cze
13
sob.
Światowy Dzień Żonglerki – Elbląg @ Stowarzyszenie Elbląg Europa
cze 13@10:00 – cze 14@16:00

W ten niezwykły dzień jakim jest Światowy Dzień Żonglerki, miłośnicy sztuki cyrkowej z Elbląskiego Oddziału Abstrakcyjnego zapraszają na aktywne świętowanie tego wydarzenia!
Pierwszego dnia postaramy się zaprosić warsztatowców i zorganizować otwarte warsztaty dla wszystkich chętnych.
Wieczorem oczywiście będzie możliwość pokręcenia ogniem (mamy całkiem spory teren), odpalenia grilla (mamy na stanie).
Drugiego dnia w południe idziemy na elbląską starówkę, by tam wspólnie z mieszkańcami Elbląga pożonglowac, jak na Światowy Dzień Żonglerki przystało 😉
Dla gości z innych zakątków świata możliwy będzie nocleg w budynku Stowarzyszenia lub rozbicia namiotu za symboliczną opłatę 5zł (zabierajcie materace/śpiwory). Osoby które zdecydują się na poprowadzenie warsztatów oczywiście mogą liczyć na darmowy nocleg 😉 Każda osoba zainteresowana noclegiem proszona jest o mejlowe zgłoszenie.

lip
5
wt.
Slot Art Fest 2016 @ Lbuiąż
lip 5 – lip 9 całodniowy

s_0007_14661235736_8a5facf5ea_oSLOT ART. FESTIVAL
Sztuka życia
Slot Art Festival to jeden z największych festiwali kultury alternatywnej w Polsce, to pięć dni wypełnionych dziesiątkami warsztatów, koncertów, imprez, projekcji filmowych i wykładów. To również coś daleko więcej – pięć dni wyjętych spod ogólnych praw wyścigu szczurów, walki i pośpiechu.

Od ponad 10-ciu lat kolorowa festiwalowa wioska rozkwita w niezwykłym miejscu – w murach barokowego, pocysterskiego zespołu klasztornego w Lubiążu na Dolnym Śląsku. Rozłożyste drzewa, chłodne, porośnięte bluszczem mury, tajemnicze zaułki i sklepienia katedry nadają ponadczasowy wymiar jak najbardziej współczesnej sztuce.

Slot Art Festival to pieć dni rozrywki na wysokim poziomie, a także brama do nowych możliwości, przyjaźni i kontaktów. Festiwal, po którym zostaną Ci nie tylko wspomnienia, ale także marzenia i świeża energia do działania.

WIĘCEJ O SLOCIE:

Jak długo trwa Slot Art Festival?
Festiwal trwa pięć nocy i cztery dni. Bramę festiwalu otwieramy 7 lipca (wtorek) rano. Program festiwalu rusza wieczorem – o godzinie 20:00 oficjalnie otwieramy Slot Art Festival koncertem na dużej scenie. Następnie bawimy się przez cztery kolejne dni – do soboty 11 lipca. Ostatnie imprezy kończą się w niedzielę rano, a po południu zamykamy pole namiotowe.

Jak wygląda dzień na Slot Art Festival?
Przez cztery pełne dni festiwalu (7-11 lipca) możesz uczestniczyć w szeregu wydarzeń:
Codziennie odbywają się trzy tury warsztatów i wykładów, a także spotkania z gośćmi specjalnymi festiwalu (godz. 11:00, 13:00, 15:00). Codziennie możesz uczestniczyć nawet w trzech warsztatach lub wykładach. Możesz wybrać swój ulubiony warsztat i uczestniczyć w nim przez cztery dni (opcja dla wnikliwych), lub codziennie próbować czegoś nowego (opcja dla ciekawych).

Popołudnia i wieczory pełne są wydarzeń muzycznych:
Od 20:00 do północy gra duża scena prezentująca największe gwiazdy festiwalu;
O 17:30 rusza mała scena (konkursowa), gdzie prezentują się młode zespoły;
Na miłośników muzyki klubowej czekają dwa parkiety (od 22:00), zwolennicy muzyki zaangażowanej uczestniczą w koncertach na scenie HC/Punk (od 21:00).
Po północy możesz wybrać się się do katedry, by rozmarzyć się przy klimatycznych koncertach na scenie doświadczalnej, posłuchać akustycznego grania na scenie unplugged, lub pobujać się do białego rana w reggae tencie.
Slot Art Festival to także bogata oferta kinowa: o 18:00 prezentujemy ważne filmy dokumentalne, a o 0:30 możesz zobaczyć ambitne fabuły.

Czy to wszystko?
Na festiwalu prezentują się rozmaite organizacje pozarządowe, dostępnych jest 9 kafejek, Namiot Wschodni snujący orientalne opowieści, Skimboard dla chcących się ochłodzić w upalne dni, wystawy, przedszkole dla najmłodszych uczestników festiwalu.

Jak się odnaleźć w programie festiwalu?
Każdy z uczestników festiwalu otrzymuje przy rejestracji bezpłatny informator, w którym opisane są wszystkie wydarzenia festiwalowe. Warto dokładnie go przejrzeć i zaznaczyć interesujące wydarzenia. Informator będzie można pobrać przed festiwalem na naszej stronie.

Skąd pomysł na taką imprezę, jaka jest jej historia?
Historia Slotu sięga lat 80 i kontrkulturowego fermentu tamtych lat. Wtedy na zaproszenie kilku osób przyjechał z Amsterdamu do Polski punkowo – nowofalowy zespół No Longer Music. Mieli wystąpić na scenie festiwalu w Jarocinie, ale ponieważ ich koncert był de facto spektaklem opartym na ewangelicznej historii pasji Jezusa to dostali zakaz i koncert odbył się nieoficjalnie poza terenem festiwalu. Oczywiście hasło “zakazany koncert” był wtedy najlepszą reklamą więc spory tłum się zebrał.
Potem ekipa dzisiejszego Slotu jeszcze kilkakrotnie organizowała w Polsce trasy dla No Longer Music. Były to  niepowtarzalne, magiczne, uduchowione spotkania – ludzie zostawali po koncertach – chcieli rozmawiać, modlić się. Przekonaliśmy NLM, żeby zamiast kolejnych koncertów zorganizować zlot. Do miejscowości Stacze przyjechało ok 60 osób. Była to punkowa impreza – centralnym miejscem była scena pod folią rozciągniętą między dwoma wojskowymi beczkami na której grały dwa zespoły z tym samym składem. Jeden z nich nazywał się oczywiście “Folia Band”.

Ponieważ to wydarzenie szybko obrosło legendą, trzeba było szukać większego miejsca na kolejny rok. Wybór padł na Twierdzę Boyen w Giżycku. Festiwal zaczął się rozwijać z dynamiką śniegowej kuli. Praktycznie bez żadnej promocji, prawie co rok podwajała się liczba uczestników, koncertów, potem warsztatów, spektakli, projekcji i… czasu który trzeba było poświęcić na zorganizowanie wszystkiego.

lip
23
sob.
IV Festiwal Ognia w łódzkiej Manufakturze @ Łódź, CH Manufaktura - plaża na rynku
lip 23@21:15 – 23:45

23 lipca 2016 roku plaża na rynku Manufaktury rozpali się po raz czwarty! Zapraszamy grupy i solistów do zgłaszania chęci udziału w festiwalu.

wrz
9
pt.
KUŽEĽ @ Kysak, Slovakia
wrz 9 – wrz 11 całodniowy
KUŽEĽ @ Kysak, Slovakia |  |  |

Festival of Slovak juggling

Friday 9th:
16:00 opening and registration

Saturday 10th:
all day workshops
12:00 parade
13:00 juggling competitions
19:00 GALA show
21:00 FIRE show + open space

Sunday 11th:
workshops
14:00 end

sty
26
czw.
Zimowisko Kuglarskie w Ostródzie @ Ostróda
sty 26 – sty 29 całodniowy

14718779_1248493798504676_8567508632812334941_n

Organizatorzy słynnego Festiwalu Ognia i Kuglarstwa w Ostródzie zapraszają na zimowy zlot kuglarzy. Zapraszamy wszystkich entuzjastów sztuki kuglarskiej, cyrkowej, ulicznej, alterantywnych sportów i rekreacji. Planowany jest wysoki poziom warsztatów oraz atrakcje dla uczestników.

  • 6 godzin dziennie warsztatów kuglarskich
  • open stage
  • fire open space
  • hala treningowa 24h
  • wygodna sala noclegowa

-na edycję zimową nie trzeba się rejestrować
-zimowisko odbywa się na innym obiekcie niż letnia ostróda
-nie będzie sprzedaży koszulek
-Osoby niepełnoletnie OBOWIĄZKOWO muszą przygotować pozwolenie na uczestnictwo w imprezie podpisane przez prawnego opiekuna.

A co nam na dzień dzisiejszy wiadomo o Zimowisku?

W trakcie jego trwania będą istnieć 4 Domy Kuglarskie !

Smutno? Szaro? Brakuje Ci śniegu? Nie w Ostródzie!*

Po raz pierwszy mamy zaszczyt zaprosić Was na zimową edycję naszego Festiwalu! Oprócz standardowego pompowania skilla o kilotony na godzinę, przemiłego, ciepłego towarzystwa rodzimych kuglarzy oraz uroku Mazur w samym środku zimy, postanowiliśmy wspomóc integrację wewnątrzśrodowiskową. W jaki sposób, pytacie?

Już tłumaczymy: przy rejestracji na Festiwal każdy uczestnik zostanie przydzielony przez losowanie do jednego z czterech domów. Dzięki temu powstaną drużyny, które będą dzieliły dormitorium** i w razie Igrzysk czy podobnych atrakcji będą działały wspólnie. Swoistym punktem kulminacyjnym imprezy będzie sobotni Open Stage, na którym każda grupa zrealizuje pod wodzą prefekta przygotowany wspólnie występ. To jak wysoki/niski będzie jego poziom artystyczny, jak rozbawicie publikę lub jak mocno wryjecie się w jej pamięć, zostawiając w jej psychice na resztę życia jątrzące się rany, zależy tylko i wyłącznie od Was i Waszej fantazji.
Oczywiście nie będziemy uniemożliwiać Wam spędzania czasu ze znajomymi, z którymi przyjechaliście do Ostródy – bez paniki, nie będzie żadnej separacji. Chcemy po prostu, żebyście mieli szansę poznać się lepiej z ludźmi, z którymi przedtem znaliście się tylko z widzenia. Dobra zabawa gwarantowana (oraz +5000 do znajomych na Fejsie)!

*Nawet, jeśli nie będzie śniegu, przewidujemy konkurs na najpiękniejszego bałwana z błota lub na grupowe obrzucanie się błotem (słownym).
** Klasę, w której będziecie spać na podłodze, więc pamiętajcie o śpiworach i karimatach. Nie oczekujcie łoża z baldachimem.

A warsztaty poprowadzą dla Was:

Sebastian Frodyma

-taniec eksperymentalny
-izolacje obręczą wraz z multihoop
-contact juggling 
-izolacje poi

15740824_1329893490364706_8322460535171098152_nSebastian Frodyma – performer, artysta sceniczny i rzemieślnik kuglarski. Brał udział w pochodzie Otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury oraz w spektaklu zamknięcia jako jeden z głównych performerów. Asystent reżysera podczas performance „Mosty” 2015. Finalista konkursu „Cyrkulacje” 2015.
Aktor teatru ruchu, wyspecjalizowany w dramie i pantomimie, występujący w roli tytułowego bohatera spektaklu „Historia Benjamina Bilse’go”. Wystąpił na Galach Kuglarskich podczas festiwali: Slot Fest, Gdyński Weekend Kuglarski, Kuglarskie Oblężenie Nidzickiego Zamku, Ogólnopolskiego Festiwalu Ognia i Kuglarstwa, Pirania, Pyrkon.
Współtwórca choreografii dla spektakli ogniowo-kuglarskich w Polsce oraz dla Teatru Avatar. Uczestnik spektakli ogniowych dla kolektywu Synergy Art. Współtwórca spektaklu ogniowego „Ex machina” i Fire Gali podczas festiwalu „Żelka”.

