Prince Janusz Slackline Jam

  0
  27
  Kiedy:
  22 marzec 2015@12:00 – 17:30
  2015-03-22T12:00:00+01:00
  2015-03-22T17:30:00+01:00
  Gdzie:
  Park Księcia Janusza Wola, Warszawa
  Księcia Janusza
  Warszawa
  Polska
  Koszty:
  Bez opłat

  Ponieważ zupełnie niebawem Paweł Jarosiewicz, założyciel naszej grupy, wyprowadza się z miasta na dłużej, w niedzielę imprezę przenosimy w jego ulubioną miejscówkę, czyli do parku Księcia Janusza na Woli. Szczegóły dojazdu w evencie.

  Jak zawsze zapraszamy wszystkich, także osoby, które wcześniej nie chodziły po taśmie, a mają chęć spróbować. Warto tylko wcześniej przeczytać tę informację:

  Jeśli jesteś tu pierwszy raz i nie wiesz co to jest slackline albo wiesz ale nie miałeś/aś okazji aby spróbować – tu znajdziesz podstawowe informacje jak zacząć.

  Slackline to sport polegający na chodzeniu po elastycznej taśmie napiętej między dwoma punktami, zwykle drzewami. Chodzenie wymaga wykształcenia poczucia równowagi, którego ludzie nie mają w naturalny sposób, ale mogą to zrobić poprzez trening. Każdy jest w stanie się tego nauczyć na tyle, żeby po kilku treningach przejść samodzielnie kilka metrów. Rekordziści przechodzą kilkusetmetrowe taśmy, nierzadko zawieszone pomiędzy skałami. Od cyrkowego chodzenia po linie różni się tym, że w slackline taśma jest elastyczna, szeroka (od 25 do 50 mm) i w uproszczeniu reaguje na na nasze ruchy.

  Slackline to sport bardzo tani w uprawianiu: potrzebujemy do niego dwóch drzew, trampek z płaską podeszwą jeśli jest zimno (wiele osób chodzi boso) i zestawu składającego się z taśmy i elementów do jej mocowania i napinania, którego koszt zaczyna się od ok. 150 zł i który może nam służyć przez lata.

  Jeśli chcesz spróbować – to po prostu przyjdź na jedno z naszych spotkań, których organizujemy kilka w każdym miesiącu, w różnych miejscach w Warszawie – najczęściej na Muranowie przy Muzeum Historii Żydów Polskich oraz na Polu Mokotowskim. Na każdym spotkaniu jest zwykle kilkanaście taśm różnej długości i kilkadziesiąt osób. Zawsze znajdzie się ktoś, kto pokaże Wam podstawy. Warto też wcześniej popatrzeć sobie na filmy na Youtube z instrukcjami, jest ich mnóstwo, na przykład:

  Leave a Reply

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj