SLOT DAY w Zabierzowie

  0
  35
  Kiedy:
  19 wrzesień 2014 – 20 wrzesień 2014 całodniowy
  2014-09-19T22:00:00+00:00
  2014-09-20T22:00:00+00:00
  Gdzie:
  Zabierzów, Stary Młyn nad Rudawą
  Rodziny Poganów 9
  32-080 Zabierzów
  Polska
  Koszty:
  10zł
  Kontakt:
  Daniel Pochaba
  660 200 200

  będzie młyn slotZNOWU BĘDZIE MŁYN! – CO TO OZNACZA?

  Tuż przed końcem lata, krakowska ekipa SLOTu ponownie zawita w zabierzowskim starym młynie. Wraz z nią przybędą wolontariusze, wykładowcy, osoby prowadzące warsztaty, muzycy oraz uczestnicy. Zarówno miejsce jak i wydarzenie są wyjątkowe. Dzieje się tak za sprawą osób, którzy wkładają mnóstwo energii, ale i serca w obie inicjatywy. Z jednej strony, są to ludzie chętni uczyć się nowych rzeczy, z drugiej są otwarci, aby dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem czy umiejętnościami z innymi. Do tego robią to z pasją i energią, które to potrafią być zaraźliwe. I o to właśnie chodzi – o spotkanie się osobowości, charakterów, temperamentów, po prostu człowieka z człowiekiem i dzielenie się tym, co wartościowe, inspirujące i prawdziwe. Wynikiem tych spotkań jest nie tylko unikalna atmosfera, ale również zachęta do rozwoju i twórczego życia na co dzień.

  Znakami rozpoznawczymi krakowskich SLOT festów są slajdy, warsztaty oraz wykłady. Tak będzie i w Zabierzowie. Kuglarstwo w różnych odmianach i barwach na dobre wpisało się w koloryt imprezy – oprócz warsztatów z żonglerki, pojek, slacka, hula-hop będzie można poznać podstawy „penspinningu” czyli sztuki kręcenia długopisem. Nawiązując do ideałów naszych gospodarzy i sielsko-wiejskiego klimatu miejsca zadbaliśmy o warsztaty związane z umiejętnościami nieco bardziej tradycyjnymi, np. tworzenie ceramiki, robienie przetworów owocowych (głównie z jabłek), czy haftowanie. To ostatnie odbędzie się pod okiem kolektywu ŻyWa Pracownia, a efektem warsztatu będzie wspólnie wyhaftowany przez uczestników (dużych i małych) obraz we wzory inspirowane motywami krakowskich strojów ludowych. Nie zabraknie warsztatów z technik wykorzystujących ponownie zużyty surowiec – stojak na rower wykonany z palet lub biżuteria z zawleczek puszek aluminiowych. Innymi słowy: P&P – praktyczne i piękne.

  Starając się rozbudzać kreatywność i pasję do twórczego życia u uczestników, nie zapominamy, o tym, że „czym za młodu skorupka nasiąknie” tym w dorosłości będzie dzielić się z innymi. Dlatego też, kolejny raz przygotowujemy warsztaty dla dzieciaków. Będą to zajęcia plastyczne, rozwijające wyobraźnię, robienie papieru czerpanego oraz gra teatralna. Do tej ostatniej zapraszamy również rodziców.

  Zaangażowanie lokalne i aktywne działania mające na celu pobudzenie do działań oddolnych jest wpisane w tożsamość SLOTu czyli Stowarzyszenia Lokalnych Ośrodków Twórczych. Z tej racji zaprosiliśmy Ambasadę Krakowian do podzielenia się doświadczeniami w tej dziedzinie. Zaprezentowane zostaną również prace i filmy Cecylii Malik powstałe w wyniku projektu „Koncert”.

  Trudno wyobrazić sobie SLOT, który organizuje krakowska ekipa, bez slajdów i nie ma potrzeby tego robić. W tę wrześniową sobotę udamy się w bardzo szybką podróż dookoła świata, odwiedzając najpierw niedalekie nam Bałkany, później  tajemniczy Iran, następnie górzysty Kirgistan, zatrzymamy się na moment na khmerskim weselu, stamtąd ruszymy jeszcze dalej w kierunku wschodnim, aż dotrzemy na gorącą Kubę, i wreszcie wrócimy do Europy, a właściwie na jej kraniec, do kaukaskiej republiki Osetii Północnej. Ten ostatni przystanek, to już nie relacja z podróży czy pobytu w odmiennym środowisku, ale spotkanie autorskie ze Zbyszkiem Pawlakiem, który opowie o tamtejszych zwyczajach, ludziach i o zawiłościach politycznych, które w dramatyczny sposób zaznaczyły się w życiu mieszkańców Biesłanu. Autor książki „Pęknięte Miasto. Biesłan” znany jest już bywalcom slotów z trafnego wyjaśniania relacji jakie panują na Wschodzie,  opowieści o ludziach tam żyjących oraz perspektywy z jakiej patrzą na siebie, na  nas i na Zachód.

