lis
7
wt.
Magiczny Wykład – 52 sekrety @ Kuglarstwo
lis 7@17:00 – 20:00

menello paskudny iluzjonista52 sekrety prezentowania trików karcianych. Co robić żeby efekty wyglądały lepiej i wywoływały lepsze wrażenie. Konkretnie i na temat.

Zbieramy się od godziny 17:00. Wykład rozpocznie się punktualnie o 18:00. O tej godzinie drzwi zostaną zamknięte, więc radzimy przyjść wcześniej, żeby na pewno się nie spóźnić i nie odbić się od zamkniętych drzwi. To nie żart. Wykładowca jest starej daty i nie lubi, jak mu przeszkadza szum i zamieszanie generowane przez wchodzących spóźnialskich.

Wykład poprowadzi Sławomir Kowalski, regularnie wylegujący się na kanapie podczas wtorkowych spotkań. Pora żeby w końcu podniósł się z kanapy i zrobił coś konstruktywnego.

A tak poza tym, Sławek to również:

– Iluzjonista z prawie dwudziestoletnim stażem.

– Nieoficjalny rekordzista Polski, jeśli chodzi o czas prezentowania Table Hoppingu w jednym miejscu. Siedem lat występował co weekend w jednej z warszawskich restauracji.

– Twórca i administrator portali: MagicBay, 3kubki, oraz grupy Blendo.

– Organizator szesnastu spotkań z cyklu WSI, konferencji TIPI i magiCampów.
https://facebook.com/WarszawskieSpotkanieIluzjonistow/

– Odtwórca tytułowej roli w spektaklu Menello SHOW
https://facebook.com/PaskudnyIluzjonistaMenello/

– Od trzech lat busker prezentujący iluzję na placu Zamkowym w Warszawie, pod szyldem ToNieMagia
https://facebook.com/ToNieMagia/

– Twórca, scenarzysta i reżyser grupy Janusze iluzji
https://facebook.com/JanuszeIluzji/

– Odkrywca talentu, mecenas i reżyser Darka Brąza – mentalisty, który zgaduje.

– Organizator dwóch internetowych turniejów iluzjinistów ITI

– Autor słów najlepszej piosenki o sztuce iluzji, o zaskakującym tytule: „Sztuka iluzji”

– Autor i propagator maksymy:
„Make magic – not hejt’

– Propagator punktualności

Zapraszamy

cze
15
pt.
Cyrkopole @ Psie Pole, Wrocław
cze 15 – cze 17 całodniowy

Cyrkowy Festiwal Podwórkowy Cyrkopole 2018

Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE ponownie zmieni wrocławską dzielnicę Psie Pole – Zawidawie w arenę cyrkowych pokazów i widowisk ulicznych. Po entuzjastycznie przyjętej pierwszej edycji festiwalu, powracamy z cyrkową rewolucją, włączając się tym samym w huczne obchody Święta Wrocławia. Przez trzy dni razem z mieszkańcami Psiego Pola będziemy przyglądać się spektaklom plenerowym, podziwiać wyczyny żonglerów, pokazy slacklinerów, widowiskowe fireshow i przemaszerujemy razem w barwnej paradzie. Bądźcie z nami. Wyjdźcie na ulice i podwórka!

Wkrótce ujawnimy, co przygotowaliśmy w tym roku i podzielimy się z Wami szczegółowym planem wydarzeń.

Festiwal stanowi kulminację i podsumowanie całorocznej działalności Centrum Nowego Cyrku w CBK FAMA, która wspólnie z Kolektywem Kejos popularyzuje cyrk jako interdyscyplinarną formę sztuki.

Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE to kulminacja całorocznej działalności Centrum Nowego Cyrku w CBK FAMA i wydarzenie włączające mieszkańców Psiego Pola w obchody Święta Wrocławia. Celem festiwalu jest integracja środowiska lokalnego i artystów korzystających z rezydencjalnych możliwości CBK FAMA oraz przybliżenie Wrocławianom najciekawszych polskich i zagranicznych widowisk ulicznych i nowocyrkowych. Wydarzenie ma charakter plenerowy i jego zadaniem jest ożywić kulturalnie zarówno zrewitalizowaną cześć Rynku Psiego Pola, jak i wejść w lokalne podwórka.
Podczas trzydniowego plenerowego festiwalu zostaną zaprezentowane rozmaite formy cyrkowych aktywności. Na wydarzenie złożą się parada, pokazy uliczne, spektakle plenerowe, Miasteczko Cyrkowe z szeregiem animacji i warsztatów dla dzieci i młodzieży oraz scenograficzne instalacje świetlne i animacyjne konstrukcje. Podczas festiwalu zaprezentują się zarówno profesjonaliści, jak i młodzi uczniowie naszych laboratoriów na co dzień uczęszczający na autorskie warsztaty ruchowo-muzyczne prowadzone w CBK FAMA.

lip
10
wt.
Slot Art Festival @ Lubiąż klasztor Cystersów
lip 10 – lip 15 całodniowy
slot art festival 2018
slot art festival 2018

Sztuka życia
Slot Art Festival to jeden z największych festiwali kultury alternatywnej w Polsce, to pięć dni wypełnionych dziesiątkami warsztatów, koncertów, imprez, projekcji filmowych i wykładów. To również coś daleko więcej – pięć dni wyjętych spod ogólnych praw wyścigu szczurów, walki i pośpiechu.

Od ponad 10-ciu lat kolorowa festiwalowa wioska rozkwita w niezwykłym miejscu – w murach barokowego, pocysterskiego zespołu klasztornego w Lubiążu na Dolnym Śląsku. Rozłożyste drzewa, chłodne, porośnięte bluszczem mury, tajemnicze zaułki i sklepienia katedry nadają ponadczasowy wymiar jak najbardziej współczesnej sztuce.

Slot Art Festival to pieć dni rozrywki na wysokim poziomie, a także brama do nowych możliwości, przyjaźni i kontaktów. Festiwal, po którym zostaną Ci nie tylko wspomnienia, ale także marzenia i świeża energia do działania.

WIĘCEJ O SLOCIE:

Jak długo trwa Slot Art Festival?
Festiwal trwa pięć nocy i cztery dni. Bramę festiwalu otwieramy 10 lipca (wtorek) rano. Program festiwalu rusza wieczorem – o godzinie 20:00 oficjalnie otwieramy Slot Art Festival koncertem na dużej scenie. Następnie bawimy się przez cztery kolejne dni – do soboty 8 lipca. Ostatnie imprezy kończą się w niedzielę rano, a po południu zamykamy pole namiotowe.

Jak wygląda dzień na Slot Art Festival?
Przez cztery pełne dni festiwalu (10-14 lipca) możesz uczestniczyć w szeregu wydarzeń:
Codziennie odbywają się trzy tury warsztatów i wykładów, a także spotkania z gośćmi specjalnymi festiwalu (godz. 11:00, 13:00, 15:00). Codziennie możesz uczestniczyć nawet w trzech warsztatach lub wykładach. Możesz wybrać swój ulubiony warsztat i uczestniczyć w nim przez cztery dni (opcja dla wnikliwych), lub codziennie próbować czegoś nowego (opcja dla ciekawych).

Popołudnia i wieczory pełne są wydarzeń muzycznych:
Od 20:00 do północy gra duża scena prezentująca największe gwiazdy festiwalu;
O 17:30 rusza mała scena (konkursowa), gdzie prezentują się młode zespoły;
Na miłośników muzyki klubowej czekają dwa parkiety (od 22:00), zwolennicy muzyki zaangażowanej uczestniczą w koncertach na scenie HC/Punk (od 21:00).
Po północy możesz wybrać się się do katedry, by rozmarzyć się przy klimatycznych koncertach na scenie doświadczalnej, posłuchać akustycznego grania na scenie unplugged, lub pobujać się do białego rana w reggae tencie.
Slot Art Festival to także bogata oferta kinowa: o 18:00 prezentujemy ważne filmy dokumentalne, a o 0:30 możesz zobaczyć ambitne fabuły.

Czy to wszystko?
Na festiwalu prezentują się rozmaite organizacje pozarządowe, dostępnych jest 9 kafejek, Namiot Wschodni snujący orientalne opowieści, Skimboard dla chcących się ochłodzić w upalne dni, wystawy, przedszkole dla najmłodszych uczestników festiwalu.

sie
10
pt.
V OFCA @ Oleśnica, Rynek
sie 10 – sie 12 całodniowy

V Oleśnicki Festiwal – Cyrkowo Artystyczny zaprasza.

Znamy już termin. Więcej informacji już wkrótce.

V OFCA 2018
V OFCA 2018
sie
19
niedz.
Warsztaty Izolacji z Sebastianem Frodymą @ Burdzińskiego 24/5
sie 19@17:00 – 20:30
Warsztaty Izolacji z Sebastianem Frodymą @ Burdzińskiego 24/5 | Warszawa | mazowieckie | Polska

Jeżeli lubisz magię izolacji obręczą, albo widzisz to po raz pierwszy w życiu i nie możesz oderwać wzroku – koniecznie musisz przyjść na te warsztaty! Nauczysz się solidnych podstaw izolacji oraz tych bardziej skomplikowanych manipulacji.

Ze względu na obszerność tematu warsztaty będą podzielone na 2 bloki:

➡17:00 – 18:30 – izolacje 1 obręczą
➡19:00 – 20:30 – multihooping (izolacje wieloma obręczami)

Można wykupić uczestnictwo na jedne lub oba warsztaty[płatne z góry po dokonaniu zapisu]:

➡1 warsztat – 50zł
➡2 warsztaty – 70zł

Kółka będą dostępne na miejscu, jednak w ilości ograniczonej, dlatego jeśli posiadasz własne(lekkie) kółko, koniecznie zabierz je ze sobą 😉

Warsztaty poprowadzi:
✨Sebastian Frodyma✨
– performer, artysta sceniczny. Brał udział w pochodzie Otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury oraz w spektaklu zamknięcia, jako jeden z głównych artystów. Asystent reżysera podczas performance „Mosty” 2015. Finalista konkursu „Cyrkulacje” 2015.
Aktor teatru ruchu, wyspecjalizowany w dramie i pantomimie, występujący w roli tytułowego bohatera spektaklu „Historia Benjamina Bilse’go” oraz „Pasji”. Wystąpił na Galach Kuglarskich podczas festiwali: Slot Fest, Gdyński Weekend Kuglarski, Kuglarskie Oblężenie Nidzickiego Zamku, Ogólnopolskiego Festiwalu Ognia i Kuglarstwa, Pirania, Pyrkon oraz zagranicznych River Hoop – Slovenian Hoop Convention i Art of Flow – Stranded.
Współtwórca choreografii dla spektakli ogniowo-kuglarskich w Polsce oraz dla Teatru Avatar. Uczestnik spektakli ogniowych dla kolektywu Synergy Art. Reżyser „Ex machina”, Fire Gali podczas festiwalu „ŻeLKa” oraz ogniowego widowiska Fire Gala na EJC 2017.

📩zapisy: kontakt@hooping.pl📩

wrz
1
sob.
Dolnośląski Festiwal Ognia @ Wałbrzych
wrz 1 – wrz 2 całodniowy

Festiwal Ognia w Wałbrzychu

Ruszamy już z informacją o trzeciej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Ognia, szczegóły jeszcze dogrywamy, ale zapowiadamy się już z terminem 1-2 września.
Pewniakiem jest termin i konkurs dla grup i solistów – przewidywana nagroda pieniężna. Zapewniamy nocleg i wyżywienie. Miejsce to stadion sportowy ( troszkę inny punkt niż w zeszłym roku, będzie Wam wygodniej . Przewidujemy warsztaty, ale szczegóły, regulamin i inne info już wkrótce. Pamiętajcie o Wałbrzychu we wrześniu <3

wrz
12
śr.
Fundament – wykład i warsztat dla iluzjonistów @ Kuglarstwo
wrz 12@18:00 – 20:00

Fundament

Wydarzenie organizowane w ramach cyklu spotkań promujących książkę „Błysk w oku – Eseje o sztuce iluzji”.

Rozpoczniemy od kilku słów o tym jak powstawała książka „Błysk w oku”. Do tego kilka porad i wskazówek dla chcących napisać własną książkę o iluzji.

Głównym punktem programu będzie wykład i warsztaty prowadzone w oparciu o treść jednego z zawartych w książce esejów.

„Fundament” – to esej o szacunku do widza..Łączy się z nim wiele kluczowych pytań na które poszukamy odpowiedzi.

Co z szacunku do widza powinno wynikać i jak powinien przekładać się na prezentację?
Jak zwracać się do publiczności i jak współpracować z wybranym spośród niej asystentem?
Jak przygotowywać się do pokazu?
Jak pracować nad prezentacją i technikami?
Kiedy efekt jest gotowy do zaprezentowania?

Zaczynamy o 18:00. O 18:15 zamykamy drzwi na klucz, aby spóźnione osoby nie rozpraszały swoim wejściem tych, którzy dotrą punktualnie..

Koszt udziału w wydarzeniu: 20 pln płatne na początku spotkania.

Na miejscu będzie możliwość nabycia książki „Błysk w oku” w cenie 73 pln.

paź
5
pt.
Międzynarodowa konferencja edukacji kulturalnej @ Centrum Dialogu
paź 5 – paź 7 całodniowy

Cyrkologia

Trochę historii:

W 2015 roku w Łodzi Carnival Otwarta Przestrzeń Cyrkowa w Łodzi we współpracy z SANem zorganizowała pierwszy Międzynarodowy Konwent Pedagogiki Cyrku – Cyrkologia. Impreza finansowana była wyłącznie ze środków własnych Fundacji i z wpłat uczestników.

Dzięki zaangażowaniu oraz determinacji organizatorów, wydarzenie odniosło sukces – na konwencie  pojawiło się ponad 100 osób. Podczas 3 dni odbyły się warsztaty praktyczne, z profesjonalnymi instruktorami z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Kanady, prezentacje oraz wykłady a także grupy dyskusyjne.
Spotkania, dyskusje, wymiany myśli zaaowocowały m.in.:

-projektem Social Circus without Borders zrealizowanym w latach 2017-2018 w ramach Funduszy Wyszehradzkich

-przystąpieniem FMP do Europejskiej Organizacji Cyrków Młodzieżowych (EYCO)

-zalążkiem rozmów o powstaniu Sieci Pedagogów Cyrku zrzeszających osoby i organizacje działające
w obrębie rozwoju pedagogiki cyrku.

Na konwencie wyrażone zostało mocne życzenie o organizowaniu corocznego, globalnego spotkania.
Z różnych względów, stworzenie tak dużej imprezy nie było możliwe przez trzy kolejne lata. Jednak nasza determinacja oraz stałe wysiłki w tworzeniu spotkania zostały nagrodzone potrójnym finansowaniem. Dlatego pod inną nazwą, jednak z tymi samymi celami wracamy do Was z MIĘDZYNARODOWĄ KONFERENCJĄ EDUKACJI KULTURALNEJ.

W dniach 5-7 października 2018 w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi, odbędzie
się Międzynarodowa Konferencja Edukacji Kulturalnej.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Miasto Projekt. Wydarzenie finansowane jest z środków Urzędu Miasta Łodzi, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Funduszu Wyszehradzkiego.

Podczas 3 dni spotkania, uczestnicy będą mieli szansę nabyć konkretne, praktyczne umiejętności
i usystematyzować wiedzę na temat różnych metod pracy w edukacji poza formalnej.

Podczas warsztatów oraz grup dyskusyjnych będą mieli również możliwość poznania się, wymiany kontaktów i doświadczeń z innymi uczestnikami, tak by społeczność pedagogów/instruktorów/animatorów mogła działać sprawniej i miała dostęp do wiedzy i narzędzi.

Warsztaty, wystąpienia i grupy dyskusyjne prowadzić będą specjalnie zaproszeni instruktorzy z kraju i zza granicy.

W programie spotkania znajdą się między innymi takie warsztaty i wystąpienia :

  • rozwój małej i dużej motoryki poprzez proste gry i ćwiczenia ruchowe możliwe do przeprowadzenia w każdym miejscu i  Weronika Sherborne dla rodzin czyli jak prowadzić rozwojowe zajęcia międzypokoleniowe (WYSTĄPIENIE- Rika Tayemans, Belgia),
  • praca z rytmem jako uniwersalne narzędzi do integracji i rozwoju uczestników (WARSZTAT – Dorothee Rohrer, Szwajcaria/Kanada),
  • rozwój kreatywności i pewności siebie czyli proste metody improwizacyjne, budowanie charakteru scenicznego i teatr improwizacji (WARSZTAT – Tomasz Kubik, Polska)
  • Stephen Desangere (WYSTĄPIENIE)
  • język i pułapki językowe w pracy instruktora (WYSTĄPIENIE- Marta Brzezińska-Hubert, Polska)
  • praca z osobami z niepełnosprawnościami i praca z osobami zagrożonymi wykluczeniem, innowacyjne narzędzie pracy rozwijające połączenia międzypółkulowe (WYSTĄPIENIE-Craig Quat, Stany Zjednoczone)
  • innowacje w pracy metodą pedagogiki cyrku i pedagogiki zabawy, gry i zabawy jako narzędzia pracy z różnymi grupami odbiorców (WARSZTAT – Rafał Mikołajewski, Polska)
  • edukacja kulturowa w resocjalizacji (WYSTĄPIENIE-Anna Wojszel, Polska)
  • przykłady dobrych praktyk w edukacji kulturalnej i animacji kulturowej  (grupy dyskusyjne)

Na spotkanie zapraszamy

  • pedagogów, animatorów i nauczycieli pracujących już co najmniej 2 lata w sektorze kultury, które chcą rozwijać swoje umiejętności, zdobywać nową wiedzę i wymieniać się doświadczeniami.
  • pracowników instytucji i organizacji zajmujących się edukacją kulturalną, animacją kultury
    i streetworking.
  • osoby pracujące z osobami wykluczonymi i osobami  z niepełnosprawnościami
  • wszystkich „profesjonalnych amatorów” zajmujących się pracą z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi i wykluczonymi.

Ile to wszystko kosztuje:

Wystąpienia i grupy dyskusyjne ,w ramach konferencji to bloki otwarte (bezpłatne).

Udział w warsztatach z Dorothee Rohrer, Tomaszem Kubikiem i Rafałem Mikołajewskim jest płatny.

Istnieją 3 opcje zapłaty :

I OPCJA

140zł/3 dni (6h warsztatów),

II OPCJA

100zł/2 dni (4,5h warsztatów)

III  OPCJA

50zł/1 dzień (1,5h warsztatów).

Obiady

Podczas konferencji istnieje możliwość wykupienia obiadów (opcja wyłącznie wegetariańska), które będą serwowane na miejscu podczas przerwy obiadowej. Koszt obiadu to 20 zł za porcję.

Obowiązują zapisy na ofertę lunchową, aby skorzystać, wypełnij formularz.

Program:

Ze szczegółowym programem imprezy można zapoznać się na stronie wydarzenia:
www.cyrkologia.pl

na Facebooku wydarzenia: link

a także na stronach: www.carnival.com.pl i www.miastoprojekt.org

Informacje : carnival.lodz@gmail.com

Zapisy na warsztaty:

Aby zapisać się na warsztaty wypełnij formularz : Formularz zapisów na Warsztaty

Zadanie Międzynarodowa Konferencja Edukacji Kulturalnej jest realizowane dzięki dofinansowaniu z Budżetu Miasta Łodzi.

Zadanie jest realizowane dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt Realizowany w ramach Visegrad Standard Grant.

kwi
13
sob.
Warsztaty / trening Kuglarski pod chmurką! @ Katowice trzy stawy
kwi 13@18:00 – 21:00
Warsztaty / trening Kuglarski pod chmurką! @ Katowice trzy stawy  |  |  |

Kuglarze !

Chcemy was wszystkich zaprosić do naszego grona pokreconych 🙂 Trening / warsztaty są organizowane pod chmurką czyli na świeżym powietrzu w miejscu gdzie można potrenować kręcenie zywym ogniem ! Jestesmy od 18 – 21 wpadaj kiedy chcesz!

Do zobaczenia!

kwi
20
sob.
Trening / Warsztaty Kuglarskie pod chmurką! @ Katowice trzy stawy kręgi
kwi 20@18:00 – 21:00
Trening / Warsztaty Kuglarskie pod chmurką! @ Katowice trzy stawy kręgi  |  |  |

Kuglarze !

Chcemy was wszystkich zaprosić do naszego grona pokreconych 🙂 Trening / warsztaty są organizowane pod chmurką czyli na świeżym powietrzu w miejscu gdzie można potrenować kręcenie zywym ogniem ! Jestesmy od 18 – 21 wpadaj kiedy chcesz!

Do zobaczenia!

kwi
27
sob.
Treningi / warsztaty kuglarskie pod chmurką! @ Katowice Trzy Stawy kręgi
kwi 27@18:00 – 21:00
Treningi / warsztaty kuglarskie pod chmurką! @ Katowice Trzy Stawy kręgi |  |  |

Kuglarze !

Zapraszamy was wszystkich do naszego grona pokreconch! 🙂 Spotykamy się co tydzień na trzech stawach w Katowicach pod restauracja Stara Ponderosa!
Od 18 – 21 możecie wpadać!

Do zobaczenia!

lip
9
wt.
SLOT Art Festival @ Lubiąż
lip 9 – lip 13 całodniowy

SZTUKA ŻYCIA

Slot Art Festival to jeden z największych festiwali kultury alternatywnej w Polsce, to pięć dni wypełnionych dziesiątkami warsztatów, koncertów, imprez, projekcji filmowych i wykładów. To również coś daleko więcej – pięć dni wyjętych spod ogólnych praw wyścigu szczurów, walki i pośpiechu.

Od ponad 10-ciu lat kolorowa festiwalowa wioska rozkwita w niezwykłym miejscu – w murach barokowego, pocysterskiego zespołu klasztornego w Lubiążu na Dolnym Śląsku. Rozłożyste drzewa, chłodne, porośnięte bluszczem mury, tajemnicze zaułki i sklepienia katedry nadają ponadczasowy wymiar jak najbardziej współczesnej sztuce.

Slot Art Festival to pięć dni rozrywki na wysokim poziomie, a także brama do nowych możliwości, przyjaźni i kontaktów. Festiwal, po którym zostaną Ci nie tylko wspomnienia, ale także marzenia i świeża energia do działania.

Jak długo trwa Slot Art Festival?

Festiwal trwa pięć nocy i cztery dni. Bramę festiwalu otwieramy 9 lipca (wtorek) rano. Program festiwalu rusza wieczorem – o godzinie 20:00 oficjalnie otwieramy Slot Art Festival koncertem na dużej scenie. Następnie bawimy się przez cztery kolejne dni – do soboty 13 lipca. Ostatnie imprezy kończą się w niedzielę rano, a po południu zamykamy pole namiotowe.

Jak wygląda dzień na Slot Art Festival?`

Programowo festiwal startuje po południu 9 lipca. Przez cztery pełne dni festiwalu (10-13 lipca) możesz uczestniczyć w szeregu wydarzeń:
Codziennie odbywają się trzy tury warsztatów i wykładów, a także spotkania z gośćmi specjalnymi festiwalu (godz. 11:00, 13:00, 15:00). Codziennie możesz uczestniczyć nawet w trzech warsztatach lub wykładach. Możesz wybrać swój ulubiony warsztat i uczestniczyć w nim przez cztery dni (opcja dla wnikliwych), lub codziennie próbować czegoś nowego (opcja dla ciekawych).

Popołudnia i wieczory pełne są wydarzeń muzycznych:
Od 20:00 do północy gra duża scena prezentująca największe gwiazdy festiwalu;
O 17:30 rusza mała scena (konkursowa), gdzie prezentują się młode zespoły;
Na miłośników muzyki klubowej czekają dwa parkiety (od 22:00), zwolennicy muzyki zaangażowanej uczestniczą w koncertach na scenie HC/Punk (od 21:00).
Po północy możesz wybrać się się do katedry, by rozmarzyć się przy klimatycznych koncertach na scenie doświadczalnej, posłuchać akustycznego grania na scenie unplugged, lub pobujać się do białego rana w reggae tencie.
Slot Art Festival to także bogata oferta kinowa: o 18:00 prezentujemy ważne filmy dokumentalne, a o 0:30 możesz zobaczyć ambitne fabuły.

Czy to wszystko?
Na festiwalu prezentują się rozmaite organizacje pozarządowe, dostępnych jest 9 kafejek, Namiot Wschodni snujący orientalne opowieści, Skimboard dla chcących się ochłodzić w upalne dni, wystawy, przedszkole dla najmłodszych uczestników festiwalu.

Jak się odnaleźć w programie festiwalu?

Każdy z uczestników festiwalu otrzymuje przy rejestracji bezpłatny informator, w którym opisane są wszystkie wydarzenia festiwalowe. Warto dokładnie go przejrzeć i zaznaczyć interesujące wydarzenia. Informator będzie można pobrać przed festiwalem na naszej stronie.

Skąd pomysł na taką imprezę, jaka jest jej historia?

Historia Slotu sięga lat 80 i kontrkulturowego fermentu tamtych lat. Wtedy na zaproszenie kilku osób przyjechał z Amsterdamu do Polski punkowo – nowofalowy zespół No Longer Music. Mieli wystąpić na scenie festiwalu w Jarocinie, ale ponieważ ich koncert był de facto spektaklem opartym na ewangelicznej historii pasji Jezusa to dostali zakaz i koncert odbył się nieoficjalnie poza terenem festiwalu. Oczywiście hasło “zakazany koncert” był wtedy najlepszą reklamą więc spory tłum się zebrał.
Potem ekipa dzisiejszego Slotu jeszcze kilkakrotnie organizowała w Polsce trasy dla No Longer Music. Były to  niepowtarzalne, magiczne, uduchowione spotkania – ludzie zostawali po koncertach – chcieli rozmawiać, modlić się. Przekonaliśmy NLM, żeby zamiast kolejnych koncertów zorganizować zlot. Do miejscowości Stacze przyjechało ok 60 osób. Była to punkowa impreza – centralnym miejscem była scena pod folią rozciągniętą między dwoma wojskowymi beczkami na której grały dwa zespoły z tym samym składem. Jeden z nich nazywał się oczywiście “Folia Band”.

Ponieważ to wydarzenie szybko obrosło legendą, trzeba było szukać większego miejsca na kolejny rok. Wybór padł na Twierdzę Boyen w Giżycku. Festiwal zaczął się rozwijać z dynamiką śniegowej kuli. Praktycznie bez żadnej promocji, prawie co rok podwajała się liczba uczestników, koncertów, potem warsztatów, spektakli, projekcji i… czasu który trzeba było poświęcić na zorganizowanie wszystkiego.

W 2001 roku Slot Art Festival został przeniesiony do Lubiąża. Dlaczego właśnie tu?

Powodów było kilka. Razem z rozwojem imprezy pojawiła się potrzeba większego miejsca, już nie na kilkaset, ale na kilka tysięcy uczestników. Slot stawał się znany poza Polską, szukaliśmy lokalizacji bardziej dostępnej dla osób z zagranicy. Na Lubiąż zwrócił nam uwagę nasz znajomy, który tam mieszkał. Po pierwszych wizytach byliśmy jednocześnie zachwyceni i przerażeni. Miejsce było absolutnie niezwykłe i magiczne, ale również zupełnie nieprzygotowane. Wszystko trzeba było zbudować od początku – sceny, instalację elektryczną, sanitarną, ogrodzenia. Ale, jako, że lubimy wyzwania, dość szybko podjęliśmy decyzję. Bardzo ważna była dla nas również otwartość, wsparcie i zaufanie jakimi obdarzyli nas gospodarze Lubiąża – Fundacja Lubiąż i władze lokalne – Urząd Miasta Wołów i Starostwo Powiatowe w Wołowie. Bez ich przychylności i praktycznej pomocy nie bylibyśmy w stanie realizować Slotu w Lubiążu.

Czy SAF jest imprezą chrześcijańską? Czy osoby niereligijne mają tam czego szukać?

Czy osoby niereligijne mają tam czego szukać?  Można by równie dobrze zapytać, czy osoby niereligijne mają czego szukać na koncertach U2, w powieściach Tolkiena czy w fugach Bacha.
Z chrześcijaństwa płynie dla wielu z nas inspiracja do tworzenia, do zaangażowania w otoczenie, w którym żyjemy. Stąd wynika nasz sposób postrzegania świata i rozwoju człowieka. To źródło jest dla SAF bardzo istotne.
Festiwal może być atrakcyjny dla każdego człowieka, niezależnie od światopoglądu i religijności bądź jej braku. Spotkanie ludzi o różnych przekonaniach i pomysłach na życie i to, co z tego wynika jest dla nas wartością samą w sobie.

Promujecie coś, co określacie mianem „kultury alternatywnej”. Czym właściwie jest kultura alternatywna?

W kulturze intrygują nas zjawiska świeże, rodzące się, poszukujące i z tego powodu często nieobecne w popularnych mediach. Cenimy sobie artystów niezależnych, autentycznych, czyli tworzących ze względu na wewnętrzną potrzebę wyrażenia się i komunikowania a nie pod dyktando speców od zwiększania nakładów i sprzedaży.
Dla wielu będzie to oznaczać realizację swoich pomysłów w myśl zasady DIY (Do it yourself). Poszukujemy wykonawców, którzy odpowiedzialnie traktują publiczność, przekaz i nie są zbyt zaabsorbowani sami sobą. Stawiamy również na publiczność, która nie jest zainteresowana jednostronną i indywidualną konsumpcją, ale interakcją, podjęciem dialogu, współtworzeniem, przeżywaniem czegoś razem z innymi,

Co jest największym sukcesem idei SLOT-u?

Chyba sam Slot Art Festival i to jak się rozwinęła ta impreza od początku jej istnienia. To, że udało się stworzyć od podstaw coś nowego, niepowtarzalnego i cennego.  Że realizujemy nasz zamysł konsekwentnie, ale i w otwartości na zmiany. Cieszy nas to, że udaje nam się coraz sprawniej realizować coraz większą imprezę, a jednocześnie, że cały czas jest to impreza tworzona przez poszerzającą się grupę przyjaciół i pasjonatów. Zawsze chcieliśmy nie tylko zapewniać sobie i innym rozrywkę, ale rozwijać się, budzić coś w ludziach, inspirować. Jest wiele imprez w Polsce, ale i na Ukrainie, w Czechach i w Niemczech, których organizatorzy stwierdzają, że Slot był dla nich dużą inspiracją. Kiedy widzimy rozwój i pozytywne zmiany w życiu konkretnych osób, nowe inicjatywy i wartościowe projekty to mamy poczucie sukcesu.

Lato to czas imprez kierowanych do młodzieży. Czym SAF się wśród nich wyróżnia?

Po pierwsze jest to festiwal ludzi i spotkanie. Dopiero potem muzyki, imprez i warsztatów. Dlatego poza wieloma scenami muzycznymi, organizujemy w różnych zakamarkach kluby i kafejki z dobrą kawą i herbatą. To przestrzeń gdzie ludzie ze sobą rozmawiają, dyskutują, przeżywają coś razem, uczą się od siebie, pomagają sobie.

Staramy się kontynuować tradycje wolnych festiwali bez dryfowania w kierunku bachanalii. Stąd oprócz imprezowania, kładziemy nacisk na pogłębianie refleksji nad ważnymi tematami, takimi jak: rozwój, duchowość chrześcijańska, odpowiedzialność społeczna i ekologiczna.

Impreza w pewnym sensie robiona przez ludzi samych dla siebie, bo Slot tworzą pasjonaci i wolontariusze – łącznie to ponad tysiąc osób. Granica między organizatorami a uczestnikami dość mocno się zaciera. SLOT skonstruowany jest w sposób umożliwiający zaangażowanie się i wpływ na jego kształt każdemu, kto do niego dołącza. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł, coś ciekawego i wartościowego do zaoferowania innym to znajdzie tu przestrzeń by to zrealizować.

Slot jest także festiwalem zaangażowanym. Organizujemy Strefę Inicjatyw Społecznych, gdzie prezentujemy ciekawe organizacje i projekty. Angażujemy się w Ruch Sprawiedliwego Handlu, który jest ciekawym modelem wsparcia rozwoju dla ubogich społeczności z krajów południowych.

Slot jest imprezą międzynarodową – przyjeżdżają tu nie tylko zespoły z zagranicy, ale i zorganizowane grupy uczestników i wolontariuszy.

Jakie zasady obowiązują na Festiwalu?

Zasady obowiązujące na festiwalu są proste i można je sprowadzić do hasła 4 dni bez chemii i przemocy. Na terenie festiwalu obowiązuje zakaz wnoszenia i spożywania narkotyków i alkoholu. Osoby pijane nie są wpuszczane. Dla niektórych takie zasady na festiwalu są pewnym zaskoczeniem, ale jak się okazuje ma to zdecydowanie pozytywny wpływ na atmosferę, która panuje w trakcie imprezy.

Czy wszyscy prowadzący warsztaty, biorący udział w koncertach, pracujący wokół SAF to wolontariusze? Jak wygląda cała impreza od strony organizacyjnej?

SAF funkcjonuje tylko i wyłącznie dzięki pracy wolontariuszy. Grubo ponad tysiąc osób jest zaangażowanych w prowadzenie warsztatów i wykładów, ekipy techniczne i administracyjne. Większość wykonawców gra na slocie za zwrot kosztów podróży, a czasami nawet przyjeżdża na własny koszt. Kilkadziesiąt osób jest zaangażowanych w przygotowanie festiwalu przez cały rok, również jako wolontariusze. Jest oczywiście kilka funkcji, które wymagają dużo większego zaangażowania i kilka osób otrzymuje za swoją pracę wynagrodzenie. Chodzi tu o koordynację produkcji całego wydarzenia, administracji, programu, warsztatów i promocji. Co ciekawe, większość z tych osób wywodzi się ze slotowych wolontariuszy.
Opieranie tak dużej imprezy na osobach współpracujących tylko z swojej własnej dobrej woli to duże wyzwanie, ale jeszcze większy przywilej.

SLOT to nie tylko kilkudniowy festiwal, choć ten jest najbardziej spektakularnym przejawem działalności Stowarzyszenia. Co dzieje się w ciągu roku?

SLOT to bardziej ruch niż organizacja. Lokalne Ośrodki Twórcze to rozsiane po całej Polsce, mniej lub bardziej zorganizowane grupy ludzi współpracujących ze SLOTEM. Zwykle są to ludzie, którzy w wymiarze lokalnym realizują pomysły, które nawiązują do Slot Art Festival – Slot Festy, wystawy, DKF-y, grupy dyskusyjne, koncerty, imprezy.

Nasza nazwa – Stowarzyszenie Lokalnych Ośrodków Twórczych oddaje przyświecającą nam wizję tworzenia opartej na relacjach i podobnych wartościach sieci autonomicznych i aktywnie zaangażowanych w swoje otoczenie kolektywów, inicjatyw i organizacji.

Staramy się przenosić ideę SLOTU w wymiar lokalny, m.in. organizując lub wspierając organizację SLOT DNI. Są to miejskie mini festiwale, podobnie jak  SAF realizowane przez wolontariuszy. Na ich program składają się koncerty, imprezy, warsztaty, spektakle, projekcje, wykłady. Niektóre gromadzą kilkaset osób inne kilkadziesiąt. Każda z tych imprez ma swój własny koloryt. W ciągu ostatnich kilku lat w całej Polsce odbyło się dobre kilkadziesiąt tego typu imprez.

Dobrym przykładem lokalnej inicjatywy jest slotowa grupa w Krakowie. Ponieważ wielu z nich podróżuje, zaczęli organizować imprezy pt. SLOT Fest „O Wschodzie”, których główną osią nie są koncerty, ale slajdowiska i opowieści z podróży. Debiutancki „Slot o Wschodzie zakończył się wielkim sukcesem, w niewielkim pubie przy krakowskim rynku pojawiło się kilkaset osób, wielu nie było w stanie dostać się do środka. Impreza jest kontynuowana i wpisuje się już w miejski krajobraz. A zaczęło się od tego, że kilka osób zorganizowało coś wypływającego z ich autentycznej pasji, razem z i dla swoich znajomych, którzy tą pasję podzielają.

sie
16
pt.
Hula Hoop Jam we Wrocławiu!
sie 16@17:30 – 19:30

Hoop Jam!

To spotkania wszystkich hulających! Nie są to zajęcia, to raczej forma wspólnego, luźnego treningu. Ludzie dzielą się swoją wiedzą, wymieniają się trickami…
Nieważne, czy jesteście doświadczeni, czy macie kółko po raz pierwszy w ręce! To szansa nauczyć się czegoś turboskomplikowanego/ turboprostego :>

PLUSY:
+ poznasz nowe, zakręcone osoby,
+ możesz się nauczyć podstaw, jak i zaawansowanych tricków,
+ wspólny trening motywuje do regularnego hulania!
+ jeśli się zmęczysz, możesz poczillować na kocyku i obserwować postępy innych!

CZY MUSZĘ MIEĆ SWOJE HULA?
Nie, mam kilka kółek, którę mogę udostępnić. Napiszcie mi jednak wcześniej wiadomość prywatną z prośbą o „rezerwację” hoopa. Ilość hula ograniczona!:)

TO GDZIE KRĘCIMY?
Park Południowy, łączka na lewo od Pomnika! Jak usłyszycie muzykę, to idźcie w jej stronę!

WSTĘP: BEZPŁATNY ♥
Zapisujcie się, zaproście znajomych, udostępnijcie wydarzenie u siebie.
I przybywajcie tłumnie!

sie
28
śr.
Busker Bus -Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej @ Wrocław
sie 28 – sie 29 całodniowy

BuskerBus 2019

Zapraszamy na XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus!

BuskerBus 2019 odbędzie się w następujących miastach:

23-25.08 Krotoszyn
27-28.08 Wrocław
30-31.08 Zielona Góra

Przed publicznością swoje pokazy zaprezentują światowej klasy komicy, akrobaci, żonglerzy, iluzjoniści i przedstawiciele innych dyscyplin cyrkowych oraz teatralnych, tanecznych i muzycznych. Stawiamy na różnorodność, umiejętności i interesujące autorskie spektakle.

Jeżeli chcesz być wzięta/wzięty pod uwagę, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

BuskerBus to festiwal interdyscyplinarny, którego celem jest promocja teatru ulicznego i nowego cyrku oraz zaprezentowanie unikalnego, różnorodnego i inspirującego programu artystycznego dla publiczności w każdym wieku.

Sztuka uliczna bawi, wzbudza emocje, otwiera widzów na nowe doświadczenia, zmniejsza dystans między publicznością a sztuką i wprowadza ją w przestrzeń miejską. Podczas festiwalu BuskerBus odbywa się jednocześnie kilka spektakli, a ulice miasta zamieniają się w kolorową scenę. BuskerBus zaciera granicę między widzami i aktorami, oswaja z kulturą oraz udowadnia, że teatr może być powszechnie dostępny.

Zgodnie z tradycją występów ulicznych, wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Głównym wynagrodzeniem buskerów (artystów ulicznych) są datki, które dostają do kapelusza. Jeśli spodobają się Wam pokazy, zachęcamy do wynagrodzenia artystów pieniędzmi i głośnymi oklaskami. Wasze uśmiechy z pewnością dodadzą im energii!

Na festiwalu nie ma barierek. To artyści wyznaczają swoją scenę (ze względów bezpieczeństwa, szczególnie podczas pokazów cyrkowych, prosimy o stosowanie się do ich zaleceń). Warto zabrać koc lub karimatę, by usiąść w pierwszym rzędzie i wszystko dobrze widzieć. Będzie też okazja do rozmów i zrobienia zdjęć na pamiątkę. To szczera reakcja widzów, spontaniczne reakcje i budowanie więzi z publicznością sprawiają, że przedstawienia uliczne są wyjątkowym doświadczeniem. Widz często staje się aktorem.

BuskerBus realizowany jest od 1997 r. i jest jednym z najstarszych tego typu wydarzeniem w Polsce. Pomysładowcą festiwalu był Romuald Popłonyk.

Organizatorami wydarzenia są dyrektor artystyczny Festiwalu BuskerBus Małgorzata Węglarz  oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury (Zielona Góra) i Krotoszyński Ośrodek Kultury (Krotoszyn). Wrocławska część organizowana jest przez Stowarzyszenie Promocji Artystów Ulicznych Dundun i dotowana ze środków Gminy Wroclaw.

sie
30
pt.
Busker Bus -Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej @ Zielona Góra
sie 30 – sie 31 całodniowy

BuskerBus 2019

Zapraszamy na XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus!

BuskerBus 2019 odbędzie się w następujących miastach:

23-25.08 Krotoszyn
27-28.08 Wrocław
30-31.08 Zielona Góra

Przed publicznością swoje pokazy zaprezentują światowej klasy komicy, akrobaci, żonglerzy, iluzjoniści i przedstawiciele innych dyscyplin cyrkowych oraz teatralnych, tanecznych i muzycznych. Stawiamy na różnorodność, umiejętności i interesujące autorskie spektakle.

Jeżeli chcesz być wzięta/wzięty pod uwagę, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

BuskerBus to festiwal interdyscyplinarny, którego celem jest promocja teatru ulicznego i nowego cyrku oraz zaprezentowanie unikalnego, różnorodnego i inspirującego programu artystycznego dla publiczności w każdym wieku.

Sztuka uliczna bawi, wzbudza emocje, otwiera widzów na nowe doświadczenia, zmniejsza dystans między publicznością a sztuką i wprowadza ją w przestrzeń miejską. Podczas festiwalu BuskerBus odbywa się jednocześnie kilka spektakli, a ulice miasta zamieniają się w kolorową scenę. BuskerBus zaciera granicę między widzami i aktorami, oswaja z kulturą oraz udowadnia, że teatr może być powszechnie dostępny.

Zgodnie z tradycją występów ulicznych, wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Głównym wynagrodzeniem buskerów (artystów ulicznych) są datki, które dostają do kapelusza. Jeśli spodobają się Wam pokazy, zachęcamy do wynagrodzenia artystów pieniędzmi i głośnymi oklaskami. Wasze uśmiechy z pewnością dodadzą im energii!

Na festiwalu nie ma barierek. To artyści wyznaczają swoją scenę (ze względów bezpieczeństwa, szczególnie podczas pokazów cyrkowych, prosimy o stosowanie się do ich zaleceń). Warto zabrać koc lub karimatę, by usiąść w pierwszym rzędzie i wszystko dobrze widzieć. Będzie też okazja do rozmów i zrobienia zdjęć na pamiątkę. To szczera reakcja widzów, spontaniczne reakcje i budowanie więzi z publicznością sprawiają, że przedstawienia uliczne są wyjątkowym doświadczeniem. Widz często staje się aktorem.

BuskerBus realizowany jest od 1997 r. i jest jednym z najstarszych tego typu wydarzeniem w Polsce. Pomysładowcą festiwalu był Romuald Popłonyk.

Organizatorami wydarzenia są dyrektor artystyczny Festiwalu BuskerBus Małgorzata Węglarz  oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury (Zielona Góra) i Krotoszyński Ośrodek Kultury (Krotoszyn). Wrocławska część organizowana jest przez Stowarzyszenie Promocji Artystów Ulicznych Dundun i dotowana ze środków Gminy Wroclaw.

Busker Bus -Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej @ Zielona Góra
sie 30 – sie 31 całodniowy

BuskerBus 2019

Zapraszamy na XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus!

BuskerBus 2019 odbędzie się w następujących miastach:

23-25.08 Krotoszyn
27-28.08 Wrocław
30-31.08 Zielona Góra

Przed publicznością swoje pokazy zaprezentują światowej klasy komicy, akrobaci, żonglerzy, iluzjoniści i przedstawiciele innych dyscyplin cyrkowych oraz teatralnych, tanecznych i muzycznych. Stawiamy na różnorodność, umiejętności i interesujące autorskie spektakle.

Jeżeli chcesz być wzięta/wzięty pod uwagę, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

BuskerBus to festiwal interdyscyplinarny, którego celem jest promocja teatru ulicznego i nowego cyrku oraz zaprezentowanie unikalnego, różnorodnego i inspirującego programu artystycznego dla publiczności w każdym wieku.

Sztuka uliczna bawi, wzbudza emocje, otwiera widzów na nowe doświadczenia, zmniejsza dystans między publicznością a sztuką i wprowadza ją w przestrzeń miejską. Podczas festiwalu BuskerBus odbywa się jednocześnie kilka spektakli, a ulice miasta zamieniają się w kolorową scenę. BuskerBus zaciera granicę między widzami i aktorami, oswaja z kulturą oraz udowadnia, że teatr może być powszechnie dostępny.

Zgodnie z tradycją występów ulicznych, wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Głównym wynagrodzeniem buskerów (artystów ulicznych) są datki, które dostają do kapelusza. Jeśli spodobają się Wam pokazy, zachęcamy do wynagrodzenia artystów pieniędzmi i głośnymi oklaskami. Wasze uśmiechy z pewnością dodadzą im energii!

Na festiwalu nie ma barierek. To artyści wyznaczają swoją scenę (ze względów bezpieczeństwa, szczególnie podczas pokazów cyrkowych, prosimy o stosowanie się do ich zaleceń). Warto zabrać koc lub karimatę, by usiąść w pierwszym rzędzie i wszystko dobrze widzieć. Będzie też okazja do rozmów i zrobienia zdjęć na pamiątkę. To szczera reakcja widzów, spontaniczne reakcje i budowanie więzi z publicznością sprawiają, że przedstawienia uliczne są wyjątkowym doświadczeniem. Widz często staje się aktorem.

BuskerBus realizowany jest od 1997 r. i jest jednym z najstarszych tego typu wydarzeniem w Polsce. Pomysładowcą festiwalu był Romuald Popłonyk.

Organizatorami wydarzenia są dyrektor artystyczny Festiwalu BuskerBus Małgorzata Węglarz  oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury (Zielona Góra) i Krotoszyński Ośrodek Kultury (Krotoszyn). Wrocławska część organizowana jest przez Stowarzyszenie Promocji Artystów Ulicznych Dundun i dotowana ze środków Gminy Wroclaw.

wrz
7
sob.
Stelarium vol 2
wrz 7@12:00 – 22:30

Nadchodzi wyczekiwana przez Was druga edycja Stelarium! Już 7 września Czasoprzestrzeń znów stanie się miejscem pełnym zapierających dech w piersiach występów.

A co oznacza enigmatyczna nazwa Stelarium? To projekt, którego celem jest aktywizacja dolnośląskiej społeczności artystycznej i stworzenie przyjaznej przestrzeni do nauki i prezentowania swoich umiejętności. Oprócz tego chcemy zintegrować taneczno-cyrkowe środowisko oraz zaprezentować szerszej widowni alternatywne i rozwijające się sztuki performatywne.

Tym razem Stelarium to nie tylko scena otwarta – przygotowaliśmy dla Was również przestrzeń warsztatową, gdzie będziecie mogli spróbować swoich sił w tańcu Tribal Fusion, American Tribal Style, a także poznać tajniki wszelakich sprzętów kuglarskich.

Całą imprezę zamknie zaś scena ogniowa, gdzie każdy fajerszołowiec będzie mógł nakręcić się do woli 🙂

Szczegóły co do zgłoszeń na warsztaty oraz Open Stage już wkrótce, a tym czasem zapisujcie sobie 7 września w kalendarzach!

A jeśli Ty chcesz mieć wkład w tworzenie tej wyjątkowej imprezy zapraszamy do kontaktu 🙂 Chętnych do pomagania przy Open Stage oraz Fire Space zapraszamy do wysyłania wiadomości na: stelarium.wroclaw@gmail.com
——————————————————————————————-
FORMULARZ na Scenę Otwartą: https://docs.google.com/forms/d/16YPTwctMKaoWoG8m6gdHP_hXT9caIPoOoyroPE5rDbw/viewform?fbclid=IwAR2MFujQHTTmOlL51-fz4PteVmT9iEikbrlL10CqgZPI_XvqfcRX5mpsVU4&edit_requested=true

FORMULARZ na warsztaty:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc3yaayd9TOXGIVkwLA0WgSmVvvTGEpB_qCTflM-25RB843tg/viewform?fbclid=IwAR17cdiYrV3_RkhLaxK6Y0eXc5Xx6jQ92m2nCeTx44ADGxza4Fh-ShTcue4
——————————————————————————————-
OPIS WARSZTATÓW:

***SARA ZIÓŁKOWSKA ♥ (warsztat taneczny, g.15:30)

Co sprawia, że dobry tribal jest dobrym tribalem?

Czy kiedykolwiek ogladałaś występ triablowy, który zapadł Ci głęboko w pamięć? Czy po występie starałaś się rozgryźć zagadkę tej tajemniczej magicznej mocy, która nie pozwoliła Ci na odwrócenie wzroku od tancerki?
Właśnie podczas tych warsztatów przekażę Ci wszystkie magiczne składniki dobrego tribalu! Znajdziesz tu na pewno ogrom wiedzy, dużo technicznych smaczków i tonę pozytywnej energii, która da Ci kopa kreatywności na kolejne tygodnie! Zbadamy całe spectrum skladników pod kątem występów na scenie, jak i tych na sali treningowej czy we własnym salonie. Dodatkowo cały warsztat będzie podkręcony budowaniem pewności, własnej wartości i odkrywaniem piękna, które tkwi w każdej z nas.

***
***MARTA MĄDRY ♥ (warsztat kuglarski – hula hoop , g. 15:30)

Techniki toczeń.

Główna zasada toczeń na hula hoop: można toczyć po wszystkim i w każdą stronę! Z góry na dół (i odwrotnie), krótko, długo, po rękach, po tułowiu, po plecach, po podłodze, po kimś innym… Odkryjemy, ile radochy może nam sprawić „kulanie” hula i ile kryje w sobie możliwości.

***
***JOANNA CICHOCKA ♥ (warsztat taneczny – ATS, g. 13:45)

Zapraszam na warsztaty American Tribal Style® – improwizowanego tańca pełnego kobiecej siły i dumy. ATS® łączy inspiracje tańcem orientalnym i flamenco z bogatą estetyką wielkich spódnic i obfitej biżuterii oraz ideą radosnego kręgu kobiet.
Poziom warsztatu – od podstaw.

***

***BARBARA GOLIAN ♥ (warsztat taneczny, g. 12:00)

Warsztaty z podstaw Tribal Fusion – współczesnej odmiany tańca orientalnego (powstałej w latach 90-tych w USA).
Tribal łączy w sobie głównie elementy American Tribal Style i belly dance oraz czerpie z takich tańców jak: flamenco, modern, indyjski, burleska, hip-hop, folklor czy locking, Charakteyzuje się mocną postawą, izolacjami i wężowymi ruchami.
Warsztat dla początkujących – przyjść może każdy 🙂

Do zobaczenia!

Sakret

paź
11
pt.
Warsztat Akrobatyki Powietrznej @ Centrum Nowego Cyrku
paź 11 – paź 13 całodniowy
Warsztat Akrobatyki Powietrznej @ Centrum Nowego Cyrku  |  |  |

Intensywne warsztaty mistrzowskie z akrobatyki powietrznej z Lindą Sander obejmują 14 godzin pracy w 3 dni.

Podczas warsztatów uczestnicy zdobędą nieodzowne narzędzia pracy artystycznej w dziedzinach związanych z akrobatyką i tańcem w powietrzu (tzw. aerialami).

LINDA SANDER – niemiecka artystka i instruktorka poprowadzi warsztaty masterclass na statycznym trapezie, kole akrobatycznym i chuście wertykalnej (tissue) lub linie pionowej. Uczestnicy będą mogli udoskonalić znane już techniki lub nauczyć się nowych, korzystając z różnych sprzętów akrobatycznych. Warsztat składać się będzie również z ćwiczeń siłowych i rozciągających oraz przygotowujących i mobilizujących ciało. Uczestnicy nauczą się zdrowych nawyków pracy z ciałem, by móc uprawiać swoją pasję długoterminowo.

Master-classy adresowane są do osób o wszystkich poziomach zaawansowania, wymagana jest jednak sprawność ruchowa i zdrowie.

mar
22
pt.
Variete we Wrocławu @ Sztuka na Miejscu
mar 22@20:00 – 22:00
Variete we Wrocławu @ Sztuka na Miejscu | Wrocław | Dolnośląskie | Polska

Od organizatora:

Kolektyw Performatywy powraca z kolejną odsłoną Variete we Wrocławiu, tym razem serdecznie zapraszamy do Sztuki Na Miejscu!
Czym jest variété?
Variete to wieczór sztuk scenicznych, podczas którego artyści i artystki zaprezentują swoje etiudy taneczne, żonglerskie, cyrkowe i akrobatyczne.
Hasłem wrocławskiej sceny variete jest przede wszystkim różnorodność, w myśl zasady, że we współczesnej sztuce performatywnej jest miejsce dla każdego. Nasze bestie sceniczne będą więc zachwycać, zaskakiwać i zadziwiać!
Już wkrótce zaprezentujemy harmonogram wszystkich występów.
Zostań z nami, żeby być na bieżąco!
_______________________________________________
GDZIE?
Sztuka Na Miejscu
Adres: Łaciarska 4, 50-104 Wrocław
KIEDY?
22.03.2024 (piątek)
Start: 20:00
BILETY
https: https://kicket.com/wydarzenia/variete-we-wroclawiu-sztuka-na-miejscu-21654?eventId=268998&fbclid=IwAR3aoJ0tA3X8AI7CNuDaZnwr1Fn_Lr2nCx_rSBkN8Y8P7nhHgAg0jfaDTPE
________________________________________________
ORGANIZATORKI
Kolektyw Performatywy skupia 5 artystek sztuk scenicznych i wizualnych, które swoimi działaniami chcą wspierać wrocławskie (i nie tylko!) środowisko artystyczne.
Kolektyw powstał z naturalnej potrzeby zebrania w jednym miejscu naszego wieloletniego doświadczenia w dziedzinach takich jak: cyrk współczesny, taniec, teatr, zrealizowanych projektów artystycznych i środowiskowych, nowych pomysłów, a także przyszłych planów – wszystko to, by sprawniej wspierać i integrować nasze środowisko.
Żeby być na bieżąco, obserwuj Variete Wrocław oraz Kolektyw Performatywy na mediach społecznościowych:
Instagram: @performatywy oraz @varietewroclaw
Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100089027497565
Do zobaczenia!

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/913840663788669

kwi
12
pt.
WORK IN PROGRESS @ FAMA Centrum Biblioteczno-Kulturalne
kwi 12@18:00 – 20:00

 

Od organizatorów:

Kolektyw Performatywy wraz z CBK Fama zapraszają Was na WORK IN PROGRESS, czyli wydarzenie skierowane do artystów(-tek) sztuk performatywnych.
Podczas drugiej edycji tego wydarzenia będziecie mogli przetestować Wasze etiudy sceniczne (cyrkowe, taneczne, teatralne itp.), nad którymi obecnie pracujecie, a które jeszcze nie miały swojej oficjalnej premiery.
W ramach programu specjaliści(-stki) z dziedzin takich jak teatr, cyrk czy taniec pomogą Wam w dalszym rozwoju Waszych projektów, a Wy sami będziecie mogli(-ły) sprawdzić, czy idziecie w dobrym kierunku.
WORK IN PROGRESS to również wydarzenie, którego celem jest zwrócenie uwagi na proces twórczy, który często jest dla widzów niewidoczny, a stanowi przecież lwią część pracy. Wydarzenie będzie miało charakter otwarty – zapraszamy wszystkich, którzy w roli publiczności chcą zapoznać się z procesem tworzenia etiud scenicznych i podzielić się z nimi swoimi wrażeniami lub po prostu obejrzeć występy uczestników(-czek) na scenie.
Tegoroczne wydarzenie trwa przez dwa dni – 12 i 13 kwietnia 2024. W pierwszy dzień odbędą się konsultacje prac dorosłych uczestników(-czek), a w drugi dzień – młodzieży w przedziale wiekowym 14-18 lat.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny zarówno dla artystów(-ek), jak i publiki. Zapraszamy również osoby spoza Wrocławia – nie zwracamy jednak kosztów dojazdu.
_________________________
🔹GDZIE?
CBK Fama
ul. Bolesława Krzywoustego 286
Wrocław / Psie Pole
🔹KIEDY?
Edycja dla dorosłych (19+)
12.04.2024 (piątek)
start: 18:00 (może ulec przesunięciu)
🔹WSTĘP
Wstęp darmowy dla publiczności, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: (link do formularza zostanie udostępniony niedługo)
🔹HARMONOGRAM (może ulec drobnym zmianom)
18:00 – Prezentacja etiud wszystkich uczestników
19:00 – Rozmowa z artystami(-kami) + słodki poczęstunek
19:30 – Konsultacja merytoryczna + warsztatowa praca artystów(-ek) ze specjalistami(-kami)
_________________________
🔹FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Jeśli chcesz zaprezentować swoją etiudę, a także wziąć udział w pracy warsztatowej ze specjalistami(-kami), wypełnił formularz:
https://docs.google.com/…/1FAIpQLScpfBuyd1WSSJ…/viewform
Nabór trwa do 24 marca 2024 (niedziela) do godz. 23:59. Formularze wypełnione po tym czasie nie będą brane pod uwagę.
🔹PYTANIA?
Napisz do nas na: performatywy@gmail.com
🔹 EDYCJA MŁODZIEŻOWA (14-18)
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/301613359341749/
_________________________
Wydarzenie to jest organizowane przez Kolektyw Performatywy przy wsparciu CBK Fama i ma na celu wspieranie rozwoju środowiska performatywnego we Wrocławiu i poza jego granicami.
Zapraszamy również na nasze social media:
Facebook http://bitly.pl/Y4izq
Instagram https://www.instagram.com/performatywy/
Do zobaczenia!