Kiedy:
24 listopad 2013@09:00 – 18:00
2013-11-24T09:00:00+00:00
2013-11-24T18:00:00+00:00
Gdzie:
Tawerna Latający Holender
Józefa Bema 65
Warszawa
Polska
Koszty:
20 zł
Kontakt:
Sławomir Kowalski
+48 880-268-979

WSI3Planowany przebieg WSI-3

6:00
PRZEDBIEGI NA ORLENIE

Coś specjalnie dla osób dojeżdżających z daleka i nie mających innej opcji niż przyjazd do Warszawy w bardzo wczesnych godzinach porannych. Otóż w pobliżu miejsca naszego spotkania znajduje się stacja Orlen przy ulicy Prądzyńskiego 24. Tam się zbieramy od bladego świtu. Można kupić ciepły napój itp. Jest stoliczek przy którym można posiedzieć. Ostatnio spędziliśmy tam parę sympatycznych godzin wypełnionych rozmowami o iluzji. Przed 10-tą idziemy do Tawerny.
Tak więc kiedy przyjedziecie do Warszawy to ruszacie na Orlen. Nie ma sensu żeby każdy snuł się po mieście osobno próbując przeczekać do 10-ej.

10:00
POCZĄTEK WSI-3

Zbieramy się w Tawernie Latający Holender przy ulicy Bema 65 w Warszawie.

10:20
POWITANIE

Przypomnienie reguł panujących podczas WSI, oraz przedstawienie planu całego spotkania.

UWAGA!
tym razem w przypadku przerywania seminarzyście lub osobie prezentującej efekt magiczny można otrzymać jedno ostrzeżenie, po nim leci kara w postaci obowiązku zaproszenia na swój koszt do baru na kufelek osoby, której się przeszkodziło. Trzecia wpadka to już obowiązek postawienia kolejki wszystkim uczestnikom. Tak więc radzimy nastawić się na spokojne obserwowanie tego co będzie się działo.

10:30
„EVERYBODY Z PUDEŁKA OD ZAPAŁEK”

Każdy uczestnik imprezy będzie musiał wyjąć pudełko zapałek, z niego wyjąć rekwizyty z którymi wykona prezentację efektu iluzjonistycznego. Nie ma żadnych ograniczeń oprócz jednego: wszystko czego użyjecie podczas prezentacji musi mieścić się w jednym, standardowym pudełku zapałek.
Najciekawsza prezentacja zostanie nagrodzona złotym pucharem, przyznawanym arbitralnie przez jednoosobowe jury. Ale nie o nagrodę tu chodzi, tylko o wspólną zabawę i formę wzajemnego przedstawienia się sobie jako iluzjoniści.
Przypominam, że można zrezygnować z udziału, a w zamian otrzymać przywilej postawienia wszystkim obecnym kolejki piwa. No problemo… 😉
Tym razem ten punkt programu rozegrany będzie wewnątrz Tawerny. Wykonywane efekty będą dobrze widoczne dzięki ustawieniu kamery i sporego telewizora.

12:30
„NESTED LOOPS”
SEMINARIUM
Artur Zalwert
http://www.arturmagik.pl/

Jak opowiadać historie. Nested to sposób komunikowania się i budowania wielopoziomowych metafor. Nauczycie się wywoływania stanów emocjonalnych i kotwiczenia aby mieć do nich dostęp w dowolnym momencie. Umiejętności przydatne nie tylko podczas występów.

13:30
„CARDISTRY W ILUZJI”
SEMINARIUM
Maciej Dzięgielewski
http://www.yonline.pl/

Nadeszła pora aby w końcu ktoś wytłumaczył, dlaczego z zasady nie warto i nie powinno łączyć się cardistry z iluzją.
Można je łączyć, ale pod warunkiem że będzie to wykonane z jakimś pomysłem i z głową, co zostanie zobrazowane przykładami.

14:30
„showBUSINESS”
SEMINARIUM
Aleksander Dumała
http://www.magiabezgranic.pl/

Wszystko o tym, dlaczego drugi człon słowa showBUSINESS jest dwa razy dłuższy od pierwszego.
Wizerunek iluzjonisty w biznesie, jak rozmawiać z klientem, jak wyceniać pokazy i czy ktoś, kto zarabia sto razy więcej jest faktycznie sto razy lepszy.

15:30
„KOLEKCJA SEKRETÓW”
SEMINARIUM
Konrad Modzelewski
http://www.magikomedia.pl/

Ukłon w stronę kolegów, których przygoda z iluzją trwa najkrócej. Planowane to było jako cykl prowadzony przez różnych iluzjonistów. Ale Konrad na drugim spotkaniu wypadł tak świetnie, że poprosiłem go o przygotowanie powtórki, chociaż tym razem troszkę krótszej, bo pół godzinnej. No i oczywiście z innymi trikami.

16:00
OBIAD

Tawerniany schabowy zyskał już na tyle dobrą reputację, że i tym razem z niego nie zrezygnujemy. Każdy dostaje więc kotleta z frytami i surówką, a do tego wybrany napój z kija lub bezalkoholowy.

Koledzy wegetarianie i weganie: Dajcie znać wcześniej to kuchnia postara się wam przygotować coś ciekawszego niż frytki z pomidorami lub placki ziemniaczane.

Od obiadu rozluźniamy atmosferkę. Luźne rozmowy i luźne dodatkowe elementy spotkania. Będą przeprowadzane równolegle do konsumpcji, oraz Waszych rozmów.

MAGIC MASTER

Nowa zabawa na WSI. umożliwiająca, oprócz wygrania tytułu MM, złotego pucharu, oraz dodatkowej nagrody niespodzianki, również wymianę doświadczeń i poczucie fajnej satysfakcji że komuś się pomogło. Mamy nadzieję że cała rzecz się sprawdzi i na WSI będziemy mieli kolejny żelazny, oryginalny punkt programu.
Cała rzecz w skrócie polega na tym że każdy na początku spotkania otrzyma jedną specjalną kartę. Kartę oddajemy komuś kto udzieli nam odpowiedzi na nurtujące nas pytanie, albo powie coś co uznamy za bardzo nam pomocne. Osoba która zbierze najwięcej kart – wygrywa!
A tak naprawdę, w całej zabawie chodzi o to, żeby młodsi koledzy mogli poszerzyć swoją orientację w temacie sztuki iluzji.

BŁYSKAWICZNE AUKCJE

To element programu w którym można sprzedać coś o czym i tak wiecie, że już nigdy tego nie użyjecie. Rekwizyty z dna szuflady. Komuś mogą się jednak przydać. Nie przesadzajcie jednak z nastawieniem na zysk. To raczej umożliwienie Wam zakupów po atrakcyjnych cenach. Jeśli każdy przywiezie jeden lub dwa rekwizyty to punkt programu może się zrobić bardzo ciekawy.

KUPIĆ / SPRZEDAĆ

Na ostatnim spotkaniu panowie z kuglarstwo.pl przynieśli trochę talii kart (również trikowych) i kilku kolegów dokonało satysfakcjonujących ich zakupów. Teraz pewnie znowu się pojawią. Inne osoby posiadające więcej rekwizytów na sprzedaż też zapraszam do przyjazdu i wystawienia swojej oferty.

MAGICZNY ARSENAŁ

Studio Sławomira Piestrzeniewicza nie prowadzi sprzedaży wysyłkowej, ale przed warszawskim spotkaniem możecie kontaktować się ze studiem (telefon lub e-mail) i zamawiać rekwizyty, które będziecie mogli nabyć podczas spotkania 24 listopada w Warszawie.

UWAGA! Do Warszawy z Łodzi przywiezione będą tylko zamówione wcześniej rekwizyty! Tak więc wcześniej przyjrzyjcie się ofercie i jeśli znajdziecie coś dla siebie, to zamawiajcie!

17:30
NAJSZYBSZE RĘCE WSI

Tym razem najszybszego uczestnika spotkania wyłonimy dzięki balonom…. i nie, nie próbuję robić Was w balona. Tradycyjnie spróbujemy zaproponować kilka nieoczekiwanych konkurencji. Jak zwykle do wygrania będzie pieczony medal z kartofla i prawo do chełpienia się i przechwalania tym sukcesem. I oby tym razem organizator nie zamotał się tak strasznie że musiał w ostatniej chwili kombinować zastępczą nagrodę w postaci złotego pucharu.

18:00
Rozstrzygnięcie konkursu Magic Master

Rozpoczęcie przygotowań do występów w części otwartej dla publiczności oraz swobodne rozmowy itp.

KONIEC ZAMKNIĘTEJ DLA PUBLICZNOŚCI CZĘŚCI WSI

19:00
MAGICY NA POKŁADZIE

Tym razem z pokazami dla gości Tawerny startujemy troszkę później, ale nie oszukujmy się, nigdy nie udało nam się zacząć punktualnie o 18:00. Dlatego tym razem oficjalny program WSI spróbujemy zakończyć o 18-ej, ale występy dla publiczności zaplanujemy na 19:00.

Proszę o jak największą liczbę jak najróżnorodniejszych propozycji Waszych występów na scenie. Ale sięgajcie i do klasyki. Pamiętajcie że to ani przegląd, ani żadne współzawodnictwo. Robimy coś dla widzów. Jest miejsce i na klasykę i na oryginalność, na nowinki i na najstarsze efekty świata, spróbujmy pokazać widzom jak ciekawa i jak wiele twarzy posiadająca jest sztuka iluzji.

