Serce modelowane z dwóch balonów

Dokładniej na serce użyjemy jednego balona a drugi posłuży nam jako podstawka lub uchwyt do trzymania. Całość jest bardzo prosta do wykonania. Samo serce praktycznie nie posiada skręceń i łatwiej jest je wymodelować na balonach firmy qualatex.

Szabla z jednego balona

Szabla wyróżnia się wygiętą głownią i okienkiem z kuleczek chroniącymi rękę właściciela. Jest to broń kolno, sieczna nie mniej nie kwalifikuje się do broni białej. Bezwzględnie kwalifikuje się do broni kolorowej 😉  

Piesek – pudelek

Piesek to jedno z najpopularniejszych balonowych zwierzątek. Są jednak różne pieski. Tym razem zajmiemy się pudelkiem, który jest tylko troszkę trudniejszy niż standardowy piesek ale nadal z użyciem jednego balona.

Tygrysek z jednego balona

Tygrysek to zwierzątko w którym pojawia się „pinch twists”, czyli coś w rodzaju skręcania z uszczypnięciem. W modelingu ten węzeł jest bardzo często stosowany właśnie do formowania uszu.  

Miecz

Balonowy miecz należy do prostych kształtów, których nauka nie zajmie wam więcej jak kilka minut. Wykonujemy go z 1 balona do modelingu.  

Piesek z jednego balona

Podstawowym zwierzakiem jakie można zrobić na początku to piesek. Wiele innych zwierząt bazuje na podobnych splątaniach a różni się tylko proporcjami lub małymi szczegółami. Piesek to też jedno z najczęściej pożądanych zwierzątek przez dzieci. Poniżej instrukcja jak zrobić swojego pieska….

Wprowadzenie do skręcania balonów

Do dobrej zabawy lub pracy z balonami najczęściej używamy balony Qualatex – o najwyższej jakości balony Gemar – o bardzo dobrej jakości Pomka dwustronna Na filmie pokazuję jak wiązać i o co chodzi w rozliczaniu dmuchania balonów oraz co zrobić by nam się balon…