Cze
13
sob
SWINGING POLE & AERIAL HOOP DAY @ Aerial Dance Studio
Cze 13 całodniowy
SWINGING POLE & AERIAL HOOP DAY @ Aerial Dance Studio

SWINGING POLE & AERIAL HOOP DAY to odpowiedź na popularność warsztatów swinging pole podczas Aerial Weekendu i pytania o warsztaty dla osób spoza Warszawy. Oferujemy zajęcia dla osób początkujących, zaawansowanych, oraz MASTERCLASS dla tych, którzy wciąż są nienasyceni i chcą umieć jeszcze więcej.

ZAPISY:

https://clients.mindbodyonline.com/classic/ws?studioid=222083&stype=-8&sTG=32&sVT=25&sView=day&date=06%2F13%2F15&sSU=true

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

http://www.aerialdancestudio.pl/08-faq.html#mindbody

CENNIK:

Wpłat należy dokonywać na konto:
Magdalena Sztencel ul. Korsaka 6/90, 03-744 Warszawa,

BZWBK 53 1090 1043 0000 0001 0755 3206,

z dopiskiem w tytule wpłaty „imię i nazwisko, nazwa i godzina zajęć”

WEJŚCIÓWKA NA CAŁY DZIEŃ (8,5h zajęć): 200 PLN

UWAGA:
Tylko wejściówka na cały dzień uprawnia do wejścia na zajęcia Aerial Body Conditioning (przygotowanie do treningu w powietrzu), Stretching (rozciąganie po treningu) i wszystkie godziny Free Trainingu (bez instruktora) – razem aż 8,5h zajęć.

Aerial Hoop Masterclass: 80 PLN / 2h

Swinging Pole: 70 PLN / 1,5h

Trapez // Aerial hoop: 60 PLN 1,5h

Przy zakupie dwóch warsztatów możesz skorzystać z FREE TRAININGU pomiędzy nimi, czyli ćwiczeń na dostępnym sprzęcie (aerial hoop, trapez i swinging pole) bez instruktora.

Wpłat należy dokonywać na konto:
Magdalena Sztencel ul. Korsaka 6/90, 03-744 Warszawa,

BZWBK 53 1090 1043 0000 0001 0755 3206,

z dopiskiem w tytule wpłaty „imię i nazwisko, nazwa i godzina zajęć”

GRAFIK:
http://oi59.tinypic.com/ftm0yg.jpg

Instruktorzy:
http://oi59.tinypic.com/2s6oqde.jpg

Cze
20
sob
IV edycja festiwalu artystów ulicznych i precyzji @ Radom
Cze 20 – Cze 21 całodniowy

Już 20-21 czerwca na Deptaku Żeromskiego zagoszczą ponownie artyści uliczni z całej Polski. W godzinach 17.00- 21.00 mamy szansę spotkać się z nimi i obejrzeć niesamowite występy. Bądźmy częścią tego wydarzenia i zapraszajmy znajomych!IV edycja festiwalu artystów ulicznych i precyzji

Gru
14
pon
Warsztaty Cyrkulacje 2015 @ Centrum Kultury w Lublinie
Gru 14 – Gru 18 całodniowy

Cyrkulacje Konkurs Etiud Nowocyrkowych
Cyrkulacje – Ogólnopolski Konkurs Etiud Nowocyrkowych organizowany przez Fundację Sztukmistrze to niezwykłe, jedyne w skali kraju wydarzenie, podczas którego wybrana zostanie najlepsza polska etiuda nowego cyrku w roku 2015. Spośród wszystkich kandydatów międzynarodowe jury wybrało 13 prezentacji, które zostały zakwalifikowane do gali finałowej konkursu. W finale jury wybierze trzy najlepsze etiudy, które otrzymają nagrody finansowe.

Oto nasi tegoroczni finaliści:

Akrobatyczny Teatr Tańca MIRA – ART,

Sebastian Frodyma,

Paweł Walczewski,

Artur Perskawiec i Mateusz Kownacki,

Matylda Górska,

Łukasz Witkowski,

Paweł Kułaga i Iwona Drzymała,

Magdalena Kisiała i Kamil Witkowski,

Krzysztof Riewold,

Mateusz Kownacki,

Dariusz Nowacki,

Emilia Pieśkiewicz,

Marcin Borkowski, Tomasz Kawecki i Kamila Szymańska.

GRATULUJEMY!!!

Próby i warsztaty odbędą się w dniach 14-18 grudnia, zaś pokazy finałowe 19 grudnia (godz. 17.00 i 20.00) oraz 20 grudnia (godz. 18.00) w Centrum Kultury w Lublinie.

Na spektakle obowiązują bezpłatne wejściówki – do odebrania w kasie CK od 14.12

Gru
19
sob
Cyrkulacje – @ Centrum Kultury w Lublinie

Cyrkulacje Konkurs Etiud NowocyrkowychCyrkulacje – Ogólnopolski Konkurs Etiud Nowocyrkowych organizowany przez Fundację Sztukmistrze to niezwykłe, jedyne w skali kraju wydarzenie, podczas którego wybrana zostanie najlepsza polska etiuda nowego cyrku w roku 2015. Spośród wszystkich kandydatów międzynarodowe jury wybrało 13 prezentacji, które zostały zakwalifikowane do gali finałowej konkursu. W finale jury wybierze trzy najlepsze etiudy, które otrzymają nagrody finansowe.

Oto nasi tegoroczni finaliści:

Finaliści

Akrobatyczny Teatr Tańca MIRA – ART,

Sebastian Frodyma,

Paweł Walczewski,

Artur Perskawiec i Mateusz Kownacki,

Matylda Górska,

Łukasz Witkowski,

Paweł Kułaga i Iwona Drzymała,

Magdalena Kisiała i Kamil Witkowski,

Krzysztof Riewold,

Mateusz Kownacki,

Dariusz Nowacki,

Emilia Pieśkiewicz,

Marcin Borkowski, Tomasz Kawecki i Kamila Szymańska.

GRATULUJEMY!!!

Próby i warsztaty odbędą się w dniach 14-18 grudnia, zaś pokazy finałowe 19 grudnia  (godz. 17.00 i 20.00) oraz 20 grudnia (godz. 18.00) w Centrum Kultury w Lublinie.

Na spektakle obowiązują wejściówki.

Lut
6
sob
Przedstawienie cyrkowe Variete @ Sala widowiskowa w Oleśnicy

Variete OFCAFundacja Sztukmistrze.pl, BiFK oraz Fundacja OFCA zapraszają na niezwykłe, pełne emocji, wieczorne przedstawienie cyrkowe, czyli VARIETE. Tak, teraz – w środku zimy!!! Spotykamy się 6 lutego o godzinie 19:00 w Sali widowiskowej w Oleśnicy przy ul. Kochanowskiego 4, gdzie będziemy podziwiać popisy żonglerów, komików, akrobatów i iluzjonistów.

Większość zaproszonych artystów, którzy zaprezentują przed Wami krótkie etiudy cyrkowe podczas naszego Variete bierze udział w ceremonii otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocław 2016. Chcecie wiedzieć, kto to będzie dokładnie? Więcej informacji niebawem – zapraszamy do śledzenia naszego wydarzenia, gdzie codziennie prezentować będziemy sylwetki artystów.

Variete poprowadzą dla Was, nasi znakomici goście – Jakub Szwed oraz Marek Żmuda – znani bardzo dobrze oleśnickiej publiczności z przedstawienia „Szafa Show” prezentowanego podczas Festiwalu OFCA 2015. Jakub i Marek reprezentują ponadto Fundację Sztukmistrze z Lublina.

Uwaga: wydarzenie jest biletowane! Bilety w cenie 5zł już niebawem będzie można kupić w kasie Sali widowiskowej przy ul. Kochanowskiego 4.

Wydarzenie powstaje dzięki współpracy z lubelską fundacją Sztukmistrze oraz przy wsparciu finansowym Biblioteki i Forum Kultury.

Mar
12
nie
Variete w Oleśnicy
Mar [email protected]:00 – 21:00
Variete w Oleśnicy @  |  |  |

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy oraz Fundacja OFCA zapraszają na spektakl cyrkowy Fundacji Sztukmistrze VARIETE „Wojskowe postanowienia noworoczne”. Jak zwykle oleśnicka publiczność zobaczy coś, co wydaje się niemożliwe do wykonania: czarodziejskie, magiczne, nadrealne, transcendentne – do tego podane w lekkiej i zabawnej, mimo że wojskowej formie.

W programie tradycyjne dla cyrku: akrobatyka, żonglerka, ekwilibrystyka, pokazy świetlne i wiele innych atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych połączonych motywem przewodnim wojskowych postanowień noworocznych tworzących pełną zwrotów akcji zabawną historię.

Zapraszamy 12 marca o godz.17:00 oraz 20:00.
Sala widowiskowa przy ul. Kochanowskiego 4.
Bilety w cenie 15 zł do nabycia od 22 lutego (środa) w kasie Sali Widowisowej od godziny 16:00 (kasa przy wejściu głównym).

Sie
11
pt
OFCA @ Oleśnica
Sie 11 – Sie 13 całodniowy
OFCA - Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny

OFCA – Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny

OFCA, czyli Oleśnicki festiwal Cyrkowo-Artystyczny to młoda impreza skoncentrowana na sztuce ulicznej. Festiwal jest darmowy i przygotowany na przyjęcie przyjezdnych, którzy już zapowiedzieli swoją obecność na fanpage’u OFCY.

Relacje ze zdjęciami poprzednich edycji znajdziesz na Kuglarstwie.

Cyrk w mieście czy miasto w cyrku? Magiczny czas festiwalu rozleje się w przestrzeni starego miasta wypełniając jego uliczki festiwalowym klimatem. Na trzy dni miejsca  niedostępne otworzą swoje podwoje, a te na co dzień zwykłe nabiorą nowego znaczenia. Niepowtarzalny klimat festiwalu stworzą mistrzowie i artyści podróżujący po całym świecie wywołując u widzów uśmiech, podziw i przerażenie… Niebo w tych dniach zostanie poprzecinane przez taśmy rozwieszone w Rynku oraz na Zamku, namioty cyrkowe dodadzą miastu koloru a blask ognia rozgrzeje amfiteatr do czerwoności. Na te kilka sierpniowych dni uśmiech i radość będzie rządzić miastem! Zapraszamy do Oleśnicy – 11-13 sierpnia 2017– będzie się działo!

Cze
15
pt
Cyrkopole @ Psie Pole, Wrocław
Cze 15 – Cze 17 całodniowy

Cyrkowy Festiwal Podwórkowy Cyrkopole 2018

Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE ponownie zmieni wrocławską dzielnicę Psie Pole – Zawidawie w arenę cyrkowych pokazów i widowisk ulicznych. Po entuzjastycznie przyjętej pierwszej edycji festiwalu, powracamy z cyrkową rewolucją, włączając się tym samym w huczne obchody Święta Wrocławia. Przez trzy dni razem z mieszkańcami Psiego Pola będziemy przyglądać się spektaklom plenerowym, podziwiać wyczyny żonglerów, pokazy slacklinerów, widowiskowe fireshow i przemaszerujemy razem w barwnej paradzie. Bądźcie z nami. Wyjdźcie na ulice i podwórka!

Wkrótce ujawnimy, co przygotowaliśmy w tym roku i podzielimy się z Wami szczegółowym planem wydarzeń.

Festiwal stanowi kulminację i podsumowanie całorocznej działalności Centrum Nowego Cyrku w CBK FAMA, która wspólnie z Kolektywem Kejos popularyzuje cyrk jako interdyscyplinarną formę sztuki.

Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE to kulminacja całorocznej działalności Centrum Nowego Cyrku w CBK FAMA i wydarzenie włączające mieszkańców Psiego Pola w obchody Święta Wrocławia. Celem festiwalu jest integracja środowiska lokalnego i artystów korzystających z rezydencjalnych możliwości CBK FAMA oraz przybliżenie Wrocławianom najciekawszych polskich i zagranicznych widowisk ulicznych i nowocyrkowych. Wydarzenie ma charakter plenerowy i jego zadaniem jest ożywić kulturalnie zarówno zrewitalizowaną cześć Rynku Psiego Pola, jak i wejść w lokalne podwórka.
Podczas trzydniowego plenerowego festiwalu zostaną zaprezentowane rozmaite formy cyrkowych aktywności. Na wydarzenie złożą się parada, pokazy uliczne, spektakle plenerowe, Miasteczko Cyrkowe z szeregiem animacji i warsztatów dla dzieci i młodzieży oraz scenograficzne instalacje świetlne i animacyjne konstrukcje. Podczas festiwalu zaprezentują się zarówno profesjonaliści, jak i młodzi uczniowie naszych laboratoriów na co dzień uczęszczający na autorskie warsztaty ruchowo-muzyczne prowadzone w CBK FAMA.

Lip
10
wt
Slot Art Festival @ Lubiąż klasztor Cystersów
Lip 10 – Lip 15 całodniowy
slot art festival 2018

slot art festival 2018

Sztuka życia
Slot Art Festival to jeden z największych festiwali kultury alternatywnej w Polsce, to pięć dni wypełnionych dziesiątkami warsztatów, koncertów, imprez, projekcji filmowych i wykładów. To również coś daleko więcej – pięć dni wyjętych spod ogólnych praw wyścigu szczurów, walki i pośpiechu.

Od ponad 10-ciu lat kolorowa festiwalowa wioska rozkwita w niezwykłym miejscu – w murach barokowego, pocysterskiego zespołu klasztornego w Lubiążu na Dolnym Śląsku. Rozłożyste drzewa, chłodne, porośnięte bluszczem mury, tajemnicze zaułki i sklepienia katedry nadają ponadczasowy wymiar jak najbardziej współczesnej sztuce.

Slot Art Festival to pieć dni rozrywki na wysokim poziomie, a także brama do nowych możliwości, przyjaźni i kontaktów. Festiwal, po którym zostaną Ci nie tylko wspomnienia, ale także marzenia i świeża energia do działania.

WIĘCEJ O SLOCIE:

Jak długo trwa Slot Art Festival?
Festiwal trwa pięć nocy i cztery dni. Bramę festiwalu otwieramy 10 lipca (wtorek) rano. Program festiwalu rusza wieczorem – o godzinie 20:00 oficjalnie otwieramy Slot Art Festival koncertem na dużej scenie. Następnie bawimy się przez cztery kolejne dni – do soboty 8 lipca. Ostatnie imprezy kończą się w niedzielę rano, a po południu zamykamy pole namiotowe.

Jak wygląda dzień na Slot Art Festival?
Przez cztery pełne dni festiwalu (10-14 lipca) możesz uczestniczyć w szeregu wydarzeń:
Codziennie odbywają się trzy tury warsztatów i wykładów, a także spotkania z gośćmi specjalnymi festiwalu (godz. 11:00, 13:00, 15:00). Codziennie możesz uczestniczyć nawet w trzech warsztatach lub wykładach. Możesz wybrać swój ulubiony warsztat i uczestniczyć w nim przez cztery dni (opcja dla wnikliwych), lub codziennie próbować czegoś nowego (opcja dla ciekawych).

Popołudnia i wieczory pełne są wydarzeń muzycznych:
Od 20:00 do północy gra duża scena prezentująca największe gwiazdy festiwalu;
O 17:30 rusza mała scena (konkursowa), gdzie prezentują się młode zespoły;
Na miłośników muzyki klubowej czekają dwa parkiety (od 22:00), zwolennicy muzyki zaangażowanej uczestniczą w koncertach na scenie HC/Punk (od 21:00).
Po północy możesz wybrać się się do katedry, by rozmarzyć się przy klimatycznych koncertach na scenie doświadczalnej, posłuchać akustycznego grania na scenie unplugged, lub pobujać się do białego rana w reggae tencie.
Slot Art Festival to także bogata oferta kinowa: o 18:00 prezentujemy ważne filmy dokumentalne, a o 0:30 możesz zobaczyć ambitne fabuły.

Czy to wszystko?
Na festiwalu prezentują się rozmaite organizacje pozarządowe, dostępnych jest 9 kafejek, Namiot Wschodni snujący orientalne opowieści, Skimboard dla chcących się ochłodzić w upalne dni, wystawy, przedszkole dla najmłodszych uczestników festiwalu.

Sie
10
pt
V OFCA @ Oleśnica, Rynek
Sie 10 – Sie 12 całodniowy

V Oleśnicki Festiwal – Cyrkowo Artystyczny zaprasza.

Znamy już termin. Więcej informacji już wkrótce.

V OFCA 2018

V OFCA 2018

Wrz
1
sob
Dolnośląski Festiwal Ognia @ Wałbrzych
Wrz 1 – Wrz 2 całodniowy

Festiwal Ognia w Wałbrzychu

Ruszamy już z informacją o trzeciej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Ognia, szczegóły jeszcze dogrywamy, ale zapowiadamy się już z terminem 1-2 września.
Pewniakiem jest termin i konkurs dla grup i solistów – przewidywana nagroda pieniężna. Zapewniamy nocleg i wyżywienie. Miejsce to stadion sportowy ( troszkę inny punkt niż w zeszłym roku, będzie Wam wygodniej . Przewidujemy warsztaty, ale szczegóły, regulamin i inne info już wkrótce. Pamiętajcie o Wałbrzychu we wrześniu <3

Sie
9
pt
OFCA – 6 Oleśnicki Festiwal Cyrkowo Artystyczny @ Oleśnica
Sie 9 – Sie 11 całodniowy

OLEŚNICKI FESTIWAL CYRKOWO-ARTYSTYCZNY

Cyrk w mieście czy miasto w cyrku? Magiczny czas festiwalu rozleje się w przestrzeni starego miasta wypełniając jego uliczki festiwalowym klimatem. Na trzy dni miejsca  niedostępne otworzą swoje podwoje, a te na co dzień zwykłe nabiorą nowego znaczenia. Niepowtarzalny klimat festiwalu stworzą mistrzowie i artyści podróżujący po całym świecie wywołując u widzów uśmiech, podziw i przerażenie… Niebo w tych dniach zostanie poprzecinane przez taśmy rozwieszone w Rynku oraz na Zamku, namioty cyrkowe dodadzą miastu koloru, a blask ognia rozgrzeje amfiteatr do czerwoności. Na te kilka sierpniowych dni uśmiech i radość będzie rządzić miastem! Zapraszamy do Oleśnicy!

Ogłaszamy, że festiwal OFCA w tym roku odbędzie się w dniach 9 – 11 sierpnia! Jak co roku jednym z głównych organizatorów obok Fundacji OFCA będzie Miasto Oleśnica – dziękujemy!
Rozpoczynamy oficjalne odliczanie do VI edycji festiwalu!

Paź
11
pt
Warsztat Akrobatyki Powietrznej @ Centrum Nowego Cyrku
Paź 11 – Paź 13 całodniowy
Warsztat Akrobatyki Powietrznej @ Centrum Nowego Cyrku  |  |  |

Intensywne warsztaty mistrzowskie z akrobatyki powietrznej z Lindą Sander obejmują 14 godzin pracy w 3 dni.

Podczas warsztatów uczestnicy zdobędą nieodzowne narzędzia pracy artystycznej w dziedzinach związanych z akrobatyką i tańcem w powietrzu (tzw. aerialami).

LINDA SANDER – niemiecka artystka i instruktorka poprowadzi warsztaty masterclass na statycznym trapezie, kole akrobatycznym i chuście wertykalnej (tissue) lub linie pionowej. Uczestnicy będą mogli udoskonalić znane już techniki lub nauczyć się nowych, korzystając z różnych sprzętów akrobatycznych. Warsztat składać się będzie również z ćwiczeń siłowych i rozciągających oraz przygotowujących i mobilizujących ciało. Uczestnicy nauczą się zdrowych nawyków pracy z ciałem, by móc uprawiać swoją pasję długoterminowo.

Master-classy adresowane są do osób o wszystkich poziomach zaawansowania, wymagana jest jednak sprawność ruchowa i zdrowie.