Mateusz Stiwen Kownacki, zdobywca dwóch pierwszych miejsc na zeszłorocznych Cyrkulacjach w Lublinie, aby krzewić ogień żonglerski w naszych młodych sercach.
Poprowadzi dla nas dwa blocki dla średnio zaawansowanych zonglerów oraz jeden blok dla zaawansowanych. Cieszymy się niepomiernie!15135865_1285778314776224_8131730469368766306_n

fot. Jakub Borkowski
Mateusz Kownacki – Żongler. Przez wiele lat zawiązany z Grupą Carnival z Łodzi. Reżyser trzech spektakl utrzymanych w nurcie nowego cyrku („Les Lunettes”, „Out of the circus”, „9.81”). Ma za sobą liczne warsztaty m.in z: Sean Gandini, Jay Giligan, Wes Peden, Benjamin Richter, Matthias Romir. Obecnie występuje w duecie „Bracia Brwi” oraz wraz z Kolektywem LŁ.”

 

14992081_1274486922572030_8745107727795149987_nKamil “Cyrik” Balmas – golfiarz z wyglądu, poikarz esteta, dj wieczorową porą.

Prostuje płaszczyzny, nastawia loopy, ugniata atomowe hybrydy, piłuje na kolanach toroidalne flowersy i udowadnia, że i ty to potrafisz!
Promotor nowego cyrku od 2005 roku, specjalizujący się w POI. W tym czasie prowadził bardzo dużą ilość warsztatów tak w kraju jak za granicą (m.in. festiwal ognia w Ostródzie, Ostróda Żonglerska, Kuglart Fest, Festiwal Szutk Kuglarskich w Iłży, Slot Art. O wschodzie, FROG Gdynia, European Juggling C
onvention, F-S con). Inicjator wielu inicjatyw edukacyjnych z poi na terenie całego kraju. Solowo oraz z grupą zdobywał nagrody na licznych konkursach krajowych ( m.in. Fire and Drums Gliwice, FROG Gdynia, Festiwal Szutk Kuglarskich w Iłży, Carnaval Sztukmistrzów, Slot Art. O wschodzie ).

 

 

Więcej informacji będziemy wrzucać na bieżąco. Na pewno pojawimy się liczną ekipą. Do zobaczenia na miejscu!

lip
4
wt.
SLOT ART FESTIVAL @ PAŁAC CYSTERSKI W LUBIĄŻU
lip 4 – lip 8 całodniowy

KOLEJNA EDYCJA SLOT ART FESTIVALU W LUBIĄŻU
WIECEJ INFORMACJI WKRÓTCE

lip
7
pt.
VIII Festiwal Ognia Fireproof @ Stowarzyszenie Kutnowska Kuźnia Kultury
lip 7 – lip 8 całodniowy
VIII Festiwal Ognia Fireproof
VIII Festiwal Ognia Fireproof

Jak co roku Fireproof Festiwal Ognia będzie obfitował w pokazy tańca z ogniem, spektakle teatrów ulicznych, warsztaty i pokazy kuglarskie oraz koncerty. Przed Wami dwa dni gorącej atmosfery i niezapomnianych wrażeń:)

sie
15
wt.
Ogólnopolski Festiwal Ognia i Kuglarstwa w Ostródzie @ Ostróda
sie 15 – sie 20 całodniowy
Największy i najbardziej spektakularny festiwal poświęcony sztuce fireshow w Polsce odbędzie się i w tym roku. Planowana na drugą połowę sierpnia impreza jest obok EJC obowiązkowym elementem wakacji każdego kuglarza. OFOiK, czyli Ogólnopolski Festiwal Ognia i Kuglarstwa trafia do kalendarza 2017 pomiedzy 15 a 20 sierpnia.
Festiwal składa się z 4 dni warsztatów podczas których uczestnicy uczą się sztuki występowania w fireshow, oraz równocześnie pracują nad zbiorowym pokazem. Ten pokaz na koniec zostanie zaprezentowany jako wielki finał festiwalu w wysokobudżetowej, pompatycznej oprawie przed liczną publicznością.
Gorąco zapraszamy. Sami już sobie termin zarezerwowaliśmy, więc do zobaczenia w Ostródzie!
Zobacz zdjęcia z poprzednich edycji:
https://www.facebook.com/festiwalognia/?fref=ts
sie
18
pt.
Roztoč fest @ pin Ukryj mapę 1435mm / Nákladové nádraží Žižkov
sie 18 – sie 20 całodniowy

Roztoć festGet ready for next year’s Roztoc fest, the international multi-genre circus based festival. Once again we are preparing a wide program of amazing shows, indoor and outdoor workshops, live music & DJs, fire space for all night fire spinning, and tons of other fun. This is chance for YOU to get movin’, inspired and taught by some world’s top circus artists and enjoy a circus party like no else! All that in an extraordinary venue of an old abandoned train station, close to Prague’s city center.

Here’s some of the artists that will present and teach their art:
MANDALIGHTS (France)
NAGACHEVSKIY BROTHERS (Ukraine)
MEAST (France)
YANG LI-WEI (Taiwan)
TITOS (Taiwan)
LAETSCHA SOLTAAN (France)
GIOVANNI NULLEAMAI (Italy)
2 GIRLS IN 1 HOOP (Czech)
TOMÁŠ BARTOŠ (Czech)
YUFI (Czech)
JIŘINA (Czech)

Do you want to participate? Let us know! We still have space for shows, concerts, workshops, vendors or any other form of contribution. Roztoč fest is made by artists to artists, any form of your participation and contribution is more than welcome!
We are putting together a list of Gala and Openstage artists, as well as musicians, bands, DJs and vendors. Let us know 🙂 info@roztocfest.com

Here’s few important informations that you need to know:
– accommodation is not provided; there are dozens of hostels, guesthouses and hotels around the festival venue, you can find very cheap ones (starting at 6€ per night) and more luxurious ones too. Visit our website where’s a list of recommended hostels around including distance from the festival. Or simply make a post here that you’re looking for a place to stay, and someone might help you out. Jugglers help jugglers!
– ticket pre-sale will be opened soon but you will always be free to purchase it at the door. Just for your orientation, the whole festival ticket will be just as every year about 20€. (Yes, it is goddamn cheap).

https://www.facebook.com/events/236503593438578

https://www.facebook.com/roztocfest/

paź
6
pt.
Lumo Bjalistoko – IV Festiwal Światła i Sztuki Ulicy @ Białystok, Centrum
paź 6 – paź 7 całodniowy

Lumo Bjalistoko to pierwszy Festiwal Światła i Sztuki Ulicy w tej części kraju. Za pomocą światła dokonujemy zaskakujących metamorfoz przestrzeni miejskiej, tworzymy nowatorskie formy sztuki wizualnej, ukazujemy nieznane odmiany street artu oraz formy artystyczne. Wykorzystując światło kreujemy nowe relacje pomiędzy architekturą, człowiekiem i środowiskiem.

Festiwal odbywa się w Białymstoku, w październiku. Pojawiają się na nim takie artystyczne formy jak: dynamiczne iluminacje budynków, animacje, wizualizacje, instalacje świetlne, działania performatywne oraz rózne odmiany street artu. W ciągu dnia mają miejsce pokazy street artu, graffiti. Po zachodzie słońca kolorowe światła wypełniają miejską przestrzeń i ożywią architekturę. Uruchamiamy interaktywne pokazy, pokazy światła z muzyką i wiele instalacji świetlnych.

„Lumo” to w esperanto „Światło” – nazwa Festiwalu jest związana z jego ideą: tworzenia sztuki będącej ponad podziałami – tak jak język esperanto wykorzystującej wszechobecny element światła na potrzeby kreacji artystycznej. Sztuki stanowiącej ozdobę przestrzeni publicznej – jej element i twórczą dekorację.

Festiwal jest organizowany przez Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie.

http://www.lumobjalistoko.pl/

Festiwal Światła i Sztuki Ulicy Lumo Bjalistoko
Światło w sztuce – Sztuka w przestrzeni
6-7 października 2017 w centrum Białegostoku

Im bliżej Festiwalu, tym więcej szczegółów!

M A P P I N G – nowe lokalizacje
– Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, ul. Elektryczna 12
– Rektorat Uniwersytetu w Białymstoku ul. Skłodowskiej 14
– Opera i Filharmonia Podlaska, ul. Odeska 1

I N S T A L A C J E – ponad 20 instalacji artystycznych:
– w Parku Starym (przy Teatrze Dramatycznym), Rynku Kościuszki. Skwerze Armii Krajowej (za Pałacykiem Ślubów), na dziedzińcu Pałacu Branickich
– instalacje interaktywne

O G I E Ń W S C H O D U – najwiekszy konkurs fire show w regionie
– 5 grup profesjonalnych
– 5 solistów/solistek

I L U M I N A C J E – W I ZU A L I Z A C J E
– Fontanna Laserowa – Ratusz, Rynek Kościuszki
– Iluminacja Akademii Teatralnej, ul. Sienkiewicza 14
– Iluminacje w Parku Starym i na Skwerze Armii Krajowej

D Ź W I Ę K M I A S T A – przegląd artystów ulicznych, songwriterów, kapel, pieśniarzy
– Rynek Kościuszki

S T R E E T A R T – nowe murale w mieście
– Matka Natura – ul. Konopnickiej 12c (widoczny od ul. Branickiego)
– TBA, ul. Skłodowskiej…

G R A M I E J S K A – baw się dobrze, poznawaj, wciągnij się w Lumo – w nagrodę za wyniki możesz zostać współtwórcą instalacji Łąka Marzeń!

Zaproście znajomych, żeby nie mieli pretensji, że przyszliście bez nich!

 

 

sty
25
czw.
Zimowisko Kuglarskie w Ostródzie vol. 2 @ Zespół Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi
sty 25 – sty 28 całodniowy

zimowisko kuglarskie 2018Zapraszamy na drugą edycję Zimowiska Kuglarskiego w Ostródzie, tak jak w ubiegłym roku nie zabraknie licznych atrakcji, intensywnego progresu oraz dobrej zabawy.

W programie m.in.:
– 6h zróżnicowanych warsztatów dziennie
– Open Stage
– Fire Space
– Igrzyska z nagrodami
– Podział na domy
– Konkurs na najlepszego Bałwana (o ile będzie śnieg)

Zapewniamy nocleg w klasach oraz prysznice, ponadto dostępną 24h/dobę halę sportową!

Miejsce: Ostróda, ul Sportowa 1
Czas: 25-28.01.2018
Wejściówka: 40 zł

Przypominamy:
-na edycję zimową nie trzeba się rejestrować
-zimowisko odbywa się na innym obiekcie niż letnia ostróda
-nie będzie sprzedaży koszulek
-Osoby niepełnoletnie OBOWIĄZKOWO muszą przygotować pozwolenie na uczestnictwo w imprezie podpisane przez prawnego opiekuna.

lip
6
pt.
IX Fireproof Festiwal Ognia @ Plac Piłsudskiego, Kutno
lip 6@19:00 – 19:15

Jak co roku Fireproof Festiwal Ognia będzie obfitował w pokazy tańca z ogniem, spektakle teatrów ulicznych, warsztaty i pokazy kuglarskie oraz koncerty. Specjalnie dla Was mamy dużo ognia i dobrego rockowego grania Przed Wami dwa dni gorącej atmosfery i niezapomnianych wrażeń:) Wydarzenie jest finansowane ze środków Prezydenta Miasta Kutno.

sie
21
wt.
XIII Festiwal Ognia i Kuglarstwa w Ostródzie @ Ostróda Ocsir
sie 21 – sie 26 całodniowy

festiwal ognia ostróda 2018

XIII  Ogólnopolski Festiwal Ognia i Kuglarstwa w Ostródzie

W tym roku mamy zaszczyt zaprosić Was na XIII edycje Festiwalu Ognia i Kuglarstwa w Ostródzie, który odbędzie się w dniach 21-26.08.2018r. Jak co roku stworzymy dla Was przestrzeń wypełnioną warsztatami, występami oraz dobrą zabawą. Swoje umiejętności będziecie mieli okazję zaprezentować m.in. na Fire Space – scenie pełnej ognia, otwartej dla uczestników oraz w Spektaklu Finałowym – jednym z największych w Europie widowisk ogniowych. W między czasie będzie na Was czekać zróżnicowana oferta warsztatowa z przeróżnych dziedzin tańca z ogniem oraz akrobatyki, akrobatyki powietrznej, żonglerki, teatru, improwizacji i wiele innych. Nie zabraknie również różnego rodzaju gier i zabaw pozwalających na wspólną integrację. Zapraszamy Was na festiwal, na którym każdy bez względu na poziom umiejętności oraz zainteresowania, znajdzie coś dla siebie. Szeroki wybór warsztatów oraz ich poziomu od początkującego do zaawansowanego pozwoli każdemu kreatywnie i ciekawie spędzić czas na Mazurach!

W planach m.in.: warsztaty, Open Stage, Finał Ogniowy, Gala Końcowa, wieczór filmowy, TEDx, Fire Space, Igrzyska Żonglerskie, trening 24/7 i wiele innych! Bądźcie na bieżąco!

Gimnazjum nr 2 im. Zdzisława Krzyszkowiaka
ul. Tadeusza Kościuszki 22, Ostróda
Koszt karnetu to 60 zł.

W opłacie festiwalowej:
/ wstęp na cały festiwal
/ wstęp na wszystkie warsztaty za darmo
/ obszerne korytarze oraz klasy w szkole, dające możliwość rozłożenia karimat/materaców
/ pełne zaplecze sanitarne (24h/dobę)
/ paliwo (olej parafinowy)
/ duża hala czynna 24h/dobę
/ mała hala czynna 24h/dobę

Festiwal ognia w Ostródzie

wrz
1
sob.
Dolnośląski Festiwal Ognia @ Wałbrzych
wrz 1 – wrz 2 całodniowy

Festiwal Ognia w Wałbrzychu

Ruszamy już z informacją o trzeciej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Ognia, szczegóły jeszcze dogrywamy, ale zapowiadamy się już z terminem 1-2 września.
Pewniakiem jest termin i konkurs dla grup i solistów – przewidywana nagroda pieniężna. Zapewniamy nocleg i wyżywienie. Miejsce to stadion sportowy ( troszkę inny punkt niż w zeszłym roku, będzie Wam wygodniej . Przewidujemy warsztaty, ale szczegóły, regulamin i inne info już wkrótce. Pamiętajcie o Wałbrzychu we wrześniu <3

paź
26
pt.
Staffisfaction vol 1. @ 17 Stycznia 60 B, Ciechanów
paź 26 – paź 28 całodniowy

Staffisfaction vol. 1 czyli pierwszy w Polsce konwent kijowy (na pewno pierwszy w Ciechanowie)

➡️ Kiedy? 26-28.10.2018

➡️ Gdzie?
HALA WIDOWISKOWO-SPORTOWA
ul. 17 Stycznia 60 B, Ciechanów
(w pt do godz. 19:30 ul. 17 Stycznia 56a)

➡️ Dlaczego? Czas na integrację środowiska kijowego! Konwent ma na celu propagowanie starej idei K.K.K.K (Koniecznie Kręćmy Konkretniej Kijami)

➡️ Dojazd:
🚂 pociąg (sporo połączeń na trasie Gdańsk – Zakopane/Kraków)
🚗 samochód (informacja o parkingu wkrótce)

🛏️ Nocleg: na sali, śpiwory i karimaty we własnym zakresie

➡️Warsztaty: od pierwszego do ostatniego uczestnika nastawiamy się na zgłębianie wiedzy tajemnej – czyli wspólny trening. Jeżeli masz ochotę na poprowadzenie warsztatów to bardzo do tego zachęcamy! Będzie przygotowana specjalna tablica warsztatowa do wpisywania Waszych propozycji.

➡️ Co zabrać ze sobą? KIJE – krótkie, długie, smocze, ciężkie, lekkie.. Śpiwór, karimata, kije, ciepłe ubrania, kije, skarpetki na zmianę i na kije, ręcznik, kije, suchary..

Czego nie zabierać? Innych sprzętów – jest to konwent kijowy! Poi to nie kije – rozwiewamy wątpliwości

➡️ Koszt:
Normalny bilet – 25,00zł
Wspierający bilet – 35,00zł
Mały sponsor – 50,00zł

Salę wynajmujemy – aby chociaż częściowo zwrócił się koszt wynajmu wprowadzamy symboliczną opłatę w wysokości równowartości dwóch kebabów. W zamian mamy gdzie trenować, spać i się integrować! Sami decydujecie o wysokości wpisowego

Do zobaczenia w Ciechanowie!

kwi
13
sob.
Warsztaty / trening Kuglarski pod chmurką! @ Katowice trzy stawy
kwi 13@18:00 – 21:00
Warsztaty / trening Kuglarski pod chmurką! @ Katowice trzy stawy  |  |  |

Kuglarze !

Chcemy was wszystkich zaprosić do naszego grona pokreconych 🙂 Trening / warsztaty są organizowane pod chmurką czyli na świeżym powietrzu w miejscu gdzie można potrenować kręcenie zywym ogniem ! Jestesmy od 18 – 21 wpadaj kiedy chcesz!

Do zobaczenia!

kwi
20
sob.
Trening / Warsztaty Kuglarskie pod chmurką! @ Katowice trzy stawy kręgi
kwi 20@18:00 – 21:00
Trening / Warsztaty Kuglarskie pod chmurką! @ Katowice trzy stawy kręgi  |  |  |

Kuglarze !

Chcemy was wszystkich zaprosić do naszego grona pokreconych 🙂 Trening / warsztaty są organizowane pod chmurką czyli na świeżym powietrzu w miejscu gdzie można potrenować kręcenie zywym ogniem ! Jestesmy od 18 – 21 wpadaj kiedy chcesz!

Do zobaczenia!

kwi
27
sob.
Treningi / warsztaty kuglarskie pod chmurką! @ Katowice Trzy Stawy kręgi
kwi 27@18:00 – 21:00
Treningi / warsztaty kuglarskie pod chmurką! @ Katowice Trzy Stawy kręgi |  |  |

Kuglarze !

Zapraszamy was wszystkich do naszego grona pokreconch! 🙂 Spotykamy się co tydzień na trzech stawach w Katowicach pod restauracja Stara Ponderosa!
Od 18 – 21 możecie wpadać!

Do zobaczenia!

lip
9
wt.
SLOT Art Festival @ Lubiąż
lip 9 – lip 13 całodniowy

SZTUKA ŻYCIA

Slot Art Festival to jeden z największych festiwali kultury alternatywnej w Polsce, to pięć dni wypełnionych dziesiątkami warsztatów, koncertów, imprez, projekcji filmowych i wykładów. To również coś daleko więcej – pięć dni wyjętych spod ogólnych praw wyścigu szczurów, walki i pośpiechu.

Od ponad 10-ciu lat kolorowa festiwalowa wioska rozkwita w niezwykłym miejscu – w murach barokowego, pocysterskiego zespołu klasztornego w Lubiążu na Dolnym Śląsku. Rozłożyste drzewa, chłodne, porośnięte bluszczem mury, tajemnicze zaułki i sklepienia katedry nadają ponadczasowy wymiar jak najbardziej współczesnej sztuce.

Slot Art Festival to pięć dni rozrywki na wysokim poziomie, a także brama do nowych możliwości, przyjaźni i kontaktów. Festiwal, po którym zostaną Ci nie tylko wspomnienia, ale także marzenia i świeża energia do działania.

Jak długo trwa Slot Art Festival?

Festiwal trwa pięć nocy i cztery dni. Bramę festiwalu otwieramy 9 lipca (wtorek) rano. Program festiwalu rusza wieczorem – o godzinie 20:00 oficjalnie otwieramy Slot Art Festival koncertem na dużej scenie. Następnie bawimy się przez cztery kolejne dni – do soboty 13 lipca. Ostatnie imprezy kończą się w niedzielę rano, a po południu zamykamy pole namiotowe.

Jak wygląda dzień na Slot Art Festival?`

Programowo festiwal startuje po południu 9 lipca. Przez cztery pełne dni festiwalu (10-13 lipca) możesz uczestniczyć w szeregu wydarzeń:
Codziennie odbywają się trzy tury warsztatów i wykładów, a także spotkania z gośćmi specjalnymi festiwalu (godz. 11:00, 13:00, 15:00). Codziennie możesz uczestniczyć nawet w trzech warsztatach lub wykładach. Możesz wybrać swój ulubiony warsztat i uczestniczyć w nim przez cztery dni (opcja dla wnikliwych), lub codziennie próbować czegoś nowego (opcja dla ciekawych).

Popołudnia i wieczory pełne są wydarzeń muzycznych:
Od 20:00 do północy gra duża scena prezentująca największe gwiazdy festiwalu;
O 17:30 rusza mała scena (konkursowa), gdzie prezentują się młode zespoły;
Na miłośników muzyki klubowej czekają dwa parkiety (od 22:00), zwolennicy muzyki zaangażowanej uczestniczą w koncertach na scenie HC/Punk (od 21:00).
Po północy możesz wybrać się się do katedry, by rozmarzyć się przy klimatycznych koncertach na scenie doświadczalnej, posłuchać akustycznego grania na scenie unplugged, lub pobujać się do białego rana w reggae tencie.
Slot Art Festival to także bogata oferta kinowa: o 18:00 prezentujemy ważne filmy dokumentalne, a o 0:30 możesz zobaczyć ambitne fabuły.

Czy to wszystko?
Na festiwalu prezentują się rozmaite organizacje pozarządowe, dostępnych jest 9 kafejek, Namiot Wschodni snujący orientalne opowieści, Skimboard dla chcących się ochłodzić w upalne dni, wystawy, przedszkole dla najmłodszych uczestników festiwalu.

Jak się odnaleźć w programie festiwalu?

Każdy z uczestników festiwalu otrzymuje przy rejestracji bezpłatny informator, w którym opisane są wszystkie wydarzenia festiwalowe. Warto dokładnie go przejrzeć i zaznaczyć interesujące wydarzenia. Informator będzie można pobrać przed festiwalem na naszej stronie.

Skąd pomysł na taką imprezę, jaka jest jej historia?

Historia Slotu sięga lat 80 i kontrkulturowego fermentu tamtych lat. Wtedy na zaproszenie kilku osób przyjechał z Amsterdamu do Polski punkowo – nowofalowy zespół No Longer Music. Mieli wystąpić na scenie festiwalu w Jarocinie, ale ponieważ ich koncert był de facto spektaklem opartym na ewangelicznej historii pasji Jezusa to dostali zakaz i koncert odbył się nieoficjalnie poza terenem festiwalu. Oczywiście hasło “zakazany koncert” był wtedy najlepszą reklamą więc spory tłum się zebrał.
Potem ekipa dzisiejszego Slotu jeszcze kilkakrotnie organizowała w Polsce trasy dla No Longer Music. Były to  niepowtarzalne, magiczne, uduchowione spotkania – ludzie zostawali po koncertach – chcieli rozmawiać, modlić się. Przekonaliśmy NLM, żeby zamiast kolejnych koncertów zorganizować zlot. Do miejscowości Stacze przyjechało ok 60 osób. Była to punkowa impreza – centralnym miejscem była scena pod folią rozciągniętą między dwoma wojskowymi beczkami na której grały dwa zespoły z tym samym składem. Jeden z nich nazywał się oczywiście “Folia Band”.

Ponieważ to wydarzenie szybko obrosło legendą, trzeba było szukać większego miejsca na kolejny rok. Wybór padł na Twierdzę Boyen w Giżycku. Festiwal zaczął się rozwijać z dynamiką śniegowej kuli. Praktycznie bez żadnej promocji, prawie co rok podwajała się liczba uczestników, koncertów, potem warsztatów, spektakli, projekcji i… czasu który trzeba było poświęcić na zorganizowanie wszystkiego.

W 2001 roku Slot Art Festival został przeniesiony do Lubiąża. Dlaczego właśnie tu?

Powodów było kilka. Razem z rozwojem imprezy pojawiła się potrzeba większego miejsca, już nie na kilkaset, ale na kilka tysięcy uczestników. Slot stawał się znany poza Polską, szukaliśmy lokalizacji bardziej dostępnej dla osób z zagranicy. Na Lubiąż zwrócił nam uwagę nasz znajomy, który tam mieszkał. Po pierwszych wizytach byliśmy jednocześnie zachwyceni i przerażeni. Miejsce było absolutnie niezwykłe i magiczne, ale również zupełnie nieprzygotowane. Wszystko trzeba było zbudować od początku – sceny, instalację elektryczną, sanitarną, ogrodzenia. Ale, jako, że lubimy wyzwania, dość szybko podjęliśmy decyzję. Bardzo ważna była dla nas również otwartość, wsparcie i zaufanie jakimi obdarzyli nas gospodarze Lubiąża – Fundacja Lubiąż i władze lokalne – Urząd Miasta Wołów i Starostwo Powiatowe w Wołowie. Bez ich przychylności i praktycznej pomocy nie bylibyśmy w stanie realizować Slotu w Lubiążu.

Czy SAF jest imprezą chrześcijańską? Czy osoby niereligijne mają tam czego szukać?

Czy osoby niereligijne mają tam czego szukać?  Można by równie dobrze zapytać, czy osoby niereligijne mają czego szukać na koncertach U2, w powieściach Tolkiena czy w fugach Bacha.
Z chrześcijaństwa płynie dla wielu z nas inspiracja do tworzenia, do zaangażowania w otoczenie, w którym żyjemy. Stąd wynika nasz sposób postrzegania świata i rozwoju człowieka. To źródło jest dla SAF bardzo istotne.
Festiwal może być atrakcyjny dla każdego człowieka, niezależnie od światopoglądu i religijności bądź jej braku. Spotkanie ludzi o różnych przekonaniach i pomysłach na życie i to, co z tego wynika jest dla nas wartością samą w sobie.

Promujecie coś, co określacie mianem „kultury alternatywnej”. Czym właściwie jest kultura alternatywna?

W kulturze intrygują nas zjawiska świeże, rodzące się, poszukujące i z tego powodu często nieobecne w popularnych mediach. Cenimy sobie artystów niezależnych, autentycznych, czyli tworzących ze względu na wewnętrzną potrzebę wyrażenia się i komunikowania a nie pod dyktando speców od zwiększania nakładów i sprzedaży.
Dla wielu będzie to oznaczać realizację swoich pomysłów w myśl zasady DIY (Do it yourself). Poszukujemy wykonawców, którzy odpowiedzialnie traktują publiczność, przekaz i nie są zbyt zaabsorbowani sami sobą. Stawiamy również na publiczność, która nie jest zainteresowana jednostronną i indywidualną konsumpcją, ale interakcją, podjęciem dialogu, współtworzeniem, przeżywaniem czegoś razem z innymi,

Co jest największym sukcesem idei SLOT-u?

Chyba sam Slot Art Festival i to jak się rozwinęła ta impreza od początku jej istnienia. To, że udało się stworzyć od podstaw coś nowego, niepowtarzalnego i cennego.  Że realizujemy nasz zamysł konsekwentnie, ale i w otwartości na zmiany. Cieszy nas to, że udaje nam się coraz sprawniej realizować coraz większą imprezę, a jednocześnie, że cały czas jest to impreza tworzona przez poszerzającą się grupę przyjaciół i pasjonatów. Zawsze chcieliśmy nie tylko zapewniać sobie i innym rozrywkę, ale rozwijać się, budzić coś w ludziach, inspirować. Jest wiele imprez w Polsce, ale i na Ukrainie, w Czechach i w Niemczech, których organizatorzy stwierdzają, że Slot był dla nich dużą inspiracją. Kiedy widzimy rozwój i pozytywne zmiany w życiu konkretnych osób, nowe inicjatywy i wartościowe projekty to mamy poczucie sukcesu.

Lato to czas imprez kierowanych do młodzieży. Czym SAF się wśród nich wyróżnia?

Po pierwsze jest to festiwal ludzi i spotkanie. Dopiero potem muzyki, imprez i warsztatów. Dlatego poza wieloma scenami muzycznymi, organizujemy w różnych zakamarkach kluby i kafejki z dobrą kawą i herbatą. To przestrzeń gdzie ludzie ze sobą rozmawiają, dyskutują, przeżywają coś razem, uczą się od siebie, pomagają sobie.

Staramy się kontynuować tradycje wolnych festiwali bez dryfowania w kierunku bachanalii. Stąd oprócz imprezowania, kładziemy nacisk na pogłębianie refleksji nad ważnymi tematami, takimi jak: rozwój, duchowość chrześcijańska, odpowiedzialność społeczna i ekologiczna.

Impreza w pewnym sensie robiona przez ludzi samych dla siebie, bo Slot tworzą pasjonaci i wolontariusze – łącznie to ponad tysiąc osób. Granica między organizatorami a uczestnikami dość mocno się zaciera. SLOT skonstruowany jest w sposób umożliwiający zaangażowanie się i wpływ na jego kształt każdemu, kto do niego dołącza. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł, coś ciekawego i wartościowego do zaoferowania innym to znajdzie tu przestrzeń by to zrealizować.

Slot jest także festiwalem zaangażowanym. Organizujemy Strefę Inicjatyw Społecznych, gdzie prezentujemy ciekawe organizacje i projekty. Angażujemy się w Ruch Sprawiedliwego Handlu, który jest ciekawym modelem wsparcia rozwoju dla ubogich społeczności z krajów południowych.

Slot jest imprezą międzynarodową – przyjeżdżają tu nie tylko zespoły z zagranicy, ale i zorganizowane grupy uczestników i wolontariuszy.

Jakie zasady obowiązują na Festiwalu?

Zasady obowiązujące na festiwalu są proste i można je sprowadzić do hasła 4 dni bez chemii i przemocy. Na terenie festiwalu obowiązuje zakaz wnoszenia i spożywania narkotyków i alkoholu. Osoby pijane nie są wpuszczane. Dla niektórych takie zasady na festiwalu są pewnym zaskoczeniem, ale jak się okazuje ma to zdecydowanie pozytywny wpływ na atmosferę, która panuje w trakcie imprezy.

Czy wszyscy prowadzący warsztaty, biorący udział w koncertach, pracujący wokół SAF to wolontariusze? Jak wygląda cała impreza od strony organizacyjnej?

SAF funkcjonuje tylko i wyłącznie dzięki pracy wolontariuszy. Grubo ponad tysiąc osób jest zaangażowanych w prowadzenie warsztatów i wykładów, ekipy techniczne i administracyjne. Większość wykonawców gra na slocie za zwrot kosztów podróży, a czasami nawet przyjeżdża na własny koszt. Kilkadziesiąt osób jest zaangażowanych w przygotowanie festiwalu przez cały rok, również jako wolontariusze. Jest oczywiście kilka funkcji, które wymagają dużo większego zaangażowania i kilka osób otrzymuje za swoją pracę wynagrodzenie. Chodzi tu o koordynację produkcji całego wydarzenia, administracji, programu, warsztatów i promocji. Co ciekawe, większość z tych osób wywodzi się ze slotowych wolontariuszy.
Opieranie tak dużej imprezy na osobach współpracujących tylko z swojej własnej dobrej woli to duże wyzwanie, ale jeszcze większy przywilej.

SLOT to nie tylko kilkudniowy festiwal, choć ten jest najbardziej spektakularnym przejawem działalności Stowarzyszenia. Co dzieje się w ciągu roku?

SLOT to bardziej ruch niż organizacja. Lokalne Ośrodki Twórcze to rozsiane po całej Polsce, mniej lub bardziej zorganizowane grupy ludzi współpracujących ze SLOTEM. Zwykle są to ludzie, którzy w wymiarze lokalnym realizują pomysły, które nawiązują do Slot Art Festival – Slot Festy, wystawy, DKF-y, grupy dyskusyjne, koncerty, imprezy.

Nasza nazwa – Stowarzyszenie Lokalnych Ośrodków Twórczych oddaje przyświecającą nam wizję tworzenia opartej na relacjach i podobnych wartościach sieci autonomicznych i aktywnie zaangażowanych w swoje otoczenie kolektywów, inicjatyw i organizacji.

Staramy się przenosić ideę SLOTU w wymiar lokalny, m.in. organizując lub wspierając organizację SLOT DNI. Są to miejskie mini festiwale, podobnie jak  SAF realizowane przez wolontariuszy. Na ich program składają się koncerty, imprezy, warsztaty, spektakle, projekcje, wykłady. Niektóre gromadzą kilkaset osób inne kilkadziesiąt. Każda z tych imprez ma swój własny koloryt. W ciągu ostatnich kilku lat w całej Polsce odbyło się dobre kilkadziesiąt tego typu imprez.

Dobrym przykładem lokalnej inicjatywy jest slotowa grupa w Krakowie. Ponieważ wielu z nich podróżuje, zaczęli organizować imprezy pt. SLOT Fest „O Wschodzie”, których główną osią nie są koncerty, ale slajdowiska i opowieści z podróży. Debiutancki „Slot o Wschodzie zakończył się wielkim sukcesem, w niewielkim pubie przy krakowskim rynku pojawiło się kilkaset osób, wielu nie było w stanie dostać się do środka. Impreza jest kontynuowana i wpisuje się już w miejski krajobraz. A zaczęło się od tego, że kilka osób zorganizowało coś wypływającego z ich autentycznej pasji, razem z i dla swoich znajomych, którzy tą pasję podzielają.

paź
18
pt.
Staffisfaction vol.2 @ Ciechanów
paź 18 – paź 20 całodniowy

Konwent kijowy w Ciechanowie

Dlaczego? Czas na integrację środowiska kijowego! Konwent ma na celu propagowanie starej idei K.K.K.K (Koniecznie Kręćmy Konkretniej Kijami)

➡️ Dojazd:
🚂 pociąg (sporo połączeń na trasie Gdańsk – Zakopane/Kraków)
🚗 samochód (bezpłatny parking)

🛏️ Nocleg: na sali, śpiwory i karimaty we własnym zakresie

➡️Warsztaty: od pierwszego do ostatniego uczestnika nastawiamy się na zgłębianie wiedzy tajemnej – czyli wspólny trening. Jeżeli masz ochotę na poprowadzenie warsztatów to bardzo do tego zachęcamy! Będzie przygotowana specjalna tablica warsztatowa do wpisywania Waszych propozycji.

➡️ Co zabrać ze sobą? KIJE – krótkie, długie, smocze, ciężkie, lekkie.. Śpiwór, karimata, kije, ciepłe ubrania, kije, skarpetki na zmianę i na kije, ręcznik, kije, suchary..

Czego nie zabierać? Innych sprzętów – jest to konwent kijowy! Poi to nie kije – rozwiewamy wątpliwości 😀