II Warszawskie Spotkanie Iluzjonistów

  0
  32
  Kiedy:
  25 sierpień 2013 całodniowy
  2013-08-25T00:00:00+02:00
  2013-08-26T00:00:00+02:00
  Gdzie:
  Tawerna Latający Holender
  Józefa Bema 65
  Warszawa
  Polska
  Koszty:
  20zł
  Kontakt:
  Sławomir Kowalski
  880 268 979
  II Warszawskie Spotkanie Iluzjonistów @ Tawerna Latający Holender | Warszawa | mazowieckie | Polska

  DRUGIE WARSZAWSKIE SPOTKANIE ILUZJONISTÓW
  25 SIERPNIA 2013
  Rozkład dnia:

  10:00
  Zbieramy się w Tawernie Latający Holender przy ulicy Bema 65 w Warszawie.

  10:20
  POWITANIE

  Przypomnienie reguł panujących podczas WSI, oraz przedstawienie planu całego spotkania.

  10:30
  „EVERYBODY TRZY KARTY”

  Każdy uczestnik imprezy będie musiał wyjąć trzy karty i pokazać dowolny efekt magiczny z ich uzyciem. I to już wzystko na temat tego punktu programu. Podczas pierwszego warszawskiego spotkania, zabawa tego typu sprawdziła się wręcz fenomenalnie. Osoba która pokaże najciekawsza rutyne otrzyma złoty puchar ufundowany przez organizatorów.

  12:30
  „ŁAMANIE ZASAD”
  SEMINARIUM
  Sławomir Kowalski
  http://menello.pl/

  Na scenie obowiązują pewne klasyczne zasady. Jednak nie sa to święte i nienaruszalne reguły. Kiedy można je łamac? Jak sprawdzić czy to ma sens? Jak łamanie zasad pomaga budować postać sceniczną i ja uwairygadniać? A jak pomaga uatrakcyjnić pokaz? Jak może się stać źródłem oryginalności. A na koniec wyjasnienie tego po co w ogóle zawracać sobie głowe zasadami jeśli i tak łamie się je tak często?
  Swoista kontynuacja seminarium przeprowadzonego na XIII Warsztatach we Wrocławiu, jednak stanowiąca spójną odrębną całość.

  13:30
  „TRIKI, SEKRETY I GAGI”
  SEMINARIUM WARSZTATOWE
  Konrad Modzelewski
  http://www.magikomedia.pl/

  Kilka sekretów, pomysłów na gagi i patentów na prowadzenie prezentacji. Stadko pomysłów zebrane z myślą o początkujących kolegach. Jednak lepiej nie syufladkujmy tego punktu programu jako coś wyłącznie dla początkujacych. Konrad przygotowuje rzeczy które moga zaciekawic również kolegów z trochę wiekszym doświadczeniem….

  14:30
  NAJSZYBSZE RĘCE WSI

  Kolejny raz w rozrywkowej formie spróbujemy wyłonić najszybszego spośród uczestników spotkania. Tym razem posłuzymy się kartami aby wyłonić zwycięzce. O udział w zabawie poprosimy wszystkich obecnych. I znów do wygrania bedzaie pieczony medal z kartofla i prawo do chełpienia się i przechwalania tym sukcesem.

  Przed konkursem, mała niespodzianka.

  Krótką rozgrzewkę przed konkursem poprowadzi iluzjonista, ale i aikidoka Piotr Wysocki „Garry”. Niektórzy z nas mieli już okazje posłuchać jak Piotr potrafi odnajdywać podobieństwa pomiędzy obiema swoimi pasjami. Tym razem podzieli się z nami metodami jakimi aikidocy rozgrzewają przed treningiem nadgarstki dłoni i palce, poprawiająć jednocześnie ich rozciągnięcie i sprawność.

  15:00
  OBIAD

  15:00
  „DZIŚ PYTANIE – DZIŚ ODPOWIEDŹ”

  Ten punkt programu sprowadza się do tego że każdy będzie mógł zadać JEDNO PYTANIE. Jedno dowolne pytanie na dowolny, dotyczący illuzji temat. Rzecz dośc kusząca dla młodszych kolegów którym sen z oczu spędza sekret jakiegoś efektu, albo intryguja go kwestie związane z różnymi aspektami wystepowania.

  Wychodzimy z założenia że jest bardzo duze prawdopodobieństwo że na spotkaniu będzie ktoś kto będzie potrafił udzielic sensownej odpowiedzi.

  Mozliwość zadania jednego dowolnego pytania sprawdziliśmy podczas jednego z czwartkowych magicznych spotkań warszawskich iluzjonistów. Test wyszedł całkiem pomyslnie. Okazało się ze młodsi koledzy zadają całkiem sensowne pytania, chociaż mocno orbitujące wokół kwestii sekretów. Nie było jednak problemu żeby ktoś udzielił im sensownej odpowiedzi. Podczas II edycji WSI spróbujemy jak to będzie wychodziło w większym gronie. Mamy nadzieję że pomysł na stałe zagości w scenariuszach kolejnych spotkań.

  16:30
  „DYNAMIKA SOCJALNA GRUPY WIDZÓW”
  SEMINARIUM
  Maciej Król
  http://www.krolmaciej.pl/

  Strasznie zakręcona nazwa dla zwykłego ingerowania w relacje międzyludzkie i prób ich modyfikacji. Czyli 4 słowa za którymi kryje się coś co kiedyś modnie nazywano „animacją grup”. A teraz przyszła moda na inną nazwę

  Ale starczy żarcików. Temat jednak poważny. Budowanie relacji z widzem, budowanie relacji pomiędzy widzami, techniki rozładowywania napięć w grupie i rozbrajania sytuacji konfliktowych. …

  18:00
  KONIEC ZAMKNIETEJ DLA PUBLICZNOŚCI CZĘŚCI WSI

  BŁYSKAWICZNE AUKCJE

  Tym razem nie zaplanowaliśmy w którym momencie spotkania odbęda się błyskawiczne aukcje rekwizytów. Nie oznacza to że z nich zrezygnowalismy.

  Aukcje beda uruchamiane w momencie kiedy okaze się ze do rozpoczecia kolejnego punktu programu pozostaje więcej niż pół godziny czasu.

  18:00
  MAGICY NA POKŁADZIE

  O godzinie 18:00 w Tawernie zacznie się wieczór z iluzją, kto zechce, ten będzie mógł zademonstrować coś ze sceny. A poza tym to będzie czas na luźniejsze rozmowy między sobą i troche Table Hoppingu dla gości Tawerny. Nie szykujemy żadnej gali, nie planujemy, idziemy na spontan! Może być że iluzjonistów będzie więcej niż widzów… ale czy to jest nam w stanie przeszkodzić w kontynuacji dobrej zabawy? 😉 Jeśli ktoś zechce zademonstrowac coś ze sceny albo przy stolikach – nie ma problemu.

  Tym razem prosiłbym jednak aby troszkę więcej osób pokazało coś na scenie. Spróbujemy troszke bardziej zrównoważyć przebieg imprezy. Ostatnio była chyba trochę za duża przewaga coseUp’u.

  Podczas tego spotkania prosze również aby w godzinach 18:00 – 20:00 nie prezentować przy stolikach efektów karcianych. nie jest to efekt naszej niecheci do tego typu trików ale przemyslana decyzja na podstawie docierających do nas informacji od widzów. Po 20-ej możecie szaleć z kartami ile się da.

  W ogóle naq temat tego punktu programu porozmawiamy sobie szerzej na miejscu przed godziną osiemnastą. Wtedy rozwiejemy wszelkie wątpliwości i odpowiem na wszystki epytania dotyczące tej decyzji. Oraz porozmawiamy co należy robic abysmy nie zanudzali widzów kolejnymi wykonaniami przez róznych iluzjonistów tego samego efektu.

  KOSZT IMPREZY

  20.00 PLN – płatne na początku spotkania. Żeby była jasność nie opłacane u organizatorów, tylko w lokalu. Kwota zawiera opłatę za posiłek – schabowy (duuuży) z frytkami plus pół litrowe piwo – lub jakiś inny napój. Kwota wpisowego właściwie pokrywa posiłek i płyn.

  Wegetarianie będą mogli poprosić o placki ziemniaczane zamiast schabu (całkiem smaczne). Jesli wcześniej zgłosicie swój udział i poinformujecie mnie o potrzebie wydania wegetarienskiego posiłku, to kuchnia postara się wam przygotować coś ciekawszego niż frytki z pomidorami lub placki ziemniaczane.

  DODATKOWA OPŁATA – DOBROWOLNA

  Na koniec imprezy poprosimy uczestników o ocenienie ile wg każdego z Was warte były zaprezentowane podczas imprezy Seminaria. Każdy sam zdecyduje ile to co zobaczył było dla niego warte. I tej wysokości kwotę będzie mógł wrzucić do kapelusza. Rozwiązanie zaczerpniete od artystów ulicznych – płacicie po obejrzeniu i płacicie tyle ile uważacie, że to co zobaczyliście było warte. Zebrana kwota zostanie rozdysponowana pomiędzy seminarzystów.

  Do zobaczenia na II Warszawskim Spotkaniu Iluzjonistów!

  Sławomir Kowalski
  kontakt@menello.pl
  +48 880-268-979

  Ważne adresy internetowe (a raczej facebook’owe) związane z WSI:

  Strona Wydarzenia II Warszawskie Spotkanie Iluzjonistów:
  https://www.facebook.com/events/538399426216011//

  Strona fanów cyklicznych spotkań w warszawie (FanPage):
  https://www.facebook.com/WarszawskieSpotkanieIluzjonistow

  Strona wydarzenia które rozpocznie się po zakończeniu naszego spotkania. Czyli pokazy iluzji uczestników spotkania dla gości Tawerny Latający Holender.
  https://www.facebook.com/events/203477396485295/

  Strona Facebook’owa miejsca w którym odbędzie sie Spotkanie:
  https://www.facebook.com/pages/Tawerna-Latający-Holender/582605488417647

  KILKA SŁÓW DO MŁODSZYCH KOLEGÓW I KOLEŻANEK
  (tych poniżej 18 lat)

  Jak byscie nie byli ponad wiek rozsądni i dojrzali, to niestety w świetle prawa itp. jesteście niepełnoletni. Dlatego aby nie było żadnych niejasności dwie zasady:

  1. W oficjalnej części seminaryjnej spotkania możecie uczestniczyć, o ile na spotkanie odprowadzi Was dorosły (pełnoletni) opiekun – najlepiej rodzic.

  2. Część nieoficjalna – rozpoczynająca się po 18:00 to juz troszke inna para kaloszy, rzecz będzie działa sie w lokalu w ktorym serwowany i spożywany jest alkohol. W sumie, jest to właściwie miejsce dla dorosłych. Jeśli chcecie uczestniczyc i w tej części to wyłącznie w towarzystwie dorosłego opiekuna – chociaż i tak nie jestem w stanie zagwarantować że obsługa Tawerny nie poprosi Was o opuszczenie lokalu.

  Ponadto najlepiej jeśli przed Waszym przyjściem na spotkanie Wasz Rodzic zadzwoni do mnie i w celu odbycia krótkiej wyjasniającej rozmowy. Nie bójcie się, po prostu taka krótka rozmowa miedzy dorosłymi będzie w stanie sporo uprościć i pozwoli uniknąć nieporozumień, oraz przykrych sytuacji.

  Leave a Reply

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj