I Festiwal Magii i Ściemy

  0
  30
  Kiedy:
  18 wrzesień 2016@12:00 – 20:00
  2016-09-18T12:00:00+02:00
  2016-09-18T20:00:00+02:00
  Gdzie:
  DZIKA Strona WISŁY
  plac Hallera 5
  03-464 Warszawa
  Polska
  Koszty:
  Bez opłat

  Festiwal Magii i Ściemy

  I FESTIWAL MAGII I ŚCIEMY
  Święto Placu Hallera 18IX
  Nieopodal krainy, w której żyją zwykli ludzie znajduje się cyrkowe królestwo, którym rządzi Król Julinek. Po śmierci żony król wychowuje córki – bliźniaczki Magię i Ściemę, które stale się kłócą o to, której należy się tron. Król Julinek spełnia każdą ich zachciankę, a mimo to siostry postanawiają go obalić, kradną cyrkową koronę i berło i postanawiają stoczyć siostrobójczą bitwę o władzę nad wyobraźnią dzieci. Kto wygra – Magia czy Ściema? Czy Królowi Julinkowi uda się powstrzymać wojnę w cyrkowym świecie? Pomóż królowi odnaleźć berło i koronę i odbądź wraz z nim podróż po świecie Magii i Ściemy.

  18IX Plac Hallera zamieni się w cyrkowe królestwo – jarmark wyobraźni, na którym swoją sztukę zaprezentują najlepsi warszawscy cyrkowcy, kuglarze, iluzjoniści i lalkarze, magicy ale też ściemniacze i siłacze. Zapraszamy małych i dużych mieszkańców Placu Hallera, Pragi Północ i całej Warszawy na święto nowego cyrku, iluzji, pantomimy i teatru ulicznego. Tresura dzikich zwierząt scenicznych, spotkanie z Wisłonurkiem, recital warszawskiej syrenki, prapremiera baletu praskiego „Czterej Śpiący”, dancing prowadzony przez DJ Rewitalizatora, a także warsztaty cyrkowe, komiksowe, muzyczne. Nie siedź w domu. Daj się porwać Magii i Ściemie.

  Kluboteatr Dzika Strona Wisły działa na Placu Hallera od roku, organizując warsztaty dla dzieci, dancingi i spektakle, na które przychodzą mieszkańcy Pragi i przyjeżdża cała Warszawa. Wierzymy że mieszkańcy i artyści mogą uczynić z Placu Hallera prawdziwe lokalne centrum. Dziękujemy za rok miniony, w nadchodzącym sezonie zapraszamy do współpracy wszystkie spokojne i niespokojne duchy, a z okazji pierwszych urodzin Dzikiej Strony Wisły zapraszamy na wspólne święto. Święto Placu Hallera.

  WSTĘP WOLNY

  PROGRAM WARSZTATÓW I ANIMACJI:

  13:00-14:30 Warsztat budowy lalek teatralnych dla dzieci /prowadzenie Katarzyna Kołodziejczak/

  Trzy papierki cztery sznurki
  Jeden patyk gałgan z chmurki
  Twoja ręka dusza głowa
  No I lalka jest gotowa
  Dwa paciorki jakieś śmieci
  Z tego magię robią dzieci.

  zapisy: maryla.jorsz@gmail.com

  14:30-16:00 Blok rysunkowy – warsztat komiksowy dla dzieci /prowadzenie Olga Wróbel/

  Na warsztatach sporządzimy komiksowy blok. Najpierw każdy z uczestników opracuje historię jednego mieszkania, potem sprawdzimy, czy te drobne opowieści uda się połączyć (treściowo i przestrzennie) w wielką, wspólną narrację. Może zbudujemy całe osiedle?

  zapisy: maryla.jorsz@gmail.com

  Hurraoptymistyczne warsztaty z chórem Chór Chór Hurra!

  14.30 – 16.00
  Warsztaty chóralne z Marcinem Steczkowskim. W swobodnej, przyjaznej atmosferze i z dużą dozą pozytywnej energii będziemy rozwijać skalę głosu, słuch muzyczny, wrażliwość i pamięć muzyczną oraz poczucie rytmu. Nauczymy się również praskiego szlagieru, który finalnie zostanie wykonany we współczesnej aranżacji z podziałem na głosy. Zapraszamy wszystkich miłośników śpiewu, małych i dużych!

  wstęp bez zapisów

  16.00 – 18.00
  Dzika strona Wisły zasługuje na swój pomnik – nowy symbol prawobrzeżnej Warszawy. Wspólnie z dziećmi i dorosłymi chcemy stworzyć postument Dzikiej Syrenki. W użyciu będą stare gazety, druty, balony, klej z mąki i mnóstwo farb. Doskonała, kreatywna zabawa dla wszystkich lubiących się brudzić.

  wstęp bez zapisów

  16.00 – 17.30
  Muzyczno – teatralne animacje dla dzieci. Zabawy z rytmem, taniec, charakteryzacja i doskonała zabawa!

  wstęp bez zapisów

  PONADTO:

  13:00–18:00 Fantazja Akademii Franka

  Kolor i forma będą tematem niestandardowych fryzur i make-up’u dla małych czarodziei i dużych ściemniaczy ;). Fryzury, których na co dzień nie spotykamy na ulicy – zaskakujące kształty, wszystkie barwy tęczy i mieniący się “magiczny puder”. Na twarzach wymalujemy rysy złych czarownic i uśmiechy dobrych skrzatów. Każdy chętny uczestnik będzie mógł spróbować swoich sił w wyczarowywaniu fryzur z pomocą naszych wyrwanych z bajki wolontariuszy. Pędzle jak różdżki w dłoniach amatorów namalują koślawe uśmiechy. O godzinie 16:00 pokaz fryzur przekraczających granice wyobraźni: “W głowie się nie mieści, co na głowie się zmieści!”.
  Trzy krople koloru, cztery ruchy grzebieniem, garść wsuwek i mnóstwo magicznego pudru – oto nasz przepis na świetną zabawę! Zapraszają wróżki i magowie błyszczącego grzebienia Fundacji “Franek Hurny”.

  Fundacja Franek Hurny

  Leave a Reply

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj