Strona główna Kalendarz

Kalendarz

lip
5
pt.
Circus Culture Fest 2019 @ Beachpark Mlékojedy
lip 5 – lip 7 całodniowy

The program will take a traditional form, just the start will be a little earlier on Friday because of a public holiday.

Pátek 5. 7.
13:00 – 19:00 – Juggling rental
15:00 – 17:00 – Volleyclub
17:30 – 19:00 – Drum workshop – Jirka Adam
20:00 – 20:30 – Hombre – The Director (theatre)
20:45 – 21:15 – Dada Circus (theatre)
21:30 – 22:30 – Otevření fire space + Tribo drums
22:30 – ??:?? – DJ Swing Garden a DJ RudeGust

Sobota 6. 7.
11:00 – 20:00 – Juggling rental
13:00 – 16:00 – Workshops
16:00 – 17:00 – Hombre – The Life Guard (theatre)
17:00 – 20:00 – Workshops
21:00 – 22:15 – Galashow 🎯
22:30 – 23:30 – Fire space + Tribo drums
23:30 – ??:?? – raggajungle.cz

Sunday 7. 7.
juggling rental, free training

*ADMISSION*
Workshops and program during daytime – FREE
Friday 29. 6. from 19.00 – 100 CZK
Saturday 30. 6. from od 20.30 – 200 CZK
Both days – 250 CZK
Discount for families
(1 € approx 25 CZK)

Accommodation in the camp is not part of the festival ticket.
More information at http://www.beachparkmlekojedy.cz/Kontakt/

lip
9
wt.
SLOT Art Festival @ Lubiąż
lip 9 – lip 13 całodniowy

SZTUKA ŻYCIA

Slot Art Festival to jeden z największych festiwali kultury alternatywnej w Polsce, to pięć dni wypełnionych dziesiątkami warsztatów, koncertów, imprez, projekcji filmowych i wykładów. To również coś daleko więcej – pięć dni wyjętych spod ogólnych praw wyścigu szczurów, walki i pośpiechu.

Od ponad 10-ciu lat kolorowa festiwalowa wioska rozkwita w niezwykłym miejscu – w murach barokowego, pocysterskiego zespołu klasztornego w Lubiążu na Dolnym Śląsku. Rozłożyste drzewa, chłodne, porośnięte bluszczem mury, tajemnicze zaułki i sklepienia katedry nadają ponadczasowy wymiar jak najbardziej współczesnej sztuce.

Slot Art Festival to pięć dni rozrywki na wysokim poziomie, a także brama do nowych możliwości, przyjaźni i kontaktów. Festiwal, po którym zostaną Ci nie tylko wspomnienia, ale także marzenia i świeża energia do działania.

Jak długo trwa Slot Art Festival?

Festiwal trwa pięć nocy i cztery dni. Bramę festiwalu otwieramy 9 lipca (wtorek) rano. Program festiwalu rusza wieczorem – o godzinie 20:00 oficjalnie otwieramy Slot Art Festival koncertem na dużej scenie. Następnie bawimy się przez cztery kolejne dni – do soboty 13 lipca. Ostatnie imprezy kończą się w niedzielę rano, a po południu zamykamy pole namiotowe.

Jak wygląda dzień na Slot Art Festival?`

Programowo festiwal startuje po południu 9 lipca. Przez cztery pełne dni festiwalu (10-13 lipca) możesz uczestniczyć w szeregu wydarzeń:
Codziennie odbywają się trzy tury warsztatów i wykładów, a także spotkania z gośćmi specjalnymi festiwalu (godz. 11:00, 13:00, 15:00). Codziennie możesz uczestniczyć nawet w trzech warsztatach lub wykładach. Możesz wybrać swój ulubiony warsztat i uczestniczyć w nim przez cztery dni (opcja dla wnikliwych), lub codziennie próbować czegoś nowego (opcja dla ciekawych).

Popołudnia i wieczory pełne są wydarzeń muzycznych:
Od 20:00 do północy gra duża scena prezentująca największe gwiazdy festiwalu;
O 17:30 rusza mała scena (konkursowa), gdzie prezentują się młode zespoły;
Na miłośników muzyki klubowej czekają dwa parkiety (od 22:00), zwolennicy muzyki zaangażowanej uczestniczą w koncertach na scenie HC/Punk (od 21:00).
Po północy możesz wybrać się się do katedry, by rozmarzyć się przy klimatycznych koncertach na scenie doświadczalnej, posłuchać akustycznego grania na scenie unplugged, lub pobujać się do białego rana w reggae tencie.
Slot Art Festival to także bogata oferta kinowa: o 18:00 prezentujemy ważne filmy dokumentalne, a o 0:30 możesz zobaczyć ambitne fabuły.

Czy to wszystko?
Na festiwalu prezentują się rozmaite organizacje pozarządowe, dostępnych jest 9 kafejek, Namiot Wschodni snujący orientalne opowieści, Skimboard dla chcących się ochłodzić w upalne dni, wystawy, przedszkole dla najmłodszych uczestników festiwalu.

Jak się odnaleźć w programie festiwalu?

Każdy z uczestników festiwalu otrzymuje przy rejestracji bezpłatny informator, w którym opisane są wszystkie wydarzenia festiwalowe. Warto dokładnie go przejrzeć i zaznaczyć interesujące wydarzenia. Informator będzie można pobrać przed festiwalem na naszej stronie.

Skąd pomysł na taką imprezę, jaka jest jej historia?

Historia Slotu sięga lat 80 i kontrkulturowego fermentu tamtych lat. Wtedy na zaproszenie kilku osób przyjechał z Amsterdamu do Polski punkowo – nowofalowy zespół No Longer Music. Mieli wystąpić na scenie festiwalu w Jarocinie, ale ponieważ ich koncert był de facto spektaklem opartym na ewangelicznej historii pasji Jezusa to dostali zakaz i koncert odbył się nieoficjalnie poza terenem festiwalu. Oczywiście hasło “zakazany koncert” był wtedy najlepszą reklamą więc spory tłum się zebrał.
Potem ekipa dzisiejszego Slotu jeszcze kilkakrotnie organizowała w Polsce trasy dla No Longer Music. Były to  niepowtarzalne, magiczne, uduchowione spotkania – ludzie zostawali po koncertach – chcieli rozmawiać, modlić się. Przekonaliśmy NLM, żeby zamiast kolejnych koncertów zorganizować zlot. Do miejscowości Stacze przyjechało ok 60 osób. Była to punkowa impreza – centralnym miejscem była scena pod folią rozciągniętą między dwoma wojskowymi beczkami na której grały dwa zespoły z tym samym składem. Jeden z nich nazywał się oczywiście “Folia Band”.

Ponieważ to wydarzenie szybko obrosło legendą, trzeba było szukać większego miejsca na kolejny rok. Wybór padł na Twierdzę Boyen w Giżycku. Festiwal zaczął się rozwijać z dynamiką śniegowej kuli. Praktycznie bez żadnej promocji, prawie co rok podwajała się liczba uczestników, koncertów, potem warsztatów, spektakli, projekcji i… czasu który trzeba było poświęcić na zorganizowanie wszystkiego.

W 2001 roku Slot Art Festival został przeniesiony do Lubiąża. Dlaczego właśnie tu?

Powodów było kilka. Razem z rozwojem imprezy pojawiła się potrzeba większego miejsca, już nie na kilkaset, ale na kilka tysięcy uczestników. Slot stawał się znany poza Polską, szukaliśmy lokalizacji bardziej dostępnej dla osób z zagranicy. Na Lubiąż zwrócił nam uwagę nasz znajomy, który tam mieszkał. Po pierwszych wizytach byliśmy jednocześnie zachwyceni i przerażeni. Miejsce było absolutnie niezwykłe i magiczne, ale również zupełnie nieprzygotowane. Wszystko trzeba było zbudować od początku – sceny, instalację elektryczną, sanitarną, ogrodzenia. Ale, jako, że lubimy wyzwania, dość szybko podjęliśmy decyzję. Bardzo ważna była dla nas również otwartość, wsparcie i zaufanie jakimi obdarzyli nas gospodarze Lubiąża – Fundacja Lubiąż i władze lokalne – Urząd Miasta Wołów i Starostwo Powiatowe w Wołowie. Bez ich przychylności i praktycznej pomocy nie bylibyśmy w stanie realizować Slotu w Lubiążu.

Czy SAF jest imprezą chrześcijańską? Czy osoby niereligijne mają tam czego szukać?

Czy osoby niereligijne mają tam czego szukać?  Można by równie dobrze zapytać, czy osoby niereligijne mają czego szukać na koncertach U2, w powieściach Tolkiena czy w fugach Bacha.
Z chrześcijaństwa płynie dla wielu z nas inspiracja do tworzenia, do zaangażowania w otoczenie, w którym żyjemy. Stąd wynika nasz sposób postrzegania świata i rozwoju człowieka. To źródło jest dla SAF bardzo istotne.
Festiwal może być atrakcyjny dla każdego człowieka, niezależnie od światopoglądu i religijności bądź jej braku. Spotkanie ludzi o różnych przekonaniach i pomysłach na życie i to, co z tego wynika jest dla nas wartością samą w sobie.

Promujecie coś, co określacie mianem „kultury alternatywnej”. Czym właściwie jest kultura alternatywna?

W kulturze intrygują nas zjawiska świeże, rodzące się, poszukujące i z tego powodu często nieobecne w popularnych mediach. Cenimy sobie artystów niezależnych, autentycznych, czyli tworzących ze względu na wewnętrzną potrzebę wyrażenia się i komunikowania a nie pod dyktando speców od zwiększania nakładów i sprzedaży.
Dla wielu będzie to oznaczać realizację swoich pomysłów w myśl zasady DIY (Do it yourself). Poszukujemy wykonawców, którzy odpowiedzialnie traktują publiczność, przekaz i nie są zbyt zaabsorbowani sami sobą. Stawiamy również na publiczność, która nie jest zainteresowana jednostronną i indywidualną konsumpcją, ale interakcją, podjęciem dialogu, współtworzeniem, przeżywaniem czegoś razem z innymi,

Co jest największym sukcesem idei SLOT-u?

Chyba sam Slot Art Festival i to jak się rozwinęła ta impreza od początku jej istnienia. To, że udało się stworzyć od podstaw coś nowego, niepowtarzalnego i cennego.  Że realizujemy nasz zamysł konsekwentnie, ale i w otwartości na zmiany. Cieszy nas to, że udaje nam się coraz sprawniej realizować coraz większą imprezę, a jednocześnie, że cały czas jest to impreza tworzona przez poszerzającą się grupę przyjaciół i pasjonatów. Zawsze chcieliśmy nie tylko zapewniać sobie i innym rozrywkę, ale rozwijać się, budzić coś w ludziach, inspirować. Jest wiele imprez w Polsce, ale i na Ukrainie, w Czechach i w Niemczech, których organizatorzy stwierdzają, że Slot był dla nich dużą inspiracją. Kiedy widzimy rozwój i pozytywne zmiany w życiu konkretnych osób, nowe inicjatywy i wartościowe projekty to mamy poczucie sukcesu.

Lato to czas imprez kierowanych do młodzieży. Czym SAF się wśród nich wyróżnia?

Po pierwsze jest to festiwal ludzi i spotkanie. Dopiero potem muzyki, imprez i warsztatów. Dlatego poza wieloma scenami muzycznymi, organizujemy w różnych zakamarkach kluby i kafejki z dobrą kawą i herbatą. To przestrzeń gdzie ludzie ze sobą rozmawiają, dyskutują, przeżywają coś razem, uczą się od siebie, pomagają sobie.

Staramy się kontynuować tradycje wolnych festiwali bez dryfowania w kierunku bachanalii. Stąd oprócz imprezowania, kładziemy nacisk na pogłębianie refleksji nad ważnymi tematami, takimi jak: rozwój, duchowość chrześcijańska, odpowiedzialność społeczna i ekologiczna.

Impreza w pewnym sensie robiona przez ludzi samych dla siebie, bo Slot tworzą pasjonaci i wolontariusze – łącznie to ponad tysiąc osób. Granica między organizatorami a uczestnikami dość mocno się zaciera. SLOT skonstruowany jest w sposób umożliwiający zaangażowanie się i wpływ na jego kształt każdemu, kto do niego dołącza. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł, coś ciekawego i wartościowego do zaoferowania innym to znajdzie tu przestrzeń by to zrealizować.

Slot jest także festiwalem zaangażowanym. Organizujemy Strefę Inicjatyw Społecznych, gdzie prezentujemy ciekawe organizacje i projekty. Angażujemy się w Ruch Sprawiedliwego Handlu, który jest ciekawym modelem wsparcia rozwoju dla ubogich społeczności z krajów południowych.

Slot jest imprezą międzynarodową – przyjeżdżają tu nie tylko zespoły z zagranicy, ale i zorganizowane grupy uczestników i wolontariuszy.

Jakie zasady obowiązują na Festiwalu?

Zasady obowiązujące na festiwalu są proste i można je sprowadzić do hasła 4 dni bez chemii i przemocy. Na terenie festiwalu obowiązuje zakaz wnoszenia i spożywania narkotyków i alkoholu. Osoby pijane nie są wpuszczane. Dla niektórych takie zasady na festiwalu są pewnym zaskoczeniem, ale jak się okazuje ma to zdecydowanie pozytywny wpływ na atmosferę, która panuje w trakcie imprezy.

Czy wszyscy prowadzący warsztaty, biorący udział w koncertach, pracujący wokół SAF to wolontariusze? Jak wygląda cała impreza od strony organizacyjnej?

SAF funkcjonuje tylko i wyłącznie dzięki pracy wolontariuszy. Grubo ponad tysiąc osób jest zaangażowanych w prowadzenie warsztatów i wykładów, ekipy techniczne i administracyjne. Większość wykonawców gra na slocie za zwrot kosztów podróży, a czasami nawet przyjeżdża na własny koszt. Kilkadziesiąt osób jest zaangażowanych w przygotowanie festiwalu przez cały rok, również jako wolontariusze. Jest oczywiście kilka funkcji, które wymagają dużo większego zaangażowania i kilka osób otrzymuje za swoją pracę wynagrodzenie. Chodzi tu o koordynację produkcji całego wydarzenia, administracji, programu, warsztatów i promocji. Co ciekawe, większość z tych osób wywodzi się ze slotowych wolontariuszy.
Opieranie tak dużej imprezy na osobach współpracujących tylko z swojej własnej dobrej woli to duże wyzwanie, ale jeszcze większy przywilej.

SLOT to nie tylko kilkudniowy festiwal, choć ten jest najbardziej spektakularnym przejawem działalności Stowarzyszenia. Co dzieje się w ciągu roku?

SLOT to bardziej ruch niż organizacja. Lokalne Ośrodki Twórcze to rozsiane po całej Polsce, mniej lub bardziej zorganizowane grupy ludzi współpracujących ze SLOTEM. Zwykle są to ludzie, którzy w wymiarze lokalnym realizują pomysły, które nawiązują do Slot Art Festival – Slot Festy, wystawy, DKF-y, grupy dyskusyjne, koncerty, imprezy.

Nasza nazwa – Stowarzyszenie Lokalnych Ośrodków Twórczych oddaje przyświecającą nam wizję tworzenia opartej na relacjach i podobnych wartościach sieci autonomicznych i aktywnie zaangażowanych w swoje otoczenie kolektywów, inicjatyw i organizacji.

Staramy się przenosić ideę SLOTU w wymiar lokalny, m.in. organizując lub wspierając organizację SLOT DNI. Są to miejskie mini festiwale, podobnie jak  SAF realizowane przez wolontariuszy. Na ich program składają się koncerty, imprezy, warsztaty, spektakle, projekcje, wykłady. Niektóre gromadzą kilkaset osób inne kilkadziesiąt. Każda z tych imprez ma swój własny koloryt. W ciągu ostatnich kilku lat w całej Polsce odbyło się dobre kilkadziesiąt tego typu imprez.

Dobrym przykładem lokalnej inicjatywy jest slotowa grupa w Krakowie. Ponieważ wielu z nich podróżuje, zaczęli organizować imprezy pt. SLOT Fest „O Wschodzie”, których główną osią nie są koncerty, ale slajdowiska i opowieści z podróży. Debiutancki „Slot o Wschodzie zakończył się wielkim sukcesem, w niewielkim pubie przy krakowskim rynku pojawiło się kilkaset osób, wielu nie było w stanie dostać się do środka. Impreza jest kontynuowana i wpisuje się już w miejski krajobraz. A zaczęło się od tego, że kilka osób zorganizowało coś wypływającego z ich autentycznej pasji, razem z i dla swoich znajomych, którzy tą pasję podzielają.

lip
25
czw.
Carnaval Sztukmistrzów 2019 @ Lublin
lip 25 – lip 28 całodniowy

Karnawał (…) narusza roszczenia oficjalnej kultury do autorytetu, do stabilności, trzeźwości, nieodmienności i nieśmiertelności”

(R. Schechner, Przyszłość rytuału)

ISTOTĄ Carnavalu JEST ZABAWA. Zabawie od zawsze towarzyszy sztuka ludyczna. Poprzez jej aktualne przejawy – nowy cyrk i buskerstwo – otworzymy czas wspólnego święta.

KARNAWAŁ to okres, kiedy zwyczajowe prawa codzienności ulegają zawieszeniu, a cały społeczny i kulturowy porządek ulega wywróceniu. Tak jak kuglarz (czy też artysta) jest synonimem odmieńca, cudaka i wyrzutka, tak czas karnawału jest synonimem czasu święta, zniesienia praw, obowiązków, norm.

Karnawał jest czasem niszczenia, chaosu, śmierci, ale także czasem odnowy, oczyszczenia, narodzin, jest czasem głupców, artystów i kuglarzy. Karnawał jest świętem życia samego w sobie. Jest esencją życia, jego najbardziej witalnym objawem…
Namioty eksplodują teatrem nowego cyrku. Objawią świat, w którym sztuka staje się jednością a bariery i podziały na teatr, cyrk, żonglerkę, taniec czy muzykę przestają istnieć w obrazie artystów totalnych. Ulice spłyną strachem, podnieceniem i śmiechem z naszej codziennej spętanej kultury. To wszystko za sprawą buskerów z całym antruażem im właściwym. Będzie śmieszno i straszno, w sercu ckliwie, a w głowie czasem niewygodnie.

Niebo po raz kolejny opanują nie anioły, czy gołębie, a highlinerzy, którzy przysłonią słońce blaskiem umiejętności i brawurą swoich kroków.

Niech się stanie Carnaval!!!

sie
1
czw.
Woodstock Wioska Kuglarska 2019 @ Kostrzyń
sie 1 – sie 3 całodniowy

Jak co roku w ramach dużego festiwalu muzycznego powstanie wioska kuglarska przy ASP. Zapraszamy.

sie
3
sob.
EJC – Europejski Konwent Kuglarski @ Newark Showground Lincoln Road Winthorpe Nottinghamshire NG24 2NY
sie 3 – sie 11 całodniowy

 

EVERYONE IS WELCOME

The European Juggling Convention (EJC) is historically one of world’s biggest social gatherings of Jugglers, Aerialists, Hula Hoopers, Flow artists, Extreme Unicyclists, Whip Crackers and Knife Throwers. A festival of talent and skill but also fun and relaxation. In 2019, in it’s 42nd year, we are bringing it to the UK and we want YOU to be there!

 

CONVENTION OR FESTIVAL

Convention = a large meeting of a particular interest group. Festival = an event celebrated by a community. Which ever definition you choose for the EJC, we invite you to take a week out of your regular life and come to the EJC. Never been before? Now is your chance to find out if what everyone says is true. Will you discover or renew : a love of all things circus? Make or meet up with life long friends? Learn something new? Watch something incredible? Have fun? The answer is a resounding yes!

 

BRITISH COUNTRYSIDE

We are super excited to be holding the event here in the UK and we invite people from all over the world. Come and experience our juggling festival here in the heart of the British Countryside. Existing Juggling or Circus skills are not required!

 

SHARE WITH ALL YOUR FRIENDS

Over the next year we will be working hard to make this event awesome. We do, however, still need your help! So finally, we ask, please share our event with anyone you think might be interested, and maybe some who might not, who knows they might have a secret desire to learn how to crack a whip!
CYRKOWE LATO W BOK
sie 3@16:00 – 19:00
CYRKOWE LATO W BOK @ Warszawa | mazowieckie | Polska

Jeśli lubicie cyrkowe eventy, chcecie poznać z bliska tajemnice magii i iluzji, nauczyć się podstaw żonglowania czy zostać członkiem wielkiej, muzycznej orkiestry – w sierpniu będzie ku temu doskonała okazja. „Cyrkowe Lato“ to wakacyjny, familijny projekt Białołęckiego Ośrodka Kultury, w ramach którego zobaczymy występy artystów cyrkowych różnej maści.
Odbędą się również warsztaty rodzinne, gdzie chętni spróbują sztuczek cyrkowych.

WSTĘP WOLNY!

Wydarzenie odbywa się pod patronatem portalu kuglarstwo oraz Hooping.pl.

HARMONOGRAM CYRKOWEGO LATA:

sobota, 3.08, Park Picassa, godz. 16:00-19:00
Pokazy: Rympau Duo, Ballon Duo, Iluzjonista Dawid Wilczyński
Będzie trochę zabawnej akrobatyki, surrealizmu, iluzji, a także balonowych opowieści dziwnej treści.

sobota, 10.08, Bociani Zakątek, godz. 16:00-19:00
Pokazy: Iluzjonista i komik Konrad Modzelewski, Anna Filipowska, Mimello Artyści do Usług
Trudna sztuka handbalancingu w wykonaniu Finalistki programu Mam Talent, a także beczka śmiechu podczas pokazu jednego z czołowych iluzjonistów, który twierdzi, że uprawia „magikomedię”. Artyści Mimello wprowadzą Was w świat zaczarowanego, kolorowego pełnego wrażeń cyrku.

sobota, 17.08, Park Magiczna, godz. 16:00-19:00
Pokazy: Rympau Duo, Emilia Pieśkiewicz, Etnoscena
W pokazach hula hoop Emilka nie ma sobie równych, jest też świetną nauczycielką tej dycypliny, o czym będzie można się przekonać zaraz po pokazie Artystki. Rympau Duo pokochacie od pierwszego, a niektórzy od drugiego wrażenia, gdyż ten uroczy duet wystąpi na Cyrkowym Lecie po raz drugi. Za sprawą Etnosceny, park wypełni się także dźwiękiem bębnów.

sobota, 24.08, Park Picassa, godz. 16:00-19:00
Pokazy: Pan Ząbek, Klaun Kluseczka, Mimello Artyści do Usług
Dwa różne rodzaje klaunady: Finalista programu Mam Talent zabierze nas w podróż do przyszłości, a klaun Kluseczka do swojej cyrkowej bajki, podobnie, jak artyści Mimello, którzy będą bawić się z Wami całe popołudnie….w cyrk:)

sobota, 31.08, Park Magiczna, godz. 16:00-19:00
Pokazy: Balon Duo, Pracownia Cyrkowa, Pina Polar
Drugie spotkanie z Balon Duo rozbawi najmłodszych i rozgrzeje młodą publiczność przed… castingiem do cyrku. Dzień zakończy zjawiskowa Pina Polar, więc…nie uciekajcie z cyrkiem w świat, dopóki nie obejrzycie jej show!

sie
9
pt.
OFCA – 6 Oleśnicki Festiwal Cyrkowo Artystyczny @ Oleśnica
sie 9 – sie 11 całodniowy

OLEŚNICKI FESTIWAL CYRKOWO-ARTYSTYCZNY

Cyrk w mieście czy miasto w cyrku? Magiczny czas festiwalu rozleje się w przestrzeni starego miasta wypełniając jego uliczki festiwalowym klimatem. Na trzy dni miejsca  niedostępne otworzą swoje podwoje, a te na co dzień zwykłe nabiorą nowego znaczenia. Niepowtarzalny klimat festiwalu stworzą mistrzowie i artyści podróżujący po całym świecie wywołując u widzów uśmiech, podziw i przerażenie… Niebo w tych dniach zostanie poprzecinane przez taśmy rozwieszone w Rynku oraz na Zamku, namioty cyrkowe dodadzą miastu koloru, a blask ognia rozgrzeje amfiteatr do czerwoności. Na te kilka sierpniowych dni uśmiech i radość będzie rządzić miastem! Zapraszamy do Oleśnicy!

Ogłaszamy, że festiwal OFCA w tym roku odbędzie się w dniach 9 – 11 sierpnia! Jak co roku jednym z głównych organizatorów obok Fundacji OFCA będzie Miasto Oleśnica – dziękujemy!
Rozpoczynamy oficjalne odliczanie do VI edycji festiwalu!

sie
10
sob.
CYRKOWE LATO W BOK
sie 10@16:00 – 19:00
CYRKOWE LATO W BOK @ Warszawa | mazowieckie | Polska

Jeśli lubicie cyrkowe eventy, chcecie poznać z bliska tajemnice magii i iluzji, nauczyć się podstaw żonglowania czy zostać członkiem wielkiej, muzycznej orkiestry – w sierpniu będzie ku temu doskonała okazja. „Cyrkowe Lato“ to wakacyjny, familijny projekt Białołęckiego Ośrodka Kultury, w ramach którego zobaczymy występy artystów cyrkowych różnej maści.
Odbędą się również warsztaty rodzinne, gdzie chętni spróbują sztuczek cyrkowych.

WSTĘP WOLNY!

Wydarzenie odbywa się pod patronatem portalu kuglarstwo oraz Hooping.pl.

HARMONOGRAM CYRKOWEGO LATA:

sobota, 3.08, Park Picassa, godz. 16:00-19:00
Pokazy: Rympau Duo, Ballon Duo, Iluzjonista Dawid Wilczyński
Będzie trochę zabawnej akrobatyki, surrealizmu, iluzji, a także balonowych opowieści dziwnej treści.

sobota, 10.08, Bociani Zakątek, godz. 16:00-19:00
Pokazy: Iluzjonista i komik Konrad Modzelewski, Anna Filipowska, Mimello Artyści do Usług
Trudna sztuka handbalancingu w wykonaniu Finalistki programu Mam Talent, a także beczka śmiechu podczas pokazu jednego z czołowych iluzjonistów, który twierdzi, że uprawia „magikomedię”. Artyści Mimello wprowadzą Was w świat zaczarowanego, kolorowego pełnego wrażeń cyrku.

sobota, 17.08, Park Magiczna, godz. 16:00-19:00
Pokazy: Rympau Duo, Emilia Pieśkiewicz, Etnoscena
W pokazach hula hoop Emilka nie ma sobie równych, jest też świetną nauczycielką tej dycypliny, o czym będzie można się przekonać zaraz po pokazie Artystki. Rympau Duo pokochacie od pierwszego, a niektórzy od drugiego wrażenia, gdyż ten uroczy duet wystąpi na Cyrkowym Lecie po raz drugi. Za sprawą Etnosceny, park wypełni się także dźwiękiem bębnów.

sobota, 24.08, Park Picassa, godz. 16:00-19:00
Pokazy: Pan Ząbek, Klaun Kluseczka, Mimello Artyści do Usług
Dwa różne rodzaje klaunady: Finalista programu Mam Talent zabierze nas w podróż do przyszłości, a klaun Kluseczka do swojej cyrkowej bajki, podobnie, jak artyści Mimello, którzy będą bawić się z Wami całe popołudnie….w cyrk:)

sobota, 31.08, Park Magiczna, godz. 16:00-19:00
Pokazy: Balon Duo, Pracownia Cyrkowa, Pina Polar
Drugie spotkanie z Balon Duo rozbawi najmłodszych i rozgrzeje młodą publiczność przed… castingiem do cyrku. Dzień zakończy zjawiskowa Pina Polar, więc…nie uciekajcie z cyrkiem w świat, dopóki nie obejrzycie jej show!

sie
16
pt.
Hula Hoop Jam we Wrocławiu!
sie 16@17:30 – 19:30

Hoop Jam!

To spotkania wszystkich hulających! Nie są to zajęcia, to raczej forma wspólnego, luźnego treningu. Ludzie dzielą się swoją wiedzą, wymieniają się trickami…
Nieważne, czy jesteście doświadczeni, czy macie kółko po raz pierwszy w ręce! To szansa nauczyć się czegoś turboskomplikowanego/ turboprostego :>

PLUSY:
+ poznasz nowe, zakręcone osoby,
+ możesz się nauczyć podstaw, jak i zaawansowanych tricków,
+ wspólny trening motywuje do regularnego hulania!
+ jeśli się zmęczysz, możesz poczillować na kocyku i obserwować postępy innych!

CZY MUSZĘ MIEĆ SWOJE HULA?
Nie, mam kilka kółek, którę mogę udostępnić. Napiszcie mi jednak wcześniej wiadomość prywatną z prośbą o „rezerwację” hoopa. Ilość hula ograniczona!:)

TO GDZIE KRĘCIMY?
Park Południowy, łączka na lewo od Pomnika! Jak usłyszycie muzykę, to idźcie w jej stronę!

WSTĘP: BEZPŁATNY ♥
Zapisujcie się, zaproście znajomych, udostępnijcie wydarzenie u siebie.
I przybywajcie tłumnie!

sie
17
sob.
CYRKOWE LATO W BOK
sie 17@16:00 – 19:00
CYRKOWE LATO W BOK @ Warszawa | mazowieckie | Polska

Jeśli lubicie cyrkowe eventy, chcecie poznać z bliska tajemnice magii i iluzji, nauczyć się podstaw żonglowania czy zostać członkiem wielkiej, muzycznej orkiestry – w sierpniu będzie ku temu doskonała okazja. „Cyrkowe Lato“ to wakacyjny, familijny projekt Białołęckiego Ośrodka Kultury, w ramach którego zobaczymy występy artystów cyrkowych różnej maści.
Odbędą się również warsztaty rodzinne, gdzie chętni spróbują sztuczek cyrkowych.

WSTĘP WOLNY!

Wydarzenie odbywa się pod patronatem portalu kuglarstwo oraz Hooping.pl.

HARMONOGRAM CYRKOWEGO LATA:

sobota, 3.08, Park Picassa, godz. 16:00-19:00
Pokazy: Rympau Duo, Ballon Duo, Iluzjonista Dawid Wilczyński
Będzie trochę zabawnej akrobatyki, surrealizmu, iluzji, a także balonowych opowieści dziwnej treści.

sobota, 10.08, Bociani Zakątek, godz. 16:00-19:00
Pokazy: Iluzjonista i komik Konrad Modzelewski, Anna Filipowska, Mimello Artyści do Usług
Trudna sztuka handbalancingu w wykonaniu Finalistki programu Mam Talent, a także beczka śmiechu podczas pokazu jednego z czołowych iluzjonistów, który twierdzi, że uprawia „magikomedię”. Artyści Mimello wprowadzą Was w świat zaczarowanego, kolorowego pełnego wrażeń cyrku.

sobota, 17.08, Park Magiczna, godz. 16:00-19:00
Pokazy: Rympau Duo, Emilia Pieśkiewicz, Etnoscena
W pokazach hula hoop Emilka nie ma sobie równych, jest też świetną nauczycielką tej dycypliny, o czym będzie można się przekonać zaraz po pokazie Artystki. Rympau Duo pokochacie od pierwszego, a niektórzy od drugiego wrażenia, gdyż ten uroczy duet wystąpi na Cyrkowym Lecie po raz drugi. Za sprawą Etnosceny, park wypełni się także dźwiękiem bębnów.

sobota, 24.08, Park Picassa, godz. 16:00-19:00
Pokazy: Pan Ząbek, Klaun Kluseczka, Mimello Artyści do Usług
Dwa różne rodzaje klaunady: Finalista programu Mam Talent zabierze nas w podróż do przyszłości, a klaun Kluseczka do swojej cyrkowej bajki, podobnie, jak artyści Mimello, którzy będą bawić się z Wami całe popołudnie….w cyrk:)

sobota, 31.08, Park Magiczna, godz. 16:00-19:00
Pokazy: Balon Duo, Pracownia Cyrkowa, Pina Polar
Drugie spotkanie z Balon Duo rozbawi najmłodszych i rozgrzeje młodą publiczność przed… castingiem do cyrku. Dzień zakończy zjawiskowa Pina Polar, więc…nie uciekajcie z cyrkiem w świat, dopóki nie obejrzycie jej show!

sie
21
śr.
Kuglarski Chill Fest vol. 2 @ Ostróda
sie 21 – sie 25 całodniowy

W tym roku mamy zaszczyt zaprosić Was na Chill Fest vol. 2 w Ostródzie, który polega na luźniejszej wersji naszego wydarzenia z zachowanymi poszczególnymi punktami programu, do których jesteście przyzwyczajeni. Dodatkowo w tym roku festiwal odbędzie się w innym niż dotychczas, bardziej atrakcyjnym miejscu, ok. 3min pieszo od dworca PKP. Mianowicie na ogrodzonym polu
namiotowym połączonym z parkiem oraz przystanią.

Jak co roku stworzymy dla Was przestrzeń wypełnioną warsztatami, występami oraz dobrą zabawą. Swoje umiejętności będziecie mieli okazję zaprezentować m.in. na Fire Space – scenie pełnej ognia, otwartej dla uczestników oraz w Spektaklu Finałowym – jednym z największych w Europie widowisk ogniowych. W między czasie będzie na Was czekać zróżnicowana oferta warsztatowa z przeróżnych dziedzin tańca z ogniem oraz akrobatyki, akrobatyki powietrznej, żonglerki, teatru, improwizacji i wiele innych. Nie zabraknie również różnego rodzaju gier i zabaw pozwalających na wspólną integrację.

Zapraszamy Was na festiwal, na którym każdy bez względu na poziom umiejętności oraz zainteresowania, znajdzie coś dla siebie. Szeroki wybór warsztatów oraz ich poziomu od początkującego do zaawansowanego pozwoli każdemu kreatywnie i ciekawie spędzić czas na Mazurach!

W planach m.in.: warsztaty, Open Stage, Finał Ogniowy, Gala Końcowa, wieczór filmowy, TEDx, Fire Space, Igrzyska Żonglerskie, trening 24/7 i wiele innych! Bądźcie na bieżąco!

Przystań wodna z polem namiotowym
Ul. Słowackiego 40, Ostróda
Koszt biletu: 50zł

sie
23
pt.
5. Festiwal Art Energy @ Zamek Gostyniński
sie 23 – sie 25 całodniowy
Busker Bus -Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej @ Krotoszyn
sie 23 – sie 25 całodniowy

BuskerBus 2019

Zapraszamy na XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus!

BuskerBus 2019 odbędzie się w następujących miastach:

23-25.08 Krotoszyn
27-28.08 Wrocław
30-31.08 Zielona Góra

Przed publicznością swoje pokazy zaprezentują światowej klasy komicy, akrobaci, żonglerzy, iluzjoniści i przedstawiciele innych dyscyplin cyrkowych oraz teatralnych, tanecznych i muzycznych. Stawiamy na różnorodność, umiejętności i interesujące autorskie spektakle.

Jeżeli chcesz być wzięta/wzięty pod uwagę, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

BuskerBus to festiwal interdyscyplinarny, którego celem jest promocja teatru ulicznego i nowego cyrku oraz zaprezentowanie unikalnego, różnorodnego i inspirującego programu artystycznego dla publiczności w każdym wieku.

Sztuka uliczna bawi, wzbudza emocje, otwiera widzów na nowe doświadczenia, zmniejsza dystans między publicznością a sztuką i wprowadza ją w przestrzeń miejską. Podczas festiwalu BuskerBus odbywa się jednocześnie kilka spektakli, a ulice miasta zamieniają się w kolorową scenę. BuskerBus zaciera granicę między widzami i aktorami, oswaja z kulturą oraz udowadnia, że teatr może być powszechnie dostępny.

Zgodnie z tradycją występów ulicznych, wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Głównym wynagrodzeniem buskerów (artystów ulicznych) są datki, które dostają do kapelusza. Jeśli spodobają się Wam pokazy, zachęcamy do wynagrodzenia artystów pieniędzmi i głośnymi oklaskami. Wasze uśmiechy z pewnością dodadzą im energii!

Na festiwalu nie ma barierek. To artyści wyznaczają swoją scenę (ze względów bezpieczeństwa, szczególnie podczas pokazów cyrkowych, prosimy o stosowanie się do ich zaleceń). Warto zabrać koc lub karimatę, by usiąść w pierwszym rzędzie i wszystko dobrze widzieć. Będzie też okazja do rozmów i zrobienia zdjęć na pamiątkę. To szczera reakcja widzów, spontaniczne reakcje i budowanie więzi z publicznością sprawiają, że przedstawienia uliczne są wyjątkowym doświadczeniem. Widz często staje się aktorem.

BuskerBus realizowany jest od 1997 r. i jest jednym z najstarszych tego typu wydarzeniem w Polsce. Pomysładowcą festiwalu był Romuald Popłonyk.

Organizatorami wydarzenia są dyrektor artystyczny Festiwalu BuskerBus Małgorzata Węglarz  oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury (Zielona Góra) i Krotoszyński Ośrodek Kultury (Krotoszyn). Wrocławska część organizowana jest przez Stowarzyszenie Promocji Artystów Ulicznych Dundun i dotowana ze środków Gminy Wroclaw.

sie
24
sob.
CYRKOWE LATO W BOK
sie 24@16:00 – 19:00
CYRKOWE LATO W BOK @ Warszawa | mazowieckie | Polska

Jeśli lubicie cyrkowe eventy, chcecie poznać z bliska tajemnice magii i iluzji, nauczyć się podstaw żonglowania czy zostać członkiem wielkiej, muzycznej orkiestry – w sierpniu będzie ku temu doskonała okazja. „Cyrkowe Lato“ to wakacyjny, familijny projekt Białołęckiego Ośrodka Kultury, w ramach którego zobaczymy występy artystów cyrkowych różnej maści.
Odbędą się również warsztaty rodzinne, gdzie chętni spróbują sztuczek cyrkowych.

WSTĘP WOLNY!

Wydarzenie odbywa się pod patronatem portalu kuglarstwo oraz Hooping.pl.

HARMONOGRAM CYRKOWEGO LATA:

sobota, 3.08, Park Picassa, godz. 16:00-19:00
Pokazy: Rympau Duo, Ballon Duo, Iluzjonista Dawid Wilczyński
Będzie trochę zabawnej akrobatyki, surrealizmu, iluzji, a także balonowych opowieści dziwnej treści.

sobota, 10.08, Bociani Zakątek, godz. 16:00-19:00
Pokazy: Iluzjonista i komik Konrad Modzelewski, Anna Filipowska, Mimello Artyści do Usług
Trudna sztuka handbalancingu w wykonaniu Finalistki programu Mam Talent, a także beczka śmiechu podczas pokazu jednego z czołowych iluzjonistów, który twierdzi, że uprawia „magikomedię”. Artyści Mimello wprowadzą Was w świat zaczarowanego, kolorowego pełnego wrażeń cyrku.

sobota, 17.08, Park Magiczna, godz. 16:00-19:00
Pokazy: Rympau Duo, Emilia Pieśkiewicz, Etnoscena
W pokazach hula hoop Emilka nie ma sobie równych, jest też świetną nauczycielką tej dycypliny, o czym będzie można się przekonać zaraz po pokazie Artystki. Rympau Duo pokochacie od pierwszego, a niektórzy od drugiego wrażenia, gdyż ten uroczy duet wystąpi na Cyrkowym Lecie po raz drugi. Za sprawą Etnosceny, park wypełni się także dźwiękiem bębnów.

sobota, 24.08, Park Picassa, godz. 16:00-19:00
Pokazy: Pan Ząbek, Klaun Kluseczka, Mimello Artyści do Usług
Dwa różne rodzaje klaunady: Finalista programu Mam Talent zabierze nas w podróż do przyszłości, a klaun Kluseczka do swojej cyrkowej bajki, podobnie, jak artyści Mimello, którzy będą bawić się z Wami całe popołudnie….w cyrk:)

sobota, 31.08, Park Magiczna, godz. 16:00-19:00
Pokazy: Balon Duo, Pracownia Cyrkowa, Pina Polar
Drugie spotkanie z Balon Duo rozbawi najmłodszych i rozgrzeje młodą publiczność przed… castingiem do cyrku. Dzień zakończy zjawiskowa Pina Polar, więc…nie uciekajcie z cyrkiem w świat, dopóki nie obejrzycie jej show!

sie
28
śr.
Busker Bus -Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej @ Wrocław
sie 28 – sie 29 całodniowy

BuskerBus 2019

Zapraszamy na XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus!

BuskerBus 2019 odbędzie się w następujących miastach:

23-25.08 Krotoszyn
27-28.08 Wrocław
30-31.08 Zielona Góra

Przed publicznością swoje pokazy zaprezentują światowej klasy komicy, akrobaci, żonglerzy, iluzjoniści i przedstawiciele innych dyscyplin cyrkowych oraz teatralnych, tanecznych i muzycznych. Stawiamy na różnorodność, umiejętności i interesujące autorskie spektakle.

Jeżeli chcesz być wzięta/wzięty pod uwagę, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

BuskerBus to festiwal interdyscyplinarny, którego celem jest promocja teatru ulicznego i nowego cyrku oraz zaprezentowanie unikalnego, różnorodnego i inspirującego programu artystycznego dla publiczności w każdym wieku.

Sztuka uliczna bawi, wzbudza emocje, otwiera widzów na nowe doświadczenia, zmniejsza dystans między publicznością a sztuką i wprowadza ją w przestrzeń miejską. Podczas festiwalu BuskerBus odbywa się jednocześnie kilka spektakli, a ulice miasta zamieniają się w kolorową scenę. BuskerBus zaciera granicę między widzami i aktorami, oswaja z kulturą oraz udowadnia, że teatr może być powszechnie dostępny.

Zgodnie z tradycją występów ulicznych, wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Głównym wynagrodzeniem buskerów (artystów ulicznych) są datki, które dostają do kapelusza. Jeśli spodobają się Wam pokazy, zachęcamy do wynagrodzenia artystów pieniędzmi i głośnymi oklaskami. Wasze uśmiechy z pewnością dodadzą im energii!

Na festiwalu nie ma barierek. To artyści wyznaczają swoją scenę (ze względów bezpieczeństwa, szczególnie podczas pokazów cyrkowych, prosimy o stosowanie się do ich zaleceń). Warto zabrać koc lub karimatę, by usiąść w pierwszym rzędzie i wszystko dobrze widzieć. Będzie też okazja do rozmów i zrobienia zdjęć na pamiątkę. To szczera reakcja widzów, spontaniczne reakcje i budowanie więzi z publicznością sprawiają, że przedstawienia uliczne są wyjątkowym doświadczeniem. Widz często staje się aktorem.

BuskerBus realizowany jest od 1997 r. i jest jednym z najstarszych tego typu wydarzeniem w Polsce. Pomysładowcą festiwalu był Romuald Popłonyk.

Organizatorami wydarzenia są dyrektor artystyczny Festiwalu BuskerBus Małgorzata Węglarz  oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury (Zielona Góra) i Krotoszyński Ośrodek Kultury (Krotoszyn). Wrocławska część organizowana jest przez Stowarzyszenie Promocji Artystów Ulicznych Dundun i dotowana ze środków Gminy Wroclaw.

sie
29
czw.
Phoenix Fire Convention 2019 @ Lange Heide Schleusinger Str. 98646 Hildburghausen
sie 29 – wrz 1 całodniowy
sie
30
pt.
Busker Bus -Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej @ Zielona Góra
sie 30 – sie 31 całodniowy

BuskerBus 2019

Zapraszamy na XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus!

BuskerBus 2019 odbędzie się w następujących miastach:

23-25.08 Krotoszyn
27-28.08 Wrocław
30-31.08 Zielona Góra

Przed publicznością swoje pokazy zaprezentują światowej klasy komicy, akrobaci, żonglerzy, iluzjoniści i przedstawiciele innych dyscyplin cyrkowych oraz teatralnych, tanecznych i muzycznych. Stawiamy na różnorodność, umiejętności i interesujące autorskie spektakle.

Jeżeli chcesz być wzięta/wzięty pod uwagę, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

BuskerBus to festiwal interdyscyplinarny, którego celem jest promocja teatru ulicznego i nowego cyrku oraz zaprezentowanie unikalnego, różnorodnego i inspirującego programu artystycznego dla publiczności w każdym wieku.

Sztuka uliczna bawi, wzbudza emocje, otwiera widzów na nowe doświadczenia, zmniejsza dystans między publicznością a sztuką i wprowadza ją w przestrzeń miejską. Podczas festiwalu BuskerBus odbywa się jednocześnie kilka spektakli, a ulice miasta zamieniają się w kolorową scenę. BuskerBus zaciera granicę między widzami i aktorami, oswaja z kulturą oraz udowadnia, że teatr może być powszechnie dostępny.

Zgodnie z tradycją występów ulicznych, wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Głównym wynagrodzeniem buskerów (artystów ulicznych) są datki, które dostają do kapelusza. Jeśli spodobają się Wam pokazy, zachęcamy do wynagrodzenia artystów pieniędzmi i głośnymi oklaskami. Wasze uśmiechy z pewnością dodadzą im energii!

Na festiwalu nie ma barierek. To artyści wyznaczają swoją scenę (ze względów bezpieczeństwa, szczególnie podczas pokazów cyrkowych, prosimy o stosowanie się do ich zaleceń). Warto zabrać koc lub karimatę, by usiąść w pierwszym rzędzie i wszystko dobrze widzieć. Będzie też okazja do rozmów i zrobienia zdjęć na pamiątkę. To szczera reakcja widzów, spontaniczne reakcje i budowanie więzi z publicznością sprawiają, że przedstawienia uliczne są wyjątkowym doświadczeniem. Widz często staje się aktorem.

BuskerBus realizowany jest od 1997 r. i jest jednym z najstarszych tego typu wydarzeniem w Polsce. Pomysładowcą festiwalu był Romuald Popłonyk.

Organizatorami wydarzenia są dyrektor artystyczny Festiwalu BuskerBus Małgorzata Węglarz  oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury (Zielona Góra) i Krotoszyński Ośrodek Kultury (Krotoszyn). Wrocławska część organizowana jest przez Stowarzyszenie Promocji Artystów Ulicznych Dundun i dotowana ze środków Gminy Wroclaw.

Busker Bus -Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej @ Zielona Góra
sie 30 – sie 31 całodniowy

BuskerBus 2019

Zapraszamy na XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus!

BuskerBus 2019 odbędzie się w następujących miastach:

23-25.08 Krotoszyn
27-28.08 Wrocław
30-31.08 Zielona Góra

Przed publicznością swoje pokazy zaprezentują światowej klasy komicy, akrobaci, żonglerzy, iluzjoniści i przedstawiciele innych dyscyplin cyrkowych oraz teatralnych, tanecznych i muzycznych. Stawiamy na różnorodność, umiejętności i interesujące autorskie spektakle.

Jeżeli chcesz być wzięta/wzięty pod uwagę, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

BuskerBus to festiwal interdyscyplinarny, którego celem jest promocja teatru ulicznego i nowego cyrku oraz zaprezentowanie unikalnego, różnorodnego i inspirującego programu artystycznego dla publiczności w każdym wieku.

Sztuka uliczna bawi, wzbudza emocje, otwiera widzów na nowe doświadczenia, zmniejsza dystans między publicznością a sztuką i wprowadza ją w przestrzeń miejską. Podczas festiwalu BuskerBus odbywa się jednocześnie kilka spektakli, a ulice miasta zamieniają się w kolorową scenę. BuskerBus zaciera granicę między widzami i aktorami, oswaja z kulturą oraz udowadnia, że teatr może być powszechnie dostępny.

Zgodnie z tradycją występów ulicznych, wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Głównym wynagrodzeniem buskerów (artystów ulicznych) są datki, które dostają do kapelusza. Jeśli spodobają się Wam pokazy, zachęcamy do wynagrodzenia artystów pieniędzmi i głośnymi oklaskami. Wasze uśmiechy z pewnością dodadzą im energii!

Na festiwalu nie ma barierek. To artyści wyznaczają swoją scenę (ze względów bezpieczeństwa, szczególnie podczas pokazów cyrkowych, prosimy o stosowanie się do ich zaleceń). Warto zabrać koc lub karimatę, by usiąść w pierwszym rzędzie i wszystko dobrze widzieć. Będzie też okazja do rozmów i zrobienia zdjęć na pamiątkę. To szczera reakcja widzów, spontaniczne reakcje i budowanie więzi z publicznością sprawiają, że przedstawienia uliczne są wyjątkowym doświadczeniem. Widz często staje się aktorem.

BuskerBus realizowany jest od 1997 r. i jest jednym z najstarszych tego typu wydarzeniem w Polsce. Pomysładowcą festiwalu był Romuald Popłonyk.

Organizatorami wydarzenia są dyrektor artystyczny Festiwalu BuskerBus Małgorzata Węglarz  oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury (Zielona Góra) i Krotoszyński Ośrodek Kultury (Krotoszyn). Wrocławska część organizowana jest przez Stowarzyszenie Promocji Artystów Ulicznych Dundun i dotowana ze środków Gminy Wroclaw.

FRU Festiwal Raciborskiej Ulicy @ ul. Długa, 47-400 Racibórz
sie 30@18:00 – sie 31@22:30

Muzyka, żywe rzeźby, teatr, cyrk, sztuki wizualne, spotkania, relaks, stare miasto.

PROGRAM:

FRU Festiwal 2019, 30 – 31 sierpnia, ul. Długa, Racibórz

MUZYKA / ŻYWE RZEŹBY / CYRK / TEATR / SZTUKI WIZUALNE

30.08.2019 / 18.00-22.00
/ ulica Długa / scena FRU
* MUZYKA: Quad Squad Band (Polska); Robert Cichy (Polska).
* CYRK: Cia Rampante (Argentyna).

31.08.2019 / 15.30-22.00
/ ulica Długa / scena FRU / scena BROWARNA / x BANKOWA
* ŻYWE RZEŹBY: Strong Man (USA); Wooden WoWmen (Anglia); The Cossacks (Ukraina); Love is Blind (Portugalia); Pink is Bad (Polska); Lolita Gothic Doll (Polska); Mr Tree (Portugalia); duet Grandma & Grandpa (Izrael); duet Royal Peacock or A Chess Challenge (Grecja); Leaf Fall (Rosja).
* MUZYKA: koncert Algeaters (Polska), koncert Sun + Dead (Polska), koncert Zagi (Polska), koncert N!C (Polska), koncert Balcanscream (Polska), koncert Zuzanna (Polska), koncert Pepe (Polska), koncert Sasha Boole (Ukraina).
* SZTUKI WIZUALNE: „the Light Parade”, Francois Monnet (Francja); wystawa grafiki; videoart; graphic recording; karykatury; body painting.
* TEATR: spektakl MOMO, teatr T.RAWA (Polska); performance Kolektyw VSI (Polska).
* CYRK: Cia Rampante (Argentyna); „the People vs Ian Deadly”, Ian Deadly (Włochy).
* SPOŁECZNOŚĆ: akcja „Sadzonkobranie”, realizacja: Stowarzyszenie Zielony Racibórz.
* AFTERparty: DJ Fim, Przystanek Kulturalny KONIEC ŚWIATA (start o 22.00).

28-31.08.2019
/ Racibórz / Zamek Piastowski
* WARSZTATY: budowa wielkoformatowych rzeźb świetlnych, Francois Monnet (Francja).
Więcej info o warsztatach: https://frufestiwal.pl/artysci/warsztaty/

Generalnie większe ilości info i foto o FRU:
http://www.facebook.com/frufestiwal
https://www.instagram.com/festiwalfru/

Organizator: Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK.
Współorganizator: Miasto Racibórz.
Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Miasta Racibórz oraz Samorządu Województwa Śląskiego.

Patronat medialny:
TVP3 Katowice
Radio Katowice
Radio Wnet
naszraciborz.pl
nowiny.pl
raciborz.com.pl
Nowiny Raciborskie

FRU Festiwal / Festiwal Raciborskiej Ulicy / festiwal sztuk ulicy.

sie
31
sob.
CYRKOWE LATO W BOK
sie 31@16:00 – 19:00
CYRKOWE LATO W BOK @ Warszawa | mazowieckie | Polska

Jeśli lubicie cyrkowe eventy, chcecie poznać z bliska tajemnice magii i iluzji, nauczyć się podstaw żonglowania czy zostać członkiem wielkiej, muzycznej orkiestry – w sierpniu będzie ku temu doskonała okazja. „Cyrkowe Lato“ to wakacyjny, familijny projekt Białołęckiego Ośrodka Kultury, w ramach którego zobaczymy występy artystów cyrkowych różnej maści.
Odbędą się również warsztaty rodzinne, gdzie chętni spróbują sztuczek cyrkowych.

WSTĘP WOLNY!

Wydarzenie odbywa się pod patronatem portalu kuglarstwo oraz Hooping.pl.

HARMONOGRAM CYRKOWEGO LATA:

sobota, 3.08, Park Picassa, godz. 16:00-19:00
Pokazy: Rympau Duo, Ballon Duo, Iluzjonista Dawid Wilczyński
Będzie trochę zabawnej akrobatyki, surrealizmu, iluzji, a także balonowych opowieści dziwnej treści.

sobota, 10.08, Bociani Zakątek, godz. 16:00-19:00
Pokazy: Iluzjonista i komik Konrad Modzelewski, Anna Filipowska, Mimello Artyści do Usług
Trudna sztuka handbalancingu w wykonaniu Finalistki programu Mam Talent, a także beczka śmiechu podczas pokazu jednego z czołowych iluzjonistów, który twierdzi, że uprawia „magikomedię”. Artyści Mimello wprowadzą Was w świat zaczarowanego, kolorowego pełnego wrażeń cyrku.

sobota, 17.08, Park Magiczna, godz. 16:00-19:00
Pokazy: Rympau Duo, Emilia Pieśkiewicz, Etnoscena
W pokazach hula hoop Emilka nie ma sobie równych, jest też świetną nauczycielką tej dycypliny, o czym będzie można się przekonać zaraz po pokazie Artystki. Rympau Duo pokochacie od pierwszego, a niektórzy od drugiego wrażenia, gdyż ten uroczy duet wystąpi na Cyrkowym Lecie po raz drugi. Za sprawą Etnosceny, park wypełni się także dźwiękiem bębnów.

sobota, 24.08, Park Picassa, godz. 16:00-19:00
Pokazy: Pan Ząbek, Klaun Kluseczka, Mimello Artyści do Usług
Dwa różne rodzaje klaunady: Finalista programu Mam Talent zabierze nas w podróż do przyszłości, a klaun Kluseczka do swojej cyrkowej bajki, podobnie, jak artyści Mimello, którzy będą bawić się z Wami całe popołudnie….w cyrk:)

sobota, 31.08, Park Magiczna, godz. 16:00-19:00
Pokazy: Balon Duo, Pracownia Cyrkowa, Pina Polar
Drugie spotkanie z Balon Duo rozbawi najmłodszych i rozgrzeje młodą publiczność przed… castingiem do cyrku. Dzień zakończy zjawiskowa Pina Polar, więc…nie uciekajcie z cyrkiem w świat, dopóki nie obejrzycie jej show!