mar
29
niedz.
TSKS – Toruń
mar 29 – kwi 2 całodniowy

Torun TSKSToruńskie Spotkania Kultury Studenckiej 2015, największy toruński festiwal kultury studenckiej czas zacząć!!! W tym roku na nasz festiwal zapraszamy grupy fireshow, improwizacji kabaretowej oraz młode kabarety i stand-up’erów. Jeżeli chcecie wystąpić przed toruńską publicznością, pokazać co potraficie i zawalczyć o ciekawe nagrody, nie zwlekajcie!!! Wystarczy wypełnić zgłoszenie i przesłać je na adres [email protected] lub listownie na Samorząd Studencki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ul. Gagarina 21/27, 87-100 Toruń. Na zgłoszenia czekamy do 1 marca

Czym są TSKS?
Festiwal Toruńskie Spotkania Kultury Studenckiej to czterodniowy cykl przeglądów, w czasie których toruńska widownia będzie mogła podziwiać twórczość środowisk studenckich z całej Polski. TSKS są jednym z największych festiwali kultury studenckiej odbywającym się w tej części Polski i jednym z największych cyklicznych wydarzeń kulturalnych w Toruniu. Każdego roku przyciągają studentów i nie tylko studentów z całego Torunia, którzy pragną zobaczyć niezwykłe umiejętności uczestników festiwalu.

Tegoroczna, ósma już edycja TSKS, to aż cztery niezwykłe wydarzenia w czterech zupełnie różnych miejscach, cztery szalone wieczory i cztery spotkania ze studencką kulturą. Pośród nich nie zabraknie corocznego przeglądu, znanego i cenionego „Kopytka” – przeglądu młodych kabaretów. Ponadto, w tym roku nastąpi powrót do tradycji pierwszych edycji festiwalu i coś zupełnie nowego.

Na cztery dni kampus akademicki stanie się samym centrum spotkania ze studencką kulturą. Każdy wieczór to inna nowa przygoda, pełna śmiechu, radości, ruchu i kolorów. Daj się porwać zabawie innej niż zawsze. Pozwól sobie na aktywne uczestnictwo, poznaj nasze spojrzenie na kulturę, odpocznij od szarej codzienności i spędź z Nami cztery najlepsze wieczory w tym roku.

W tym roku zapraszamy na:

Przegląd studenckich formacji „FIRESHOW

Przegląd młodych kabaretów „ KOPYTKO”

Przegląd grup improwizacyjnych „IMPRO”

Przegląd studenckich grup tanecznych „ DANCE FLOOR”

cze
13
sob.
SWINGING POLE & AERIAL HOOP DAY @ Aerial Dance Studio
cze 13 całodniowy
SWINGING POLE & AERIAL HOOP DAY @ Aerial Dance Studio

SWINGING POLE & AERIAL HOOP DAY to odpowiedź na popularność warsztatów swinging pole podczas Aerial Weekendu i pytania o warsztaty dla osób spoza Warszawy. Oferujemy zajęcia dla osób początkujących, zaawansowanych, oraz MASTERCLASS dla tych, którzy wciąż są nienasyceni i chcą umieć jeszcze więcej.

ZAPISY:

https://clients.mindbodyonline.com/classic/ws?studioid=222083&stype=-8&sTG=32&sVT=25&sView=day&date=06%2F13%2F15&sSU=true

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

http://www.aerialdancestudio.pl/08-faq.html#mindbody

CENNIK:

Wpłat należy dokonywać na konto:
Magdalena Sztencel ul. Korsaka 6/90, 03-744 Warszawa,

BZWBK 53 1090 1043 0000 0001 0755 3206,

z dopiskiem w tytule wpłaty „imię i nazwisko, nazwa i godzina zajęć”

WEJŚCIÓWKA NA CAŁY DZIEŃ (8,5h zajęć): 200 PLN

UWAGA:
Tylko wejściówka na cały dzień uprawnia do wejścia na zajęcia Aerial Body Conditioning (przygotowanie do treningu w powietrzu), Stretching (rozciąganie po treningu) i wszystkie godziny Free Trainingu (bez instruktora) – razem aż 8,5h zajęć.

Aerial Hoop Masterclass: 80 PLN / 2h

Swinging Pole: 70 PLN / 1,5h

Trapez // Aerial hoop: 60 PLN 1,5h

Przy zakupie dwóch warsztatów możesz skorzystać z FREE TRAININGU pomiędzy nimi, czyli ćwiczeń na dostępnym sprzęcie (aerial hoop, trapez i swinging pole) bez instruktora.

Wpłat należy dokonywać na konto:
Magdalena Sztencel ul. Korsaka 6/90, 03-744 Warszawa,

BZWBK 53 1090 1043 0000 0001 0755 3206,

z dopiskiem w tytule wpłaty „imię i nazwisko, nazwa i godzina zajęć”

GRAFIK:
http://oi59.tinypic.com/ftm0yg.jpg

Instruktorzy:
http://oi59.tinypic.com/2s6oqde.jpg

cze
20
sob.
IV edycja festiwalu artystów ulicznych i precyzji @ Radom
cze 20 – cze 21 całodniowy

Już 20-21 czerwca na Deptaku Żeromskiego zagoszczą ponownie artyści uliczni z całej Polski. W godzinach 17.00- 21.00 mamy szansę spotkać się z nimi i obejrzeć niesamowite występy. Bądźmy częścią tego wydarzenia i zapraszajmy znajomych!IV edycja festiwalu artystów ulicznych i precyzji

gru
14
pon.
Warsztaty Cyrkulacje 2015 @ Centrum Kultury w Lublinie
gru 14 – gru 18 całodniowy

Cyrkulacje Konkurs Etiud Nowocyrkowych
Cyrkulacje – Ogólnopolski Konkurs Etiud Nowocyrkowych organizowany przez Fundację Sztukmistrze to niezwykłe, jedyne w skali kraju wydarzenie, podczas którego wybrana zostanie najlepsza polska etiuda nowego cyrku w roku 2015. Spośród wszystkich kandydatów międzynarodowe jury wybrało 13 prezentacji, które zostały zakwalifikowane do gali finałowej konkursu. W finale jury wybierze trzy najlepsze etiudy, które otrzymają nagrody finansowe.

Oto nasi tegoroczni finaliści:

Akrobatyczny Teatr Tańca MIRA – ART,

Sebastian Frodyma,

Paweł Walczewski,

Artur Perskawiec i Mateusz Kownacki,

Matylda Górska,

Łukasz Witkowski,

Paweł Kułaga i Iwona Drzymała,

Magdalena Kisiała i Kamil Witkowski,

Krzysztof Riewold,

Mateusz Kownacki,

Dariusz Nowacki,

Emilia Pieśkiewicz,

Marcin Borkowski, Tomasz Kawecki i Kamila Szymańska.

GRATULUJEMY!!!

Próby i warsztaty odbędą się w dniach 14-18 grudnia, zaś pokazy finałowe 19 grudnia (godz. 17.00 i 20.00) oraz 20 grudnia (godz. 18.00) w Centrum Kultury w Lublinie.

Na spektakle obowiązują bezpłatne wejściówki – do odebrania w kasie CK od 14.12

gru
19
sob.
Cyrkulacje – @ Centrum Kultury w Lublinie
gru 19@17:00 – gru 20@18:00

Cyrkulacje Konkurs Etiud NowocyrkowychCyrkulacje – Ogólnopolski Konkurs Etiud Nowocyrkowych organizowany przez Fundację Sztukmistrze to niezwykłe, jedyne w skali kraju wydarzenie, podczas którego wybrana zostanie najlepsza polska etiuda nowego cyrku w roku 2015. Spośród wszystkich kandydatów międzynarodowe jury wybrało 13 prezentacji, które zostały zakwalifikowane do gali finałowej konkursu. W finale jury wybierze trzy najlepsze etiudy, które otrzymają nagrody finansowe.

Oto nasi tegoroczni finaliści:

Finaliści

Akrobatyczny Teatr Tańca MIRA – ART,

Sebastian Frodyma,

Paweł Walczewski,

Artur Perskawiec i Mateusz Kownacki,

Matylda Górska,

Łukasz Witkowski,

Paweł Kułaga i Iwona Drzymała,

Magdalena Kisiała i Kamil Witkowski,

Krzysztof Riewold,

Mateusz Kownacki,

Dariusz Nowacki,

Emilia Pieśkiewicz,

Marcin Borkowski, Tomasz Kawecki i Kamila Szymańska.

GRATULUJEMY!!!

Próby i warsztaty odbędą się w dniach 14-18 grudnia, zaś pokazy finałowe 19 grudnia  (godz. 17.00 i 20.00) oraz 20 grudnia (godz. 18.00) w Centrum Kultury w Lublinie.

Na spektakle obowiązują wejściówki.

sie
26
pt.
Pirania – festiwal ognia i pirotechniki @ Konin
sie 26 – sie 27 całodniowy

pirania festiwal ognia i pirotechniki KoninFestiwal Ognia i Pirotechniki PIRANIA – to pierwsze tego typu wydarzenie w Wielkopolsce, gdzie sztuka nowego cyrku połączona z tradycją kuglarską wychodzi na ulice.
Ideą festiwalu jest przeprowadzenie cyklu warsztatów cyrkowych, zarówno profesjonalnych jak i otwartych dla mieszkańców. Event kładzie silny nacisk na rozwój fireshow, teatrów ognia, kultury i sztuki ulicznej.
FINAŁ!!!
Finałowym pokazem będzie kolejny projekt cyklu ,,FABRYKA CHMUR”, którego premiera w Koninie przyciągnęła tysiące widzów.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
wszystkich, którzy chcą stać się częścią PIRANII i razem z nami tworzyć ten festiwal.

sty
26
czw.
Zimowisko Kuglarskie w Ostródzie @ Ostróda
sty 26 – sty 29 całodniowy

14718779_1248493798504676_8567508632812334941_n

Organizatorzy słynnego Festiwalu Ognia i Kuglarstwa w Ostródzie zapraszają na zimowy zlot kuglarzy. Zapraszamy wszystkich entuzjastów sztuki kuglarskiej, cyrkowej, ulicznej, alterantywnych sportów i rekreacji. Planowany jest wysoki poziom warsztatów oraz atrakcje dla uczestników.

  • 6 godzin dziennie warsztatów kuglarskich
  • open stage
  • fire open space
  • hala treningowa 24h
  • wygodna sala noclegowa

-na edycję zimową nie trzeba się rejestrować
-zimowisko odbywa się na innym obiekcie niż letnia ostróda
-nie będzie sprzedaży koszulek
-Osoby niepełnoletnie OBOWIĄZKOWO muszą przygotować pozwolenie na uczestnictwo w imprezie podpisane przez prawnego opiekuna.

A co nam na dzień dzisiejszy wiadomo o Zimowisku?

W trakcie jego trwania będą istnieć 4 Domy Kuglarskie !

Smutno? Szaro? Brakuje Ci śniegu? Nie w Ostródzie!*

Po raz pierwszy mamy zaszczyt zaprosić Was na zimową edycję naszego Festiwalu! Oprócz standardowego pompowania skilla o kilotony na godzinę, przemiłego, ciepłego towarzystwa rodzimych kuglarzy oraz uroku Mazur w samym środku zimy, postanowiliśmy wspomóc integrację wewnątrzśrodowiskową. W jaki sposób, pytacie?

Już tłumaczymy: przy rejestracji na Festiwal każdy uczestnik zostanie przydzielony przez losowanie do jednego z czterech domów. Dzięki temu powstaną drużyny, które będą dzieliły dormitorium** i w razie Igrzysk czy podobnych atrakcji będą działały wspólnie. Swoistym punktem kulminacyjnym imprezy będzie sobotni Open Stage, na którym każda grupa zrealizuje pod wodzą prefekta przygotowany wspólnie występ. To jak wysoki/niski będzie jego poziom artystyczny, jak rozbawicie publikę lub jak mocno wryjecie się w jej pamięć, zostawiając w jej psychice na resztę życia jątrzące się rany, zależy tylko i wyłącznie od Was i Waszej fantazji.
Oczywiście nie będziemy uniemożliwiać Wam spędzania czasu ze znajomymi, z którymi przyjechaliście do Ostródy – bez paniki, nie będzie żadnej separacji. Chcemy po prostu, żebyście mieli szansę poznać się lepiej z ludźmi, z którymi przedtem znaliście się tylko z widzenia. Dobra zabawa gwarantowana (oraz +5000 do znajomych na Fejsie)!

*Nawet, jeśli nie będzie śniegu, przewidujemy konkurs na najpiękniejszego bałwana z błota lub na grupowe obrzucanie się błotem (słownym).
** Klasę, w której będziecie spać na podłodze, więc pamiętajcie o śpiworach i karimatach. Nie oczekujcie łoża z baldachimem.

A warsztaty poprowadzą dla Was:

Sebastian Frodyma

-taniec eksperymentalny
-izolacje obręczą wraz z multihoop
-contact juggling 
-izolacje poi

15740824_1329893490364706_8322460535171098152_nSebastian Frodyma – performer, artysta sceniczny i rzemieślnik kuglarski. Brał udział w pochodzie Otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury oraz w spektaklu zamknięcia jako jeden z głównych performerów. Asystent reżysera podczas performance „Mosty” 2015. Finalista konkursu „Cyrkulacje” 2015.
Aktor teatru ruchu, wyspecjalizowany w dramie i pantomimie, występujący w roli tytułowego bohatera spektaklu „Historia Benjamina Bilse’go”. Wystąpił na Galach Kuglarskich podczas festiwali: Slot Fest, Gdyński Weekend Kuglarski, Kuglarskie Oblężenie Nidzickiego Zamku, Ogólnopolskiego Festiwalu Ognia i Kuglarstwa, Pirania, Pyrkon.
Współtwórca choreografii dla spektakli ogniowo-kuglarskich w Polsce oraz dla Teatru Avatar. Uczestnik spektakli ogniowych dla kolektywu Synergy Art. Współtwórca spektaklu ogniowego „Ex machina” i Fire Gali podczas festiwalu „Żelka”.

Mateusz Stiwen Kownacki, zdobywca dwóch pierwszych miejsc na zeszłorocznych Cyrkulacjach w Lublinie, aby krzewić ogień żonglerski w naszych młodych sercach.
Poprowadzi dla nas dwa blocki dla średnio zaawansowanych zonglerów oraz jeden blok dla zaawansowanych. Cieszymy się niepomiernie!15135865_1285778314776224_8131730469368766306_n

fot. Jakub Borkowski
Mateusz Kownacki – Żongler. Przez wiele lat zawiązany z Grupą Carnival z Łodzi. Reżyser trzech spektakl utrzymanych w nurcie nowego cyrku („Les Lunettes”, „Out of the circus”, „9.81”). Ma za sobą liczne warsztaty m.in z: Sean Gandini, Jay Giligan, Wes Peden, Benjamin Richter, Matthias Romir. Obecnie występuje w duecie „Bracia Brwi” oraz wraz z Kolektywem LŁ.”

 

14992081_1274486922572030_8745107727795149987_nKamil “Cyrik” Balmas – golfiarz z wyglądu, poikarz esteta, dj wieczorową porą.

