March Slackline Jam, Warszawa

  0
  34
  Kiedy:
  1 marzec 2015@10:00 – 16:00
  2015-03-01T10:00:00+00:00
  2015-03-01T16:00:00+00:00
  Gdzie:
  Pole Mokotowskie
  aleja Niepodległości 211
  Warszawa
  Polska
  Koszty:
  Bez opłat

  warszawa slaclineW niedzielę zaczyna się marzec, pogoda ma być póki co dobra, więc jak zwykle spotykamy się na Polu Mokotowskim.

  Jak zawsze zapraszamy wszystkich, także osoby, które wcześniej nie chodziły po taśmie, a mają chęć spróbować.

  Pierwszy raz?

  Jeśli jesteś tu pierwszy raz i nie wiesz co to jest slackline albo wiesz ale nie miałeś/aś okazji aby spróbować – tu znajdziesz podstawowe informacje jak zacząć.

  Slackline to sport polegający na chodzeniu po elastycznej taśmie napiętej między dwoma punktami, zwykle drzewami. Chodzenie wymaga wykształcenia poczucia równowagi, którego ludzie nie mają w naturalny sposób, ale mogą to zrobić poprzez trening. Każdy jest w stanie się tego nauczyć na tyle, żeby po kilku treningach przejść samodzielnie kilka metrów. Rekordziści przechodzą kilkusetmetrowe taśmy, nierzadko zawieszone pomiędzy skałami. Od cyrkowego chodzenia po linie różni się tym, że w slackline taśma jest elastyczna, szeroka (od 25 do 50 mm) i w uproszczeniu reaguje na na nasze ruchy.

  Slackline to sport bardzo tani w uprawianiu: potrzebujemy do niego dwóch drzew, trampek z płaską podeszwą jeśli jest zimno (wiele osób chodzi boso) i zestawu składającego się z taśmy i elementów do jej mocowania i napinania, którego koszt zaczyna się od ok. 150 zł i który może nam służyć przez lata.

  Jeśli chcesz spróbować – to po prostu przyjdź na jedno z naszych spotkań, których organizujemy kilka w każdym miesiącu, w różnych miejscach w Warszawie – najczęściej na Muranowie przy Muzeum Historii Żydów Polskich oraz na Polu Mokotowskim. Na każdym spotkaniu jest zwykle kilkanaście taśm różnej długości i kilkadziesiąt osób. Zawsze znajdzie się ktoś, kto pokaże Wam podstawy. Warto też wcześniej popatrzeć sobie na filmy na Youtube z instrukcjami, jest ich mnóstwo, na przykład ten

  Zapraszamy serdecznie.

  Slackline Warszawa

  Leave a Reply

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj