minut.
  W trakcie rywalizacji uczestnicy podczas trzech prób spróbują pokonać ten rekord, a osoba, która wykręci najwyższy wynik wygrywa.

  Zasady yoyo Freestyle:

  Każdy z zawodników, ma 2 minuty na występ sceniczny. Liczenie czasu rozpoczyna się w chwili włączenia muzyki. Zawodnik nie otrzymuje żadnych punktów przed i po upłynięciu 2 minut występu.
  Wszystkie ruchy zawodnika muszą być bezpieczne dla otoczenia, publiki oraz jego samego. Agresywne zachowanie może zostać ukarane przez głównego sędziego dyskwalifikacją. Podczas freestyle na scenie nie przebywa nikt poza zawodnikiem. Wszystkie yoya które będą wykorzystane podczas FS muszą być wcześniej przyniesione i postawione na scenie
  Na ocenę końcową składają się punkty za tzw. Performance oraz ocena sędziowska. Pierwszą część oceny zdobywa się poprzez pozytywne uderzenia yoyo o sznurek – liczone są zarówno negatywne jak i pozytywne uderzenia. W skład oceny sędziowskiej wchodzi kontakt z publicznością, wykorzystanie sceny oraz ocena własna. Każdy z uczestników proszony jest o przygotowanie podkładu muzycznego do występu.

  Porozmawiaj na forum na temat wydarzenia

  Leave a Reply

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj