gru
7
sob.
Warsztaty z klownady z John Wright @ Lublin
gru 7 – gru 12 całodniowy

minyWarsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na pierwszą edycję warsztatów z klownady przeznaczonych dla osób z doświadczeniem performatywnym. Warsztaty poprowadzi John Wright z The Wright School.

„Czy myślisz że powinieneś tutaj być?” – klownada dla aktorów Zapomnij o podejściu do komedii na zasadzie „im głupiej tym lepiej”. To jest warsztat klownady dla aktorów. Warsztat jest zaprojektowany tak, aby wydobyć śmiałość, pewność siebie i odwagę wewnątrz złożonej sytuacji dramatycznej.

John Wright jest znanym na całym świecie nauczycielem i reżyserem. Prowadził warsztaty na całym świecie. Jest również autorem książki „Dlaczego to jest takie śmieszne?” przeznaczonej dla aktorów, reżyserów, studentów i nauczycieli. John był członkiem założycielem cenionych teatrów „Trestle” i „Told by an Idiot”. Zaadaptowana przez niego wersja „Doktora Fausta” zdobyła nagrodę „The Peter Brook Award”, a spektakl „Fragility of X” zrealizowany w Coal Theater zdobył nagrodę „Spirit of the Fringe” na festiwalu w Edynburgu. Obecnie pracuje nad nową książką roboczo zatytułowaną „Acting without the bullshit.

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Rezerwacja miejsca następuje jednak wyłącznie po wpłaceniu kaucji w wysokości 200 zł. Kaucja zostanie zwrócona po zakończeniu warsztatów (czwartek 12.12.13). Po otrzymaniu potwierdzenia o wpisaniu na listę uczestników każdy otrzyma numer konta bankowego, na które należy wpłacić kaucję. Zgłoszenie powinno zawierać krótkie CV z wyszczególnionym doświadczeniem aktorskim/performatywnym. Organizator poinformuje o zakwalifikowaniu do grupy warsztatowej. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres r.sadownik@warsztatykultury.pl

wrz
20
sob.
GRUPA KLAUS CLOWNS @ Teatr Barakah
wrz 20@18:30 – 19:30
GRUPA KLAUS CLOWNS @ Teatr Barakah | Kraków | Województwo małopolskie | Polska

W sobotę 20 września 2014 o godz. 20.30 w Teatrze Barakah (scena na Paulińskiej 28) będzie można zobaczyć spektakl Clowns Crumbs na podstawie tekstu Daria Fo w wykonaniu międzynarodowego zespołu:Czechów, Słowaka i Polki.

Widowisko czerpie z tradycji wędrujących komediantów podróżujących od miasta do miasta. Przynoszą najnowsze wieści i bawią publiczność nie stroniąc od wywrotowych treści. Lekkie, zabawne podejście do tematu duchowości i religii, będące autorską interpretacją tekstu Mistero bufo, włoskiego komika i pisarza Dario Fo, z jednej strony oraz wykorzystanie współczesnych i aktualnych wydarzeń z drugiej – tworzą wyjątkową formułę. Aktorzy-klauni wykorzystując całą paletę języków: czeski, angielski, francuski, polski, niemiecki nawiązują bezpośredni dialog z widzem sprawiając, że staje się on nie tylko konsumentem, ale i współtwórcą widowiska. Scena i widownia zamienia się w komunikacyjny Babel-land, w którym poszczególne kwestie w rozmaitych językach podpowiadane są i tłumaczone aktorom przez suflerów.

 

SPEKTAKL: CLOWNS CRUMBS w wykonaniu grupy KLAUS CLOWNS

PRODUKCJA: KEJOS

MIEJSCE: TEATR BARAKAH, ul. Paulińska 28, KRAKÓW

DATA I GODZ.: 20.09.2014 (SOBOTA), GODZ. 20.30

WYSTĘPUJĄ I REŻYSERUJĄ: Filip Teller, Kristýna Trojanová, Lukáš Karásek, Marta Kuczyńska, Pavol Seriš

BILETY W CENIE: 20.00 / 15.00 PLN dostępne na www.teatrbarakah.com

INFORMACJA: Olga Chrebor, art@kejos.org, tel. +48609734044, www.kejos.org

kwi
19
niedz.
KURS Klaunady i Pantomimy 19-20 KWIETNIA, ŁÓDŹ @ Carnival Otwarta Przestrzeń Cyrkowa
kwi 19 – kwi 20 całodniowy
KURS Klaunady i Pantomimy 19-20 KWIETNIA, ŁÓDŹ @ Carnival Otwarta Przestrzeń Cyrkowa

KURS Klaunady i Pantomimy
19-20 KWIETNIA, ŁÓDŹ
Organizator: Fundacja Miasto Projekt,
jednostka wykonawcza: Carnival, Otwarta Przestrzeń Cyrkowa

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w warsztatach pantomimy oraz klaunady, które odbędą się 19-20 kwietnia w Łodzi.
Jak wyglądają warsztaty:
› 8h klownady ( budowanie postaci, gagi sceniczne)
› 8h pantomimy ( podstawowe ćwiczenia, zadania pantomimiczne, praca z ciałem i mimiką)

Istnieje możliwość zapisania na jeden moduł.

Prowadzący:
Pantomima: Bartłomiej Ostapczuk
Klaunada: Joanna Sakowicz

Inwestycja:
Wpłaty do 5 kwietnia:
200zł moduł dodatkowy :klownada + pantomima
130zł za 1 dzień klownady lub pantomimy

Wpłaty do 5 kwietnia:
250zł moduł dodatkowy :klownada + pantomima
180zł za 1 dzień warsztatowy klownady lub pantomimy

Nocleg:
Kurs clownady i pantomimy: 10zł/noc

Certyfikat:
Po przeprowadzonych warsztatach, każdy uczestnik kursu otrzyma certyfikat pedagoga cyrku, uznawany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego . Certyfikat będzie wymieniał liczbę godzin kursu oraz dziedziny cyrkowe, z jakich były przeprowadzone warsztaty .

sie
28
pt.
BuskerBus Krotoszyn @ Krotoszyn
sie 28 – sie 31 całodniowy

BuskerBus to coroczny festiwal organizowany przez Romualda Popłonyka. Około 50 artystów, głównie ulicznych (buskerów) reprezentujących różne dziedziny sztuki: muzycy, klauni, żonglerzy, połykacze ognia, magicy, szczudlarze, artyści cyrkowi i tancerzy biorą udział w Festiwalu.

19 BuskerBus jest zaplanowany pomiędzy 21 a 30 sierpnia 2015 w następujących miastach Polski: Wrocław, Zielona Góra i Krotoszyn.

Na ulicach odbędą się wystąpienia w popołudnia i wczesnymi wieczorami, po których koncerty/kabarety/sesje jamowe rozegrają się w wyznaczonych klubach późnymi wieczorami… I to wszystko ZA DARMO!

Do zobaczenia na BuskerBusie!493

wrz
30
pt.
Rekrutacja na warsztaty z Rika Taeymans. 28-30 października, Bratysława, Słowacja. @ Bratysława, Słowacja
wrz 30 – paź 10 całodniowy
Rekrutacja na warsztaty z Rika Taeymans. 28-30 października, Bratysława, Słowacja. @ Bratysława, Słowacja |  |  |

W ramach projektu „Social Circus without borders”, finansowanego dzięki dotacji z Fuduszu Wyszechradzkiego, organizowane są warsztaty z belgijską trenerką Circus in Bewiging, Riką Taeymans. ​
Trening obędzie się 28-30 października, w Bratysławie, na Słowacji.Carnival Otwarta przestrzeń cyrkowa, jako partner projektu, posiada 3 wolne miejsca na warsztat.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny, obejmuje 14-16 godzin warsztatu.
Podczas szkolenia, wyżywienie oraz nocleg pokrywa uczestnik projektu. Koszt dojazdu w części refundowany jest w ramach projektu.
​Opis warsztatów:
Rika Taemans jest pedagogiem oraz trenerką cyrkową z Belgii. Wypracowała metodę ćwiczeń dla rodziców oraz dzieci (3-7 lat) zwaną Cyrkomotoryką.Praktyka ta, bazuje na metodzie Veroniki Sherborn. Swoje zajęcia, Rika wzbogaca opowiadając inspirujące historie, dzięki którym dorośli i dzieci mogą czerpać jeszcze więcej przyjemności z zabawy.
Warsztaty skupiają się na rozwoju oraz świadomości dziecka przez zabawę oraz ćwiczenia świadomości ciała.
Warsztat prowadzony w języku angielskim.
Rekrutacja:
za pośrednictem formularza zgłoszeniowego:
https://goo.gl/forms/0ZGyaV5aoyiWUW5P2
Formularz prosimy wypełnić do 10 października. Lista zakwalifikowanych uczestników treningu zostanie podana do 15 października.

lis
25
sob.
Wprowadzenie Do KLAUNOWANIA/Introduction to Clowning @ ulica Twarda 1
lis 25@10:00 – 15:00

DLA WSZYSTKICH KOCHAJĄCYCH CYRK I NIE TYLKO!

Z uśmiechem na twarzy i ciepłem w sercu zapraszamy na intensywne warsztaty dla zainteresowanych sztuką bycia klaunem, zdradzające jej tajniki! Skierowane do osób już praktykujących zawodowo lub amatorsko oraz dla zupełnie nie wtajemniczonych, którzy chcą urozmaicić swoją codzienność.

Będziecie mieli możliwość wzbogacenia swojej osobowości o nowe, niestandardowe umiejętności. Kultura bycia klaunem wiąże się z otwarciem na drugiego człowieka i szukaniem radości w małych, codziennych czynnościach.

Warsztaty prowadzone są w formie zabawy, a cała teoria i techniki teatru klaunów przekazywana jest w formie okołu 40 gier. Warsztaty składają się z 3 części:

-rozgrzewki
-ćwiczenia technik klaunowych
-klaunowej improwizacji.
Wprowadzane techniki:
-stworzenie sekwencji zakładania czerwonego nosa
-osobisty styl chodzenia
-otwarcie oczu i uszu na otoczenie
-wykorzystanie emocji
-zdobycie pozwolenia na interakcję z odbiorcą
-przekazywanie intencji za pomocą oczu
-skupienie na odbiorcach i otoczeniu
-imitacja i wyolbrzymianie
-gra z przedmiotem
-gra i interakcja z partnerem

Zostaniecie zapoznani z konkretnym stylem klaunowym zwanym gestykulacyjnym, czyli opierającym się na dźwiękach. Poprzez wykluczenie słów oraz zmniejszenie ilości wykonywanych gestów pobudzicie zmysły i sposoby komunikacji, które w codziennym życiu są rzadziej używane lub zaniedbywane. Warsztaty uczą wyżej wymienionych technik, jak i zdrowych wartości, które wiążą się z byciem klaunem i którymi warto kierować się na co dzień.

Celem warsztatów, oprócz nauki kultury, sztuki i występów klaunowych, jest również obudzenie w Was dziecięcej niewinności, szczerości w okazywanych uczuciach, empatii do drugiego człowieka, dzielenia się miłością i dobrymi wibracjami, adaptacji do wszelkich warunków, poszukiwania niestandardowych rozwiązań oraz zmniejszenia krytycyzmu do samych siebie i otoczenia.

Nie jest wymagane żadne doświadczenie! Zależy nam tylko na Twojej obecności, otwartym umyśle i sercu!

Kim jest nauczyciel – Ray T?
Urodzony na Wyspach Kanaryjskich, żongler i nauczyciel klaunowania prowadzący warsztaty w całej Europie. Uczy w szkołach teatralnych, na konwencjach cyrkowych i w szkołach cyrkowych. Jako klaun występuje w teatrach, barach, szkołach i szpitalach oraz improwizuje z przechodniami na ulicach największych europejskich miast. Swoją przygodę z nauczaniem rozpoczął w 2008 roku. Od tego czasu prowadził co najmniej jedne warsztaty w każdym z niżej wymienionych krajów: Albanii, Austrii, Belgii, Chorwacji, Grecji, Włoszech, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Hiszpanii, Holandii, Ukrainie i Wielkiej Brytanii.

W ostatnich latach zorganizował swoje warsztaty w trakcie następujących wydarzeń:
2016:
'Asociației Culturale Macaz Incubator107′ w Bukareszcie (Rumunia).
'Inex Circus Teatar’ w Belgradzie (Serbia).
'NGO Kam-Hram’ w Splicie (Chorwacja).
'NGO Don Bosko’ w Podgoricy (Czarnogóra).
'Universiteti i Arteve’ w Tiranie (Albania).
’10ª Convention di Giocoleria della Brianza’ w Imbersago (Włochy)
'European Juggling Convention 2016′ w Almere (Holandia).
'Play Festival 2016′ w Carbourne Parva (Anglia, UK).
2017:
'ASBL Françoise de Gottal’ w Brukseli (Belgia).
'École de Cirque de Bruxelles’ w Brukseli (Belgia).
'European Juggling conventiono 2017′ w Lublinie (Polska).
Za swoją wyjątkową, przepełnioną pasją działalność otrzymał dwie nagrody:
Clownbaret International Festival 2008 Contest
Humorous Interpretation Groucho 2011 Contest

W niedzielę po zakończeniu warsztatów, jeśli pogoda dopisze i uczestnicy wyrażą chęć, wyjdziemy na ulicę i wykorzystamy zdobyte umiejętności i techniki w improwizacji z przechodniami! Nie ma się czego bać, pozytywne nastawienie i uśmiech zawsze pomagaja zjednać sobie nawet obcych 🙂

Dla kogo? —> wszystkich wesołych ludzi powyżej 15 roku życia
Gdzie? —> Ul. Twarda 1, Śródmieście, W centrumhttps://www.facebook.com/wcentrumm/
Mapa: https://her.is/2lqaj4n.
Za ile?—> płatność do 12 listopada 110zł
płatność do 24 listopada 125zł
płatność w dniu wydarzenia 150 zł

Więcej informacji i zapisy: clownteacher.com

lis
26
niedz.
Wprowadzenie Do KLAUNOWANIA/Introduction to Clowning @ ulica Twarda 1
lis 26@10:00 – 15:00

DLA WSZYSTKICH KOCHAJĄCYCH CYRK I NIE TYLKO!

Z uśmiechem na twarzy i ciepłem w sercu zapraszamy na intensywne warsztaty dla zainteresowanych sztuką bycia klaunem, zdradzające jej tajniki! Skierowane do osób już praktykujących zawodowo lub amatorsko oraz dla zupełnie nie wtajemniczonych, którzy chcą urozmaicić swoją codzienność.

Będziecie mieli możliwość wzbogacenia swojej osobowości o nowe, niestandardowe umiejętności. Kultura bycia klaunem wiąże się z otwarciem na drugiego człowieka i szukaniem radości w małych, codziennych czynnościach.

Warsztaty prowadzone są w formie zabawy, a cała teoria i techniki teatru klaunów przekazywana jest w formie okołu 40 gier. Warsztaty składają się z 3 części:

-rozgrzewki
-ćwiczenia technik klaunowych
-klaunowej improwizacji.
Wprowadzane techniki:
-stworzenie sekwencji zakładania czerwonego nosa
-osobisty styl chodzenia
-otwarcie oczu i uszu na otoczenie
-wykorzystanie emocji
-zdobycie pozwolenia na interakcję z odbiorcą
-przekazywanie intencji za pomocą oczu
-skupienie na odbiorcach i otoczeniu
-imitacja i wyolbrzymianie
-gra z przedmiotem
-gra i interakcja z partnerem

Zostaniecie zapoznani z konkretnym stylem klaunowym zwanym gestykulacyjnym, czyli opierającym się na dźwiękach. Poprzez wykluczenie słów oraz zmniejszenie ilości wykonywanych gestów pobudzicie zmysły i sposoby komunikacji, które w codziennym życiu są rzadziej używane lub zaniedbywane. Warsztaty uczą wyżej wymienionych technik, jak i zdrowych wartości, które wiążą się z byciem klaunem i którymi warto kierować się na co dzień.

Celem warsztatów, oprócz nauki kultury, sztuki i występów klaunowych, jest również obudzenie w Was dziecięcej niewinności, szczerości w okazywanych uczuciach, empatii do drugiego człowieka, dzielenia się miłością i dobrymi wibracjami, adaptacji do wszelkich warunków, poszukiwania niestandardowych rozwiązań oraz zmniejszenia krytycyzmu do samych siebie i otoczenia.

Nie jest wymagane żadne doświadczenie! Zależy nam tylko na Twojej obecności, otwartym umyśle i sercu!

Kim jest nauczyciel – Ray T?
Urodzony na Wyspach Kanaryjskich, żongler i nauczyciel klaunowania prowadzący warsztaty w całej Europie. Uczy w szkołach teatralnych, na konwencjach cyrkowych i w szkołach cyrkowych. Jako klaun występuje w teatrach, barach, szkołach i szpitalach oraz improwizuje z przechodniami na ulicach największych europejskich miast. Swoją przygodę z nauczaniem rozpoczął w 2008 roku. Od tego czasu prowadził co najmniej jedne warsztaty w każdym z niżej wymienionych krajów: Albanii, Austrii, Belgii, Chorwacji, Grecji, Włoszech, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Hiszpanii, Holandii, Ukrainie i Wielkiej Brytanii.

W ostatnich latach zorganizował swoje warsztaty w trakcie następujących wydarzeń:
2016:
'Asociației Culturale Macaz Incubator107′ w Bukareszcie (Rumunia).
'Inex Circus Teatar’ w Belgradzie (Serbia).
'NGO Kam-Hram’ w Splicie (Chorwacja).
'NGO Don Bosko’ w Podgoricy (Czarnogóra).
'Universiteti i Arteve’ w Tiranie (Albania).
’10ª Convention di Giocoleria della Brianza’ w Imbersago (Włochy)
'European Juggling Convention 2016′ w Almere (Holandia).
'Play Festival 2016′ w Carbourne Parva (Anglia, UK).
2017:
'ASBL Françoise de Gottal’ w Brukseli (Belgia).
'École de Cirque de Bruxelles’ w Brukseli (Belgia).
'European Juggling conventiono 2017′ w Lublinie (Polska).
Za swoją wyjątkową, przepełnioną pasją działalność otrzymał dwie nagrody:
Clownbaret International Festival 2008 Contest
Humorous Interpretation Groucho 2011 Contest

W niedzielę po zakończeniu warsztatów, jeśli pogoda dopisze i uczestnicy wyrażą chęć, wyjdziemy na ulicę i wykorzystamy zdobyte umiejętności i techniki w improwizacji z przechodniami! Nie ma się czego bać, pozytywne nastawienie i uśmiech zawsze pomagaja zjednać sobie nawet obcych 🙂

Dla kogo? —> wszystkich wesołych ludzi powyżej 15 roku życia
Gdzie? —> Ul. Twarda 1, Śródmieście, W centrumhttps://www.facebook.com/wcentrumm/
Mapa: https://her.is/2lqaj4n.
Za ile?—> płatność do 12 listopada 110zł
płatność do 24 listopada 125zł
płatność w dniu wydarzenia 150 zł

Więcej informacji i zapisy: clownteacher.com