Warszawskie Spotkania Iluzjonistów

  0
  26
  Kiedy:
  28 czerwiec 2014 – 29 czerwiec 2014 całodniowy
  2014-06-28T22:00:00+00:00
  2014-06-29T22:00:00+00:00
  Gdzie:
  Warszawa, Karuzela
  Pub Studencki Karuzela
  Warszawa Bemowo
  Koszty:
  30zł
  Kontakt:
  Sławomir Kowalski
  +48 880-268-979

  PIĄTE WARSZAWSKIE SPOTKANIE ILUZJONISTÓW – 29 CZERWCA 2014

  Warszawskie spotkania iluzjonistow
  Plan przebiegu WSI-5

  10:00
  START WSI-5
  Zbieramy się, witamy itp. w Klubie Studenckim „KARUZELA” na ulicy Konarskiego 85 w Warszawie.

  10:20
  POWITANIE
  Przypomnienie zasad obowiązujących podczas spotkań z cyklu WSI. Kilka słów o zmianach w przebiegu WSI i planach na przyszłość.

  10:40
  EVERYBODY CHUSTY, CHUSTKI, CHUSTECZKI
  Każdy uczestnik prezentuje efekt, w którym używana jest chusta, chustka lub chusteczka. Nie musi to być jedyny używany rekwizyt więc liczę na sporą różnorodność 😉 Tradycyjnie, autor najciekawszej prezentacji wyłonionej przez jednoosobową absolutnie stronniczą i nieobiektywną komisje otrzyma złoty puchar.

  ROZPOCZYNA SIĘ CYKL SEMINARIÓW

  12:00
  „DYNAMIKA SOCJALNA GRUPY WIDZÓW – część 2”
  Maciej Król
  Podczas WSI-2 Maciek opowiadał o dynamice grup w klubach. Teraz opowie o niej w aspekcie innych otoczeń niż kluby taneczne.

  13:00
  „PALMOWANIE KART”
  Jarosław Ruszkowski „Gray”
  Techniczne uwagi na temat klasycznego palmowania kart. Jarek z wieloma osobami dzielił się nimi podczas ostatniej edycji WSI. Warto aby zaprezentował je wszystkim, w dodatkowo usystematyzowanym ujęciu i wzbogacone o więcej technik i przemyśleń. A jako że prelegentem będzie założyciel grupy facebookowej „Karty Polska” i maniak kart, więc spodziewamy się czegoś naprawdę ciekawego.

  14:00
  „IT”
  Przemysław Lieske
  Techniczne uwagi i porady dotyczące pracy z tytułowym rekwizytem. Do tego kilka rutyn i efektów z jego użyciem. zapowiada się całkiem ciekawie. No i raczej nie będziemy oglądać wyłącznie lewitacji ale i kilka innych pomysłów na zastosowanie tego rekwizytu.

  15:00
  OBIAD
  Tutaj nastąpi dość zasadnicza zmiana. Na obiad zamówione zostaną pizze, gdyż niestety w nowej lokalizacji nie ma kuchni na miejscu. Jednak mam nadzieje, że nawet największym żarłokom uda się zaspokoić głód.

  Od obiadu rozluźniamy atmosferkę. Luźne rozmowy i luźne dodatkowe elementy spotkania. Będą przeprowadzane równolegle do konsumpcji, oraz Waszych rozmów.

  MAGIC MASTER
  Rzecz sprawdziła się już dwa razy, przeprowadzimy ją więc również po raz trzeci.
  Cała rzecz w skrócie polega na tym, że każdy na początku spotkania otrzyma jedną specjalną kartę. Kartę oddajemy komuś kto udzieli nam odpowiedzi na nurtujące nas pytanie, albo powie coś co uznamy za bardzo nam pomocne. Osoba która zbierze najwięcej kart – wygrywa!
  A tak naprawdę, w całej zabawie chodzi o to, żeby młodsi koledzy mogli poszerzyć swoją orientację w temacie sztuki iluzji. Otrzymają coś co umożliwi im łatwiejsze i nieskrępowane podejście do bardziej doświadczonych osób i spytanie o coś co ich nurtuje.
  A osoby do których będą kierowane pytania proszę o jedno. Wykażcie się wyrozumiałością. Przypomnijcie sobie o co Wy sami byście pytali na początku swojej przygody ze sztuka iluzji. A jeśli irytuje Was że młodsi koledzy potrafią pytać tylko o sekrety zamiast o rzeczy które w Waszej opinii są istotne, połączcie swoją odpowiedź na pytanie z przekazaniem wiedzy która wg Was jest istotniejsza niż sekret jakiegoś triku. To naprawdę nic skomplikowanego.

  BŁYSKAWICZNE AUKCJE
  To element programu w którym można sprzedać coś o czym i tak wiecie, że już nigdy tego nie użyjecie. Rekwizyty z dna szuflady. Komuś mogą się jednak przydać. Nie przesadzajcie jednak z nastawieniem na zysk. To raczej umożliwienie Wam zakupów po atrakcyjnych cenach. Jeśli każdy przywiezie jeden lub dwa rekwizyty to punkt programu może się zrobić bardzo ciekawy. jak dotychczas zawsze podczas aukcji trafiały się przesympatyczne okazje do zakupu ciekawego rekwizytu, ale i sprzedający nieraz już byli zaskakiwani ceną do jakiej potrafiono wylicytować któryś z oferowanych przez nich rekwizytów.

  GIEŁDA
  Każdy kto ma jakieś większe partie rekwizytów, lub rzeczy których wolałby nie sprzedawać na aukcjach, lecz w bardziej tradycyjnej formie, może wyłożyć swoje dobra na ławę i spróbować pohandlować pomiędzy godziną 16-tą a 18-tą.

  16:00
  TOP SECRET
  Przed każdą edycją WSI jest ostre kombinowanie co poprawić co zmienić, czego nowego spróbować, żeby impreza nie wpadła w marazm i zastój, żeby kazdy widział że spotkania robią się coraz barwniejsze i ciekawsze. Tym razem w związku z decyzją o wprowadzeniu sporych zmian w seminariach (mniejsza ich liczba i jedno teoretyczne a dwa praktyczne) zrodziła się nowa idea. TopSecret – czyli najlepszy sekret. Każdy może się zgłosić i pokazać prezentację jakiegoś efektu. Na koniec przez aklamację tłumu wybieramy zwyciezcę, który przeprowadzi króciótkie mniseminarium o zaprezentowanym przez siebie triku. Każdy kto się zgłosi do walki o tytuł TopSecret’a otrzyma bonusowa kartę do magicMastera, zwycięzca otrzyma ich trzy + tradycyjny już złoty puchar ufundowany przez organizatora.
  O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Nie więcej niż pięć osób.

  17:00
  NAJSZYBSZE RĘCE WSI
  Kolejny stały punkt warszawskich spotkań. Podobno świat funkcjonuje w oparciu o cykle. Więc powrócimy do wyłonienia najszybszych rąk przy pomocy tali kart. Jednak miejcie na uwadze, że postaram się znów wymyślić, jak najbardziej zaskakujące konkurencje. Do wygrania oczywiście złoty puchar plus tytuł do chełpienia się nim i przechwalania gdzie się tylko da 😉

  18:00
  MAGIC MASTER – ROZSTRZYGNIĘCIE
  Wręczenie złotego pucharu i nagrody niespodzianki dla osoby, której udało się zebrać największą ilość kart od innych uczestników spotkania.

  KONIEC ZAMKNIĘTEJ DLA PUBLICZNOŚCI CZĘŚCI WSI

  19:00
  MAGICY W STOLICY (dawniej MAGICY NA POKŁADZIE)

  Wieczorne pokazy dla publiczności. Mam nadzieję że pomimo zmiany lokalizacji, oraz pomimo biletowania po 10 pln od osoby, pojawi się liczna publiczność. Niemagiczne osoby z miasta. Liczę że spora cześć naszych wiernych widzów pojawi się ponownie. A także pojawią się nowe osoby.

  Tym razem sceniczną część wieczorną spróbujemy przeprowadzić w troszkę innej formule niż dotychczasowa składanka z łapanki. Na starcie powitanie gości i niemagiczna atrakcja – tradycja, która bardzo ładnie się sprawdza. Potem nastąpi finał Internetowego Turnieju Iluzjonistów. Trzech iluzjonistów zaprezentuje swoje umiejętności i nastąpi szybkie wręczenie nagród. Po konkursie dla iluzjonistów konkursy dla publiczności. Rozdamy kilka tradycyjnych już podczas tej imprezy prezentów. Następnie zaprezentuje się Magiczny Kabaret Paskudnego Iluzjonisty Menello. Godzinny program z półgodzinną przerwą. Podczas przerwy prezentowanie iluzji przy stolikach przez wszystkich uczestników WSI5.

  Pokazy na scenie oficjalnie zakończymy zapewne około godziny 21-ej. Jednak nie będziemy w tym momencie wypraszać gości. Po prostu zamkniemy wtedy scenę. Zasiądziemy przy stołach, ale mam nadzieje że jak ktoś podejdzie i przysiądzie się do Was to pokażecie mu trochę iluzji.

  AFTER PARTY
  Czas przez jaki impreza będzie trwała po zakończeniu pokazów scenicznych uzależniony będzie od frekwencji publiczności. Po prostu im więcej biletów sprzedamy tym dłuższy czas wynajęcia sali będziemy w stanie opłacić. W przypadku gdy frekwencja nie dopisze z after Party przeniesiemy się ok. godziny dziesiątej do któregoś z warszawskich lokali. Ale raczej nam to nie grozi, nawet przy dość ostrożnych szacunkach wychodzi mi że będzie nas stać na opłacenie sali do godziny 2 w nocy.
  Istnieje szansa że uda nam się dogadać z ajentem mieszczącego się w budynku Karuzeli pubu. Wtedy After przypominał by zapewne to co działo się na naszych wcześniejszych spotkaniach.

  KOSZT IMPREZY

  30.00 PLN – płatne na początku spotkania. Z zebranej kwoty opłacony zostanie posiłek, oraz pokryta zostanie część kosztu wynajęcia sali.

   

  Leave a Reply

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj