Strona główna Busker Bus -Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej

  Busker Bus -Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej

  0
  38
  Kiedy:
  28 sierpień 2019 – 29 sierpień 2019 całodniowy
  2019-08-28T00:00:00+02:00
  2019-08-30T00:00:00+02:00
  Gdzie:
  Wrocław
  Wrocław
  Polska
  Koszty:
  Bez opłat

  BuskerBus 2019

  Zapraszamy na XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus!

  BuskerBus 2019 odbędzie się w następujących miastach:

  23-25.08 Krotoszyn
  27-28.08 Wrocław
  30-31.08 Zielona Góra

  Przed publicznością swoje pokazy zaprezentują światowej klasy komicy, akrobaci, żonglerzy, iluzjoniści i przedstawiciele innych dyscyplin cyrkowych oraz teatralnych, tanecznych i muzycznych. Stawiamy na różnorodność, umiejętności i interesujące autorskie spektakle.

  Jeżeli chcesz być wzięta/wzięty pod uwagę, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

  BuskerBus to festiwal interdyscyplinarny, którego celem jest promocja teatru ulicznego i nowego cyrku oraz zaprezentowanie unikalnego, różnorodnego i inspirującego programu artystycznego dla publiczności w każdym wieku.

  Sztuka uliczna bawi, wzbudza emocje, otwiera widzów na nowe doświadczenia, zmniejsza dystans między publicznością a sztuką i wprowadza ją w przestrzeń miejską. Podczas festiwalu BuskerBus odbywa się jednocześnie kilka spektakli, a ulice miasta zamieniają się w kolorową scenę. BuskerBus zaciera granicę między widzami i aktorami, oswaja z kulturą oraz udowadnia, że teatr może być powszechnie dostępny.

  Zgodnie z tradycją występów ulicznych, wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Głównym wynagrodzeniem buskerów (artystów ulicznych) są datki, które dostają do kapelusza. Jeśli spodobają się Wam pokazy, zachęcamy do wynagrodzenia artystów pieniędzmi i głośnymi oklaskami. Wasze uśmiechy z pewnością dodadzą im energii!

  Na festiwalu nie ma barierek. To artyści wyznaczają swoją scenę (ze względów bezpieczeństwa, szczególnie podczas pokazów cyrkowych, prosimy o stosowanie się do ich zaleceń). Warto zabrać koc lub karimatę, by usiąść w pierwszym rzędzie i wszystko dobrze widzieć. Będzie też okazja do rozmów i zrobienia zdjęć na pamiątkę. To szczera reakcja widzów, spontaniczne reakcje i budowanie więzi z publicznością sprawiają, że przedstawienia uliczne są wyjątkowym doświadczeniem. Widz często staje się aktorem.

  BuskerBus realizowany jest od 1997 r. i jest jednym z najstarszych tego typu wydarzeniem w Polsce. Pomysładowcą festiwalu był Romuald Popłonyk.

  Organizatorami wydarzenia są dyrektor artystyczny Festiwalu BuskerBus Małgorzata Węglarz  oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury (Zielona Góra) i Krotoszyński Ośrodek Kultury (Krotoszyn). Wrocławska część organizowana jest przez Stowarzyszenie Promocji Artystów Ulicznych Dundun i dotowana ze środków Gminy Wroclaw.

  Leave a Reply

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj