sie
16
pt.
Festiwal Rytmu i Ognia FROG @ Gdynia, Muszla koncertowa
sie 16 – sie 18 całodniowy

frog-plakatFESTIWAL RYTMU I OGNIA FROG To bębny, ogień i muzyka etniczna.

Ósma edycja Festiwalu Rytmu i Ognia FROG odbędzie się w dniach 17-18 sierpnia 2013. Jak co roku odbędzie się konkurs, który wyłoni najlepszych artystów fireshow. Będą miały miejsce warsztaty tańca z ogniem oraz żonglerskie, a także scena otwarta – przestrzeń dla amatorów chętnych, aby zaprezentować swoje pasje. Nie zabraknie także wyrazistych rytmów – bębny oraz etniczna muzyka to znak rozpoznawczy festiwalu.

 

Rokrocznie na festiwal FROG przyjeżdżają artyści fireshow oraz bębniarze z Polski i z zagranicy. Wśród gwiazd znajdują się: niemiecki duet BLAU – specjalizujący się w pokazach z hula hoopami, skład Jonas Rother and the Hannover Fire Orchestra, którego lider w sposób mistrzowski posługuje się płonącym kijem. A zza wschodniej granicy białoruska grupa Elemental, która zaprezentuje umiejętności na bardzo wysokim poziomie technicznym.

Wystąpią także grupy bębniarskie: Los Bomberos – laureaci konkursu bębniarskiego z ubiegłego roku – niezwykle kolorowa i żywiołowa grupa grająca sambę i formacja Foliba, specjalizująca się w transowym brzmieniu afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Swoje pokazy zaprezentują także KS Movement – trójmiejscy specjaliści od parkouru oraz freerunningu oraz Rympau Duo – polscy artyści uliczni, wplatający w pokaz elementy akrobatyki, żonglerki i dobrego humoru. W ramach festiwalu działać będzie także kącik dla dzieci, który oferować będzie najmłodszym rozmaite warsztaty i konkursy, a poprowadzi go grupa Circus Mosaic.

 

Ważną częścią festiwalowego programu jest konkurs fireshow. W tym roku po raz pierwszy oprócz grup zapraszamy także solistów i solistki. Na zgłoszenia czekamy do 3 sierpnia. Szczegóły oraz regulamin znajdują się a stronie: http://frog-gdynia.pl/zglos_sie.html

 

Na  publiczność czekają także warsztaty, na których gwiazdy festiwalu uczą zarówno początkujących jak i zaawansowanych w sztuce fireshow i cyrkowych pokazach.

 

Choć festiwal w tym roku będzie odbywał się w weekend, już w piątek zapraszamy na pierwsze emocje. Na placu przy gdyńskim Cultureboxie odbędzie się festiwalowa rozgrzewka, a w jej ramach: warsztaty hula hoop (Marta Szotyńska), poi (Flagrantis), jogi (MoyaYoga), afro dance (Kasia Makowiecka) oraz pokaz Rympau Duo.

ARTYŚCI 2013

Jonas Rother & „Hannover Fire Orchestra”

(Niemcy)

Jonas Rother jest znanym performerem i artystą cyrkowym z Niemiec. W latach 2008-2012 doskonalił swoje umiejętności w Akademii Sztuk Cyrkowych i Performance’u w Tilburgu (Holandia), gdzie specjalizował się w manipulacji płonącymi kijami. Choć znany jest głównie ze swojej działalności solowej, w tym roku odwiedzi festiwal w towarzystwie „Hannover Fire Orchestra”. Ich pokaz będzie zapowiedzią nadchodzącej produkcji, którą Jonas przygotowuje wspólnie z performerami: Christian A. i Louise H.

http://www.jonas-rother.de/index.php/de/

 

Elemental

(Białoruś)

Z jednej strony teatr ognia i światła, a z drugiej – związek utalentowanych artystów, będących specjalistami w żonglowaniu, kręceniu i manipulowaniu płonącym sprzętem.  Są zwycięzcami i uczestnikami międzynarodowych festiwali i kursów mistrzowskich. Uczyli się pod okiem Pawła Abakumova – profesjonalnego reżysera i trenera światowego formatu.

http://fireshow.by/

video: http://www.youtube.com/watch?v=pjF86y9U6fU

 

BLAU – New Hoop Art

(Niemcy)

BLAU to zetknięcie i synteza różnych dziedzin artystycznych. Akrobatyka, żonglerka, poi, manipulacje przedmiotami, a także teatr i wszelka interakcja są tu połączone z hula hoop. BLAU Jest projektem dwóch Niemieckich artystek, które posiadają odmienne doświadczenia cyrkowo-kuglarskie i wykorzystują je, by stworzyć jedno spójne widowisko.

https://www.facebook.com/NewHoopArt

video: https://www.youtube.com/watch?v=R3LU7PPGBKs

 

Lumen Noctis

(Polska)

Zeszłoroczni zwycięzcy konkursu fireshow FROG.

Każde ich show to połączenie pasji i ogromnych starań. Burze mózgów urządzane na próbach i wyjazdach, doświadczenie zdobywane z pokazu na pokaz oraz chęć nieustannego rozwoju dostarczają nowych pomysłów, tak aby ciągle zaskakiwać publiczność i zapewniać niezapomniane wrażenia. Nieustannie szkolą się, kombinują i stają na głowie, szperając w sztuce teatralnej, cyrkowej, żonglerce, akrobatyce i tańcu, bo kochają to, co robią i nawet, kiedy zmęczenie daje znać o sobie, ogień i równie gorąca reakcja publiczności, budzą ich do życia.

http://www.lumennoctis.com/

https://www.facebook.com/LumenNoctis

video: http://www.youtube.com/watch?v=O18k8e0Qfuo

 

Rympau Duo

(Polska)

Zaskakująca mieszanka akrobatyki, żonglerki i humoru doprawiona poetyką kiczu oraz jaskrawymi kolorami. „Maćki” – Sokołowski i Czarski – współpracują ze sobą od lat kilku i uczą się wspólnie w Państwowej Szkole Sztuki Cyrkowej w Warszawie, latem przemierzając i ożywiając ulice polskich miast. Swoje – często spontanicznie organizowane – pokazy prezentują też na festiwalach artystów ulicznych i podczas konkursów (I Miejsce w kategorii pokaz kuglarski podczas Bałtyckiego Festiwalu Ognia).

https://www.facebook.com/RympauDuo

 

Klub Sportowy Movement

(Polska)

Grupa młodych ludzi, których pasją jest parkour i freerunning – sztuka przemieszczania się w terenie miejskim. Od ponad 6 lat aktywnie działają na terenie Trójmiasta realizując przedsięwzięcia związane z ich pasją. Popularyzują powyższe dziedziny na terenie całego kraju oraz zarażają nimi wszystkich zainteresowanych!

http://ksmovement.pl

https://www.facebook.com/MovementTrojmiasto

 

Foliba

(Polska)

To grupa odnajdująca korzenie w transowym brzmieniu Afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Wielobarwne struktury rytmiczne powoływane są do życia jako wibracja powietrza i ciała. Energetyczne rytmy i żywiołowy taniec w klimacie podzwrotnikowym. Niecodzienne w naszych szerokościach geograficznych instrumentarium obejmuje m.in.: djembe, dundun’y, balafon, shekere. Te, z pozoru proste instrumenty, urzekają bogactwem możliwości i pięknym, naturalnym brzmieniem. Zespół koncertuje już kilka lat i ma w swoim bagażu niemało doświadczeń. Fascynacja afrykańską muzyką i tańcem prowadzi co poniektórych jego członków aż do źródeł na Czarnym Lądzie. Bywa też, że Afryka odwiedza Folibę, która gości czasami na swoim pokładzie znakomitych muzyków z Burkina Faso, Gwinei i Gambi.

