Taniec w powietrzu – warsztaty improwizacji

  0
  35
  Kiedy:
  14 maj 2013 – 17 maj 2013 całodniowy
  2013-05-14T22:00:00+00:00
  2013-05-17T22:00:00+00:00
  Gdzie:
  Carnival Łódź
  Siewna 15
  94-250 Łódź
  Polska
  Koszty:
  180zł
  Kontakt:
  Justyna Kozulska-Biesiada

  taniec w powietrzu, okrętWarsztaty: Taniec w powietrzu jako forma wykorzystania przestrzeni scenicznej i forma ekspresji  teatralnej

  Co to jest taniec w powietrzu?

  Taniec w powietrzu na chuście, hamaku czy linie daje nowe możliwości ekspresji i kreatywnego wykorzystania przestrzeni. Taniec w powietrzu rozwija się od lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku, narodził się w Stanach Zjednoczonych. Wykorzystanie pionowych i poziomych ścieżek ruchu pozwala na zwiększenie środków wyrazu i słownictwa ruchowego.

  W Polsce ta sztuka jest jeszcze mało popularna i zazwyczaj w teatrach nie ma osób- instruktorów, które mogłyby przybliżyć tę technikę tańca.

   

  Dla kogo:

  Warsztaty skierowane są do aktorów i tancerzy teatralnych, a także reżyserów ( jako uczestników lub obserwatorów), którzy pragną wzbogacić swoje przedstawienia o elementy tańca w powietrzu.

  Warsztaty skierowane są także do osób zajmujących się tańcem w powietrzu, którzy chcą skorzystać z możliwości wymiany doświadczeń, spróbować różnych technik improwizacji, popracować nad już istniejącą choreografią.

  Na czym polegają warsztaty?

  Zajęcia to nie tylko nauka technik, ale także poszukiwania ekspresji, inspiracja do innego wykorzystania przestrzeni i rekwizytów jakim są sprzęty do tańca w powietrzu, improwizacja w ruchu, a także część teoretyczna omawiająca bezpieczeństwo, sposoby instalacji sprzętu, omówienie kwestii bezpiecznego i zdrowego treningu.

   

  Prowadząca:

  Justyna Kozulska-Biesiada, artystka i pedagog, od 2004 roku zajmuje się technikami cyrku współczesnego. Ukończyła kurs tańca na chuście wertykalnej w szkole cyrkowej Rogelio Ravel w Barcelonie, była Stypendystką Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego (rozwój własny i stworzenie spektaklu tańca w powietrzu), a także stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (edukacja kulturalna- prowadzenie przestrzeni kulturalnej). Od 2011 koordynuje działania Carnival- Otwartej Przestrzeni Cyrkowej, gdzie prowadzi warsztaty i bierze udział w spektaklach i animacjach z dziedziny cyrku współczesnego, teatru. Bierze udział w projektach artystycznych w kraju i za granicą, między innymi: „Dziady- Wielka Improwizacja”- spektakl w Collegium Nobilium w Warszawie, Heineken Opener Festiwal- scena artystyczna, Tall Ship Races 2012, Dublin- oprawa artystyczna i wiele innych.

  Grafik:

  15-17 marca 2013,

  piątek 15 marca

  16.00-19.00 1 blok warsztatów- wprowadzenie, gry i zabawy ruchowe ( rozgrzewka mająca na celu rozgrzanie ciała, otwarcie umysłu na poszukiwania taneczne), zapoznanie z rekwizytami – podstawowe techniki, improwizacje, rozciąganie.

   

  sobota 16 marca

  11.00-14.00 2 blok warsztatów – rozgrzewka,  podstawowe techniki tańca w powietrzu, improwizacje i zadania taneczne, rozciąganie

  16.00-19.00 3 blok warsztatów – rozgrzewka, techniki tańca w powietrzu i improwizacje, rozciąganie, omówienie kwestii bezpiecznego podwieszania sprzętu

   

  niedziela 17 marca

  11.00-14.00 4 blok warsztatów – rozgrzewka, techniki tańca w powietrzu i improwizacje, rozciąganie

   

  Koszt:

  Wszystkie 4 bloki – 180zł

  1 blok w piątek- 30zł  – jest to blok pokazowy- podczas którego dotkniemy większości aspektów.

  Maksymalna ilość osób w grupie: 8

  Minimalna ilość osób w grupie: 4

  Do dyspozycji mamy 3 chusty wertykalne, 1 linę, 1 trapez solowy, 1 trapez duo, 3 hamaki.

   

  Leave a Reply

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj