Dolnośląski Festiwal Ognia 2019

  0
  31
  Kiedy:
  7 wrzesień 2019 – 8 wrzesień 2019 całodniowy
  2019-09-07T00:00:00+02:00
  2019-09-09T00:00:00+02:00

  IV DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL OGNIA 7 – 8. 09. 2019

  Czwarta odsłona widowiskowego wydarzenia pn. Dolnośląski Festiwal Ognia, jedyne takie wydarzenie na Dolnym Śląsku – współfinansowany
  ze środków Gminy Wałbrzych, realizowany przez Stowarzyszenie WOK – więcej o kulturze przy współpracy z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury.

  Dolnośląski Festiwal Ognia – dwudniowe wydarzenie w Wałbrzychu, podczas którego oprócz pokazów grup artystycznych, odbędą się warsztaty kuglarskie dla artystów i mieszkańców z terenu Dolnego Śląska. Zwieńczeniem całego wydarzenia będzie widowiskowy konkurs fireshow, w którym zmagać będą się soliści i grupy ogniowe o nagrodę pieniężną w wysokości 1 i 2 tysięcy złotych. Zaprezentują się tam artyści kuglarze z nowoczesną formą tańca połączonego z etiudą teatralną, do stworzenia której wykorzystuje się udział żywego ognia, jako głównego rekwizytu. Konkurs otworzy grupa Ognia Impuls wyjątkowym pokazem – animacją nawiązującym do wydarzeń oraz rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. W czasie trwania festiwalu odbędzie się tzw. scena otwarta (open stage) dla wszystkich kuglarzy chętnych do zaprezentowania swoich umiejętności.

  W trakcie trwania imprezy będzie można rozsmakować się w posiłkach z popularnych Food Trucków.

  Kuglarzy chętnych do udziału w konkursie zapraszamy do kontaktu pod adresem: kamila@wok.walbrzych.pl.

  Leave a Reply

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj