Kiedy:
31 styczeń 2015@10:00 – 15:00
2015-01-31T10:00:00+00:00
2015-01-31T15:00:00+00:00
Gdzie:
Park Muranów
Muzeum Historii Żydów Polskich
Mordechaja Anielewicza 6, 00-157 Warszawa
Polska
Koszty:
Bez opłat

Jeśli jesteś tu pierwszy raz i nie wiesz co to jest slackline albo wiesz ale nie miałeś/aś okazji aby spróbować – tu znajdziesz podstawowe informacje jak zacząć.

Slackline to sport polegający na chodzeniu po elastycznej taśmie napiętej między dwoma punktami, zwykle drzewami. Chodzenie wymaga wykształcenia poczucia równowagi, którego ludzie nie mają w naturalny sposób, ale mogą to zrobić poprzez trening. Każdy jest w stanie się tego nauczyć na tyle, żeby po kilku treningach przejść samodzielnie kilka metrów. Rekordziści przechodzą kilkusetmetrowe taśmy, nierzadko zawieszone pomiędzy skałami. Od cyrkowego chodzenia po linie różni się tym, że w slackline taśma jest elastyczna, szeroka (od 25 do 50 mm) i w uproszczeniu reaguje na na nasze ruchy.

Slackline to sport bardzo tani w uprawianiu: potrzebujemy do niego dwóch drzew, trampek z płaską podeszwą jeśli jest zimno (wiele osób chodzi boso) i zestawu składającego się z taśmy i elementów do jej mocowania i napinania, którego koszt zaczyna się od ok. 150 zł i który może nam służyć przez lata.

Jeśli chcesz spróbować – to po prostu przyjdź na jedno z naszych spotkań, których organizujemy kilka w każdym miesiącu, w różnych miejscach w Warszawie – najczęściej na Muranowie przy Muzeum Historii Żydów Polskich oraz na Polu Mokotowskim. Na każdym spotkaniu jest zwykle kilkanaście taśm różnej długości i kilkadziesiąt osób. Zawsze znajdzie się ktoś, kto pokaże Wam podstawy. Warto też wcześniej popatrzeć sobie na filmy na Youtube z instrukcjami, jest ich mnóstwo, na przykład ten:

Zapraszamy serdecznie.

Slackline Warszawa