http://www.foliba.pl/

https://www.facebook.com/folibamusic

 

Circus Mosaic

(Polska)

Grupa składa się z artystów, którzy do tej pory występowali w różnych zespołach cyrkowych lub dawali pokazy solo. W końcu postanowili się zjednoczyć i złożyć ze swoich różnorodnych umiejętności jeden obraz – spójną i kolorową cyrkową mozaikę. Członkowie grupy posiadają wieloletnie doświadczenie zdobyte zarówno w Polsce, jak i za granicą, a ich warsztaty i pokazy cechują się mnogością technik cyrkowych, oryginalną konwencją i wysokim profesjonalizmem.

http://circusmosaic.pl/

https://www.facebook.com/circusmosaic

 

 

Szczegółowy program festiwalu zostanie ogłoszony wkrótce

 

BILETY
*normalne:

1 dzień: 18 zł

karnet (sb-nd): 30 zł

*dzieci do lat 6: wstęp darmowy

*dzieci do 12 roku życia:

1 dzień: 9 zł

karnet (sb-nd): 15 zł

 

Bilety będą dostępne na terenie Festiwalu (Plac Grunwaldzki) od soboty 17.08 od godziny 10:00.

Istnieje również możliwość zakupu biletu w przedsprzedaży przelewem na konto Centrum Kultury – szczegóły: http://frog-gdynia.pl/o_festiwalu/bilety.html

 

www.frog-gdynia.pl

www.facebook.com/FROGFestival

 

Kontakt dla mediów:

Katarzyna Gumowska

gumowska.katarzyna@gmail.com

 

 

Organizator: Stowarzyszenie Arteria

Honorowy Patronat: Prezydent Miasta Gdynia

Partnerzy: Centrum Kultury Gdynia, Trójmiejska Szkoła Fotografii

Sponsorzy: Miasto Gdynia, Grupa ENERGA

Patronat medialny: TVP Gdańsk | Radio Gdańsk | Gazeta Wyborcza Trójmiasto | Trójmiasto.pl | Kuglarstwo.pl | IRKA | Twojagazeta.pl | In Your Pocket

 

Festiwal jest współfinansowany ze środków Miasta Gdyni.

Najświeższe informację na stronie festiwalu i facebooku

sty
18
sob.
Gdyński Weekend Kuglarski @ Galeria starego budynku Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego
sty 18@10:00 – sty 19@18:00
Gdyński Weekend Kuglarski @ Galeria starego budynku Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego | Gdynia | pomorskie | Polska

Zapraszamy na Gdyński Weekend Kuglarski!

Jest to wspaniała szansa dla wszystkich miłośników kuglarstwa oraz osób, które chciałyby spróbować swych sił w tej różnorodnej dziedzinie. W ramach wydarzenia będzie można zarówno wziąć udział w licznych warsztatach jak i poćwiczyć samodzielnie. Sala treningowa będzie dostępna od 11 do 19 zarówno w sobotę jak i niedzielę.

Mamy nadzieję, że Gdyński Weekend Kuglarski będzie również okazją do spotkania wielu osób zajmujących się kuglarstwem od lat.

Wszystkie szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia na portalu facebook.pl.

maj
17
sob.
Gdyński Weekend Kuglarski – Wiosna 2014 @ Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia
maj 17@08:00 – maj 18@18:00
Gdyński Weekend Kuglarski - Wiosna 2014 @ Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia | Gdynia | pomorskie | Polska

Zapraszamy na II edycję Gdyńskiego Weekendu Kuglarskiego! Tym razem mamy dla was jeszcze więcej warsztatów, a ponad to również Open Stage oraz Igrzyska Kuglarskie. Dokładny program wydarzenia oraz wszelkie szczegóły an jego temat są dostępne na stronie wydarzenia na facebook.pl – https://www.facebook.com/events/295204220634844 .

UWAGA
Organizatorzy nie zapewniają miejsca noclegowego dla uczestników imprezy!

Do zobaczenia ! ;D

paź
10
pt.
Niezły cyrk w Gdańsku @ Stacja Orunia
paź 10 – paź 25 całodniowy

 

Niezły Cyrk„Niezły cyrk!” – to jeden ze zwycięskich projektów w konkursie „Ja to bym…, czyli Twój pomysł na dom kultury”.

Przygotowaliśmy dla Was trzy spotkania pełne kuglarskich aktywności i opowieści:

11 października, w godz. 11:00-14:00 chcielibyśmy wspólnie z Wami tworzyć rozmaite sprzęty kuglarskie, m.in: kije, poi, hula hoop (oraz zaprezentować całą gamę innych).
Będzie to też dobra okazja do posłuchania o zawodzie cyrkowca „od kuchni”: poopowiadamy o tym ile dał nam cyrk, gdzie dzięki niemu byliśmy, co zobaczyliśmy, jak się rozwinęliśmy. Pokażemy fragmenty inspirujących nas spektakli. Wszystko to pod okiem doświadczonych trenerów: Marty Szotyńskiej, Oli Roszak, Kamila Maleckiego i Rafała Polakowskiego, którzy na co dzień zajmują się różnymi dziedzinami Nowego Cyrku.

18 października, w godz. 11:00-14:00 będziemy trenować wcześniej zrobionymi sprzętami – pouczymy się nimi żonglować, kręcić, rzucać, łapać, manipulować, izolować…

Tego dnia będziecie też mogli razem z nami uczestniczyć w przygotowaniach do pokazu fireshow grupy Nu-Art. Sam występ odbędzie się wieczorem, na terenie Oruni.

Ponadto namawiamy wszystkich amatorów fotografii do robienia zdjęć podczas fireshow. Chcielibyśmy zaprezentować stworzone przez Was fotografie na wystawie. Uroczysty wernisaż odbędzie się 25 października o godz. 17:00 w galerii Dworku Artura GAK.

25 października, w godz. 15:00-17:00 zapraszamy na otwarte spotkanie kuglarskie, niezobowiązujący trening i wymianę doświadczeń.

Nie musicie specjalnie się przygotowywać, ani posiadać umiejętności kuglarskich. Wystarczy, że macie więcej niż 13 lat, chęć spędzenia aktywnie czasu, dużo otwartości i energii!
Zapiszcie się na warsztaty:
a.abakanowicz@gak.gda.pl / 58 305 55 76 w.37 (limit miejsc – 20 osób, udział bezpłatny, zapewniamy materiały do treningu).

Podczas każdego dnia projektu – 11, 18 i 25 października sala otwarta jest dla wszelkiej maści kuglarzy, którzy szukają przestrzeni do treningu.

Wszystkich chętnych, pragnących włączyć się do akcji w roli uczestnika, wolontariusza, fotografa przyjmujemy z otwartymi ramionami!

Kontakt i informacje:
DWOREK ARTURA GAK / STACJA ORUNIA
ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk,
tel. 58 306 66 76 w. 37
www.gak.gda.pl | facebook.com/StacjaOrunia

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2014

lut
20
pt.
Gdyński Weekend Kuglarski – Zima 2015 @ Pomorski Park Naukowo-Technologiczny
lut 20 – lut 22 całodniowy

gdynia21.02.2015Ponownie zapraszamy na Gdyński Weekend Kuglarski!

To już trzecia edycja naszego zlotu, skierowanego do wszystkich miłośników nowoczesnego kuglarstwa! Świetna okazja by poznać nowe techniki, spotkać się ze znajomymi i miło spędzić czas. Do waszej dyspozycji oddajemy Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni, gdzie z pewnością wystarczy miejsca dla wszystkich pasjonatów żonglerki, fireshow, iluzji i ekwilibrystyki!

Dokładny program imprezy będzie dostępny do 14.02.2014, ale już teraz możemy zapewnić że będzie to bardzo ciekawa edycja ;). Szykujemy dla was kilka niespodzianek – warto trzymać kciuki aby wszystkie plany udało się dopiąć na ostatni guzik!

Na pewno możecie spodziewać się:
– warsztatów żonglerskich, fireshow, ekwilibrystyki i iluzji,
– wielu pozytywnych ludzi podzielających wasze pasje,
– pokazu kuglarskich umiejętności,
– przyjaznej atmosfery,
– konkursów z nagrodami.

Program warsztatów:
Sobota:
Godzina Temat Warsztatu Prowadzący
10-10:45 Maczugi Mateuisz „Stiwen” Kownacki
11-11:45 Diabolo Bartłomiej „Milek” Milewski
12-12:45 Bębny Adam Ackerman
13-13:45 Poi Kamil „Cyrik” Balmas
14-14:45 Żonglerka piłką. Tak, jedną! Kamil „Bas” Pawelczak
15-15:45 Kij Sebastian „Dotyk” malicki
16-16:45 Kontakt Dawid „AryMan” Świstek
17-17:45 Hula-Hop Kinga „Kinia” Łukaszówna

19:00 – Show w wykonaniu zaproszonych i lokalnych artystów 😉

Niedziela:
Godzina Temat Warsztatu Prowadzący
10-10:45 Hula-Hop Kinga „Kinia” Łukaszówna
11-11:45 Kontakt Krystian „Dervush” Minda
12-12:45 Kij Sebastian „Dotyk” malicki
13-13:45 Monocykl Kamil „Bas” Pawelczak
14-14:45 Poi Kamil „Cyrik” Balmas
15-15:45 Jak prowadzić warsztaty dla dzieci? Marek Żmuda
16-16:45 Karty Grzegorz Bronka
17-17:45 Maczugi Artur Perskawiec

Rezerwujcie termin i bądźcie z nami !

Gośćmi specjalnymi będą tym razem:
– Kamil „Cyrik” Balmas – poi
– Sebastian „Dotyk” Malicki – kij
– Kinga „Kinia” Łukaszówna – hula-hop
– Daniel „Kermit” Chlibiuk – cyr wheel, żonglerka (maczugi)
– Marek „Marek” Żmuda ;D – żonglerka (maczugi)
– Mateusz „Stwien” Kownacki i Artur Perskawiec – żonglerka (maczugi)
– Kamil „Bas” Pawelczak – monocykl
– Łukasz „Witek” Witkowski – maczugi
– Bartłomiej „Milek” Milewski – diabolo
– Krystian „Dervush” Minda – żonglerka kontaktowa
Wciąż trwają rozmowy z kolejnymi osobami, lista prawdopodobnie będzie się więc wydłużać ;).

UWAGA – BRAK NOCLEGU!!!
Niestety jako organizatorzy nie jesteśmy w stanie zapewnić noclegu dla wszystkich uczestników wydarzenia :(. Dysponujemy jedynie małą salą dla naszych gości specjalnych. Pozostałe osoby z poza trójmiasta prosimy o samodzielność. Może trójmiejscy kuglarze będą mogli jakoś pomóc 😉
(możecie wykorzystać stronę wydarzenia na poszukiwanie noclegu)

Organizatorem imprezy jest Gdyńska Akademia Kuglarska i Wymiennikownia.

Wydarzenie jest finansowane w ramach projektu „Gdynia Miasto Młodych – płaszczyzna współpracy na rzecz rozwoju młodzieżowych innowacji społecznych” finansowanego przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami Unii Europejskiej”

lip
11
sob.
Red Bull Slackship @ Gdynia
lip 11 całodniowy

11 lipca 2015 Dar Młodzieży, największy polski żaglowiec, będzie świadkiem niesamowitych wyczynów 10 najlepszych na świecie slacklinerów. Swoje podniebne ewolucje będą wykonywali na taśmie zawieszonej na wysokości 25 metrów między masztami perły polskiej żeglugi.red-bull-slackship-2015

wrz
25
pt.
Gdyński Weekend Kuglarski @ Gdyńskie Centrum Sportu
wrz 25@10:00 – wrz 27@18:00
gdyński weekend kuglarski
gdyński weekend kuglarski

Gorąco zapraszamy wszystkich miłośników Nowego Cyrku na kolejną edycję Gdyńskiego Weekendu Kuglarskiego! Mile widziani są zarówno doświadczeni wyjadacze jak i osoby początkujące. Dłuższe, 3 dniowe wydarzenie z pewnością okaże się świetną okazją by poznać nowe techniki i ciekawych ludzi, spotkać się ze znajomymi i miło spędzić czas. Przed nami na prawdę aktywny weekend, pełen żonglerki, fireshow, iluzji i ekwilibrystyki!

Do waszej dyspozycji oddajemy Salę Lekkoatletyczną Gdyńskiego Centrum Sportu, która oferuje dużo więcej przestrzeni niż wcześniej udostępniane przez nas pomieszczenie w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. Jesteśmy przekonani, że będą to na prawdę komfortowe warunki. Jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli, to już niedługo przedstawimy wam dodatkową zaletę tej nowej lokalizacji ;).

Wszelkie szczegóły i najświeższe aktualności do przeczytania na stronie wydarzenia na facebook.com

paź
5
pt.
Międzynarodowa konferencja edukacji kulturalnej @ Centrum Dialogu
paź 5 – paź 7 całodniowy

Cyrkologia

Trochę historii:

W 2015 roku w Łodzi Carnival Otwarta Przestrzeń Cyrkowa w Łodzi we współpracy z SANem zorganizowała pierwszy Międzynarodowy Konwent Pedagogiki Cyrku – Cyrkologia. Impreza finansowana była wyłącznie ze środków własnych Fundacji i z wpłat uczestników.

Dzięki zaangażowaniu oraz determinacji organizatorów, wydarzenie odniosło sukces – na konwencie  pojawiło się ponad 100 osób. Podczas 3 dni odbyły się warsztaty praktyczne, z profesjonalnymi instruktorami z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Kanady, prezentacje oraz wykłady a także grupy dyskusyjne.
Spotkania, dyskusje, wymiany myśli zaaowocowały m.in.:

-projektem Social Circus without Borders zrealizowanym w latach 2017-2018 w ramach Funduszy Wyszehradzkich

-przystąpieniem FMP do Europejskiej Organizacji Cyrków Młodzieżowych (EYCO)

-zalążkiem rozmów o powstaniu Sieci Pedagogów Cyrku zrzeszających osoby i organizacje działające
w obrębie rozwoju pedagogiki cyrku.

Na konwencie wyrażone zostało mocne życzenie o organizowaniu corocznego, globalnego spotkania.
Z różnych względów, stworzenie tak dużej imprezy nie było możliwe przez trzy kolejne lata. Jednak nasza determinacja oraz stałe wysiłki w tworzeniu spotkania zostały nagrodzone potrójnym finansowaniem. Dlatego pod inną nazwą, jednak z tymi samymi celami wracamy do Was z MIĘDZYNARODOWĄ KONFERENCJĄ EDUKACJI KULTURALNEJ.

W dniach 5-7 października 2018 w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi, odbędzie
się Międzynarodowa Konferencja Edukacji Kulturalnej.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Miasto Projekt. Wydarzenie finansowane jest z środków Urzędu Miasta Łodzi, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Funduszu Wyszehradzkiego.

Podczas 3 dni spotkania, uczestnicy będą mieli szansę nabyć konkretne, praktyczne umiejętności
i usystematyzować wiedzę na temat różnych metod pracy w edukacji poza formalnej.

Podczas warsztatów oraz grup dyskusyjnych będą mieli również możliwość poznania się, wymiany kontaktów i doświadczeń z innymi uczestnikami, tak by społeczność pedagogów/instruktorów/animatorów mogła działać sprawniej i miała dostęp do wiedzy i narzędzi.

Warsztaty, wystąpienia i grupy dyskusyjne prowadzić będą specjalnie zaproszeni instruktorzy z kraju i zza granicy.

W programie spotkania znajdą się między innymi takie warsztaty i wystąpienia :

  • rozwój małej i dużej motoryki poprzez proste gry i ćwiczenia ruchowe możliwe do przeprowadzenia w każdym miejscu i  Weronika Sherborne dla rodzin czyli jak prowadzić rozwojowe zajęcia międzypokoleniowe (WYSTĄPIENIE- Rika Tayemans, Belgia),
  • praca z rytmem jako uniwersalne narzędzi do integracji i rozwoju uczestników (WARSZTAT – Dorothee Rohrer, Szwajcaria/Kanada),
  • rozwój kreatywności i pewności siebie czyli proste metody improwizacyjne, budowanie charakteru scenicznego i teatr improwizacji (WARSZTAT – Tomasz Kubik, Polska)
  • Stephen Desangere (WYSTĄPIENIE)
  • język i pułapki językowe w pracy instruktora (WYSTĄPIENIE- Marta Brzezińska-Hubert, Polska)
  • praca z osobami z niepełnosprawnościami i praca z osobami zagrożonymi wykluczeniem, innowacyjne narzędzie pracy rozwijające połączenia międzypółkulowe (WYSTĄPIENIE-Craig Quat, Stany Zjednoczone)
  • innowacje w pracy metodą pedagogiki cyrku i pedagogiki zabawy, gry i zabawy jako narzędzia pracy z różnymi grupami odbiorców (WARSZTAT – Rafał Mikołajewski, Polska)
  • edukacja kulturowa w resocjalizacji (WYSTĄPIENIE-Anna Wojszel, Polska)
  • przykłady dobrych praktyk w edukacji kulturalnej i animacji kulturowej  (grupy dyskusyjne)

Na spotkanie zapraszamy

  • pedagogów, animatorów i nauczycieli pracujących już co najmniej 2 lata w sektorze kultury, które chcą rozwijać swoje umiejętności, zdobywać nową wiedzę i wymieniać się doświadczeniami.
  • pracowników instytucji i organizacji zajmujących się edukacją kulturalną, animacją kultury
    i streetworking.
  • osoby pracujące z osobami wykluczonymi i osobami  z niepełnosprawnościami
  • wszystkich „profesjonalnych amatorów” zajmujących się pracą z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi i wykluczonymi.

Ile to wszystko kosztuje:

Wystąpienia i grupy dyskusyjne ,w ramach konferencji to bloki otwarte (bezpłatne).

Udział w warsztatach z Dorothee Rohrer, Tomaszem Kubikiem i Rafałem Mikołajewskim jest płatny.

Istnieją 3 opcje zapłaty :

I OPCJA

140zł/3 dni (6h warsztatów),

II OPCJA

100zł/2 dni (4,5h warsztatów)

III  OPCJA

50zł/1 dzień (1,5h warsztatów).

Obiady

Podczas konferencji istnieje możliwość wykupienia obiadów (opcja wyłącznie wegetariańska), które będą serwowane na miejscu podczas przerwy obiadowej. Koszt obiadu to 20 zł za porcję.

Obowiązują zapisy na ofertę lunchową, aby skorzystać, wypełnij formularz.

Program:

Ze szczegółowym programem imprezy można zapoznać się na stronie wydarzenia:
www.cyrkologia.pl

na Facebooku wydarzenia: link

a także na stronach: www.carnival.com.pl i www.miastoprojekt.org

Informacje : carnival.lodz@gmail.com

Zapisy na warsztaty:

Aby zapisać się na warsztaty wypełnij formularz : Formularz zapisów na Warsztaty

Zadanie Międzynarodowa Konferencja Edukacji Kulturalnej jest realizowane dzięki dofinansowaniu z Budżetu Miasta Łodzi.

Zadanie jest realizowane dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt Realizowany w ramach Visegrad Standard Grant.