  plakatMlyn będzie slotImprezę zakończy koncert bielskiego saksofonisty i wokalisty Ghostmana, który swoją muzyką i śpiewem sprawia, że nietrudno się słuchaczom oderwać od rzeczywistości i rozkoszować dźwiękami.

  20 września 2014 szykuje się pełna wrażeń sobota. Jednak pomimo bogatego programu chcemy przede wszystkim spotkać się, uczyć się nawzajem, rozmawiać i słuchać, zmęczyć się ganianiem w ogródku, odpoczywać przy szklaneczce czaju w czajowni i po prostu być, z dala od zgiełku miasta, cieszyć się babim latem i przygotować się na zbliżającą się jesień.

   

   

  WAŻNE INFO

  Dokładny i aktualny PROGRAM wydarzeń i wskazówki na temat DOJAZDU znaleźć można na naszej stronie: http://slotkrakow.pl/

  Pula biletów na BĘDZIE MŁYN! jest ściśle ograniczona – we wnętrzach starego młyna mamy miejsce dokładnie dla 150 osób. INTERNETOWA SPRZEDAŻ BILETÓW w cenie 10 zł potrwa do 17 września lub wyczerpania zapasów na stronie krakow.slot.art.pl.

   

  *SLOT – KIM JESTEŚMY?

  SLOT jako Stowarzyszenie Lokalnych Ośrodków Twórczych jest organizatorem SLOT Art Festivalu w Lubiążu pod Wrocławiem, którego 23. edycja odbędzie się w lipcu 2015. Corocznie zjeżdża tam około 6 000 ludzi z Polski i zagranicy, by przez kilka dni wspólnie tworzyć i rozwijać się, uczestnicząc w ponad 100 warsztatach, wykładach, projekcjach, dyskusjach, a także koncertach na 10 różnorodnych scenach muzycznych.

  IDEĄ SLOTU jest dzielenie się pasją, wymiana doświadczeń i wzajemna inspiracja. Impreza bazuje na zaangażowaniu setek wolontariuszy, którzy odpowiadają za stronę organizacyjną i programową. SLOT zatem to również społeczność, na co dzień łącząca wiele osób z różnych kręgów.

  W KRAKOWIE od sześciu lat odbywa się SLOT Fest – lokalna odsłona SLOT Art Festivalu, tematycznie związana z naszą wspólną pasją, jaką jest kultura Wschodu. Nie brakuje jednak również wątków artystycznych, kuglarskich, społecznych czy duchowych, zawsze owocując maksymalną różnorodnością tematów i form. SLOT Fest co pół roku gromadzi od 500 do 1000 osób, z czego dużą grupę stanowią osoby aktywnie zaangażowane we współtworzenie imprezy – wolontariusze i programowcy. Na 9. SLOT Feście w kwietniu 2013 pojawiło się ponad 1100 osób! Są z nami zarówno indywidualni poszukiwacze inspiracji, jak i całe środowiska: krakowscy miłośnicy gier, podróżnicy, kinofile, rękodzielnicy, aktywiści społeczni oraz kuglarze przyjeżdżający z całej Polski.

  Ostatni SLOT Fest był poświęcony Azji Centralnej, następnie podczas SLOT Art Festivalu 2014 część ekipy współtworzyła Namiot Wschodni, a część była zaangażowana w inne inicjatywy w ramach imprezy. SLOT Dzień w Młynie jest również okazją by ponownie spędzić razem czas, bawiąc się, ucząc się, tworząc i odpoczywając.

  Dołączcie do nas!

   

   

   

  W razie pytań zapraszamy do kontaktu:

  Ewa Duda(PR) | 501 491 912 | ewadud@gmail.com

  Daniel Pochaba (koordynator) | 660 200 200 | dan.pochaba@gmail.com

  SLOT Kraków | krakow.slot.art.pl | slotfestkrakow@gmail.com

   

  Leave a Reply

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj