sie
20
czw.
Koloryt kuglarsko @ Jonkowo
sie 20 – sie 22 całodniowy
koloryt jonkowo
Gdy byliśmy dziećmi do Jonkowa corocznie przyjeżdżał ogrom artystów, w tym kuglarzy, na imprezę, która zrzeszała kilka tysięcy osób. Było to ogromne wydarzenie, które nas ukształtowało, stało się plenerem do pierwszych występów, miejscem gdzie mogliśmy uczyć się od innych. Impreza ta nie działa już niestety od 10 lat.
Naszym marzeniem stało się ponowne pobudzenie do życia tej wsi, miejsc w których się wychowaliśmy, a szczególnie wpłynięcia na innych młodych ludzi, tak jak ktoś kiedyś wpłynął na nas. I tak powstał Koloryt.
Koloryt jako nazwa mieści w sobie dwie idee. Po pierwsze kolor- postaramy się ubarwić przestrzeń kredą, światłem, farbą, ruchem, a po drugie koloryt lokalny- do udziału zaprosimy wszystkich mieszkańców, aby dzielili się swoimi umiejętnościami.
Festiwal kuglarski będzie miał miejsce w hali sportowej i gimnazjum w Jonkowie. Jest to część zamknięta dla osób bez identyfikatorów (wstęp: 30 zł). Podczas trwania całości będzie można wymieniać się umiejętnościami z innymi na otwartej sali. Jako atrakcje zaplanowaliśmy wspólne stworzenie pokazu uv, ognisko z kiełbaskami i open fire stage. W parku znajdzie się przestrzeń do zaczepienia slacklinów, na sali aerialów, a przed szkołą będzie kilka przeszkód dla monocyklistów.
Jest to pierwsza edycja, więc dość skromna, ale tworzona z ogromnym sercem, co mam nadzieję, że docenicie i pomożecie własną obecnością uświetnić wydarzenie.
Planowanie festiwalu kuglarskiego stało się pretekstem do rozszerzenia całości wydarzenia, tak aby sprosić większą ilość widowni na należące się nam oklaski. W efekcie powstaną dla nas dwie przestrzenie do działań: szkolna, zamknięta dla ludzi bez identyfikatorów, gdzie będziemy mogli szkolić swoje umiejętności i opowiadać hermetyczne żarty oraz cała reszta wsi (plac, park i błonie) gdzie będziemy błyszczeć jak brokat, a okazji do tego będzie bez liku.
W czwartek zapraszamy do przystrojonego w iluminacje parku na wygodną oponę, będzie można posłuchać bajek i innych
opowiastek. W piątek zrobimy pokaz uv, a co! W nagrodę kiełbacha z ogniska, czy inny bakłażan. W sobotę za to, od rana, rozpoczną się animacje dla dzieci na placu. Chcesz pogryzmolić po kartkach, chodnikach, dzieciach? Przyjdź na plac. Zajmujesz się rękodzielnictwem? Wystaw się na jarmarku. Umiesz na czymś grać? Zrób hałas. Pod wieczór wyjdziemy pobyć kolorowi na zewnątrz, dla uciechy oczu patrzących. Poubieramy maski, szczudła, powygłupiamy się, zrobimy show. Następnie radosnym korowodem przejdziemy na błonie, gdzie w oparach karkówki stworzymy niesamowite widowisko złożone z naszej pasji i niebezpiecznej sztuki ujarzmiania żywiołu ognia. Fajerwerki, bum bum i w rytmach disco polo oddalamy się do szkoły, żeby zacząć gorące pożegnania przed niedzielnym rozstaniem (chyba, że koloryt lokalny i klimat wsi was tak poniesie, że zostaniemy) .Festiwal jest tworzony od serca do serca, więc to jaki on będzie zależy od nas wszystkich. Bądź czynny, działaj, prowadź warsztaty, występuj. Dawaj z siebie i bierz od innych.
Stwórzmy razem dla siebie miły czas.

plan festiwalu (część kuglarska)
20.08 czwartek
warsztaty

21.08 piątek
warsztaty
pokaz uv
ognisko

22.08 sobota
warsztaty
animacje w parku
open fire stage

Informacje praktyczne:
Do użytku oddajemy dla państwa halę sportową do treningów, oraz luksusowe korytarze do spania (zabierz ze sobą karimatkę i
śpiworek). Wstęp- 30 zł.
dojazd: można dojechać pociągiem bezpośrednim z Gdańska
pozostałe kierunki- najpierw kierujcie się do Olsztyna, tam z dworca PKS odjeżdżają busy.
w Jonkowie mieści się kilka sklepów, nawet supermarket, kościół, solarium i restauracja.

Zapraszamy do śledzenia strony na facebooku https://www.facebook.com/events/1627984584116313/
Jeśli masz jakieś pytania lub pomysł, który chcesz zrealizować na miejscu napisz wiadomość na stronę Kolorytu lub na mail: madalenarozbicka@gmail.com
cze
11
sob.
Cyrkowe show – Zabawka @ kłopotowskiego 11 zielone podwórko
cze 11@20:30 – 21:00
Cyrkowe show - Zabawka @ kłopotowskiego 11 zielone podwórko |  |  |

https://www.youtube.com/watch?v=sFGy8iWKQjE

lip
17
niedz.
Mydlany park @ Dendrologiczny Park Miejski
lip 17@16:00
Mydlany park @ Dendrologiczny Park Miejski |  |  |

„Mydlany Park – kilkaset baniek mydlanych w jednej chwili”, to happening w ramach którego kilkadziesiąt osób w kilkanaście sekund wypełni przestrzeń parku, bańkami mydlanymi. W ramach wydarzenia zostaną stworzone piękne bańki wg tajemnej receptury o średnicy od 20 do 160 cm oraz mydlane tunele o długości kilku metrów. Za pomocą profesjonalnego sprzętu: linek, sznurków i siatek żarowski park dendrologiczny zamieni się w magiczną krainę, przepełnioną mnóstwem ulotnych tworów mydlanych. Zabawa dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów ma na celu integrację międzypokoleniową oraz promocję aktywnego wypoczynku.Apel‬: Wzywamy wszystkie grupy bańkarsko-mydlane z Dolnego Śląska do uczestnictwa w „Mydlanym Parku”, który odbędzie się w ramach 8 edycji „Different Point of View” w dendrologicznym parku miejskim w Żarowie. Jeżeli posiadasz sprzęt bańkowy, recepturę na płyn i zwariowanych animatorów, dołącz ze swoim stoiskiem do happeningu, którego celem jest promocja bańkarzy; ich produktów oraz budowa rodzinnej, frywolnej atmosfery. Organizatorzy przedsięwzięcia spróbują sprowadzić jak największą ilość osób związanych z puszczaniem i tworzeniem wielkich baniek mydlanych, a wszystko po to, aby ożywić lokalną przestrzeń!Program‬: Razem Nami przygotuj stanowiska bańkarskie, uczestnicz w warsztatach budowy sprzętu, służącego do robienia wielkich baniek mydlanych, weź udział w konkursie na największą bańkę, odwiedź wyspy mydlane stworzone przez straż pożarną, porozmawiaj z profesjonalnymi animatorami, dla których jesteś inspiracją, posłuchaj muzyki płynącej w rytm dryfu mydlanych tuneli, tworzonych przez uczestników wydarzenia. O rozwoju oferty programowej, będziemy informować na bieżąco na www.fundacjatb.pl oraz na facebooku. Uczestnicy‬: Wystarczy przyjść do parku miejskiego w Żarowie i dobrze się bawić w gronie przyjaciół i wszystkich mieszkańców miasta i gminy. Nie wymagamy rejestracji oraz zapisów, udostępniamy profesjonalny sprzęt do robienia baniek mydlanych, przeprowadzamy instruktaż, a dla wybranych pasjonatów przewidujemy upominki, zniżki do zaprzyjaźnionych sklepów animatorskich oraz wspaniałe wspomnienia… Dla najmłodszych przygotujemy „kącik małych banieczek”.

wrz
24
sob.
Międzynarodowy Festiwal Ognia w Krotoszynie @ Krotoszyn
wrz 24@14:00
Międzynarodowy Festiwal Ognia w Krotoszynie @ Krotoszyn |  |  |

Krotoszyński Festiwal Ognia to wydarzenie, w którym weźmie udział kilka najlepszych europejskich grup w tym JBC Fireshow z Czech, Adelaida Fireshow z Ukrainy, Flamba z Niemiec. Przez cały dzień na krotoszyńskim rynku występować będą różni artyści. Uzupełnieniem wielkiego wieczornego show będzie pokaz laserów.
Współorganizatorem Festiwalu jest Grupa FLOW a honorowy patrona nad imprezą objął Burmistrz Krotoszyna Pan Franciszek Marszałek.

paź
5
pt.
Międzynarodowa konferencja edukacji kulturalnej @ Centrum Dialogu
paź 5 – paź 7 całodniowy

Cyrkologia

Trochę historii:

W 2015 roku w Łodzi Carnival Otwarta Przestrzeń Cyrkowa w Łodzi we współpracy z SANem zorganizowała pierwszy Międzynarodowy Konwent Pedagogiki Cyrku – Cyrkologia. Impreza finansowana była wyłącznie ze środków własnych Fundacji i z wpłat uczestników.

Dzięki zaangażowaniu oraz determinacji organizatorów, wydarzenie odniosło sukces – na konwencie  pojawiło się ponad 100 osób. Podczas 3 dni odbyły się warsztaty praktyczne, z profesjonalnymi instruktorami z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Kanady, prezentacje oraz wykłady a także grupy dyskusyjne.
Spotkania, dyskusje, wymiany myśli zaaowocowały m.in.:

-projektem Social Circus without Borders zrealizowanym w latach 2017-2018 w ramach Funduszy Wyszehradzkich

-przystąpieniem FMP do Europejskiej Organizacji Cyrków Młodzieżowych (EYCO)

-zalążkiem rozmów o powstaniu Sieci Pedagogów Cyrku zrzeszających osoby i organizacje działające
w obrębie rozwoju pedagogiki cyrku.

Na konwencie wyrażone zostało mocne życzenie o organizowaniu corocznego, globalnego spotkania.
Z różnych względów, stworzenie tak dużej imprezy nie było możliwe przez trzy kolejne lata. Jednak nasza determinacja oraz stałe wysiłki w tworzeniu spotkania zostały nagrodzone potrójnym finansowaniem. Dlatego pod inną nazwą, jednak z tymi samymi celami wracamy do Was z MIĘDZYNARODOWĄ KONFERENCJĄ EDUKACJI KULTURALNEJ.

W dniach 5-7 października 2018 w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi, odbędzie
się Międzynarodowa Konferencja Edukacji Kulturalnej.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Miasto Projekt. Wydarzenie finansowane jest z środków Urzędu Miasta Łodzi, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Funduszu Wyszehradzkiego.

Podczas 3 dni spotkania, uczestnicy będą mieli szansę nabyć konkretne, praktyczne umiejętności
i usystematyzować wiedzę na temat różnych metod pracy w edukacji poza formalnej.

Podczas warsztatów oraz grup dyskusyjnych będą mieli również możliwość poznania się, wymiany kontaktów i doświadczeń z innymi uczestnikami, tak by społeczność pedagogów/instruktorów/animatorów mogła działać sprawniej i miała dostęp do wiedzy i narzędzi.

Warsztaty, wystąpienia i grupy dyskusyjne prowadzić będą specjalnie zaproszeni instruktorzy z kraju i zza granicy.

W programie spotkania znajdą się między innymi takie warsztaty i wystąpienia :

  • rozwój małej i dużej motoryki poprzez proste gry i ćwiczenia ruchowe możliwe do przeprowadzenia w każdym miejscu i  Weronika Sherborne dla rodzin czyli jak prowadzić rozwojowe zajęcia międzypokoleniowe (WYSTĄPIENIE- Rika Tayemans, Belgia),
  • praca z rytmem jako uniwersalne narzędzi do integracji i rozwoju uczestników (WARSZTAT – Dorothee Rohrer, Szwajcaria/Kanada),
  • rozwój kreatywności i pewności siebie czyli proste metody improwizacyjne, budowanie charakteru scenicznego i teatr improwizacji (WARSZTAT – Tomasz Kubik, Polska)
  • Stephen Desangere (WYSTĄPIENIE)
  • język i pułapki językowe w pracy instruktora (WYSTĄPIENIE- Marta Brzezińska-Hubert, Polska)
  • praca z osobami z niepełnosprawnościami i praca z osobami zagrożonymi wykluczeniem, innowacyjne narzędzie pracy rozwijające połączenia międzypółkulowe (WYSTĄPIENIE-Craig Quat, Stany Zjednoczone)
  • innowacje w pracy metodą pedagogiki cyrku i pedagogiki zabawy, gry i zabawy jako narzędzia pracy z różnymi grupami odbiorców (WARSZTAT – Rafał Mikołajewski, Polska)
  • edukacja kulturowa w resocjalizacji (WYSTĄPIENIE-Anna Wojszel, Polska)
  • przykłady dobrych praktyk w edukacji kulturalnej i animacji kulturowej  (grupy dyskusyjne)

Na spotkanie zapraszamy

  • pedagogów, animatorów i nauczycieli pracujących już co najmniej 2 lata w sektorze kultury, które chcą rozwijać swoje umiejętności, zdobywać nową wiedzę i wymieniać się doświadczeniami.
  • pracowników instytucji i organizacji zajmujących się edukacją kulturalną, animacją kultury
    i streetworking.
  • osoby pracujące z osobami wykluczonymi i osobami  z niepełnosprawnościami
  • wszystkich „profesjonalnych amatorów” zajmujących się pracą z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi i wykluczonymi.

Ile to wszystko kosztuje:

Wystąpienia i grupy dyskusyjne ,w ramach konferencji to bloki otwarte (bezpłatne).

Udział w warsztatach z Dorothee Rohrer, Tomaszem Kubikiem i Rafałem Mikołajewskim jest płatny.

Istnieją 3 opcje zapłaty :

I OPCJA

140zł/3 dni (6h warsztatów),

II OPCJA

100zł/2 dni (4,5h warsztatów)

III  OPCJA

50zł/1 dzień (1,5h warsztatów).

Obiady

Podczas konferencji istnieje możliwość wykupienia obiadów (opcja wyłącznie wegetariańska), które będą serwowane na miejscu podczas przerwy obiadowej. Koszt obiadu to 20 zł za porcję.

Obowiązują zapisy na ofertę lunchową, aby skorzystać, wypełnij formularz.

Program:

Ze szczegółowym programem imprezy można zapoznać się na stronie wydarzenia:
www.cyrkologia.pl

na Facebooku wydarzenia: link

a także na stronach: www.carnival.com.pl i www.miastoprojekt.org

Informacje : carnival.lodz@gmail.com

Zapisy na warsztaty:

Aby zapisać się na warsztaty wypełnij formularz : Formularz zapisów na Warsztaty

Zadanie Międzynarodowa Konferencja Edukacji Kulturalnej jest realizowane dzięki dofinansowaniu z Budżetu Miasta Łodzi.

Zadanie jest realizowane dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt Realizowany w ramach Visegrad Standard Grant.

mar
23
sob.
Ale cyrk! Szkolenie dla animatorów – przygotuj się na wakacje @ Budynek F (w siedzibie Multivisual)
mar 23 – mar 24 całodniowy
Ale cyrk! Szkolenie dla animatorów - przygotuj się na wakacje @ Budynek F (w siedzibie Multivisual) | Warszawa | Mazowieckie | Polska

 

Kilka słów od organizatora jakim jest Podrzuć.to:

Chcesz dowiedzieć się jak użyć hula hoopa na tysiąc sposobów?
Pragniesz rozszerzyć swoją bazę zabaw przed sezonem wakacyjnym?
Szukasz atrakcji którymi wyróżnisz się na tle konkurencji?

🎪 Zapraszamy na szkolenie animacyjne ALE CYRK!

Kogo? Animatorów i animatorki chcących poznać nowe zabawy i gry animacyjne, które świetnie nadadzą się na zbliżający się sezon plenerowy i wakacyjny.

PLAN SZKOLENIA

SOBOTA 23 MARCA

Gry i zabawy cyrkowe (z użyciem chustek, talerzyków, woreczków, liny, piłek i obręczy)

Kreatywne hula hoop

Modelowanie balonów z gościem specjalnym Budką Kuglarską!

NIEDZIELA 24 MARCA

Gry i zabawy – kontynuacja!

Hula hoop – machine building

Talerzyki ekwilibrystyczne

Zabawy żonglerskie (z użyciem chustek, piłek, obręczy i woreczków)

OSOBY PROWADZĄCE

Miłosz Budka

czyli Budka Kuglarska zaczął swoją przygodę z cyrkiem jako hobby w wieku 16 lat w Lublinie. Szybko jednak odkrył magię cyrkowych pokazów i zdecydował, że stanął się one jego życiem. Rozpoczął treningi w lokalnych parkach, doskonaląc swoje umiejętności w żonglowaniu, akrobacjach i sztuce klaunady.

Zafascynowany atmosferą spontaniczności i bezpośredniego kontaktu z publicznością, Budka przeniósł się na ulice Polski, gdzie zdobył uznanie swoją charyzmą i entuzjazmem. Dziś, mimo że zaczynał od cyrkowego hobby, Budka Kuglarska kontynuuje swoją artystyczną podróż, oczarowując nowe miejsca i zachwycając widzów swoim niepowtarzalnym talentem.

https://budkakuglarska.com/

Dominika Knap

to animatorka kultury i filolożka polskiego języka migowego. Jej pasją i pracą jest cyrk. Od ponad 10 lat zdobywa doświadczenie cyrkowe w Polsce i za granicą.

Prowadzi warsztaty dla wszystkich grupach wiekowych oraz osób z niepełnosprawnościami. Dotychczas współpracowała z Urzędem Miasta Lublin, Zakładem Karny w Chełmie, Centrum Kultury w Lublinie czy Lubelską Szkołą Realną. Popularyzatorka wiedzy o pedagogice cyrku podczas konferencji naukowych i zjazdów branżowych. Występowała m.in. podczas XII Ogólnopolskiej Giełdy Projektów – Narodowe Centrum Kultury, Międzynarodowego Kongresu Edukacji Nieformalnej, konferencji Animacja kultury w teorii i praktyce – Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie oraz przeprowadziła wiele szkoleń i kursów. Współtwórczyni licznych wydarzeń branżowych, m.in. Kursor Cyrkowy w Warszawie czy CYRKx podczas Carnavalu Sztukmistrzów. Autorka materiałów edukacyjnych „Karty cyrkowych opowieści” oraz laureatka projektów stypendialnych – Cyrk da się zamigać!, Inspirator, CyrkON.

Współzałożycielka i członkini lubelskiej Fundacji Ośmiornice Kreatywności i Fundacji Sieć Pedagogiki Cyrku, twórczyni Fundacji Inside Out. Działaczka w Polskim Forum Młodego Cyrku.

Laureatka nagrody Żurawie – Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne 2022 w kategorii Animacja Kultury. Prywatnie miłośniczka jazdy na rowerze i wędrówek po górach.

Wiktoria Witenberg

hobbystycznie uprawia cyrk od 10 lat. Zaś od 2018 roku pedagogika cyrku jest elementem jej pracy zawodowej. Zaczynała od hula hoop, a skończyła na uczeniu innych wielu różnych dziedzin cyrkowych.

Od 3 lat prowadzi firmę cyrkową Podrzuć.to, której założenie trwało 6 tygodni – od pierwszego pomysłu do premiery sklepu. Jest również współzałożycielką Sieci Pedagogiki Cyrku, organizatorką Kursu Pedagogiki Cyrku w 2019 roku, trenerką cyrkową w teamie Odskoczni (Fundacji Pracowni Inspiracji Społecznych).

Wg niej dzień bez kubka herbaty jest dniem straconym. Studia: Zarządzanie i Przywództwo oraz Filologia Polskiego Języka Migowego. Kocha zmiany, ma tysiąc pomysłów na minutę, z czego większości z nich zapomina, a te które uda się jej zapamiętać – realizuje. Od niedawna mejkerka w przestrzeni kreatywnej FabLab.

Więcej informacji: https://podrzuc.to/szkolenieanimacyjne?fbclid=IwAR2AEBRF5zvD-3op1ieTtmUQbJmd6T6BSOTXkPHqi1oeC-DhxBpJu4LqTLs

kwi
13
sob.
Festiwal CharytARTywka @ Jagielloński Ośrodek Kultury
kwi 13@11:00 – 15:00
Festiwal CharytARTywka @ Jagielloński Ośrodek Kultury | Łódź | Łódzkie | Polska

 

Parę słów od organizatora, którym jest Kapelusznik z Ogniem:

Już 13.04. w Jagielońskim Ośrodku Kultury odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu CharytARTywka.
Zbieramy na terapię genową dla Bruna!
Występy artystyczne sztuk wszelakich!
Licytację unikalnych przedmiotów!
A przede wszystkim, mnóstwo pozytywnej energii!
11:00 oficjalne rozpoczęcie
11:10 Występy artystyczne część pierwsza
13:00 przerwa na licytacje
13:30 artystyczne występy część druga
15:00 Zakończenie wydarzenia
Podczas wydarzenia występować będą niesamowici artyści z dziedzin muzycznych, kuglarskich czy iluzjonistycznych. Wydarzenie ma charakter charytatywny, czyli bilet wstępu jest za free, jednakże celem wydarzenia jest zebranie środków dla chłopca imieniem Bruno 🙂
Tak jak wspomniał Kapelusznik w swojej fantastycznej prezentacji swojego festiwalu: warto pomagać, warto realizować marzenia.
Jeśli nie jesteś w stanie dotrzeć na wydarzenie, a uważasz, że inicjatywa jest słuszna, wówczas zachęcamy wraz z organizatorem do udostępnienia wydarzenia na Facebooku lub przesłać dalej 🙂
Niech wydarzenie idzie dalej w świat!