Prostuje płaszczyzny, nastawia loopy, ugniata atomowe hybrydy, piłuje na kolanach toroidalne flowersy i udowadnia, że i ty to potrafisz!
Promotor nowego cyrku od 2005 roku, specjalizujący się w POI. W tym czasie prowadził bardzo dużą ilość warsztatów tak w kraju jak za granicą (m.in. festiwal ognia w Ostródzie, Ostróda Żonglerska, Kuglart Fest, Festiwal Szutk Kuglarskich w Iłży, Slot Art. O wschodzie, FROG Gdynia, European Juggling C
onvention, F-S con). Inicjator wielu inicjatyw edukacyjnych z poi na terenie całego kraju. Solowo oraz z grupą zdobywał nagrody na licznych konkursach krajowych ( m.in. Fire and Drums Gliwice, FROG Gdynia, Festiwal Szutk Kuglarskich w Iłży, Carnaval Sztukmistrzów, Slot Art. O wschodzie ).

 

 

Więcej informacji będziemy wrzucać na bieżąco. Na pewno pojawimy się liczną ekipą. Do zobaczenia na miejscu!

wrz
15
pt.
VI Gdyński Weekend Kuglarski @ Gdyńskie Centrum Sportu ul. Olimpijska 5/9, 81-538 Gdynia
wrz 15 – wrz 17 całodniowy

Najwyższy czas zaprosić Was na kolejną edycję Gdyńskiego Weekendu Kuglarskiego!

Gorąco zapraszamy wszystkich miłośników Nowego Cyrku, zarówno doświadczonych „wyjadaczy”, jak i osoby początkujące. W trakcie trzech dni nie zabraknie okazji, aby rozwijać swoje umiejętności, spotkać się ze znajomymi, jak i poznać wielu nowych, ciekawych ludzi. Przed nami wyjątkowy weekend, pełen żonglerki, fireshow, akrobatyki i ekwilibrystyki!

W programie wydarzenia znajdziecie m.in:
– liczne warsztaty kuglarskie dla początkujących i zaawansowanych,
– Scenę otwartą,
– Igraszki z ogniem,
– Igrzyska kuglarskie.

Powyższe punkty programu odbędą się na naszej sali treningowej – Sali Lekkoatletyczną Gdyńskiego Centrum Sportu (ul. Olimpijska 5/9, Gdynia). To niemal 1000 m2 przestrzeni dla rozwoju Waszych pasji!

W sobotni wieczór zaprosimy Was na Galę VI Gdyńskiego Weekendu Kuglarskiego – pokaz w wykonaniu naszych gości specjalnych, artystów z całego kraju.

Nocleg dla uczestników wydarzenia zorganizowany będzie w Szkole Podstawowej nr 13, ul. Halicka 8 – około 10-15 minut pieszo od sali treningowej.

Koszty związane z udziałem w wydarzeniu:
– jednodniowy wstęp na salę treningową – 10 zł,
– wstęp na Galę VI GWK – 10 zł,
– karnet (obejmujący 3 dni i Galę) – 30 zł,
– nocleg – 15 zł/noc.

Już niebawem rozpoczniemy pre-rejestrację na wydarzenie, dzięki której będzie mogli m.in. zakupić koszulkę VI GWK.

Z czasem będziemy ujawniać kolejne szczegóły dotyczące programu wydarzenia – „Bierzcie udział”, lajkujcie i bądźcie na bieżąco!

Do zobaczenia w Gdyni!

VI Gdyński Weekend Kuglarski
VI Gdyński Weekend Kuglarski
sty
25
czw.
Zimowisko Kuglarskie w Ostródzie vol. 2 @ Zespół Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi
sty 25 – sty 28 całodniowy

zimowisko kuglarskie 2018Zapraszamy na drugą edycję Zimowiska Kuglarskiego w Ostródzie, tak jak w ubiegłym roku nie zabraknie licznych atrakcji, intensywnego progresu oraz dobrej zabawy.

W programie m.in.:
– 6h zróżnicowanych warsztatów dziennie
– Open Stage
– Fire Space
– Igrzyska z nagrodami
– Podział na domy
– Konkurs na najlepszego Bałwana (o ile będzie śnieg)

Zapewniamy nocleg w klasach oraz prysznice, ponadto dostępną 24h/dobę halę sportową!

Miejsce: Ostróda, ul Sportowa 1
Czas: 25-28.01.2018
Wejściówka: 40 zł

Przypominamy:
-na edycję zimową nie trzeba się rejestrować
-zimowisko odbywa się na innym obiekcie niż letnia ostróda
-nie będzie sprzedaży koszulek
-Osoby niepełnoletnie OBOWIĄZKOWO muszą przygotować pozwolenie na uczestnictwo w imprezie podpisane przez prawnego opiekuna.

cze
15
pt.
Cyrkopole @ Psie Pole, Wrocław
cze 15 – cze 17 całodniowy

Cyrkowy Festiwal Podwórkowy Cyrkopole 2018

Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE ponownie zmieni wrocławską dzielnicę Psie Pole – Zawidawie w arenę cyrkowych pokazów i widowisk ulicznych. Po entuzjastycznie przyjętej pierwszej edycji festiwalu, powracamy z cyrkową rewolucją, włączając się tym samym w huczne obchody Święta Wrocławia. Przez trzy dni razem z mieszkańcami Psiego Pola będziemy przyglądać się spektaklom plenerowym, podziwiać wyczyny żonglerów, pokazy slacklinerów, widowiskowe fireshow i przemaszerujemy razem w barwnej paradzie. Bądźcie z nami. Wyjdźcie na ulice i podwórka!

Wkrótce ujawnimy, co przygotowaliśmy w tym roku i podzielimy się z Wami szczegółowym planem wydarzeń.

Festiwal stanowi kulminację i podsumowanie całorocznej działalności Centrum Nowego Cyrku w CBK FAMA, która wspólnie z Kolektywem Kejos popularyzuje cyrk jako interdyscyplinarną formę sztuki.

Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE to kulminacja całorocznej działalności Centrum Nowego Cyrku w CBK FAMA i wydarzenie włączające mieszkańców Psiego Pola w obchody Święta Wrocławia. Celem festiwalu jest integracja środowiska lokalnego i artystów korzystających z rezydencjalnych możliwości CBK FAMA oraz przybliżenie Wrocławianom najciekawszych polskich i zagranicznych widowisk ulicznych i nowocyrkowych. Wydarzenie ma charakter plenerowy i jego zadaniem jest ożywić kulturalnie zarówno zrewitalizowaną cześć Rynku Psiego Pola, jak i wejść w lokalne podwórka.
Podczas trzydniowego plenerowego festiwalu zostaną zaprezentowane rozmaite formy cyrkowych aktywności. Na wydarzenie złożą się parada, pokazy uliczne, spektakle plenerowe, Miasteczko Cyrkowe z szeregiem animacji i warsztatów dla dzieci i młodzieży oraz scenograficzne instalacje świetlne i animacyjne konstrukcje. Podczas festiwalu zaprezentują się zarówno profesjonaliści, jak i młodzi uczniowie naszych laboratoriów na co dzień uczęszczający na autorskie warsztaty ruchowo-muzyczne prowadzone w CBK FAMA.

lip
10
wt.
Slot Art Festival @ Lubiąż klasztor Cystersów
lip 10 – lip 15 całodniowy
slot art festival 2018
slot art festival 2018

Sztuka życia
Slot Art Festival to jeden z największych festiwali kultury alternatywnej w Polsce, to pięć dni wypełnionych dziesiątkami warsztatów, koncertów, imprez, projekcji filmowych i wykładów. To również coś daleko więcej – pięć dni wyjętych spod ogólnych praw wyścigu szczurów, walki i pośpiechu.

Od ponad 10-ciu lat kolorowa festiwalowa wioska rozkwita w niezwykłym miejscu – w murach barokowego, pocysterskiego zespołu klasztornego w Lubiążu na Dolnym Śląsku. Rozłożyste drzewa, chłodne, porośnięte bluszczem mury, tajemnicze zaułki i sklepienia katedry nadają ponadczasowy wymiar jak najbardziej współczesnej sztuce.

Slot Art Festival to pieć dni rozrywki na wysokim poziomie, a także brama do nowych możliwości, przyjaźni i kontaktów. Festiwal, po którym zostaną Ci nie tylko wspomnienia, ale także marzenia i świeża energia do działania.

WIĘCEJ O SLOCIE:

Jak długo trwa Slot Art Festival?
Festiwal trwa pięć nocy i cztery dni. Bramę festiwalu otwieramy 10 lipca (wtorek) rano. Program festiwalu rusza wieczorem – o godzinie 20:00 oficjalnie otwieramy Slot Art Festival koncertem na dużej scenie. Następnie bawimy się przez cztery kolejne dni – do soboty 8 lipca. Ostatnie imprezy kończą się w niedzielę rano, a po południu zamykamy pole namiotowe.

Jak wygląda dzień na Slot Art Festival?
Przez cztery pełne dni festiwalu (10-14 lipca) możesz uczestniczyć w szeregu wydarzeń:
Codziennie odbywają się trzy tury warsztatów i wykładów, a także spotkania z gośćmi specjalnymi festiwalu (godz. 11:00, 13:00, 15:00). Codziennie możesz uczestniczyć nawet w trzech warsztatach lub wykładach. Możesz wybrać swój ulubiony warsztat i uczestniczyć w nim przez cztery dni (opcja dla wnikliwych), lub codziennie próbować czegoś nowego (opcja dla ciekawych).

Popołudnia i wieczory pełne są wydarzeń muzycznych:
Od 20:00 do północy gra duża scena prezentująca największe gwiazdy festiwalu;
O 17:30 rusza mała scena (konkursowa), gdzie prezentują się młode zespoły;
Na miłośników muzyki klubowej czekają dwa parkiety (od 22:00), zwolennicy muzyki zaangażowanej uczestniczą w koncertach na scenie HC/Punk (od 21:00).
Po północy możesz wybrać się się do katedry, by rozmarzyć się przy klimatycznych koncertach na scenie doświadczalnej, posłuchać akustycznego grania na scenie unplugged, lub pobujać się do białego rana w reggae tencie.
Slot Art Festival to także bogata oferta kinowa: o 18:00 prezentujemy ważne filmy dokumentalne, a o 0:30 możesz zobaczyć ambitne fabuły.

Czy to wszystko?
Na festiwalu prezentują się rozmaite organizacje pozarządowe, dostępnych jest 9 kafejek, Namiot Wschodni snujący orientalne opowieści, Skimboard dla chcących się ochłodzić w upalne dni, wystawy, przedszkole dla najmłodszych uczestników festiwalu.

sie
10
pt.
V OFCA @ Oleśnica, Rynek
sie 10 – sie 12 całodniowy

V Oleśnicki Festiwal – Cyrkowo Artystyczny zaprasza.

Znamy już termin. Więcej informacji już wkrótce.

V OFCA 2018
V OFCA 2018
sie
31
pt.
Beskidzkie Spotkanie Kuglarskie vol.1 @ Jałowcówka Centrum Aktywności PSYchoruchowej
sie 31 – wrz 2 całodniowy


Sama bawię się trochę piłkami i zaczęłam właśnie zmagania z maczugami. Liczę, że podczas spotkania Wy będziecie mogli spędzić czas na łonie pięknej górskiej natury, a ja skorzystam z Waszej wiedzy i umiejętności 🙂
Jak będziecie chcieli możemy zrobić mini pokaz dla okolicznej ludności (do uzgodnienia).

W planie wspólne ćwiczenia, ognicho, spacery, projekcja filmów i co tam jeszcze wymyślicie 🙂
[Na terenie mamy rozwieszonego również slacka.]

Możliwy przyjazd z psami (sama mam 3).

Dla osób niewtajemniczonych, krótkie wprowadzenie:

Prowadzę agroturystykę (www.jalowcowka.pl), z dużym terenem, gdzie można rozbić namioty. Dla osób śpiących w namiotach zapewniony byłby dostęp do jednej łazienki za symboliczną opłatę 10 zł/ os. Na miejscu będzie można wykupić wyżywienie – śniadanie i obiadokolację w cenie 40 zł/os. Oczywiście, jeśli chcielibyście nocować w pokojach to dostaniecie super cenę 😉 (info poniżej).

Proszę o wstępne informacje dot. wyboru zakwaterowanie i wyżywienia.
Na miejscu dysponujemy pokojami: 3 x 3 os. z łazienkami (łóżko małżeńskie i pojedyncze), 1 x 4 os. (4 łóżka pojedyncze) i 1 x 4 os. z łóżkiem małżeńskim i rozkładaną sofą, oby dwa pokoje mają dzieloną łazienkę. Specjalna cena dla Was za nocleg z wyżywieniem (śniadanie + obiadokolacja) to 60 zł/os./dzień.

W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt na [email protected] albo via FB.

Pozdrawiam serdecznie 🙂

Jeżeli zdecydujesz się na przyjazd będzie mi miło jak się przedstawisz i napiszesz jaką sztuką kuglarską się zajmujesz 🙂

wrz
1
sob.
Dolnośląski Festiwal Ognia @ Wałbrzych
wrz 1 – wrz 2 całodniowy

Festiwal Ognia w Wałbrzychu

Ruszamy już z informacją o trzeciej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Ognia, szczegóły jeszcze dogrywamy, ale zapowiadamy się już z terminem 1-2 września.
Pewniakiem jest termin i konkurs dla grup i solistów – przewidywana nagroda pieniężna. Zapewniamy nocleg i wyżywienie. Miejsce to stadion sportowy ( troszkę inny punkt niż w zeszłym roku, będzie Wam wygodniej . Przewidujemy warsztaty, ale szczegóły, regulamin i inne info już wkrótce. Pamiętajcie o Wałbrzychu we wrześniu <3

paź
11
pt.
Warsztat Akrobatyki Powietrznej @ Centrum Nowego Cyrku
paź 11 – paź 13 całodniowy
Warsztat Akrobatyki Powietrznej @ Centrum Nowego Cyrku  |  |  |

Intensywne warsztaty mistrzowskie z akrobatyki powietrznej z Lindą Sander obejmują 14 godzin pracy w 3 dni.

Podczas warsztatów uczestnicy zdobędą nieodzowne narzędzia pracy artystycznej w dziedzinach związanych z akrobatyką i tańcem w powietrzu (tzw. aerialami).

LINDA SANDER – niemiecka artystka i instruktorka poprowadzi warsztaty masterclass na statycznym trapezie, kole akrobatycznym i chuście wertykalnej (tissue) lub linie pionowej. Uczestnicy będą mogli udoskonalić znane już techniki lub nauczyć się nowych, korzystając z różnych sprzętów akrobatycznych. Warsztat składać się będzie również z ćwiczeń siłowych i rozciągających oraz przygotowujących i mobilizujących ciało. Uczestnicy nauczą się zdrowych nawyków pracy z ciałem, by móc uprawiać swoją pasję długoterminowo.

Master-classy adresowane są do osób o wszystkich poziomach zaawansowania, wymagana jest jednak sprawność ruchowa i zdrowie.