Lut
17
pon
Szczudlarstwo dla zaawansowanych – podnieś poziom! @ Akademia Rycerska, Legnickie Centrum Kultury
Szczudlarstwo dla zaawansowanych - podnieś poziom! @ Akademia Rycerska, Legnickie Centrum Kultury | Legnica | Województwo dolnośląskie | Polska

Hej SZCZUDLARZU! Pracujesz na wysokościach? Pomyśl o wejściu na wyższy poziom 🙂

Z rozkoszą oznajmiamy, iż w Legnicy wydarzą się Warsztaty SZCZUDLARSKIE PRO – dla osób posiadających już doświadczenie w poruszaniu się na szczudłach.
Naszym gościem, realizującym specjalny program treningowy, będzie utalentowana Marlena Grzęda – artystka związana od wielu lat z profesjonalnym włosko-holenderskim teatrem ulicznym Teatro Pavana.

Łaknących szczegółów tej wyjątkowej przygody zachęcamy do dalszej lektury.
Ponadto podkreślamy, iż limit grupy to 12 uczestników, więc by zaklepać miejsce – trzeba się spieszyć!

Marlena Grzęda – od ośmiu lat związana z profesjonalnym włosko-holenderskim teatrem ulicznym Teatro Pavana, którego siedziba znajduje się w Amsterdamie. Z upływem lat, dzięki warsztatom, bezustannej praktyce oraz pokaźnej liczbie występów na międzynarodowych festiwalach zaczęła prowadzić warsztaty dla osób posiadających doświadczenie w dziedzinie szczudlarstwa. Podczas nauczania skupia się, przede wszystkim, na: rozbudowaniu technik poruszania na szczudlach, płynności ruchu, znalezieniu punktu odniesienia do balansu, poszukiwaniem własnego stylu i komfortu w równowadze, formach wspomagających balansowanie, improwizacji ruchu na eksperymentalnej płaszczyźnie, gracji oraz pracy nad podniesieniem jakości ordynarnego chodzenia wznosząc je na wysoki poziom.

_____________________________________________________________
Harmonogram Warsztatów:

17 – 19 luty (poniedziałek – środa)

– codziennie od 10:00 do 15:00

CENA: 280zł, w przedsprzedaży 240zł

Przedsprzedaż trwa do 14 lutego!

Istnieją dwie możliwości zapłaty:
a) gotówką w biurze Teatru AVATAR (ul. Chojnowska 2, I p. pok. 125) w godzinach od 9:00 do 14:00
b) przelewem na konto bankowe.

Dane do przelewu:
Fundacja TEATR AVATAR
ul. Chojnowska 2, 59-220 Legnica
Nr konta: 04 1940 1076 3095 9149 0000 0000 (Credit Agricole)

W tytule proszę wpisać: Imię i nazwisko uczestnika oraz jakie warsztaty zostały wybrane np:
„Jan Kowalski, taniec afrykański + hula hop”

Zapraszamy z szerokimi uśmiechami! 🙂

Lut
23
nie
HULA HOOP, taniec AFRO i WSPÓŁCZESNY – warsztaty! @ Akademia Rycerska, Legnickie Centrum Kultury
Lut 23 – Lut 28 całodniowy
HULA HOOP, taniec AFRO i WSPÓŁCZESNY - warsztaty! @ Akademia Rycerska, Legnickie Centrum Kultury

Serwus Artystom!
Mamy Wam do zaproponowania zawrotny zlepek zajęć w ostatnim tygodniu lutego. Kombo rewelacyjnych warsztatów 🙂 Zachęcamy gorąco do odwiedzin Legnicy!

Spis Warsztatów:
– Taniec Afrykański (Magdalena Pełech) – 10 godzin (5 dni po 2 godziny)
– Taniec Współczesny (Sebastian Gębura) – 8 godzin (2 dni po 2 godziny, 1 dzień po 4 godziny)
– Hula Hop (Agata Piesiewicz) – 8 godzin (4 dni po 2 godziny)

Harmonogram Warsztatów:
24 luty (poniedziałek)
– 14:30 do 16:30 – Taniec Afrykański (Magdalena Pełech)
– 16:45 do 18:45 – Hula Hoop (Agata Piesiewicz)
25 luty (wtorek)
– 14:30 do 16:30 – Taniec Afrykański (Magdalena Pełech)
– 16:45 do 18:45 – Hula Hoop (Agata Piesiewicz)
26 luty (środa)
– 9:45 do 11:45 – Taniec Współczesny (Sebastian Gębura)
– 12:00 do 14:00 – Taniec Afrykański (Magdalena Pełech)
– 15:30 do 17:30 – Hula Hoop (Agata Piesiewicz)
27 luty (czwartek)
– 9:45 do 11:45 – Taniec Współczesny (Sebastian Gębura)
– 12:00 do 14:00 – Taniec Afrykański (Magdalena Pełech)
– 15:30 do 17:30 – Hula Hoop (Agata Piesiewicz)
28 luty (piątek)
– 9:45 do 11:45 – Taniec Współczesny (Sebastian Gębura)
– 12:00 do 14:00 – Taniec Współczesny (Sebastian Gębura)
– 15:30 do 17:30 – Taniec Afrykański (Magdalena Pełech)

CENA:
Taniec Współczesny 130zł, w przedsprzedaży 110zł
Taniec Afrykański 150zł, w przedsprzedaży 130zł
Hula Hop 120zł, w przedsprzedaży 100zł

Przedsprzedaż trwa do 14 lutego !!!

RABATY:
Wykupienie dwóch warsztatów to upust 20zł za całość (co po rabacie daje w przedsprzedaży np. 220zł za dwa warsztaty tj. taniec współczesny + afrykański)
Wykupienie trzech warsztatów to upust 40zł za całość (co po rabacie daje w przedsprzedaży 300zł za trzy warsztaty tj. taniec współczesny + afrykański + hula hoop)

Istnieją dwie możliwości zapłaty:
a) gotówką w biurze Teatru AVATAR (ul. Chojnowska 2, I p. pok. 125) w godzinach od 9:00 do 14:00
b) przelewem na konto bankowe.

Dane do przelewu:
Fundacja TEATR AVATAR
ul. Chojnowska 2, 59-220 Legnica
Nr konta: 04 1940 1076 3095 9149 0000 0000 (Credit Agricole)

W tytule proszę wpisać: Imię i nazwisko uczestnika oraz jakie warsztaty zostały wybrane np:
„Jan Kowalski, taniec afrykański + hula hop”

NOCLEGI:
Prawdopodobnie będzie możliwość nocowania w szkole podstawowej nr 4. Możliwe, iż za darmo lub za niewielką odpłatnością. Jednakże nie mamy potwierdzenia w tej kwestii na ten moment. Prosimy kontaktować się z nami.

————————- TRENERZY: ————————-
SEBASTIAN GĘBURA – choreograf, tancerz, aktor, performer, instruktor tańca. Na scenie, pojawił się rozpoczynając współprace z Teatrem Tańca ARKA we Wrocławiu. Mieszka i pracuje w Austrii. W tym czasie współpracował również z Dance Company X-ida, gdzie, jako tancerz wystąpił w wielu produkcjach teatralnych i tanecznych, prowadzonych przez znanych choreografów takich jak: Teresa Ranieri, Philip Riera, Martin Sonderkampf, Ester Linley, Harmen Tromp, Nicole Cachivio, Rose Breuss, Liz King, Andros Zins – Brown, Akami Takagi, Amy Reymonds, Ester Balfe, Johannes Randolf, Georg Blaschke, Elio Gervasi, Chris Haring, Jianan Qu. Sebastian brał czynny udzał we współtworzeniu spektaklu ,,Romeo and Juliet” prowadzonego przez Liz King, z udziałem muzyków z orkiestry symfonicznej z Uniwersytetu w Graz I Oberschutzen, oraz tancerzy z Trinity Laban Conservatoire of Music & Dance w Londynie. Współpracował również przy spektaklu Jianan’a Qu, który to został wyróżniony podczas festiwalu „Impuls Tanz” w Wiedniu. Wziął także udział w wielu produkcjach taneczno-muzycznych w reżyserii Thomas’a Kerlb’a. Współpracując z absolwentami i tancerzami Bruckner Universitaet, Pod patronatem Bruckner Hause Linz i Thomas’a Kerbl’a, prowadził „reasearch” do europejskiej premiery musicalu „Song and Dance”. W 2007 roku brał udział w projekcie „EU” w Lizbonie prowadzonym przez Teresę Ranieri. Był instruktorem w Perform Dance Linz – szkole tańca przygotowującej przyszłych tancerzy do egzaminów na uczelnie taneczne w Europie. Stale współpracuje ze Studiem Tańca Street Dance Academy we Wrocławiu i jest choreografem i współzałożycielem grupy tańca współczesnego INTROligatornia.

O Warsztacie

Taniec współczesny: Nie istnieje jednoznaczna i krótka definicja tańca współczesnego, ponieważ jest tak dowolny w swoich założeniach, iż zamknięcie go w jakichkolwiek konwenansach mija się z celem. Korzysta z każdej dziedziny ruchu i tańca, nauki, teatru, sportu i wszystkiego, co jest związane z człowiekiem, rzeczywistością otaczającą nasz byt i rozpatruje wykorzystanie ich, jako świadomą formę przekazu dla widza. Oczywistym jest, iż jak każdy rodzaj tańca, posiada swoja technikę, w zależności od nurtu i kierunku środowiska, autorytetów, dzięki którym się rozwijał, jest uzależniony od warunków anatomicznych każdego z tancerzy oraz bazuje na rozwijaniu lub wykorzystywaniu tych warunków. W ćwiczeniach technicznych wykorzystuje się między innymi podstawy tańca klasycznego, ale i również inne zaobserwowane właściwości, takie jak przykładowo sposób poruszania się niemowlaka, specyfikę przelatującej wody, figury akrobatyczne, słowem wszystko co może zainspirować do znalezienia i zinterpretowania ruchowo specyfiki danej sytuacji. Swoje początki datuje na przełomie XIXgo i XXgo wieku, i jest zazwyczaj określany, jako odłam baletu. Jest jednak (potocznie mówiąc) pozbawiony jego „sztywnych zasad”, jednakże tak samo powstał, by istnieć na scenie, przestrzeni „artystycznej”, jako środek wyrazu i język sztuki i teatru.

MAGDALENA PEŁECEH – Od 2006 roku zajmuje się tańcem afrykańskim. Swój debiut miała z wrocławskim zespołem „Papadram”, w 2006 roku. Później była tancerką zespołu Nassara z Wrocławia. Współpracowała również gościnnie z zespołami: Lilly od the Valley (Niemcy), Tupot Białych Mew (Zielona Góra), Wadada (Rzeszów) oraz Betel (Sanok). Od czerwca 2007 wraz z innymi artystami tworzy zespół „Yankadi”, a obecnie realizuje projekt „Fefo” czyli tykwa. Jej nauczycielami byli: Alicja Kurowska – choreoterapeutka z Wrocławia wykorzystująca formy tańca afrykańskiego, Kedmon Mapana – tancerz z Tanzani, Souleyman Lee – tancerz zespołu Amoonafi z Senegalu, Norma Shouls – tancerka zespołu Maden Kono (Niemcy) podróżująca wielokrotnie do Afryki, tańcząca tańce rejonów Ghany i Mali oraz Wiola Wojciechowska – tancerka zespołu Konoba z Warszawy, zajmująca się tańcem afrykańskim od 10 lat, tańczyła w Balecie Narodowym Guine;Amadu Lamin N’Dian – mistrz tańca i Ndeye Faotu – tancerka zespołu „Mama Afrika” oraz Abobakar Diakite, który był członkiem kilku baletów, takich jak: „Soleil d’Afrique”, „Kommune Matame”, „Ballet Sourahata” oraz słynnego baletu „Ballet national de Guinee”.

Sama prowadziła warsztaty afrodance we Wrocławiu, na festiwalu Afrykamery 2007, Afrykamery 2009, Festiwal Rytmu i Ognia 2008, DrumDjemboree 2007, Progressteron 2009, w Licheniu – warsztaty dla firm i w Rzeszowie na uczelni WSliZ. W 2010 została zaproszona wraz z muzykami zespołu Yankadii na festiwal Puste Wzgórza pod Moskwą oraz z Tomkiem Murawskim miała przyjemność prowadzić warsztaty dla więźniów Zakładu Karnego w Nowogardzie.

Pod koniec 2011 roku nastapił powrót do korzeni i po latach ponownie u boku Wiktora Golca, wraz ze wspaniałymi muzykami jak Jacek Kusz,Aleksander Olszewski, Bohdan Imiela, Jędrzej Kuziela i Wojciech ”Ewer” Krasuski tworzy skład zespołu „PAPADRAM”.

Warsztaty prowadzi do muzyki na żywo, ponieważ „żywe” bębny dają niesamowitą energię do tańca. Podczas warsztatów uczestnicy używają grzechotek, tj. shakere, marakasy, co potęguje dobrą zabawę.

Afro Dance – Opis Zajęć :

24.02.SINTE

25.02. YANKADI _ MACRU

26.02. SINTE / YANKADI – MACRU

27.02. MORIBAYASA lub DJOLE

28.02. Podsumowanie czterech poznanych rytmów, improwizacja

Taniec to dobre czucie się we własnym ciele i o tym nie muszę nikogo przekonywać. Natomiast jakie są zakresy waszego ciała dowiecie się z warsztatów tańca afrykańskiego. Pierwotny kontakt z ziemia i energetyczny taniec dają dużo radości odblokowując nasze ciało od napięć i stresu. Podczas cyklu zajęć 24 – 28.02 poznamy tradycyjne rytmy i choreografie Afryki Zachodniej. Gorąco polecam, Magdalena Pełech

KAFRI COCKTAIL, prywatnie AGATA PIESIEWICZ. Związana ze sceną cyrkową od około 10 lat. Założyciel, producent i dyrektor artystyczny Bandit Queen Circus. Swoje pierwsze kroki na scenie stawiała w ramach projektów tańca z ogniem, obecnie jako animator, artysta cyrkowy, performer występuje (m.in. „It’s a Freak Show”, czy „The Kitchoen Show”), uczy, bawi publiczność szeroką paletą barw cyrku. Jej drugą pasją, zaraz obok tańca z hula hoop jest kostiumografia.
Zapraszam! Kafri Cocktail

„Akademia Hula Hoop Kafri Cocktail”
O programie:
Akademia Hula Hoop Kafri Cocktail to program warsztatowy skierowany do młodzieży oraz osób dorosłych. Jego celem jest promocja Hula Hoop jako aktywności fizycznej oraz ciekawej formy spędzania wolnego czasu.
Kafri o warsztacie:
Nauczymy się podstawowych ruchów oraz technik manipulacji obręczami. Hula Hoop wbrew powszechnej opinii uruchamia nie tylko mięśnie brzucha, lecz całe nasze ciało. W przyjemny sposób rozluźnia, a jego rytm wprowadza całe ciało w przyjemny trans. Ucząc podstawowych technik, pragnę zachęcić warsztatowiczów do dalszej praktyki, będącej zarówno aktywnym sposobem spędzania wolnego czasu, jak i nietypową, ciekawą formą ćwiczeń, których często unikamy. Poza klasycznymi ruchami w okół bioder, klatki piersiowej, kolan, czy szyi na warsztacie zaprezentuję serię trików opierających się na manipulacji obręczami, stanowiących urozmaicenie codziennej praktyki. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich osób, niezależnie od umiejętności, wieku, czy budowy ciała.

Kwi
27
nie
Otwarte Warsztaty Żonglerskie @ Dom Aktywnej Młodzieży
Kwi [email protected]:00 – 11:00

Zapraszam na Otwarte Warsztaty Żonglerskie w Gliwicach

Kiedy: Niedziela 27.04.2014, godz. 10:00 – 13:00
Gdzie: Gliwice, ul. Barlickiego 3 (Dom Aktywnej Młodzieży), sala gimnastyczna
Kto: dla wszystkich którzy już żonglują, zaczynają żonglować lub dopiero zaczną ale jeszcze o tym nie wiedzą
Zapewniamy: salę do ćwiczeń, sprzęt, porady
Wymagania: obuwie zmienne, dobry humor 🙂 , własne zabawki mile widziane

Maj
11
nie
Otwarte Warsztaty Żonglerskie @ Dom Aktywnej Młodzieży
Maj [email protected]:00 – 14:00

Zapraszam na Otwarte Warsztaty Żonglerskie w Gliwicach

Kiedy: Niedziela 11.05.2014, godz. 10:00 – 14:00
Gdzie: Gliwice, ul. Barlickiego 3 (Dom Aktywnej Młodzieży), sala gimnastyczna
Kto: dla wszystkich którzy już żonglują, zaczynają żonglować lub dopiero zaczną ale jeszcze o tym nie wiedzą
Zapewniamy: salę do ćwiczeń, sprzęt, porady
Wymagania: obuwie zmienne, dobry humor 🙂 , własne zabawki mile widziane

Lip
18
pt
EJC 2014 @ Millstreet
Lip 18 – Lip 27 całodniowy

PL-EJC2014-Poster-A3Europejski Konwent Żonglerski jest tygodniowe wydarzenie gdzie zjeżdżają się żonglerzy i artyści cyrkowi z całego świata. Impreza ta co roku jest organizowana w innym miejscu europy, tym razem w Irlandii.

Na EJC będzie można zobaczyć mnóstwo pokazów na; codziennym Open Stage, podczas kilku spektakli w dużym namiocie oraz podczas Gali głównej na której wystąpią międzynarodowe gwiazdy.

Codziennie będzie mieć miejsce niezliczona ilość warsztatów niemal z każdej dziedziny kuglarskiej czy cyrkowej.

Nie zabraknie wieczornych imprez z dobrą muzyką i miejscem do tańca lub rozmowy.

 

ejc2014logo-template

Odbędą się Igrzyska Żonglerskie gdzie będzie można spróbować swoich sił w takich konkurencja jak balans, combat czy endurance.

Swoje stoiska będą mieć producenci rekwizytów z całej europy albo i dalej. Będzie można zobaczyć i kupić po okazyjnych cenach rzeczy od Henrysa. Mr. Babacha, Playa czy wielu innych.

Więcej info:
https://www.facebook.com/EJC2014

Sty
11
nie
Otwarte Warsztaty Żonglerskie w Gliwicach @ Dom Aktywnej Młodzieży
Sty [email protected]:00 – 13:00
Otwarte Warsztaty Żonglerskie w Gliwicach @ Dom Aktywnej Młodzieży | Gliwice | śląskie | Polska

Zapraszamy na Otwarte Warsztaty Żonglerskie w Gliwicach

Kiedy: Niedziela 11.01.2015, godz. 10:00 – 14:00
Gdzie: Gliwice, ul. Barlickiego 3 (Dom Aktywnej Młodzieży), sala gimnastyczna
Kto: dla wszystkich którzy już żonglują, zaczynają żonglować lub dopiero zaczną ale jeszcze o tym nie wiedzą
Zapewniamy: salę do ćwiczeń, sprzęt, porady
Wymagania: obuwie zmienne, dobry humor 🙂

Sty
25
nie
Otwarte Warsztaty Żonglerskie w Gliwicach @ Dom Aktynwej Młodzieży
Sty [email protected]:00 – 13:00
Otwarte Warsztaty Żonglerskie w Gliwicach @ Dom Aktynwej Młodzieży

Zapraszamy na Otwarte Warsztaty Żonglerskie w Gliwicach

Kiedy: Niedziela 25.01.2015, godz. 10:00 – 14:00
Gdzie: Gliwice, ul. Barlickiego 3 (Dom Aktywnej Młodzieży), sala gimnastyczna
Kto: dla wszystkich którzy już żonglują, zaczynają żonglować lub dopiero zaczną ale jeszcze o tym nie wiedzą
Zapewniamy: salę do ćwiczeń, sprzęt, porady
Wymagania: obuwie zmienne, dobry humor 🙂

Lut
22
nie
Otwarte Warsztaty Żonglerskie w Gliwicach @ Dom Aktynwej Młodzieży
Lut [email protected]:00 – 13:00
Otwarte Warsztaty Żonglerskie w Gliwicach @ Dom Aktynwej Młodzieży

Zapraszamy na Otwarte Warsztaty Żonglerskie w Gliwicach

Kiedy: Niedziela 22.02.2015, godz. 10:00 – 14:00
Gdzie: Gliwice, ul. Barlickiego 3 (Dom Aktywnej Młodzieży), sala gimnastyczna
Kto: dla wszystkich którzy już żonglują, zaczynają żonglować lub dopiero zaczną ale jeszcze o tym nie wiedzą
Zapewniamy: salę do ćwiczeń, sprzęt, porady
Wymagania: obuwie zmienne, dobry humor 🙂

Wrz
9
pt
KUŽEĽ @ Kysak, Slovakia
Wrz 9 – Wrz 11 całodniowy
KUŽEĽ @ Kysak, Slovakia | | |

Festival of Slovak juggling

Friday 9th:
16:00 opening and registration

Saturday 10th:
all day workshops
12:00 parade
13:00 juggling competitions
19:00 GALA show
21:00 FIRE show + open space

Sunday 11th:
workshops
14:00 end

Lis
30
pt
Darmowe warsztaty Śląskiego Klubu Kuglarskiego @ Miejski Dom Kultury w Katowicach
Lis [email protected]:00 – 20:00
Darmowe warsztaty Śląskiego Klubu Kuglarskiego @ Miejski Dom Kultury w Katowicach | | |

Interesujesz się kuglarstwem i chcesz
nauczyć się posługiwać sprzętem ogniowym ?

Wpadaj do nas na nasze treningi gdzie nauczymy Cię wszystkiego od podstaw a także zdradzimy tajniki naszej pasji.

ŚKK gwarantuje że nauczysz się czegoś nowego i fascynującego.

Pamiętaj że nasi instruktorzy są pełni wiedzy i pozytywnej energii która chętnie przeleją na Ciebie!

Już teraz zapisz się na nadchodzące zajęcia !

Sty
4
pt
Darmowy trening / warsztaty ŚKK!!! @ Miejski Dom Kultury
Sty [email protected]:00 – 20:00
Darmowy trening / warsztaty ŚKK!!! @ Miejski Dom Kultury | | |

Witamy wszystkich w nowym roku !

Po pełnym brzuszku świątecznym i po szalonej nocy sylwestrowej, zapraszamy was wszystkich na trening/ warsztaty na naszej ukochanej salce w Miejskim Domu Kultury!

Gwarantujemy ze u nas na pewno spalisz multum kalorii bo nasze treningi są wyczerpujące i każdy kto do nas przychodzi zawsze uczy się czegoś nowego!

Nie zwlekaj !!!

Zapraszamy wszystkich ponownie juz w ten piątek! !🔥🔥🔥

Kwi
13
sob
Warsztaty / trening Kuglarski pod chmurką! @ Katowice trzy stawy
Kwi [email protected]:00 – 21:00
Warsztaty / trening Kuglarski pod chmurką! @ Katowice trzy stawy | | |

Kuglarze !

Chcemy was wszystkich zaprosić do naszego grona pokreconych 🙂 Trening / warsztaty są organizowane pod chmurką czyli na świeżym powietrzu w miejscu gdzie można potrenować kręcenie zywym ogniem ! Jestesmy od 18 – 21 wpadaj kiedy chcesz!

Do zobaczenia!

Kwi
20
sob
Trening / Warsztaty Kuglarskie pod chmurką! @ Katowice trzy stawy kręgi
Kwi [email protected]:00 – 21:00
Trening / Warsztaty Kuglarskie pod chmurką! @ Katowice trzy stawy kręgi | | |

Kuglarze !

Chcemy was wszystkich zaprosić do naszego grona pokreconych 🙂 Trening / warsztaty są organizowane pod chmurką czyli na świeżym powietrzu w miejscu gdzie można potrenować kręcenie zywym ogniem ! Jestesmy od 18 – 21 wpadaj kiedy chcesz!

Do zobaczenia!

Kwi
27
sob
Treningi / warsztaty kuglarskie pod chmurką! @ Katowice Trzy Stawy kręgi
Kwi [email protected]:00 – 21:00
Treningi / warsztaty kuglarskie pod chmurką! @ Katowice Trzy Stawy kręgi | | |

Kuglarze !

Zapraszamy was wszystkich do naszego grona pokreconch! 🙂 Spotykamy się co tydzień na trzech stawach w Katowicach pod restauracja Stara Ponderosa!
Od 18 – 21 możecie wpadać!

Do zobaczenia!