IV Warszawskie Spotkanie Iluzjonistów

  0
  25
  Kiedy:
  15 luty 2014 – 16 luty 2014 całodniowy
  2014-02-15T23:00:00+00:00
  2014-02-16T23:00:00+00:00
  Gdzie:
  Tawerna Latający Holender
  Józefa Bema 65
  Warszawa
  Polska
  Koszty:
  20zł
  Kontakt:
  Sławomir Kowalski
  +48 880-268-979

  WSI warszawskie spotkanie iluzjonistówKOCHANI WIDZOWIE! TO WYDARZENIE WYŁĄCZNIE DLA ILUZJONISTÓW!
  6:00
  PRZEDBIEGI NA ORLENIE
  Tradycyjnie, z myślą o dojeżdżających pociągami i autobusami, którym najlepsze połączenie wypada tak, że lądują w Warszawie bladym świtem. Od rana zbieramy sie na Stacji ORLEN o parę kroków od Tawerny. Tam czekamy na oficjalny start imprezy. Mozna wypić cos ciepłego i pogadać, zamiast snuć się o dworcowych poczekalniach i innych macdonaldach.

  10:00
  START WSI-4
  Zbieramy się w Tawernie Latający Holender przy ulicy Bema 65 w Warszawie.

  10:20
  POWITANIE
  Przypomnienie zasad obowiązujących podczas spotkań z cyklu WSI.

  10:30
  EVERYBODY 44 SEKUNDY
  Kazdy uczestnik prezentuje efekt, który musi trwać krócej niż 44 sekundy. Tym razem jedynym wymogiem jest zmieszczenie się w czasie. Tradycyjnie, autor najciekawszej prezentacji wyłonionej przez jednoosobową absolutnie stronniczą i nieobiektywną komisje otrzyma złoty puchar. Tym razem wręczymy jeszcze dwie nagrody specjalne. Za najkrótszą prezentację (ale bez przegięć!), oraz za zrobienie największego wrażenia na tacie Karola.

  11:30
  OD RUTYNY DO ETIUDY
  Seminarium dotyczące konstruowania etiudy. Na podstawie studium przypadku.
  Sławomir Kowalski
  http://menello.pl/

  12:30
  ULICA
  Seminarium na temat specyfiki prezentowania iluzji na ulicy
  Arek Milczarek

  13:30
  PREZENCJA
  Kilka istotnych słów o prezencji w eleganckim stylu. Strój, postawa, wymowa…
  Rafał Walusz

  14:30
  KONTROLA DZIECI
  Metody okiełznywania najmłodszych widzów.
  Marta Jasińska i Konrad Modzelewski
  http://iluzjonistka.pl/
  http://magikomedia.pl/

  15:30
  SEMINARIUM SPRZEDAŻOWE
  Zaprezentowanych zostanie kilka efektów z oferty handlowej studia „Magiczny Arsenał”.
  Sławomir Piestrzeniewicz
  http://magicznyarsenal.pl/

  16:00
  OBIAD
  Tawerniany schabowy zyskał już na tyle dobrą reputację, że i tym razem z niego nie zrezygnujemy. Każdy dostaje więc kotleta z frytami i surówką, a do tego wybrany napój z kija lub bezalkoholowy.

  Koledzy wegetarianie i weganie: Dajcie znać wcześniej to kuchnia postara się wam przygotować coś ciekawszego niż frytki z pomidorami lub placki ziemniaczane.

  Od obiadu rozluźniamy atmosferkę. Luźne rozmowy i luźne dodatkowe elementy spotkania. Będą przeprowadzane równolegle do konsumpcji, oraz Waszych rozmów.

  MAGIC MASTER
  Na poprzedniej edycji WSI w końcu udało się wymyślić formułę zabawy ułatwiającej przepływ wiedzy na magiczne tematy pomiędzy uczestnikami. Mam nadzieję że pomysł znów się sprawdzi.
  Cała rzecz w skrócie polega na tym, że każdy na początku spotkania otrzyma jedną specjalną kartę. Kartę oddajemy komuś kto udzieli nam odpowiedzi na nurtujące nas pytanie, albo powie coś co uznamy za bardzo nam pomocne. Osoba która zbierze najwięcej kart – wygrywa!
  A tak naprawdę, w całej zabawie chodzi o to, żeby młodsi koledzy mogli poszerzyć swoją orientację w temacie sztuki iluzji.

  BŁYSKAWICZNE AUKCJE
  To element programu w którym można sprzedać coś o czym i tak wiecie, że już nigdy tego nie użyjecie. Rekwizyty z dna szuflady. Komuś mogą się jednak przydać. Nie przesadzajcie jednak z nastawieniem na zysk. To raczej umożliwienie Wam zakupów po atrakcyjnych cenach. Jeśli każdy przywiezie jeden lub dwa rekwizyty to punkt programu może się zrobić bardzo ciekawy.

  GIEŁDA
  Kazdy kto ma jakieś większe partie rekwizytów, lub rzeczy których wolałby nie sprzedawać na aukcjach, lecz w bardziej tradycyjnej formie, może wyłożyć swoje dobra na ławę i spróbować pohandlować pomiędzy godziną 16-tą a 18-tą.
  Sławomir Piestrzeniewicz zapowiedział się, że pojawi się z kilkoma produktami z oferty swojego studia. Może dojedzie ktoś z kartami, spróbujemy zaprosić ekipy z polskich sklepów wysyłkowych.

  18:00
  MAGIC MASTER – ROZSTRZYGNIĘCIE
  Wręczenie złotego pucharu i nagrody niespodzianki dla osoby, której udało się zebrać największą ilość kart od innych uczestników spotkania.

  18:10
  NAJSZYBSZE RĘCE WSI
  Kolejny stały punkt warszawskich spotkań. Tym razem iluzjoniste o najszybszych rękach wyłaniac będziemy przy pomocy zapałek. Do wygrania oczywiście złoty puchar plus tytuł do chełpienia się nim i przechwalania gdzie się tyylko da 😉

  KONIEC ZAMKNIĘTEJ DLA PUBLICZNOŚCI CZĘŚCI WSI

  19:00
  MAGICY NA POKŁADZIE

  W Tawernie wieczorem pojawi się publiczność. Niemagiczne osoby z miasta. Bedzie komu poczarować. Z edycji na edycje mamy coraz liczniejsza publicznośc i coraz fantastyczniejszą. Cudownie reagującą i oczekującą po prostu odrobiny zabawy i mnóstwa cudów do obejrzenia na scenie i przy stolikach.

  Powtórzona zostanie akcja mailingowa z zaproszeniami do agencji artystycznych i eventowych.

  Proszę o jak największą liczbę jak najróżnorodniejszych propozycji Waszych występów na scenie. Ale sięgajcie i do klasyki. Pamiętajcie że to ani przegląd, ani żadne współzawodnictwo. Robimy coś dla widzów. Jest miejsce i na klasykę i na oryginalność, na nowinki i na najstarsze efekty świata, spróbujmy pokazać widzom jak ciekawa i jak wiele twarzy posiadająca jest sztuka iluzji.

  Jeśli każdy przygotuje kilkuminutowy pokaz, to będziemy mieli naprawdę ciekawe, zróżnicowane show. Zrobimy kilka setów po 20-30 minut. Rzecz która się już nie raz sprawdziła. Do tego 20-30 minutowe przerwy podczas których będziecie mogli prezentować swoje umiejętności troszkę bliżej widzów, czyli okazja do odrobiny close-up’u.

  Początkujących kolegów szczególnie gorąco zapraszam do przygotowania czegoś do pokazania ze sceny. Mamy przesympatyczną publiczność, która oglądała już kilka debiutów i bardzo ciepło je witała. Pamiętajcie, tutaj starczy i jeden efekt. To nie przegląd ani indywidualny pokaz, ale wspólne show podczas którego każdy może coś zaprezentować.

  Podczas pokazów rozdamy również trochę nagród dla publiczności. Mamy swoje tradycyjne nagrody, poszukamy drobnych sponsorów na jakieś fajne drobne pamiątki, lub gadżety.

  Pokazy oficjalnie zakończymy zapewne około godziny 22-ej. Jednak nie będziemy w tym momencie wypraszać gości. Po prostu zamkniemy wtedy scenę. Zasiądziemy przy stołach, ale mam nadzieje że jak ktoś podejdzie i przysiądzie się do Was to pokażecie mu trochę iluzji.

  NOCLEG
  Kolejny raz informacja dla kolegów spoza Warszawy: W tawernie można przenocować. Ale lepiej mieć ze sobą własną Karimatę lub materac i śpiwór.

  KOSZT IMPREZY

  20.00 PLN – płatne na początku spotkania. Żeby była jasność nie opłacane u organizatorów, tylko w lokalu. Kwota zawiera opłatę za posiłek -duży schabowy z frytkami plus pół litrowe piwo – lub jakiś inny napój. Kwota wpisowego właściwie pokrywa posiłek i płyn.

  10.00 PLN – płatne podczas EVERYBODY 44 SEKUNDY.
  Potraktujcie to nie jako opłatę ale jako 10-złotową darowiznę na wykupienie kilku rekwizytów od Zdzisława Nemeczka.
  Rekwizyty rozdysponowane zostaną jako dodatkowe prezenty podczas naszych magicznych zabaw: everybody, najszybsze ręce, magic master. Jeśli jakieś rekwizyty pozostaną, to trafią na aukcje z ceną wywoławcza 5 pln. Wszystkie zebrane pieniądze (z „dobrowolnej” 10 złotowej zrzutki i z ewentualnych aukcji) trafią do emerytowanego, ale pełnego uśmiechu iluzjonisty. Wielu z Was miało okazję go poznać podczas ostatniego WSI. Pan Zdzisław to człowiek starszy, dotknięty chorobami wynikającymi z wieku, ale wciąż radośnie uśmiechnięty i pełny życzliwości.
  Mam nadzieję że popatrzycie na to tak samo jak ja: Pomagamy iluzjoniście seniorowi, do tego mamy kilka gadżetów, których rozdanie uatrakcyjni imprezę. Czegóż chcieć więcej ?
  Za podrzucenie pomysłu na tę przesympatyczną aukcję wykupu rekwizytów od p. Nemeczka wielkie dzięki dla Marek Corelli.

  Dodatkowo Pana zdzisława będziecie mogli wspomóc płacąc:
  10.00 PLN – za przekrocznie czasu 44 sekund podczas „Everybody…”
  10.00 PLN – za zadanie pytania seminarzyście, lub wtrącenie swojej myśli w sytuacji innej niż wyraźne zaznaczenie przez prowadzącego seminarium, że można zadawac w danym momencie pytania..
  10.00 PLN – za dokupienie dodatkowej karty do użycia podczas MAGIC MASTER
  __.__ PLN – dobrowolne wpłaty w dowolnej wysokości.

  DODATKOWA OPŁATA – DOBROWOLNA

  Na koniec imprezy poprosimy uczestników o ocenienie ile wg każdego z Was warty był udział w spotkaniu. I tej wysokości kwotę będzie mógł wrzucić do kapelusza. Rozwiązanie zaczerpnięte od artystów ulicznych – płacicie po obejrzeniu i płacicie tyle ile uważacie, że to co zobaczyliście było warte. Zebrana kwota pójdzie na refundację wydatków organizatorów: nagrody, gadżety itp. Jeśli tradycyjnie odnotujemy zwyżkę to pójdzie na następną edycje na jeszcze lepsze gadżeciki.

  Do zobaczenia na IV Warszawskim Spotkaniu Iluzjonistów!

  Leave a Reply

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj