Gru
16
śr
Lublin Ognia – Sylwester 2015 @ Lublin

Lublin Ognia - Sylwester 2015Wspólne witanie Nowego Roku na Placu Litewskim stało się dla wielu lublinian niemal obowiązkowym punktem Sylwestra. Co roku kilka tysięcy osób zbiera się w centrum miasta, aby życzyć sobie pomyślności. Centrum Kultury w Lublinie zadba, by ta noc przebiegła w atmosferze szampańskiej zabawy, a powitanie Nowego Roku było niezwykłym i niezapomnianym przeżyciem.

LUBLIN OGNIA! – WIDOWISKO SYLWESTROWO-NOWOROCZNE / Plac Litewski

„Lublin Ognia!” to niepowtarzalne widowisko, które powstało specjalnie z myślą o powitaniu Nowego Roku. Na trzech scenach zobaczymy niezwykłe show z wykorzystaniem ognia, laserów, pirotechniki scenicznej i najnowocześniejszych rekwizytów multimedialnych. Wystąpi blisko 100 najlepszych tancerzy ognia i artystów światła z całej Polski. Pokaz będzie łączył w sobie sztukę współczesnego cyrku, iluzji, żonglerki i tańca. Plac Litewski przemieni się na tę noc w przestrzeń pełną wyjątkowych iluminacji, świateł i barw.

„Lublin Ognia!” to show oparty na doświadczeniu najlepszych i najbardziej widowiskowych wydarzeń życia kulturalnego naszego miasta, a także ogromnym potencjale jego środowisk artystycznych. Do współtworzenia imprezy zaprosiliśmy przedstawicieli niemal wszystkich dziedzin sztuki – od wizualnych, cyrkowych, przez muzyczne, aż po teatralne. Współpracujemy z Fundacją Sztukmistrze, znaną w Lublinie z kreacji licznych wydarzeń rozwijających sztukę Nowego Cyrku, m.in. Nocy Ognia, Variete czy Cyrkulacji. Jarosław Koziara na Placu Litewskim stworzy magiczną przestrzeń nawiązującą do symboliki ognia, zaś DJ Papa Zura wraz z zespołem Sambasim zadba, by wejście w Nowy Rok miało dynamikę oraz muzyczną moc niezwykłego rytuału i nieokiełznanej zabawy.

Podczas widowiska wystąpią m.in.:

MultiVisual – finaliści 5. edycji programu „Mam Talent!”. Tworzą pokazy łączące w sobie sztukę cyrku współczesnego i iluzji z wykorzystaniem najnowocześniejszych rekwizytów multimedialnych.

Spin Me – poznańska grupa tworząca pokazy łączące elementy fireshow oraz technologii LED. Występują w programowalnych, świecących kostiumach.

Flagrantis – jeden z najbardziej oryginalnych składów ogniowych w Polsce. Zwycięzca wielu konkursów i przeglądów grup ogniowych. Ich znakiem charakterystycznym są nietuzinkowe kostiumy i liczne elementy choreografii tanecznych.

Antares – jedna z najdłużej działających w Polsce grup tańca z ogniem. Wykonują pokazy z użyciem elementów ekwilibrystyki, żonglerki i choreografii tańca. Wykorzystują płonące rekwizyty charakterystyczne dla fireshow, czyli: POI, kije, liny, wachlarze, ale także te nietypowe: parasolki, płonące konstrukcje, lalki.

Jerzy „Solo” Kozłowski – jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich żonglerów. Specjalizuje się w solowych pokazach fireshow z wykorzystaniem różnego rodzaju kijów oraz unikatowych rekwizytów żonglerskich.

Synergy Art – tancerze ognia, którzy wykorzystują w swoich pokazach oryginalne elementy pirotechniki scenicznej.

Fundacja Sztukmistrze – została powołana, by reprezentować lubelską grupę żonglerską Sztukmistrze oraz wspierać rozwój sztuki nowego cyrku. Fundacja jest organizatorem lubelskiego Carnavalu Sztuk-Mistrzów, a w 2012 r. koordynowała 35. Europejską Konwencję Żonglerską, będącą największym na świecie i najbardziej prestiżowym wydarzeniem środowiska żonglerów amatorów-hobbystów, artystów nowego cyrku i artystów ulicy.

Papa Zura – muzyk, DJ i kolekcjoner płyt winylowych z Lublina. Gra głównie klasykę czarnej muzyki: funk, soul, disco, acid jazz, wczesny rap, reggae (w tym wiele rzadkich, mało znanych nagrań), ale też najciekawsze nowe produkcje (np. broken beatowe), muzykę z Brazylii, Afryki, a także perełki z archiwum polskiej muzyki.

Sambasim – zespół perkusyjny z Lublina. W repertuarze grupy znaleźć można zarówno tradycyjne rytmy afro brazylijskie wywodzące się z północy kraju (afoxé, congo, côco), sambę uliczną (batucada), postrzeganą jako wizytówka Brazylii, jak i współczesne rytmy (drum&bass, charme czy samba-funk). Sambasim to potężny przekaźnik siły płynącej z rytmu.

Jarosław Koziara – performer, artysta plastyk, zajmuje się wieloma dziedzinami sztuk wizualnych. Stworzył kilkadziesiąt scenografii teatralnych, także dla widowisk oraz wydarzeń plenerowych i telewizyjnych (np. Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy).

Za wykonanie pokazu sztucznych ogni odpowiada firma Efekt Chełm.

BAWIMISIE! – BAWISKO SYLWESTROWE / Centrum Kultury w Lublinie

BawiMiSie! to propozycja dla całych rodzin, które w ten szczególny wieczór chciałyby wraz ze swoimi dziećmi (2-12 lat) spędzić czas na atrakcyjnej i bezpiecznej zabawie sylwestrowej pod okiem wykwalifikowanych animatorów. Podczas sylwestrowego balu przebierańców budynek Centrum Kultury w Lublinie przemieni się w dżunglę pełną wesołych zwierząt. Dzieci wraz z rodzicami będą mogły przygotować swoje własne, niepowtarzalne przebrania zwierzątek pod okiem El Bruzdy – projektantki kostiumów teatralnych. Wieczór przepełniony będzie tańcem, iluzją i śpiewem. Wodzirejem balu będzie Pan Ząbek, znany z niezwykłej umiejętności do przenoszenia swych widzów do świata magii. Nie zabraknie też specjalnych pokazów sztucznych ogni.

W programie m.in.:

TworzyMiSie – warsztaty kostiumowe.
Zachęcamy do samodzielnego przygotowania strojów balowych. Obowiązującym motywem będą zwierzaki pod każdą postacią: realne, mityczne, fantastyczne. Dzieci wraz z rodzicami będą mogli przygotować swoje własne, niepowtarzalne przebrania w domu lub pod okiem El Bruzdy – projektantki kostiumów teatralnych i scenografki. Artystka zaprasza na warsztaty 30 i 31 grudnia od godz. 16.00 (zapisy: [email protected]).

WidziMiSie – maraton filmów krótkometrażowych.
W programie m.in. blok poświęcony animacji lubelskiej, tworzonej przez dzieci lub dla dzieci.

NuciMiSie – karaoke dla dzieci.
W ramach balu przebierańców Sylwia Lasok zaprosi dzieci i rodziców do wspólnego muzykowania.

BawiMiSie – przestrzenie do zabaw dla najmłodszych inspirowane zabawami pierwotnymi.
Umożliwimy dzieciom (2-5 lat) zabawę w bezpiecznych warunkach, z dostosowanym do ich percepcji nagłośnieniem i oświetleniem. Prowadzący Jan Tuźnik zaproponuje małym uczestnikom tańce, gry i zabawy.

MarzyMiSie – plastyczna ściana marzeń na 2016 rok.
Dodatkowo pojawi się sala zabaw interaktywnych dla dzieci i rodziców – przestrzeń wypełniona poduszkami i przystosowana do aktywności fizycznej. Kilku lubelskich restauratorów zaproponuje także uczestnikom zdrowe przekąski i napoje.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy BawiMiSie do pobrania na stroniehttp://ck.lublin.pl/pl/wydarzenia/bawimisie-bawisko-sylwestrowe/
Liczba miejsc ograniczona.
Program BawiMiSie powstał we współpracy Pracowni Sztuczka i Fundacji Podushkowiec.

PROGRAM:
17.00 – 22.00 – Bawisko Sylwestrowe „BawiMiSie!” / Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12
22.00 – 01.00 – Widowisko Sylwestrowo-Noworoczne „Lublin Ognia!” / Plac Litewski
* od godz. 20.00 do wspólnej zabawy rozgrzewać będą: Papa Zura & Sambasim

Zapraszamy

Wrz
9
pt
KUŽEĽ @ Kysak, Slovakia
Wrz 9 – Wrz 11 całodniowy
KUŽEĽ @ Kysak, Slovakia | | |

Festival of Slovak juggling

Friday 9th:
16:00 opening and registration

Saturday 10th:
all day workshops
12:00 parade
13:00 juggling competitions
19:00 GALA show
21:00 FIRE show + open space

Sunday 11th:
workshops
14:00 end

Sie
19
nie
Warsztaty Izolacji z Sebastianem Frodymą @ Burdzińskiego 24/5
Sie [email protected]:00 – 20:30
Warsztaty Izolacji z Sebastianem Frodymą @ Burdzińskiego 24/5 | Warszawa | mazowieckie | Polska

Jeżeli lubisz magię izolacji obręczą, albo widzisz to po raz pierwszy w życiu i nie możesz oderwać wzroku – koniecznie musisz przyjść na te warsztaty! Nauczysz się solidnych podstaw izolacji oraz tych bardziej skomplikowanych manipulacji.

Ze względu na obszerność tematu warsztaty będą podzielone na 2 bloki:

➡17:00 – 18:30 – izolacje 1 obręczą
➡19:00 – 20:30 – multihooping (izolacje wieloma obręczami)

Można wykupić uczestnictwo na jedne lub oba warsztaty[płatne z góry po dokonaniu zapisu]:

➡1 warsztat – 50zł
➡2 warsztaty – 70zł

Kółka będą dostępne na miejscu, jednak w ilości ograniczonej, dlatego jeśli posiadasz własne(lekkie) kółko, koniecznie zabierz je ze sobą 😉

Warsztaty poprowadzi:
✨Sebastian Frodyma✨
– performer, artysta sceniczny. Brał udział w pochodzie Otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury oraz w spektaklu zamknięcia, jako jeden z głównych artystów. Asystent reżysera podczas performance „Mosty” 2015. Finalista konkursu „Cyrkulacje” 2015.
Aktor teatru ruchu, wyspecjalizowany w dramie i pantomimie, występujący w roli tytułowego bohatera spektaklu „Historia Benjamina Bilse’go” oraz „Pasji”. Wystąpił na Galach Kuglarskich podczas festiwali: Slot Fest, Gdyński Weekend Kuglarski, Kuglarskie Oblężenie Nidzickiego Zamku, Ogólnopolskiego Festiwalu Ognia i Kuglarstwa, Pirania, Pyrkon oraz zagranicznych River Hoop – Slovenian Hoop Convention i Art of Flow – Stranded.
Współtwórca choreografii dla spektakli ogniowo-kuglarskich w Polsce oraz dla Teatru Avatar. Uczestnik spektakli ogniowych dla kolektywu Synergy Art. Reżyser „Ex machina”, Fire Gali podczas festiwalu „ŻeLKa” oraz ogniowego widowiska Fire Gala na EJC 2017.

📩zapisy: [email protected]📩

Sty
25
pt
Darmowe treningi/warszaty kuglarskie ! @ Miejski Dom Kultury
Sty [email protected]:00 – 20:00
Darmowe treningi/warszaty kuglarskie ! @ Miejski Dom Kultury | | |

Interesujesz się kuglarstwem i chcesz
nauczyć się posługiwać sprzętem ogniowym ?

Wpadaj do nas na nasze treningi gdzie nauczymy Cię wszystkiego od podstaw a także zdradzimy tajniki naszej pasji.

ŚKK gwarantuje że nauczysz się czegoś nowego i fascynującego.

Pamiętaj że nasi instruktorzy są pełni wiedzy i pozytywnej energii która chętnie przeleją na Ciebie!

Już teraz zapisz się na nadchodzące zajęcia !

Lut
8
pt
Trening / Warsztaty Śląskiego Klubu Kuglarskiego za Darmo @ Miejski Dom Kultury
Lut [email protected]:00 – 20:00
Trening / Warsztaty Śląskiego Klubu Kuglarskiego za Darmo @ Miejski Dom Kultury | | |

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych na bezpłatne treningi/warsztaty Śląskiego Klubu Kuglarskiego, gdzie nauczysz się. kręcić poi/kij/wachlarzami/hula hoop/ jazdy na monocyklu/ żonglerka/iluzja itd. Jeżeli jesteś zainteresowany możesz nas spotkać w każdy piątek w Katowicach – Piotrowicach w godzinach 17 – 20. Więcej informacji na naszej stronie (link w wydarzeniu ) 🙂
Do zobaczenia !

Lut
15
pt
Darmowe warsztaty kuglarskie @ Miejski Dom Kultury
Lut [email protected]:00 – 20:00
Darmowe warsztaty kuglarskie @ Miejski Dom Kultury | | |

Interesujesz się kuglarstwem i chcesz
nauczyć się posługiwać sprzętem ogniowym ?

Wpadaj do nas na nasze treningi gdzie nauczymy Cię wszystkiego od podstaw a także zdradzimy tajniki naszej pasji.

Śląski Klub Kuglarski gwarantuje że nauczysz się czegoś nowego i fascynującego.

Pamiętaj że nasi instruktorzy są pełni wiedzy i pozytywnej energii która chętnie przeleją na Ciebie!

Już teraz zapisz się na nadchodzące zajęcia !

Kwi
13
sob
Warsztaty / trening Kuglarski pod chmurką! @ Katowice trzy stawy
Kwi [email protected]:00 – 21:00
Warsztaty / trening Kuglarski pod chmurką! @ Katowice trzy stawy | | |

Kuglarze !

Chcemy was wszystkich zaprosić do naszego grona pokreconych 🙂 Trening / warsztaty są organizowane pod chmurką czyli na świeżym powietrzu w miejscu gdzie można potrenować kręcenie zywym ogniem ! Jestesmy od 18 – 21 wpadaj kiedy chcesz!

Do zobaczenia!

Kwi
20
sob
Trening / Warsztaty Kuglarskie pod chmurką! @ Katowice trzy stawy kręgi
Kwi [email protected]:00 – 21:00
Trening / Warsztaty Kuglarskie pod chmurką! @ Katowice trzy stawy kręgi | | |

Kuglarze !

Chcemy was wszystkich zaprosić do naszego grona pokreconych 🙂 Trening / warsztaty są organizowane pod chmurką czyli na świeżym powietrzu w miejscu gdzie można potrenować kręcenie zywym ogniem ! Jestesmy od 18 – 21 wpadaj kiedy chcesz!

Do zobaczenia!

Kwi
27
sob
Treningi / warsztaty kuglarskie pod chmurką! @ Katowice Trzy Stawy kręgi
Kwi 2[email protected]:00 – 21:00
Treningi / warsztaty kuglarskie pod chmurką! @ Katowice Trzy Stawy kręgi | | |

Kuglarze !

Zapraszamy was wszystkich do naszego grona pokreconch! 🙂 Spotykamy się co tydzień na trzech stawach w Katowicach pod restauracja Stara Ponderosa!
Od 18 – 21 możecie wpadać!

Do zobaczenia!