Jeśli każdy przygotuje kilkuminutowy pokaz, to będziemy mieli naprawdę ciekawe, zróżnicowane show. Zrobimy kilka setów po 20-30 minut. Rzecz która się już nie raz sprawdziła. Do tego 20-30 minutowe przerwy podczas których będziecie mogli prezentować swoje umiejętności troszkę bliżej widzów, czyli okazja do odrobiny close-up’u.

Początkujących kolegów szczególnie gorąco zapraszam do przygotowania czegoś do pokazania ze sceny. Mamy przesympatyczną publiczność, która oglądał już kilka debiutów i bardzo ciepło je witała. Pamiętajcie, tutaj starczy i jeden efekt. To nie przegląd ani indywidualny pokaz, ale wspólne show podczas którego każdy może coś zaprezentować.

Podczas pokazów rozdamy również trochę nagród dla publiczności. Mamy swoje tradycyjne nagrody, poszukamy drobnych sponsorów na jakieś fajne drobne pamiątki, lub gadżety.

Pokazy oficjalnie zakończymy zapewne około godziny 22-ej. Jednak nie będziemy w tym momencie wypraszać gości. Po prostu zamkniemy wtedy scenę. Zasiądziemy przy stołach, ale mam nadzieje że jak ktoś podejdzie i przysiądzie się do Was to pokażecie mu trochę iluzji.

NOCLEG

Kolejny raz informacja dla kolegów spoza Warszawy: W tawernie można przenocować. Ale lepiej mieć ze sobą własną Karimatę lub materac i śpiwór.

KOSZT IMPREZY

20.00 PLN – płatne na początku spotkania. Żeby była jasność nie opłacane u organizatorów, tylko w lokalu. Kwota zawiera opłatę za posiłek -duży schabowy z frytkami plus pół litrowe piwo – lub jakiś inny napój. Kwota wpisowego właściwie pokrywa posiłek i płyn.

DODATKOWA OPŁATA – DOBROWOLNA

Na koniec imprezy poprosimy uczestników o ocenienie ile wg każdego z Was warty był udział w spotkaniu. I tej wysokości kwotę będzie mógł wrzucić do kapelusza. Rozwiązanie zaczerpnięte od artystów ulicznych – płacicie po obejrzeniu i płacicie tyle ile uważacie, że to co zobaczyliście było warte. Zebrana kwota pójdzie na refundację wydatków organizatorów: nagrody, gadżety itp. Jeśli tradycyjnie odnotujemy zwyżkę to pójdzie na następną edycje na jeszcze lepsze gadżeciki.

Do zobaczenia na III Warszawskim Spotkaniu Iluzjonistów!

Ważne adresy internetowe (a raczej facebook’owe) związane z WSI:

Strona Wydarzenia III Warszawskie Spotkanie Iluzjonistów:
https://www.facebook.com/events/212205618944155/

Strona fanów cyklicznych spotkań w warszawie (FanPage):
https://www.facebook.com/WarszawskieSpotkanieIluzjonistow

Strona Facebook’owa miejsca w którym odbędzie się Spotkanie:
https://www.facebook.com/pages/Tawerna-Latający-Holender/582605488417647

Wydarzenie”MAGICY NA POKŁADZIE”, czyli pokazy kończące WSI3:
https://www.facebook.com/events/1428918467330376/

KILKA SŁÓW DO MŁODSZYCH KOLEGÓW I KOLEŻANEK
(tych poniżej 18 lat)

Jak byście nie byli ponad wiek rozsądni i dojrzali, to niestety w świetle prawa itp. jesteście niepełnoletni. Dlatego aby nie było żadnych niejasności dwie zasady:

1. W oficjalnej części seminaryjnej spotkania możecie uczestniczyć, o ile na spotkanie odprowadzi Was dorosły (pełnoletni) opiekun – najlepiej rodzic.

2. Część nieoficjalna – rozpoczynająca się po 19:00 to już troszkę inna para kaloszy, rzecz będzie działa się w lokalu w którym serwowany i spożywany jest alkohol. W sumie, jest to właściwie miejsce dla dorosłych. Jeśli chcecie uczestniczyć i w tej części to wyłącznie w towarzystwie dorosłego opiekuna – chociaż i tak nie jestem w stanie zagwarantować że obsługa Tawerny nie poprosi Was o opuszczenie lokalu.

Ponadto najlepiej jeśli przed Waszym przyjściem na spotkanie Wasz Rodzic zadzwoni do mnie i w celu odbycia krótkiej wyjaśniającej rozmowy. Nie bójcie się, po prostu taka krótka rozmowa miedzy dorosłymi będzie w stanie sporo uprościć i pozwoli uniknąć nieporozumień, oraz przykrych sytuacji.