wrz
28
sob.
Kino na bloku – „Cyrk” z Chaplinem @ Brudno, Warszawa
wrz 28@18:00 – 19:30

Kino na blokuW sobotę 28 września w Warszawie na ścianie budynku przy ulicy Nieszawskiej 2 na Bródnie (niedaleko Domu Kultury Świt),  wyświetlony będzie film pt. „Cyrk” z 1928 r. z Charliem Chaplinem. Ostatni seans KnB 2013 jest też inauguracją pierwszej edycji Festiwalu Chaplina (28.09-27.10) organizowanego przez bródnowskie Kino „Świt”. Wstęp na film jest wolny.

Strona imprezy: http://www.dkswit.com.pl/kino_na_bloku.htm

lut
23
niedz.
HULA HOOP, taniec AFRO i WSPÓŁCZESNY – warsztaty! @ Akademia Rycerska, Legnickie Centrum Kultury
lut 23 – lut 28 całodniowy
HULA HOOP, taniec AFRO i WSPÓŁCZESNY - warsztaty! @ Akademia Rycerska, Legnickie Centrum Kultury

Serwus Artystom!
Mamy Wam do zaproponowania zawrotny zlepek zajęć w ostatnim tygodniu lutego. Kombo rewelacyjnych warsztatów 🙂 Zachęcamy gorąco do odwiedzin Legnicy!

Spis Warsztatów:
– Taniec Afrykański (Magdalena Pełech) – 10 godzin (5 dni po 2 godziny)
– Taniec Współczesny (Sebastian Gębura) – 8 godzin (2 dni po 2 godziny, 1 dzień po 4 godziny)
– Hula Hop (Agata Piesiewicz) – 8 godzin (4 dni po 2 godziny)

Harmonogram Warsztatów:
24 luty (poniedziałek)
– 14:30 do 16:30 – Taniec Afrykański (Magdalena Pełech)
– 16:45 do 18:45 – Hula Hoop (Agata Piesiewicz)
25 luty (wtorek)
– 14:30 do 16:30 – Taniec Afrykański (Magdalena Pełech)
– 16:45 do 18:45 – Hula Hoop (Agata Piesiewicz)
26 luty (środa)
– 9:45 do 11:45 – Taniec Współczesny (Sebastian Gębura)
– 12:00 do 14:00 – Taniec Afrykański (Magdalena Pełech)
– 15:30 do 17:30 – Hula Hoop (Agata Piesiewicz)
27 luty (czwartek)
– 9:45 do 11:45 – Taniec Współczesny (Sebastian Gębura)
– 12:00 do 14:00 – Taniec Afrykański (Magdalena Pełech)
– 15:30 do 17:30 – Hula Hoop (Agata Piesiewicz)
28 luty (piątek)
– 9:45 do 11:45 – Taniec Współczesny (Sebastian Gębura)
– 12:00 do 14:00 – Taniec Współczesny (Sebastian Gębura)
– 15:30 do 17:30 – Taniec Afrykański (Magdalena Pełech)

CENA:
Taniec Współczesny 130zł, w przedsprzedaży 110zł
Taniec Afrykański 150zł, w przedsprzedaży 130zł
Hula Hop 120zł, w przedsprzedaży 100zł

Przedsprzedaż trwa do 14 lutego !!!

RABATY:
Wykupienie dwóch warsztatów to upust 20zł za całość (co po rabacie daje w przedsprzedaży np. 220zł za dwa warsztaty tj. taniec współczesny + afrykański)
Wykupienie trzech warsztatów to upust 40zł za całość (co po rabacie daje w przedsprzedaży 300zł za trzy warsztaty tj. taniec współczesny + afrykański + hula hoop)

Istnieją dwie możliwości zapłaty:
a) gotówką w biurze Teatru AVATAR (ul. Chojnowska 2, I p. pok. 125) w godzinach od 9:00 do 14:00
b) przelewem na konto bankowe.

Dane do przelewu:
Fundacja TEATR AVATAR
ul. Chojnowska 2, 59-220 Legnica
Nr konta: 04 1940 1076 3095 9149 0000 0000 (Credit Agricole)

W tytule proszę wpisać: Imię i nazwisko uczestnika oraz jakie warsztaty zostały wybrane np:
„Jan Kowalski, taniec afrykański + hula hop”

NOCLEGI:
Prawdopodobnie będzie możliwość nocowania w szkole podstawowej nr 4. Możliwe, iż za darmo lub za niewielką odpłatnością. Jednakże nie mamy potwierdzenia w tej kwestii na ten moment. Prosimy kontaktować się z nami.

————————- TRENERZY: ————————-
SEBASTIAN GĘBURA – choreograf, tancerz, aktor, performer, instruktor tańca. Na scenie, pojawił się rozpoczynając współprace z Teatrem Tańca ARKA we Wrocławiu. Mieszka i pracuje w Austrii. W tym czasie współpracował również z Dance Company X-ida, gdzie, jako tancerz wystąpił w wielu produkcjach teatralnych i tanecznych, prowadzonych przez znanych choreografów takich jak: Teresa Ranieri, Philip Riera, Martin Sonderkampf, Ester Linley, Harmen Tromp, Nicole Cachivio, Rose Breuss, Liz King, Andros Zins – Brown, Akami Takagi, Amy Reymonds, Ester Balfe, Johannes Randolf, Georg Blaschke, Elio Gervasi, Chris Haring, Jianan Qu. Sebastian brał czynny udzał we współtworzeniu spektaklu ,,Romeo and Juliet” prowadzonego przez Liz King, z udziałem muzyków z orkiestry symfonicznej z Uniwersytetu w Graz I Oberschutzen, oraz tancerzy z Trinity Laban Conservatoire of Music & Dance w Londynie. Współpracował również przy spektaklu Jianan’a Qu, który to został wyróżniony podczas festiwalu „Impuls Tanz” w Wiedniu. Wziął także udział w wielu produkcjach taneczno-muzycznych w reżyserii Thomas’a Kerlb’a. Współpracując z absolwentami i tancerzami Bruckner Universitaet, Pod patronatem Bruckner Hause Linz i Thomas’a Kerbl’a, prowadził „reasearch” do europejskiej premiery musicalu „Song and Dance”. W 2007 roku brał udział w projekcie „EU” w Lizbonie prowadzonym przez Teresę Ranieri. Był instruktorem w Perform Dance Linz – szkole tańca przygotowującej przyszłych tancerzy do egzaminów na uczelnie taneczne w Europie. Stale współpracuje ze Studiem Tańca Street Dance Academy we Wrocławiu i jest choreografem i współzałożycielem grupy tańca współczesnego INTROligatornia.

O Warsztacie

Taniec współczesny: Nie istnieje jednoznaczna i krótka definicja tańca współczesnego, ponieważ jest tak dowolny w swoich założeniach, iż zamknięcie go w jakichkolwiek konwenansach mija się z celem. Korzysta z każdej dziedziny ruchu i tańca, nauki, teatru, sportu i wszystkiego, co jest związane z człowiekiem, rzeczywistością otaczającą nasz byt i rozpatruje wykorzystanie ich, jako świadomą formę przekazu dla widza. Oczywistym jest, iż jak każdy rodzaj tańca, posiada swoja technikę, w zależności od nurtu i kierunku środowiska, autorytetów, dzięki którym się rozwijał, jest uzależniony od warunków anatomicznych każdego z tancerzy oraz bazuje na rozwijaniu lub wykorzystywaniu tych warunków. W ćwiczeniach technicznych wykorzystuje się między innymi podstawy tańca klasycznego, ale i również inne zaobserwowane właściwości, takie jak przykładowo sposób poruszania się niemowlaka, specyfikę przelatującej wody, figury akrobatyczne, słowem wszystko co może zainspirować do znalezienia i zinterpretowania ruchowo specyfiki danej sytuacji. Swoje początki datuje na przełomie XIXgo i XXgo wieku, i jest zazwyczaj określany, jako odłam baletu. Jest jednak (potocznie mówiąc) pozbawiony jego „sztywnych zasad”, jednakże tak samo powstał, by istnieć na scenie, przestrzeni „artystycznej”, jako środek wyrazu i język sztuki i teatru.

MAGDALENA PEŁECEH – Od 2006 roku zajmuje się tańcem afrykańskim. Swój debiut miała z wrocławskim zespołem „Papadram”, w 2006 roku. Później była tancerką zespołu Nassara z Wrocławia. Współpracowała również gościnnie z zespołami: Lilly od the Valley (Niemcy), Tupot Białych Mew (Zielona Góra), Wadada (Rzeszów) oraz Betel (Sanok). Od czerwca 2007 wraz z innymi artystami tworzy zespół „Yankadi”, a obecnie realizuje projekt „Fefo” czyli tykwa. Jej nauczycielami byli: Alicja Kurowska – choreoterapeutka z Wrocławia wykorzystująca formy tańca afrykańskiego, Kedmon Mapana – tancerz z Tanzani, Souleyman Lee – tancerz zespołu Amoonafi z Senegalu, Norma Shouls – tancerka zespołu Maden Kono (Niemcy) podróżująca wielokrotnie do Afryki, tańcząca tańce rejonów Ghany i Mali oraz Wiola Wojciechowska – tancerka zespołu Konoba z Warszawy, zajmująca się tańcem afrykańskim od 10 lat, tańczyła w Balecie Narodowym Guine;Amadu Lamin N’Dian – mistrz tańca i Ndeye Faotu – tancerka zespołu „Mama Afrika” oraz Abobakar Diakite, który był członkiem kilku baletów, takich jak: „Soleil d’Afrique”, „Kommune Matame”, „Ballet Sourahata” oraz słynnego baletu „Ballet national de Guinee”.

Sama prowadziła warsztaty afrodance we Wrocławiu, na festiwalu Afrykamery 2007, Afrykamery 2009, Festiwal Rytmu i Ognia 2008, DrumDjemboree 2007, Progressteron 2009, w Licheniu – warsztaty dla firm i w Rzeszowie na uczelni WSliZ. W 2010 została zaproszona wraz z muzykami zespołu Yankadii na festiwal Puste Wzgórza pod Moskwą oraz z Tomkiem Murawskim miała przyjemność prowadzić warsztaty dla więźniów Zakładu Karnego w Nowogardzie.

Pod koniec 2011 roku nastapił powrót do korzeni i po latach ponownie u boku Wiktora Golca, wraz ze wspaniałymi muzykami jak Jacek Kusz,Aleksander Olszewski, Bohdan Imiela, Jędrzej Kuziela i Wojciech ”Ewer” Krasuski tworzy skład zespołu „PAPADRAM”.

Warsztaty prowadzi do muzyki na żywo, ponieważ „żywe” bębny dają niesamowitą energię do tańca. Podczas warsztatów uczestnicy używają grzechotek, tj. shakere, marakasy, co potęguje dobrą zabawę.

Afro Dance – Opis Zajęć :

24.02.SINTE

25.02. YANKADI _ MACRU

26.02. SINTE / YANKADI – MACRU

27.02. MORIBAYASA lub DJOLE

28.02. Podsumowanie czterech poznanych rytmów, improwizacja

Taniec to dobre czucie się we własnym ciele i o tym nie muszę nikogo przekonywać. Natomiast jakie są zakresy waszego ciała dowiecie się z warsztatów tańca afrykańskiego. Pierwotny kontakt z ziemia i energetyczny taniec dają dużo radości odblokowując nasze ciało od napięć i stresu. Podczas cyklu zajęć 24 – 28.02 poznamy tradycyjne rytmy i choreografie Afryki Zachodniej. Gorąco polecam, Magdalena Pełech

KAFRI COCKTAIL, prywatnie AGATA PIESIEWICZ. Związana ze sceną cyrkową od około 10 lat. Założyciel, producent i dyrektor artystyczny Bandit Queen Circus. Swoje pierwsze kroki na scenie stawiała w ramach projektów tańca z ogniem, obecnie jako animator, artysta cyrkowy, performer występuje (m.in. „It’s a Freak Show”, czy „The Kitchoen Show”), uczy, bawi publiczność szeroką paletą barw cyrku. Jej drugą pasją, zaraz obok tańca z hula hoop jest kostiumografia.
Zapraszam! Kafri Cocktail

„Akademia Hula Hoop Kafri Cocktail”
O programie:
Akademia Hula Hoop Kafri Cocktail to program warsztatowy skierowany do młodzieży oraz osób dorosłych. Jego celem jest promocja Hula Hoop jako aktywności fizycznej oraz ciekawej formy spędzania wolnego czasu.
Kafri o warsztacie:
Nauczymy się podstawowych ruchów oraz technik manipulacji obręczami. Hula Hoop wbrew powszechnej opinii uruchamia nie tylko mięśnie brzucha, lecz całe nasze ciało. W przyjemny sposób rozluźnia, a jego rytm wprowadza całe ciało w przyjemny trans. Ucząc podstawowych technik, pragnę zachęcić warsztatowiczów do dalszej praktyki, będącej zarówno aktywnym sposobem spędzania wolnego czasu, jak i nietypową, ciekawą formą ćwiczeń, których często unikamy. Poza klasycznymi ruchami w okół bioder, klatki piersiowej, kolan, czy szyi na warsztacie zaprezentuję serię trików opierających się na manipulacji obręczami, stanowiących urozmaicenie codziennej praktyki. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich osób, niezależnie od umiejętności, wieku, czy budowy ciała.

kwi
12
sob.
Warsztaty BODY PAINTINGU @ Teatr AVATAR, Akademia Rycerska, Legnickie Centrum Kultury
kwi 12@10:00
Warsztaty BODY PAINTINGU @ Teatr AVATAR, Akademia Rycerska, Legnickie Centrum Kultury | Legnica | Województwo dolnośląskie | Polska

Yeey-hah Artyści! Najbliższa sobota szykuje nam bajeczną okazję do sprawdzenia swych sił w body paintingu.

Warsztat z instruktażem avatarowych charakteryzatorek w temacie postaci fantasy – leśnych nimf, driad, rusałek – na salach pełnej wdzięku Akademii Rycerskiej, z sesją zdjęciową na zakończenie.
Zgłoszenia z własnym modelem/modelką (w razie potrzeby służymy pomocą w znalezieniu „płótna”), koszt to 250zł.
Ciekawych zapraszamy do naszego albumu z dotychczasowymi pracami:
http://tnij.org/body_painting

Istnieją dwie możliwości zapłaty:
a) gotówką w biurze Teatru AVATAR (ul. Chojnowska 2, I p. pok. 125) w godzinach od 9:00 do 14:00
b) przelewem na konto bankowe.

Dane do przelewu:
Fundacja TEATR AVATAR ul. Chojnowska 2, 59-220 Legnica Nr konta: 17 2490 0005 0000 4530 9876 8668 (ALIOR BANK)
W tytule proszę wpisać: Imię i nazwisko uczestnika oraz jakie warsztaty zostały wybrane np:
„Jan Kowalski, body painting + taniec współczesny”

Już się zdecydowaliście na udział w naszym warsztacie BODY PAINTINGU? Bomba!

Zasługujecie na garść ważnych informacji:

* Inspiracją do naszych malunków będzie świat fantasy – postacie z mitologi starosłowiańskiej. Pragniemy stworzyć wizerunki mistycznych istot połączonych z lasem, naturą: nimf, latawic, driad, rusałek. Wykazanie się w tym temacie ma szanse na zaowocowanie współpracą. Dzieła kradnące serce będą wykorzystane w niedalekiej, zacnej produkcji muzyczno-filmowej, którą planujemy wspólnie ze znanym zespołem… Tylko jeszcze nie puszczamy pary z ust

* Projekt.
Istotne jest przygotowanie projektu pracy, by nie zawiesić się w trakcie malowania. Nie musi być on szczegółowy, ważne, byście wiedzieli dokąd zmierzacie. Reszta wypłynie sama spod pędzla.

* Dodatki.
Udostępnimy Wam elementy garderoby. Jeśli już w Was wzrósł jakiś pomysł nie wahajcie się pisać/dzwonić, przekonamy się czy dysponujemy materiałami do zrealizowania Waszej wizji.

* Prowiant.
Szykuje nam się kilka godzin w zamkniętym pomieszczeniu. O ile nie odpowiada Wam opcja zamawiania pizzy, zadbajcie o pakunek z jedzeniem

* Ubrania robocze.
Możemy Wam zagwarantować, że upaćkacie się podczas pracy. Choć większość farb do ciała zmywa się z ubrań to jednak jest pewien typ tłustej farby, która bardzo lubi trwałe zdobienie ulubionych fatałaszków. By nie było Wam szkoda nowej bluzki czy spodni, lepiej wskoczyć w 'stratne’ ciuchy.

* Materiały pomocnicze.
Nie wstydźcie się korzystać z podglądania gotowych prac oraz obrazów w internecie, możecie z nich zaczerpnąć wiele pomysłów. Dobrze jest mieć przygotowanych parę różnych koncepcji na zrealizowanie swej idei, które będziecie mogli wyciągnąć z rękawa w trudniejszych sytuacjach, gdy:
– zacznie brakować czasu
– farby nie będą służyć jak zostało to zaplanowane
– skóra będzie inaczej reagowała niż się wydawało

* Pamiętajcie o głowie!
Najczęściej skupiamy się na malunku ciała zostawiając na koniec twarz i włosy, które stanowią najbardziej wizualny i znaczący element całej postaci. Przemyślcie, jak je ucharakteryzujecie i wiedzcie, że pod koniec będziecie już zmęczeni po długim czasie pracy, skorzy do zapomnienia, że ta część dopełni całości.

Przygotowani? To do zobaczenia w sobotę od 12:00 do…. ho ho, kto wie ile nam zejdzie? Może 20:00? 🙂

Do zobaczenia przy pędzlach!

kwi
17
czw.
Warsztaty szczudlarsko-teatralne PRO! @ Teatr AVATAR, Akademia Rycerska, Legnickie Centrum Kultury
kwi 17@07:00 – kwi 19@12:00
Warsztaty szczudlarsko-teatralne PRO! @ Teatr AVATAR, Akademia Rycerska, Legnickie Centrum Kultury | Legnica | Województwo dolnośląskie | Polska

Serwus!
Chętnych do wyduszania więcej ze szczudlarstwa zapraszamy na warsztaty szczudlarskie dla zaawansowanych z Marleną Grzędą 🙂

Termin: 17-19 kwietnia 2014
Miejsce: Akademia Rycerska (Legnickie Centrum Kultury)
Wiek: 15 +
Godziny zajęć: czwartek – sobota od 9:00 do 14:00
Dla kogo: zaawansowani (młodzież i dorośli)*
Koszt: 220 zł -> w przedpłacie 200 zł
Przedpłata do 14 kwietnia!

* – tylko dla osób, które umieją chodzić na szczudłach.

Marlena Grzęda – od ośmiu lat związana z profesjonalnym włosko-holenderskim teatrem ulicznym Teatro Pavana, którego siedziba znajduje się w Amsterdamie. Z upływem lat, dzięki warsztatom, bezustannej praktyce oraz pokaźnej liczbie występów na międzynarodowych festiwalach zaczęła prowadzić warsztaty dla osób posiadających doświadczenie w dziedzinie szczudlarstwa. Podczas nauczania skupia się, przede wszystkim, na: rozbudowaniu technik poruszania na szczudlach, płynności ruchu, znalezieniu punktu odniesienia do balansu, poszukiwaniem własnego stylu i komfortu w równowadze, formach wspomagających balansowanie, improwizacji ruchu na eksperymentalnej płaszczyźnie, gracji oraz pracy nad podniesieniem jakości ordynarnego chodzenia wznosząc je na wysoki poziom.

____________________________________________________________

Istnieją dwie możliwości zapłaty: a) gotówką w biurze Teatru AVATAR (ul. Chojnowska 2, I p. pok. 125) w godzinach od 9:00 do 14:00 b) przelewem na konto bankowe.

Dane do przelewu:
Fundacja TEATR AVATAR ul. Chojnowska 2, 59-220 Legnica Nr konta: 17 2490 0005 0000 4530 9876 8668 (ALIOR BANK)

W tytule proszę wpisać: Imię i nazwisko uczestnika oraz jakie warsztaty zostały wybrane np:
„Jan Kowalski, taniec współczesny + szczudlarskie”

lip
3
czw.
V FIREPROOF Festiwal Ognia w Kutnie @ Park im. Traugutta w Kutnie
lip 3 – lip 5 całodniowy

fireproof-kutnoV FIREPROOF Festiwal Ognia w Kutnie coraz bliżej (4-5 lipca 2014). W związku z tym, że to już jego piąta, a więc jubileuszowa edycja, chcemy, żeby była wyjątkowa i na długo zapadła uczestnikom oraz widzom w pamięć. Mamy takie marzenie, żeby w ciągu tych dwóch festiwalowych dni nie tylko Park im. Traugutta, będący areną zmagań ogniarzy tętnił życiem. Chcielibyśmy, aby kuglarze maści wszelakiej – szczudlarze, mimowie, żywe rzeźby, kuglarze, aktorzy, animatorzy, bańkarze, baloniarze, bębniarze, żonglerzy, cyrkowcy, kataryniarze, akrobaci, bicykliści, muzycy, iluzjoniści, wróżki, karykaturzyści i inni artyści o niecodziennych umiejętnościach – opanowali główne arterie naszego miasta i czarowali jego mieszkańców.

Niestety mamy bardzo okrojony budżet na organizację naszego festiwalu i musimy liczyć się z każdym groszem, więc nie możemy zapewnić Wam wynagrodzenia za Wasz trud. Oferujemy nocleg, wyżywienie, pamiątkowy dyplom, naszą dozgonną wdzięczność, niesamowitą atmosferę, masę wrażeń, nowe znajomości 

Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o kontakt poprzez nasz adres mailowy: grupa.fireproof@gmail.com

lip
31
czw.
Solowy Konkurs Tańca z Ogniem w Różanie @ Twierdza Różan
lip 31 – sie 1 całodniowy

Solowy Konkurs Tańca z Ogniem w ramach Dni Różana – 1 sierpnia 2014 r.

Miejsce:
Różan (woj. mazowieckie, 25 km od Makowa Mazowieckiego -nie ma PKP, tyle samo z Ostrołęki – jest PKP). Sam konkurs odbędzie się w zabytkowych fortach (http://pl.wikipedia.org/wiki/Twierdza_R) w ramach Dni Różana.

Organizator: Gminny Ośrodek Upowszechniania Kultury w Różanie. Jako współorganizator (Grzegorz Łuniewski, Teatr Tańca z Ogniem „Mantra”) pomagam w organizacji imprezy.

Nagrody:
1 miejsce – 1500 zł brutto
2 miejsce – 1000 zł brutto
3 miejsce – 500 zł brutto

Zgłoszenia:
Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest przesłanie zgłoszenia, w którym zawarte będą następujące dane: Imię i nazwisko, data urodzenia, miasto, telefon, e-mail, czas trwania pokazu konkursowego, ilość litrów paliwa potrzebna do wykonania pokazu na adres mailowy grzegorzluniewski@teatrmantra.pl do dnia 18 lipca 2014 roku. Organizator zastrzega sobie możliwość ograniczenia ilości osób występujących w konkursie w przypadku dużej ilości zgłoszeń. O zakwalifikowaniu się do konkursu Organizator poinformuje solistów drogą mailową i telefoniczną do dnia 20 lipca 2014 roku.

Przewidywany jest nocleg dla wszystkich uczestników w sali gimnastycznej oraz ciepły posiłek. Organizator zapewnia także paliwo do pokazu. Proszę aby czas trwania pokazu konkursowego nie przekroczył 5 minut.

Kontakt:
Grzegorz Łuniewski
tel. 663 538 776
grzegorzluniewski@teatrmantra.pl

W przypadku dodatkowych pytań dzwonić lub pisać.

Regulamin Solowego Konkursu Tańca z Ogniem w ramach Dni Różana –
1 sierpnia 2014 r.

1. Organizatorem Solowego Konkursu Tańca z Ogniem jest Gminny Ośrodek Upowszechniania Kultury w Różanie.
2. Teren Spotkania obejmuje obszar Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Różanie, Gminnego Ośrodka Upowszechniania Kultury w Różanie oraz miejsca wyznaczonego przez organizatora, w którym odbędzie się konkurs.
3. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest przesłanie zgłoszenia, w którym zawarte będą następujące dane: Imię i nazwisko, data urodzenia, miasto, telefon, e-mail, czas trwania pokazu konkursowego, ilość litrów paliwa potrzebna do wykonania pokazu na adres mailowy grzegorzluniewski@teatrmantra.pl do dnia 18 lipca 2014 roku.
4. Organizator zastrzega sobie możliwość ograniczenia ilości osób występujących w konkursie w przypadku dużej ilości zgłoszeń. O zakwalifikowaniu się do konkursu Organizator poinformuje solistów drogą mailową i telefoniczną do dnia 20 lipca 2014 roku.
5. Organizator zapewnia zakwalifikowanym uczestnikom Konkursu paliwo do pokazu w odpowiedniej ilości litrów.
6. Organizator zapewnia osobom zakwalifikowanym do konkursu bezpłatny nocleg na szkolnej Sali gimnastycznej.
7. Organizator zapewnia osobom zakwalifikowanym do Konkursu ciepły posiłek w dniu Konkursu.
8. Uczestnicy Konkursu zobowiązują się przestrzegać Regulaminu oraz poleceń porządkowych organizatora.
9. Osoby niepełnoletnie, które chcą uczestniczyć w Konkursie, zobowiązane są do przekazania organizatorowi pisemnego zezwolenia od rodziców lub ich prawnych opiekunów, wg wzoru załączonego do niniejszego Regulaminu.
10. Na terenie Konkursu obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu, palenia tytoniu oraz zażywania jakichkolwiek środków odurzających.
11. Na terenie Konkursu obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt.
12. Organizatorzy Konkursu nie ponoszą odpowiedzialności za obrażenia, urazy na zdrowiu, wypadki etc., które mają miejsce na terenie Konkursu jak i poza nim.
13. Każdy uczestnik Konkursu ponosi pełną odpowiedzialność za spowodowane przez siebie szkody.
14. Na każdym uczestniku Solowego Konkursu Tańca z Ogniem spoczywa odpowiedzialność za jakość wykonania i bezpieczeństwo posiadanego sprzętu do fireshow (wiąże się to także z kategorycznym zakazem stosowania azbestu oraz wyrobów azbesto pochodnych w trakcie pokazu, jak i poza nim).
15.Organizator ma prawo do wykluczenia z uczestnictwa w Konkursie osobę, która swoim postępowaniem w sposób rażący naruszyła Regulamin.
16. Organizator ma prawo do wykluczenia osoby, na którą napływają skargi od innych uczestników Konkursu. W szczególności dotyczy to zachowania w stosunku do innych uczestników imprezy.
17. Wszystkie sytuacje, w których łamane jest prawo (np. kradzieże) zostaną natychmiast zgłoszone odpowiednim służbom.
18. Organizator przewiduje nagrody finansowe za I miejsce (1500zł brutto), II miejsce (1000zł brutto), III miejsce (500zł brutto).
19. Nagrody finansowe zdobyte w konkursie zostaną wypłacone na konto zwycięzców do 6 sierpnia 2014 r.
20. Podpis pod Regulaminem (listą uczestników) jest jednoznaczny z jego akceptacją.
21. W przypadku małej ilości zgłoszeń organizator zastrzega sobie możliwość odwołania konkursu.

Co do punktu 9 – odpowiednie oświadczenie wyślę mailem osobom zainteresowanym.

Do zobaczenia w Różanie 😉

lip
8
pt.
VII Fireproof Festiwal Ognia @ Kutno
lip 8 – lip 9 całodniowy
VII Fireproof Festiwal Ognia @ Kutno | Kutno | województwo łódzkie | Polska

W dniach 08-09 lipca 2016 roku Kutno po raz kolejny opanowane zostanie przez pogromców ognia z całego kraju, bo już po raz siódmy odbędzie się FIREPROOF Festiwal Ognia. W ciągu dwóch dni będziecie mogli podziwiać pokazy solistów oraz grup, trudniących się sztuką fireshow. Będzie można posłuchać najlepszej muzyki dzięki zespołom – Jelonek, Black Radio i Marne Szanse. Poza tym pojawi się mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych – teatry uliczne, pokazy i warsztaty kuglarskie.

sie
25
czw.
Phoenix Fire Convention
sie 25 – sie 28 całodniowy
Phoenix Fire Convention @  |  |  |

Phoenix Fire Convention
25.08 -28.08 2016
The Phoenix-Con is a meeting for Fireplayers from Fireplayers.
Rejoice for a lot of workshops, a breathtaking galashow and a neverending firespace with unlimited free oil and open-end music. There is also a beautiful location with endless view over the valleys with dreamlike alpine sun.
Like the last time, we will serve Chai the whole night 🙂
Martins Firespace-Healers aka “everybodies hands” will be there (massage and wellness therapy)

Great Galashow with international well known artist of the Fireplayerscene.
There is also a shopingtime with a convention discount with Perfectpoi from Berlin, Gora nd Symetrix.

We will have lots of workshops to share tricks.
On Saturday evening the Galashow will take place where the locals are welcome to watch it too.

Please note: This is an open-air event, but there are also roofed places. So please be prepaired for not-only-sun-weather, but we hope the best.

Location: http://www.feriendorf-auenland.de/
GPS: 50.468862, 10.918697
Zum Burgberg 1
98673 Eisfeld
We look forward to you

P.P.S:
Visit here for news:

http://www.phoenix-convention.de/en

wrz
9
pt.
KUŽEĽ @ Kysak, Slovakia
wrz 9 – wrz 11 całodniowy
KUŽEĽ @ Kysak, Slovakia |  |  |

Festival of Slovak juggling

Friday 9th:
16:00 opening and registration

Saturday 10th:
all day workshops
12:00 parade
13:00 juggling competitions
19:00 GALA show
21:00 FIRE show + open space

Sunday 11th:
workshops
14:00 end

wrz
28
śr.
festival Valmez St.art (2nd international meeting of street art in Valmez) @ Valašské Meziříčí
wrz 28 – paź 1 całodniowy
lip
7
pt.
VIII Festiwal Ognia Fireproof @ Stowarzyszenie Kutnowska Kuźnia Kultury
lip 7 – lip 8 całodniowy
VIII Festiwal Ognia Fireproof
VIII Festiwal Ognia Fireproof

Jak co roku Fireproof Festiwal Ognia będzie obfitował w pokazy tańca z ogniem, spektakle teatrów ulicznych, warsztaty i pokazy kuglarskie oraz koncerty. Przed Wami dwa dni gorącej atmosfery i niezapomnianych wrażeń:)

lip
6
pt.
IX Fireproof Festiwal Ognia @ Plac Piłsudskiego, Kutno
lip 6@19:00 – 19:15

Jak co roku Fireproof Festiwal Ognia będzie obfitował w pokazy tańca z ogniem, spektakle teatrów ulicznych, warsztaty i pokazy kuglarskie oraz koncerty. Specjalnie dla Was mamy dużo ognia i dobrego rockowego grania Przed Wami dwa dni gorącej atmosfery i niezapomnianych wrażeń:) Wydarzenie jest finansowane ze środków Prezydenta Miasta Kutno.

kwi
13
sob.
Warsztaty / trening Kuglarski pod chmurką! @ Katowice trzy stawy
kwi 13@18:00 – 21:00
Warsztaty / trening Kuglarski pod chmurką! @ Katowice trzy stawy  |  |  |

Kuglarze !

Chcemy was wszystkich zaprosić do naszego grona pokreconych 🙂 Trening / warsztaty są organizowane pod chmurką czyli na świeżym powietrzu w miejscu gdzie można potrenować kręcenie zywym ogniem ! Jestesmy od 18 – 21 wpadaj kiedy chcesz!

Do zobaczenia!

kwi
20
sob.
Trening / Warsztaty Kuglarskie pod chmurką! @ Katowice trzy stawy kręgi
kwi 20@18:00 – 21:00
Trening / Warsztaty Kuglarskie pod chmurką! @ Katowice trzy stawy kręgi  |  |  |

Kuglarze !

Chcemy was wszystkich zaprosić do naszego grona pokreconych 🙂 Trening / warsztaty są organizowane pod chmurką czyli na świeżym powietrzu w miejscu gdzie można potrenować kręcenie zywym ogniem ! Jestesmy od 18 – 21 wpadaj kiedy chcesz!

Do zobaczenia!

kwi
27
sob.
Treningi / warsztaty kuglarskie pod chmurką! @ Katowice Trzy Stawy kręgi
kwi 27@18:00 – 21:00
Treningi / warsztaty kuglarskie pod chmurką! @ Katowice Trzy Stawy kręgi |  |  |

Kuglarze !

Zapraszamy was wszystkich do naszego grona pokreconch! 🙂 Spotykamy się co tydzień na trzech stawach w Katowicach pod restauracja Stara Ponderosa!
Od 18 – 21 możecie wpadać!

Do zobaczenia!