Warszawskie Variete V

  0
  24
  Kiedy:
  12 listopad 2017@16:00 – 21:00
  2017-11-12T16:00:00+01:00
  2017-11-12T21:00:00+01:00
  Gdzie:
  Białołęcki Ośrodek Kultury
  Głębocka 66
  03-287 Warszawa
  Polska
  Koszty:
  Bez opłat
  Kontakt:
  Warszawska Scena Varieté

  Warszawska Scena Varieté przedstawia: fascynującą podróż w mroczny świat wspomnień wampira Wertera.

  To spektakl jakiego jeszcze nie widzieliście! Szalone połączenie cyrku, teatru, musicalu, komedii i horroru.

  Jeżeli zakochaliście się w Wywiadzie z Wampirem, baliście się Nosferatu, śmieszył was hrabia Kaczula i nie zasnęliście na Zmierzchu, to … nieważne – bo nasz spektakl jest dla wszystkich!

  Na scenie pojawią się między innymi znani z Programu Mam Talent (i nie tylko!) Vincent Grotesque, Julian Waglewski i grupa MultiVisual, a także zwycięzcy V edycji programu – Delfina i Bartek!

  Do zobaczenia w Białołęckim Ośrodku Kultury 12. listopada 2017! Gramy o 16:30 i 19:30!

   

  Ale zacznijmy od początku… Co to właściwie jest Varieté?

  W wolnym tłumaczeniu? ROZMAITOŚĆ.

  Varieté to najbardziej zróżnicowany spektakl, jaki możecie sobie wyobrazić!

  Składa się z kilku-kilkunastu pokazów, tworzonych przez  artystów, z których każdy posiada inny, zadziwiający talent.

  Na scenie pojawiają się akrobaci, żonglerzy, tancerze, komicy, iluzjoniści i inni.

  Podobne show wystawiane są na całym świecie, ogromnym powodzeniem cieszą się na przykład w Niemczech, czy we Francji.

  Pierwszy z naszych spektakli mogliście zobaczyć w lutym 2016 w Hali Sportowej, przy ulicy Olbrachta 48, w Warszawie. Show chciało zobaczyć tyle osób, że trzeba było grać dwa razy! Dla nas to był sygnał, że warszawiacy chcą właśnie takiego rodzaju sztuki.

  Drugi spektakl sfinansowali nasi niesamowici widzowie i fani – w akcji „wspieram.to”. Udało się zrobić show „Po drugiej stronie Pragi”, w Muszli w Parku Praskim, które zobaczyło ponad 500 osób! Pokazaliśmy Wam świat pełen magii, z piękną historią dwojga przeznaczonych sobie ludzi, którzy poszukują się „między światami”, w tle.

  Trzeci spektakl – w miejscu historycznie związanym z cyrkiem – w Parku Rozrywki Julinek – również trzeba było grać dwa razy, a widownia była pełna. Zasiadł na niej też dyrektor artystyczny Teatru Rampa, pan Cezary Domagała i postanowił nas  przygarnąć pod swoje skrzydła.

  I tak powstał czwarty z naszych spektakli – wystawiliśmy go na scenie Teatru Rampa. Pokazaliśmy „Proste historie” – złożonych ludzi. Po raz pierwszy artyści Warszawskiej Sceny Varieté uchylili rąbka tajemnicy i opowiedzieli o życiu na i poza sceną.

  Na scenie pojawili się między innymi: Kamil Krupicz, znany z teatru Roma i musicalu “Mamma Mia!”, Kamil Dziliński, Tomasz Piotrowski, Sebastian Frodyma – finaliści programu Mam Talent, twórczyni jedynego w Polsce Akademickiego Związku Sportowego Pole Dance i zdobywczyni wielu tytułów w tej dziedzinie Maria Rozbicka, a także Monika Budzińska, studentka Flic Scuola di Circo w Turynie.

  Teraz czas na piaty spektakl!

  Leave a Reply

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj