sty
18
sob.
Gdyński Weekend Kuglarski @ Galeria starego budynku Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego
sty 18@10:00 – sty 19@18:00
Gdyński Weekend Kuglarski @ Galeria starego budynku Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego | Gdynia | pomorskie | Polska

Zapraszamy na Gdyński Weekend Kuglarski!

Jest to wspaniała szansa dla wszystkich miłośników kuglarstwa oraz osób, które chciałyby spróbować swych sił w tej różnorodnej dziedzinie. W ramach wydarzenia będzie można zarówno wziąć udział w licznych warsztatach jak i poćwiczyć samodzielnie. Sala treningowa będzie dostępna od 11 do 19 zarówno w sobotę jak i niedzielę.

Mamy nadzieję, że Gdyński Weekend Kuglarski będzie również okazją do spotkania wielu osób zajmujących się kuglarstwem od lat.

Wszystkie szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia na portalu facebook.pl.

lip
7
pon.
Slot Art Festival 2014 @ lubiąż
lip 7 – lip 12 całodniowy

slot 2014SLOT ART. FESTIVAL

Sztuka życia
Slot Art Festival to jeden z największych festiwali kultury alternatywnej w Polsce, to pięć dni wypełnionych dziesiątkami warsztatów, koncertów, imprez, projekcji filmowych i wykładów. To również coś daleko więcej – pięć dni wyjętych spod ogólnych praw wyścigu szczurów, walki i pośpiechu.

Od ponad 10-ciu lat kolorowa festiwalowa wioska rozkwita w niezwykłym miejscu – w murach barokowego, pocysterskiego zespołu klasztornego w Lubiążu na Dolnym Śląsku. Rozłożyste drzewa, chłodne, porośnięte bluszczem mury, tajemnicze zaułki i sklepienia katedry nadają ponadczasowy wymiar jak najbardziej współczesnej sztuce.

Slot Art Festival to pieć dni rozrywki na wysokim poziomie, a także brama do nowych możliwości, przyjaźni i kontaktów. Festiwal, po którym zostaną Ci nie tylko wspomnienia, ale także marzenia i świeża energia do działania.slot art festival 2014

WIĘCEJ O SLOCIE:

 

Jak długo trwa Slot Art Festival?
Festiwal trwa pięć nocy i cztery dni. Bramę festiwalu otwieramy 9 lipca (wtorek) rano. Program festiwalu rusza wieczorem – o godzinie 20:00 oficjalnie otwieramy Slot Art Festival koncertem na dużej scenie. Następnie bawimy się przez cztery kolejne dni – do soboty 13 lipca. Ostatnie imprezy kończą się w niedzielę rano, a po południu zamykamy pole namiotowe.

 

Jak wygląda dzień na Slot Art Festival?
Przez cztery pełne dni festiwalu (10-13 lipca) możesz uczestniczyć w szeregu wydarzeń:
Codziennie odbywają się trzy tury warsztatów i wykładów, a także spotkania z gośćmi specjalnymi festiwalu (godz. 11:00, 13:00, 15:00). Codziennie możesz uczestniczyć nawet w trzech warsztatach lub wykładach. Możesz wybrać swój ulubiony warsztat i uczestniczyć w nim przez cztery dni (opcja dla wnikliwych), lub codziennie próbować czegoś nowego (opcja dla ciekawych).

 

Popołudnia i wieczory pełne są wydarzeń muzycznych:
Od 20:00 do północy gra duża scena prezentująca największe gwiazdy festiwalu;
O 17:30 rusza mała scena (konkursowa), gdzie prezentują się młode zespoły;
Na miłośników muzyki klubowej czekają dwa parkiety (od 22:00), zwolennicy muzyki zaangażowanej uczestniczą w koncertach na scenie HC/Punk (od 21:00).
Po północy możesz wybrać się się do katedry, by rozmarzyć się przy klimatycznych koncertach na scenie doświadczalnej, posłuchać akustycznego grania na scenie unplugged, lub pobujać się do białego rana w reggae tencie.
Slot Art Festival to także bogata oferta kinowa: o 18:00 prezentujemy ważne filmy dokumentalne, a o 0:30 możesz zobaczyć ambitne fabuły.

 

Czy to wszystko?
Na festiwalu prezentują się rozmaite organizacje pozarządowe, dostępnych jest 9 kafejek, Namiot Wschodni snujący orientalne opowieści, Skimboard dla chcących się ochłodzić w upalne dni, wystawy, przedszkole dla najmłodszych uczestników festiwalu.

 

Jak się odnaleźć w programie festiwalu?
Każdy z uczestników festiwalu otrzymuje przy rejestracji bezpłatny informator, w którym opisane są wszystkie wydarzenia festiwalowe. Warto dokładnie go przejrzeć i zaznaczyć interesujące wydarzenia. Informator będzie można pobrać przed festiwalem na naszej stronie.

 

palac cystersow lubiazSkąd pomysł na taką imprezę, jaka jest jej historia?
Historia Slotu sięga lat 80 i kontrkulturowego fermentu tamtych lat. Wtedy na zaproszenie kilku osób przyjechał z Amsterdamu do Polski punkowo – nowofalowy zespół No Longer Music. Mieli wystąpić na scenie festiwalu w Jarocinie, ale ponieważ ich koncert był de facto spektaklem opartym na ewangelicznej historii pasji Jezusa to dostali zakaz i koncert odbył się nieoficjalnie poza terenem festiwalu. Oczywiście hasło “zakazany koncert” był wtedy najlepszą reklamą więc spory tłum się zebrał.
Potem ekipa dzisiejszego Slotu jeszcze kilkakrotnie organizowała w Polsce trasy dla No Longer Music. Były to  niepowtarzalne, magiczne, uduchowione spotkania – ludzie zostawali po koncertach – chcieli rozmawiać, modlić się. Przekonaliśmy NLM, żeby zamiast kolejnych koncertów zorganizować zlot. Do miejscowości Stacze przyjechało ok 60 osób. Była to punkowa impreza – centralnym miejscem była scena pod folią rozciągniętą między dwoma wojskowymi beczkami na której grały dwa zespoły z tym samym składem. Jeden z nich nazywał się oczywiście “Folia Band”.

Ponieważ to wydarzenie szybko obrosło legendą, trzeba było szukać większego miejsca na kolejny rok. Wybór padł na Twierdzę Boyen w Giżycku. Festiwal zaczął się rozwijać z dynamiką śniegowej kuli. Praktycznie bez żadnej promocji, prawie co rok podwajała się liczba uczestników, koncertów, potem warsztatów, spektakli, projekcji i… czasu który trzeba było poświęcić na zorganizowanie wszystkiego.

 

W 2001 roku Slot Art Festiwal został przeniesiony do Lubiąża. Dlaczego właśnie tu?
Powodów było kilka. Razem z rozwojem imprezy pojawiła się potrzeba większego miejsca, już nie na kilkaset, ale na kilka tysięcy uczestników. Slot stawał się znany poza Polską, szukaliśmy lokalizacji bardziej dostępnej dla osób z zagranicy. Na Lubiąż zwrócił nam uwagę nasz znajomy, który tam mieszkał. Po pierwszych wizytach byliśmy jednocześnie zachwyceni i przerażeni. Miejsce było absolutnie niezwykłe i magiczne, ale również zupełnie nieprzygotowane. Wszystko trzeba było zbudować od początku – sceny, instalację elektryczną, sanitarną, ogrodzenia. Ale, jako, że lubimy wyzwania, dość szybko podjęliśmy decyzję. Bardzo ważna była dla nas również otwartość, wsparcie i zaufanie jakimi obdarzyli nas gospodarze Lubiąża – Fundacja Lubiąż i władze lokalne – Urząd Miasta Wołów i Starostwo Powiatowe w Wołowie. Bez ich przychylności i praktycznej pomocy nie bylibyśmy w stanie realizować Slotu w Lubiążu.

 

Czy SAF jest imprezą chrześcijańską? Czy osoby niereligijne mają tam czego szukać?
Czy osoby niereligijne mają tam czego szukać?  Można by równie dobrze zapytać, czy osoby niereligijne mają czego szukać na koncertach U2, w powieściach Tolkiena czy w fugach Bacha.
Z chrześcijaństwa płynie dla wielu z nas inspiracja do tworzenia, do zaangażowania w otoczenie, w którym żyjemy. Stąd wynika nasz sposób postrzegania świata i rozwoju człowieka. To źródło jest dla SAF bardzo istotne.
Festiwal może być atrakcyjny dla każdego człowieka, niezależnie od światopoglądu i religijności bądź jej braku. Spotkanie ludzi o różnych przekonaniach i pomysłach na życie i to, co z tego wynika jest dla nas wartością samą w sobie.

 

Promujecie coś, co określacie mianem „kultury alternatywnej”. Czym właściwie jest kultura alternatywna?
W kulturze intrygują nas zjawiska świeże, rodzące się, poszukujące i z tego powodu często nieobecne w popularnych mediach. Cenimy sobie artystów niezależnych, autentycznych, czyli tworzących ze względu na wewnętrzną potrzebę wyrażenia się i komunikowania a nie pod dyktando speców od zwiększania nakładów i sprzedaży.
Dla wielu będzie to oznaczać realizację swoich pomysłów w myśl zasady DIY (Do it yourself). Poszukujemy wykonawców, którzy odpowiedzialnie traktują publiczność, przekaz i nie są zbyt zaabsorbowani sami sobą. Stawiamy również na publiczność, która nie jest zainteresowana jednostronną i indywidualną konsumpcją, ale interakcją, podjęciem dialogu, współtworzeniem, przeżywaniem czegoś razem z innymi,

 

Co jest największym sukcesem idei SLOT-u? 
Chyba sam Slot Art Festival i to jak się rozwinęła ta impreza od początku jej istnienia. To, że udało się stworzyć od podstaw coś nowego, niepowtarzalnego i cennego.  Że realizujemy nasz zamysł konsekwentnie, ale i w otwartości na zmiany. Cieszy nas to, że udaje nam się coraz sprawniej realizować coraz większą imprezę, a jednocześnie, że cały czas jest to impreza tworzona przez poszerzającą się grupę przyjaciół i pasjonatów. Zawsze chcieliśmy nie tylko zapewniać sobie i innym rozrywkę, ale rozwijać się, budzić coś w ludziach, inspirować. Jest wiele imprez w Polsce, ale i na Ukrainie, w Czechach i w Niemczech, których organizatorzy stwierdzają, że Slot był dla nich dużą inspiracją. Kiedy widzimy rozwój i pozytywne zmiany w życiu konkretnych osób, nowe inicjatywy i wartościowe projekty to mamy poczucie sukcesu.

 

Lato to czas imprez kierowanych do młodzieży. Czym SAF się wśród nich wyróżnia?
Po pierwsze jest to festiwal ludzi i spotkanie. Dopiero potem muzyki, imprez i warsztatów. Dlatego poza wieloma scenami muzycznymi, organizujemy w różnych zakamarkach kluby i kafejki z dobrą kawą i herbatą. To przestrzeń gdzie ludzie ze sobą rozmawiają, dyskutują, przeżywają coś razem, uczą się od siebie, pomagają sobie.

Staramy się kontynuować tradycje wolnych festiwali bez dryfowania w kierunku bachanalii. Stąd oprócz imprezowania, kładziemy nacisk na pogłębianie refleksji nad ważnymi tematami, takimi jak: rozwój, duchowość chrześcijańska, odpowiedzialność społeczna i ekologiczna.

Impreza w pewnym sensie robiona przez ludzi samych dla siebie, bo Slot tworzą pasjonaci i wolontariusze – łącznie to ponad tysiąc osób. Granica między organizatorami a uczestnikami dość mocno się zaciera. SLOT skonstruowany jest w sposób umożliwiający zaangażowanie się i wpływ na jego kształt każdemu, kto do niego dołącza. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł, coś ciekawego i wartościowego do zaoferowania innym to znajdzie tu przestrzeń by to zrealizować.

Slot jest także festiwalem zaangażowanym. Organizujemy Strefę Inicjatyw Społecznych, gdzie prezentujemy ciekawe organizacje i projekty. Angażujemy się w Ruch Sprawiedliwego Handlu, który jest ciekawym modelem wsparcia rozwoju dla ubogich społeczności z krajów południowych.

Slot jest imprezą międzynarodową – przyjeżdżają tu nie tylko zespoły z zagranicy, ale i zorganizowane grupy uczestników i wolontariuszy.

 

Jakie zasady obowiązują na Festiwalu?
Zasady obowiązujące na festiwalu są proste i można je sprowadzić do hasła 4 dni bez chemii i przemocy. Na terenie festiwalu obowiązuje zakaz wnoszenia i spożywania narkotyków i alkoholu. Osoby pijane nie są wpuszczane. Dla niektórych takie zasady na festiwalu są pewnym zaskoczeniem, ale jak się okazuje ma to zdecydowanie pozytywny wpływ na atmosferę, która panuje w trakcie imprezy.

 

Czy wszyscy prowadzący warsztaty, biorący udział w koncertach, pracujący wokół SAF to wolontariusze? Jak wygląda cała impreza od strony organizacyjnej?
SAF funkcjonuje tylko i wyłącznie dzięki pracy wolontariuszy. Grubo ponad tysiąc osób jest zaangażowanych w prowadzenie warsztatów i wykładów, ekipy techniczne i administracyjne. Większość wykonawców gra na slocie za zwrot kosztów podróży, a czasami nawet przyjeżdża na własny koszt. Kilkadziesiąt osób jest zaangażowanych w przygotowanie festiwalu przez cały rok, również jako wolontariusze. Jest oczywiście kilka funkcji, które wymagają dużo większego zaangażowania i kilka osób otrzymuje za swoją pracę wynagrodzenie. Chodzi tu o koordynację produkcji całego wydarzenia, administracji, programu, warsztatów i promocji. Co ciekawe, większość z tych osób wywodzi się ze slotowych wolontariuszy.
Opieranie tak dużej imprezy na osobach współpracujących tylko z swojej własnej dobrej woli to duże wyzwanie, ale jeszcze większy przywilej.

 

SLOT to nie tylko kilkudniowy festiwal, choć ten jest najbardziej spektakularnym przejawem działalności Stowarzyszenia. Co dzieje się w ciągu roku?
SLOT to bardziej ruch niż organizacja. Lokalne Ośrodki Twórcze to rozsiane po całej Polsce, mniej lub bardziej zorganizowane grupy ludzi współpracujących ze SLOTEM. Zwykle są to ludzie, którzy w wymiarze lokalnym realizują pomysły, które nawiązują do Slot Art Festiwalu – Slot Festy, wystawy, DKF-y, grupy dyskusyjne, koncerty, imprezy.

Nasza nazwa – Stowarzyszenie Lokalnych Ośrodków Twórczych oddaje przyświecającą nam wizję tworzenia opartej na relacjach i podobnych wartościach sieci autonomicznych i aktywnie zaangażowanych w swoje otoczenie kolektywów, inicjatyw i organizacji.

Staramy się przenosić ideę SLOTU w wymiar lokalny, m.in. organizując lub wspierając organizację SLOT DNI. Są to miejskie mini festiwale, podobnie jak  SAF realizowane przez wolontariuszy. Na ich program składają się koncerty, imprezy, warsztaty, spektakle, projekcje, wykłady. Niektóre gromadzą kilkaset osób inne kilkadziesiąt. Każda z tych imprez ma swój własny koloryt. W ciągu ostatnich kilku lat w całej Polsce odbyło się dobre kilkadziesiąt tego typu imprez.

Dobrym przykładem lokalnej inicjatywy jest slotowa grupa w Krakowie. Ponieważ wielu z nich podróżuje, zaczęli organizować imprezy pt. SLOT Fest „O Wschodzie”, których główną osią nie są koncerty, ale slajdowiska i opowieści z podróży. Debiutancki „Slot o Wschodzie zakończył się wielkim sukcesem, w niewielkim pubie przy krakowskim rynku pojawiło się kilkaset osób, wielu nie było w stanie dostać się do środka. Impreza jest kontynuowana i wpisuje się już w miejski krajobraz. A zaczęło się od tego, że kilka osób zorganizowało coś wypływającego z ich autentycznej pasji, razem z i dla swoich znajomych, którzy tą pasję podzielają.

lip
18
pt.
EJC 2014 @ Millstreet
lip 18 – lip 27 całodniowy

PL-EJC2014-Poster-A3Europejski Konwent Żonglerski jest tygodniowe wydarzenie gdzie zjeżdżają się żonglerzy i artyści cyrkowi z całego świata. Impreza ta co roku jest organizowana w innym miejscu europy, tym razem w Irlandii.

Na EJC będzie można zobaczyć mnóstwo pokazów na; codziennym Open Stage, podczas kilku spektakli w dużym namiocie oraz podczas Gali głównej na której wystąpią międzynarodowe gwiazdy.

Codziennie będzie mieć miejsce niezliczona ilość warsztatów niemal z każdej dziedziny kuglarskiej czy cyrkowej.

Nie zabraknie wieczornych imprez z dobrą muzyką i miejscem do tańca lub rozmowy.

 

ejc2014logo-template

Odbędą się Igrzyska Żonglerskie gdzie będzie można spróbować swoich sił w takich konkurencja jak balans, combat czy endurance.

Swoje stoiska będą mieć producenci rekwizytów z całej europy albo i dalej. Będzie można zobaczyć i kupić po okazyjnych cenach rzeczy od Henrysa. Mr. Babacha, Playa czy wielu innych.

Więcej info:
https://www.facebook.com/EJC2014

wrz
25
pt.
Gdyński Weekend Kuglarski @ Gdyńskie Centrum Sportu
wrz 25@10:00 – wrz 27@18:00
gdyński weekend kuglarski
gdyński weekend kuglarski

Gorąco zapraszamy wszystkich miłośników Nowego Cyrku na kolejną edycję Gdyńskiego Weekendu Kuglarskiego! Mile widziani są zarówno doświadczeni wyjadacze jak i osoby początkujące. Dłuższe, 3 dniowe wydarzenie z pewnością okaże się świetną okazją by poznać nowe techniki i ciekawych ludzi, spotkać się ze znajomymi i miło spędzić czas. Przed nami na prawdę aktywny weekend, pełen żonglerki, fireshow, iluzji i ekwilibrystyki!

Do waszej dyspozycji oddajemy Salę Lekkoatletyczną Gdyńskiego Centrum Sportu, która oferuje dużo więcej przestrzeni niż wcześniej udostępniane przez nas pomieszczenie w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. Jesteśmy przekonani, że będą to na prawdę komfortowe warunki. Jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli, to już niedługo przedstawimy wam dodatkową zaletę tej nowej lokalizacji ;).

Wszelkie szczegóły i najświeższe aktualności do przeczytania na stronie wydarzenia na facebook.com

maj
27
pt.
Wodzisławski Festiwal Kuglarzy @ Rodzinny Park Rozrywki "trzy Wzgórza"
maj 27 – maj 29 całodniowy
Wodzisławski Festiwal Kuglarzy @ Rodzinny Park Rozrywki "trzy Wzgórza" |  |  |

Wodzisławski Festiwal Kuglarzy

27, 28, 29 maja – codziennie od 13:00 w każdy dzień festiwalu 3 godzinne warsztaty kuglarskie (żonglerki pojkami, chustami, piłkami, kijem), chodzenia na slacke linach, na szczudłach – dla grup 25 osobowych. Wkrótce rozpoczynamy rekrutację, szczegóły na plakatach w szkołach, oraz stronie nasz.wodzislaw.org.pl

27 maja – od 17:00 – pokazy highline na Rynku, oraz dostępna taśma dla slacklinerów, warsztaty chodzenia na slacklinie dla amatorów, pokazy szczudlarzy i bańki mydlane w rozmiarze XXL

Ideą wystepów ulicznych jest, że wynagrodzeniem artystów jest to, co otrzymają od publiczności. W przeciwieństwie do tradycyjnej sceny, najważniejsza jest interakcja z publicznością. Zachęcamy do wrzucenia kilku groszy do kapelusza, jeśli lubicie to, co robią. I nie zapomnijcie o dzieleniu się uśmiechem.

28 maja – od 17:00 konkurs”Wodzisławski Sztukmistrz” – o nagrodę Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego- 3000PLN to konkurs prezentacji sztuki ulicznej, performatywnej, który dopuszcza wszelkie formy kuglarstwa, różne rodzaje żonglerki współczesnej i dawnej, sztukę cyrkową, klaunadę i pochodne do przedsięwzięć parateatralnych włącznie. Uczestnikiem mogą być osoby indywidualne lub zorganizowane grupy. Jedynym wymogiem udziału w konkursie będzie pokaz obejmujący jedną z wymienionych form konkursowych. Wszelkie sztuki z udziałem zwierząt, będą wyłączone z konkursu. Maksymalny czas prezentacji – do 20 min. Regulamin dostępny na stronie nasz.wodzislaw.org.pl

29 maja – niespodzianka – „Festiwal Kolorów”, zaraz potem pokaz zwycięzców konkursu oraz pokazy gości Festiwalu grupy „Śpiewające Trampki” a na finał- ogniste przedstawienie „Mistyczny ogród” Manufaktury Artystycznej Pi-art
http://zosia.wb.pl/ftp/Regulamin-konkursu-Wodzislawski-Sztukmistrz.docx
http://zosia.wb.pl/ftp/Karta-Zgloszenia-Uczestnika-WFK.pdf
http://zosia.wb.pl/ftp/Regulamin-Wodzislawskiego-Festiwalu-Kuglarzy-High-line.docx

Festiwal organizuje Stowarzyszenie Nasz Wodzisław, dzięki wsparciu Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Partnerami Festiwalu są Stowarzyszenie Grupa Inicjatyw Twórczych GIT, Wolontariusze z Razem Raźniej Young, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Centrum”, Firemed, Plac Zabaw Zoolandia

Wspierają finansowo i rzeczowo również Pilsner Pub, Domaro Sp. z o.o., Wiejska Chata, Fanaberia, Restauracja Pod Arkadami, Agencja PZU Sylwester Cempel,Textil Market, EuroVip, eurocars12, BLK broker. leasing. kredyt.,treningzdawidem.pl, PREVAC sp z o.o., Agencja PKO BP z os. XXX lecia, Textil Market

Patronat medialny: naszwodzislaw.com, gazetainformator.pl, nowiny.pl, kuglarstwo.pl, Gazeta Wodzisławska, Tuwodzisław
Patronat honorowy nad Festiwalem objął Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca.

Zapraszamy do pomocy w organizacji tego przedsięwzięcia Wolontariuszy i Sponsorów 🙂

Zosia 690696570, Witek 501740509, Tomek 535477277

cze
15
pt.
Cyrkopole @ Psie Pole, Wrocław
cze 15 – cze 17 całodniowy

Cyrkowy Festiwal Podwórkowy Cyrkopole 2018

Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE ponownie zmieni wrocławską dzielnicę Psie Pole – Zawidawie w arenę cyrkowych pokazów i widowisk ulicznych. Po entuzjastycznie przyjętej pierwszej edycji festiwalu, powracamy z cyrkową rewolucją, włączając się tym samym w huczne obchody Święta Wrocławia. Przez trzy dni razem z mieszkańcami Psiego Pola będziemy przyglądać się spektaklom plenerowym, podziwiać wyczyny żonglerów, pokazy slacklinerów, widowiskowe fireshow i przemaszerujemy razem w barwnej paradzie. Bądźcie z nami. Wyjdźcie na ulice i podwórka!

Wkrótce ujawnimy, co przygotowaliśmy w tym roku i podzielimy się z Wami szczegółowym planem wydarzeń.

Festiwal stanowi kulminację i podsumowanie całorocznej działalności Centrum Nowego Cyrku w CBK FAMA, która wspólnie z Kolektywem Kejos popularyzuje cyrk jako interdyscyplinarną formę sztuki.

Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE to kulminacja całorocznej działalności Centrum Nowego Cyrku w CBK FAMA i wydarzenie włączające mieszkańców Psiego Pola w obchody Święta Wrocławia. Celem festiwalu jest integracja środowiska lokalnego i artystów korzystających z rezydencjalnych możliwości CBK FAMA oraz przybliżenie Wrocławianom najciekawszych polskich i zagranicznych widowisk ulicznych i nowocyrkowych. Wydarzenie ma charakter plenerowy i jego zadaniem jest ożywić kulturalnie zarówno zrewitalizowaną cześć Rynku Psiego Pola, jak i wejść w lokalne podwórka.
Podczas trzydniowego plenerowego festiwalu zostaną zaprezentowane rozmaite formy cyrkowych aktywności. Na wydarzenie złożą się parada, pokazy uliczne, spektakle plenerowe, Miasteczko Cyrkowe z szeregiem animacji i warsztatów dla dzieci i młodzieży oraz scenograficzne instalacje świetlne i animacyjne konstrukcje. Podczas festiwalu zaprezentują się zarówno profesjonaliści, jak i młodzi uczniowie naszych laboratoriów na co dzień uczęszczający na autorskie warsztaty ruchowo-muzyczne prowadzone w CBK FAMA.

cze
30
sob.
Ulicznicy @ Park Chopina
cze 30@12:00 – lip 1@20:00

Ulicznicy 2018tiwasobota, 12.00 – 15.00
Park Chopina – Alejka Forum (impreza towarzysząca)
A3Teatr – warsztaty kreatywne dla dzieci

Jak co roku, jako swoistą rozgrzewkę przed spektaklami dla dzieci proponujemy również warsztaty kreatywne! Podczas tej edycji warsztaty prowadzić będą zaproszone teatry, tym samym już od samego początku wprowadzając najmłodszych w swój czarodziejski świat.

Co tydzień w zupełnie innym stylu, ale równie porywająco – będzie więc lalkarsko, plastycznie, cyrkowo, magicznie!

30 czerwca 2018, sobota, 16.00
Park Chopina
A3Teatr – „Futerko z Obłoków”
spektakl dla dzieci

Marzyć. Każdy z nas wie co to znaczy, prawda? Bez względu na to, czy jesteś mrówką, wróblem, jednorożcem, albo małą dziewczynką lub chłopcem. A czy wiecie, kto jest bardzo dobry w marzeniach? Osiołek i Prosiaczek! Naprawdę.

Chętnie rozwieją wasze wątpliwości, czy warto marzyć i pokażą, jak bardzo marzenia są nam potrzebne. Podzielą się niezawodnymi receptami na prawdziwą przyjaźń, wzajemne zrozumienie i wspieranie w bardzo niecodziennych sytuacjach.

Osiołek i Prosiaczek. Tak, to właśnie oni nauczą nas marzyć i osiągać swoje pragnienia. A wszystko po to, by wywołać uśmiech na dziecięcych buziach. Przedstawienie dla młodych widzów, wykorzystujące lalki i wyobraźnię.

30 czerwca 2018, sobota, 21.30
Park Chopina
Muzikanty – „PETRONAUCI”
spektakl muzyczno-pirotechniczny (premiera)

Grupa odrobinę zagubionych dusz, w których nigdy nie przestała grać muzyka. W Instytucji, której jedynym celem jest zachować ciszę. Są też podróże kosmiczne, wydające dźwięki instalacje domowej roboty, niełatwa miłość i… drzwi.

Każdy dźwięk, zagrany na żywo przez pensjonariuszy, w jedynej tego typu miejscu, gdzie muzyka wyzwala prawdziwy ogień. Dużo ognia. Niemożebnie dużo ognia.

Trochę, jakby „Lot nad kukułczym gniazdem” wpadł niechcący na „Mad Maxa” pod czujnym okiem „Pomysłowego Dobromira” zaczytanego w „Farenheit 451”.

Ah, no tak. Istnieje spora szansa, że spadnie śnieg.

1 lipca 2018, niedziela, 18.00
Ruiny Teatru Victoria (Al. Przyjaźni)
Jashgawronsky Brothers – „PopBins” (Włochy)
show muzyczny (wejściówki*)

Od swoich skromnych pierwszych kroków w showbiznesie ponad piętnaście lat temu, Jashgawronsky Brothers pokonali długą drogę. Ze skromnego sierocińca w Erywaniu, przez Włochy, gdzie zapuścili artystyczne korzenie, aż po trasy w Europie, obu Amerykach i Japonię!

I choć po latach wciąż grają na instrumentach z odzysku – niewątpliwie nadrabiają braki budżetowe inteligencją i niebywałym poczuciem humoru, odporni na zepsucie zachodniego świata.

Od mioteł i wiaderek, przez tarki, papier toaletowy, aż po kosze na śmieci i mieszkające w nich odpadki. Muzyczne widowisko, w którym wynalazki domowej roboty poza wydawaniem dźwięków, nabierają jednocześnie surrealistycznego, komicznego sensu.

Nic nie powstaje, nic nie zostaje wyrzucone – wszystko ulega transformacji, a muzyka rozprzestrzenia się w naszych sercach, niczym tęczowa plama na wodzie (taka w wersji eko).

*) rezerwacja i odbiór darmowych wejściówek w GCOP COK „Perełka”, ul. Studzienna 6 (tel. 32 775 20 53) oraz bezpośrednio przed spektaklami

lip
1
niedz.
Ulicznicy @ Park Chopina
lip 1@12:00 – lip 2@20:00

Ulicznicy 2018tiwasobota, 12.00 – 15.00
Park Chopina – Alejka Forum (impreza towarzysząca)
A3Teatr – warsztaty kreatywne dla dzieci

Jak co roku, jako swoistą rozgrzewkę przed spektaklami dla dzieci proponujemy również warsztaty kreatywne! Podczas tej edycji warsztaty prowadzić będą zaproszone teatry, tym samym już od samego początku wprowadzając najmłodszych w swój czarodziejski świat.

Co tydzień w zupełnie innym stylu, ale równie porywająco – będzie więc lalkarsko, plastycznie, cyrkowo, magicznie!

30 czerwca 2018, sobota, 16.00
Park Chopina
A3Teatr – „Futerko z Obłoków”
spektakl dla dzieci

Marzyć. Każdy z nas wie co to znaczy, prawda? Bez względu na to, czy jesteś mrówką, wróblem, jednorożcem, albo małą dziewczynką lub chłopcem. A czy wiecie, kto jest bardzo dobry w marzeniach? Osiołek i Prosiaczek! Naprawdę.

Chętnie rozwieją wasze wątpliwości, czy warto marzyć i pokażą, jak bardzo marzenia są nam potrzebne. Podzielą się niezawodnymi receptami na prawdziwą przyjaźń, wzajemne zrozumienie i wspieranie w bardzo niecodziennych sytuacjach.

Osiołek i Prosiaczek. Tak, to właśnie oni nauczą nas marzyć i osiągać swoje pragnienia. A wszystko po to, by wywołać uśmiech na dziecięcych buziach. Przedstawienie dla młodych widzów, wykorzystujące lalki i wyobraźnię.

30 czerwca 2018, sobota, 21.30
Park Chopina
Muzikanty – „PETRONAUCI”
spektakl muzyczno-pirotechniczny (premiera)

Grupa odrobinę zagubionych dusz, w których nigdy nie przestała grać muzyka. W Instytucji, której jedynym celem jest zachować ciszę. Są też podróże kosmiczne, wydające dźwięki instalacje domowej roboty, niełatwa miłość i… drzwi.

Każdy dźwięk, zagrany na żywo przez pensjonariuszy, w jedynej tego typu miejscu, gdzie muzyka wyzwala prawdziwy ogień. Dużo ognia. Niemożebnie dużo ognia.

Trochę, jakby „Lot nad kukułczym gniazdem” wpadł niechcący na „Mad Maxa” pod czujnym okiem „Pomysłowego Dobromira” zaczytanego w „Farenheit 451”.

Ah, no tak. Istnieje spora szansa, że spadnie śnieg.

1 lipca 2018, niedziela, 18.00
Ruiny Teatru Victoria (Al. Przyjaźni)
Jashgawronsky Brothers – „PopBins” (Włochy)
show muzyczny (wejściówki*)

Od swoich skromnych pierwszych kroków w showbiznesie ponad piętnaście lat temu, Jashgawronsky Brothers pokonali długą drogę. Ze skromnego sierocińca w Erywaniu, przez Włochy, gdzie zapuścili artystyczne korzenie, aż po trasy w Europie, obu Amerykach i Japonię!

I choć po latach wciąż grają na instrumentach z odzysku – niewątpliwie nadrabiają braki budżetowe inteligencją i niebywałym poczuciem humoru, odporni na zepsucie zachodniego świata.

Od mioteł i wiaderek, przez tarki, papier toaletowy, aż po kosze na śmieci i mieszkające w nich odpadki. Muzyczne widowisko, w którym wynalazki domowej roboty poza wydawaniem dźwięków, nabierają jednocześnie surrealistycznego, komicznego sensu.

Nic nie powstaje, nic nie zostaje wyrzucone – wszystko ulega transformacji, a muzyka rozprzestrzenia się w naszych sercach, niczym tęczowa plama na wodzie (taka w wersji eko).

*) rezerwacja i odbiór darmowych wejściówek w GCOP COK „Perełka”, ul. Studzienna 6 (tel. 32 775 20 53) oraz bezpośrednio przed spektaklami

lip
7
sob.
Ulicznicy @ Park Chopina
lip 7@12:00 – lip 8@20:00

Ulicznicy 2018tiwasobota, 12.00 – 15.00
Park Chopina – Alejka Forum (impreza towarzysząca)
A3Teatr – warsztaty kreatywne dla dzieci

Jak co roku, jako swoistą rozgrzewkę przed spektaklami dla dzieci proponujemy również warsztaty kreatywne! Podczas tej edycji warsztaty prowadzić będą zaproszone teatry, tym samym już od samego początku wprowadzając najmłodszych w swój czarodziejski świat.

Co tydzień w zupełnie innym stylu, ale równie porywająco – będzie więc lalkarsko, plastycznie, cyrkowo, magicznie!

30 czerwca 2018, sobota, 16.00
Park Chopina
A3Teatr – „Futerko z Obłoków”
spektakl dla dzieci

Marzyć. Każdy z nas wie co to znaczy, prawda? Bez względu na to, czy jesteś mrówką, wróblem, jednorożcem, albo małą dziewczynką lub chłopcem. A czy wiecie, kto jest bardzo dobry w marzeniach? Osiołek i Prosiaczek! Naprawdę.

Chętnie rozwieją wasze wątpliwości, czy warto marzyć i pokażą, jak bardzo marzenia są nam potrzebne. Podzielą się niezawodnymi receptami na prawdziwą przyjaźń, wzajemne zrozumienie i wspieranie w bardzo niecodziennych sytuacjach.

Osiołek i Prosiaczek. Tak, to właśnie oni nauczą nas marzyć i osiągać swoje pragnienia. A wszystko po to, by wywołać uśmiech na dziecięcych buziach. Przedstawienie dla młodych widzów, wykorzystujące lalki i wyobraźnię.

30 czerwca 2018, sobota, 21.30
Park Chopina
Muzikanty – „PETRONAUCI”
spektakl muzyczno-pirotechniczny (premiera)

Grupa odrobinę zagubionych dusz, w których nigdy nie przestała grać muzyka. W Instytucji, której jedynym celem jest zachować ciszę. Są też podróże kosmiczne, wydające dźwięki instalacje domowej roboty, niełatwa miłość i… drzwi.

Każdy dźwięk, zagrany na żywo przez pensjonariuszy, w jedynej tego typu miejscu, gdzie muzyka wyzwala prawdziwy ogień. Dużo ognia. Niemożebnie dużo ognia.

Trochę, jakby „Lot nad kukułczym gniazdem” wpadł niechcący na „Mad Maxa” pod czujnym okiem „Pomysłowego Dobromira” zaczytanego w „Farenheit 451”.

Ah, no tak. Istnieje spora szansa, że spadnie śnieg.

1 lipca 2018, niedziela, 18.00
Ruiny Teatru Victoria (Al. Przyjaźni)
Jashgawronsky Brothers – „PopBins” (Włochy)
show muzyczny (wejściówki*)

Od swoich skromnych pierwszych kroków w showbiznesie ponad piętnaście lat temu, Jashgawronsky Brothers pokonali długą drogę. Ze skromnego sierocińca w Erywaniu, przez Włochy, gdzie zapuścili artystyczne korzenie, aż po trasy w Europie, obu Amerykach i Japonię!

I choć po latach wciąż grają na instrumentach z odzysku – niewątpliwie nadrabiają braki budżetowe inteligencją i niebywałym poczuciem humoru, odporni na zepsucie zachodniego świata.

Od mioteł i wiaderek, przez tarki, papier toaletowy, aż po kosze na śmieci i mieszkające w nich odpadki. Muzyczne widowisko, w którym wynalazki domowej roboty poza wydawaniem dźwięków, nabierają jednocześnie surrealistycznego, komicznego sensu.

Nic nie powstaje, nic nie zostaje wyrzucone – wszystko ulega transformacji, a muzyka rozprzestrzenia się w naszych sercach, niczym tęczowa plama na wodzie (taka w wersji eko).

*) rezerwacja i odbiór darmowych wejściówek w GCOP COK „Perełka”, ul. Studzienna 6 (tel. 32 775 20 53) oraz bezpośrednio przed spektaklami

lip
8
niedz.
Ulicznicy @ Park Chopina
lip 8@12:00 – lip 9@20:00

Ulicznicy 2018tiwasobota, 12.00 – 15.00
Park Chopina – Alejka Forum (impreza towarzysząca)
A3Teatr – warsztaty kreatywne dla dzieci

Jak co roku, jako swoistą rozgrzewkę przed spektaklami dla dzieci proponujemy również warsztaty kreatywne! Podczas tej edycji warsztaty prowadzić będą zaproszone teatry, tym samym już od samego początku wprowadzając najmłodszych w swój czarodziejski świat.

Co tydzień w zupełnie innym stylu, ale równie porywająco – będzie więc lalkarsko, plastycznie, cyrkowo, magicznie!

30 czerwca 2018, sobota, 16.00
Park Chopina
A3Teatr – „Futerko z Obłoków”
spektakl dla dzieci

Marzyć. Każdy z nas wie co to znaczy, prawda? Bez względu na to, czy jesteś mrówką, wróblem, jednorożcem, albo małą dziewczynką lub chłopcem. A czy wiecie, kto jest bardzo dobry w marzeniach? Osiołek i Prosiaczek! Naprawdę.

Chętnie rozwieją wasze wątpliwości, czy warto marzyć i pokażą, jak bardzo marzenia są nam potrzebne. Podzielą się niezawodnymi receptami na prawdziwą przyjaźń, wzajemne zrozumienie i wspieranie w bardzo niecodziennych sytuacjach.

Osiołek i Prosiaczek. Tak, to właśnie oni nauczą nas marzyć i osiągać swoje pragnienia. A wszystko po to, by wywołać uśmiech na dziecięcych buziach. Przedstawienie dla młodych widzów, wykorzystujące lalki i wyobraźnię.

30 czerwca 2018, sobota, 21.30
Park Chopina
Muzikanty – „PETRONAUCI”
spektakl muzyczno-pirotechniczny (premiera)

Grupa odrobinę zagubionych dusz, w których nigdy nie przestała grać muzyka. W Instytucji, której jedynym celem jest zachować ciszę. Są też podróże kosmiczne, wydające dźwięki instalacje domowej roboty, niełatwa miłość i… drzwi.

Każdy dźwięk, zagrany na żywo przez pensjonariuszy, w jedynej tego typu miejscu, gdzie muzyka wyzwala prawdziwy ogień. Dużo ognia. Niemożebnie dużo ognia.

Trochę, jakby „Lot nad kukułczym gniazdem” wpadł niechcący na „Mad Maxa” pod czujnym okiem „Pomysłowego Dobromira” zaczytanego w „Farenheit 451”.

Ah, no tak. Istnieje spora szansa, że spadnie śnieg.

1 lipca 2018, niedziela, 18.00
Ruiny Teatru Victoria (Al. Przyjaźni)
Jashgawronsky Brothers – „PopBins” (Włochy)
show muzyczny (wejściówki*)

Od swoich skromnych pierwszych kroków w showbiznesie ponad piętnaście lat temu, Jashgawronsky Brothers pokonali długą drogę. Ze skromnego sierocińca w Erywaniu, przez Włochy, gdzie zapuścili artystyczne korzenie, aż po trasy w Europie, obu Amerykach i Japonię!

I choć po latach wciąż grają na instrumentach z odzysku – niewątpliwie nadrabiają braki budżetowe inteligencją i niebywałym poczuciem humoru, odporni na zepsucie zachodniego świata.

Od mioteł i wiaderek, przez tarki, papier toaletowy, aż po kosze na śmieci i mieszkające w nich odpadki. Muzyczne widowisko, w którym wynalazki domowej roboty poza wydawaniem dźwięków, nabierają jednocześnie surrealistycznego, komicznego sensu.

Nic nie powstaje, nic nie zostaje wyrzucone – wszystko ulega transformacji, a muzyka rozprzestrzenia się w naszych sercach, niczym tęczowa plama na wodzie (taka w wersji eko).

*) rezerwacja i odbiór darmowych wejściówek w GCOP COK „Perełka”, ul. Studzienna 6 (tel. 32 775 20 53) oraz bezpośrednio przed spektaklami

lip
14
sob.
Ulicznicy @ Park Chopina
lip 14@12:00 – lip 15@20:00

Ulicznicy 2018tiwasobota, 12.00 – 15.00
Park Chopina – Alejka Forum (impreza towarzysząca)
A3Teatr – warsztaty kreatywne dla dzieci

Jak co roku, jako swoistą rozgrzewkę przed spektaklami dla dzieci proponujemy również warsztaty kreatywne! Podczas tej edycji warsztaty prowadzić będą zaproszone teatry, tym samym już od samego początku wprowadzając najmłodszych w swój czarodziejski świat.

Co tydzień w zupełnie innym stylu, ale równie porywająco – będzie więc lalkarsko, plastycznie, cyrkowo, magicznie!

30 czerwca 2018, sobota, 16.00
Park Chopina
A3Teatr – „Futerko z Obłoków”
spektakl dla dzieci

Marzyć. Każdy z nas wie co to znaczy, prawda? Bez względu na to, czy jesteś mrówką, wróblem, jednorożcem, albo małą dziewczynką lub chłopcem. A czy wiecie, kto jest bardzo dobry w marzeniach? Osiołek i Prosiaczek! Naprawdę.

Chętnie rozwieją wasze wątpliwości, czy warto marzyć i pokażą, jak bardzo marzenia są nam potrzebne. Podzielą się niezawodnymi receptami na prawdziwą przyjaźń, wzajemne zrozumienie i wspieranie w bardzo niecodziennych sytuacjach.

Osiołek i Prosiaczek. Tak, to właśnie oni nauczą nas marzyć i osiągać swoje pragnienia. A wszystko po to, by wywołać uśmiech na dziecięcych buziach. Przedstawienie dla młodych widzów, wykorzystujące lalki i wyobraźnię.

30 czerwca 2018, sobota, 21.30
Park Chopina
Muzikanty – „PETRONAUCI”
spektakl muzyczno-pirotechniczny (premiera)

Grupa odrobinę zagubionych dusz, w których nigdy nie przestała grać muzyka. W Instytucji, której jedynym celem jest zachować ciszę. Są też podróże kosmiczne, wydające dźwięki instalacje domowej roboty, niełatwa miłość i… drzwi.

Każdy dźwięk, zagrany na żywo przez pensjonariuszy, w jedynej tego typu miejscu, gdzie muzyka wyzwala prawdziwy ogień. Dużo ognia. Niemożebnie dużo ognia.

Trochę, jakby „Lot nad kukułczym gniazdem” wpadł niechcący na „Mad Maxa” pod czujnym okiem „Pomysłowego Dobromira” zaczytanego w „Farenheit 451”.

Ah, no tak. Istnieje spora szansa, że spadnie śnieg.

1 lipca 2018, niedziela, 18.00
Ruiny Teatru Victoria (Al. Przyjaźni)
Jashgawronsky Brothers – „PopBins” (Włochy)
show muzyczny (wejściówki*)

Od swoich skromnych pierwszych kroków w showbiznesie ponad piętnaście lat temu, Jashgawronsky Brothers pokonali długą drogę. Ze skromnego sierocińca w Erywaniu, przez Włochy, gdzie zapuścili artystyczne korzenie, aż po trasy w Europie, obu Amerykach i Japonię!

I choć po latach wciąż grają na instrumentach z odzysku – niewątpliwie nadrabiają braki budżetowe inteligencją i niebywałym poczuciem humoru, odporni na zepsucie zachodniego świata.

Od mioteł i wiaderek, przez tarki, papier toaletowy, aż po kosze na śmieci i mieszkające w nich odpadki. Muzyczne widowisko, w którym wynalazki domowej roboty poza wydawaniem dźwięków, nabierają jednocześnie surrealistycznego, komicznego sensu.

Nic nie powstaje, nic nie zostaje wyrzucone – wszystko ulega transformacji, a muzyka rozprzestrzenia się w naszych sercach, niczym tęczowa plama na wodzie (taka w wersji eko).

*) rezerwacja i odbiór darmowych wejściówek w GCOP COK „Perełka”, ul. Studzienna 6 (tel. 32 775 20 53) oraz bezpośrednio przed spektaklami

lip
15
niedz.
Ulicznicy @ Park Chopina
lip 15@12:00 – lip 16@20:00

Ulicznicy 2018tiwasobota, 12.00 – 15.00
Park Chopina – Alejka Forum (impreza towarzysząca)
A3Teatr – warsztaty kreatywne dla dzieci

Jak co roku, jako swoistą rozgrzewkę przed spektaklami dla dzieci proponujemy również warsztaty kreatywne! Podczas tej edycji warsztaty prowadzić będą zaproszone teatry, tym samym już od samego początku wprowadzając najmłodszych w swój czarodziejski świat.

Co tydzień w zupełnie innym stylu, ale równie porywająco – będzie więc lalkarsko, plastycznie, cyrkowo, magicznie!

30 czerwca 2018, sobota, 16.00
Park Chopina
A3Teatr – „Futerko z Obłoków”
spektakl dla dzieci

Marzyć. Każdy z nas wie co to znaczy, prawda? Bez względu na to, czy jesteś mrówką, wróblem, jednorożcem, albo małą dziewczynką lub chłopcem. A czy wiecie, kto jest bardzo dobry w marzeniach? Osiołek i Prosiaczek! Naprawdę.

Chętnie rozwieją wasze wątpliwości, czy warto marzyć i pokażą, jak bardzo marzenia są nam potrzebne. Podzielą się niezawodnymi receptami na prawdziwą przyjaźń, wzajemne zrozumienie i wspieranie w bardzo niecodziennych sytuacjach.

Osiołek i Prosiaczek. Tak, to właśnie oni nauczą nas marzyć i osiągać swoje pragnienia. A wszystko po to, by wywołać uśmiech na dziecięcych buziach. Przedstawienie dla młodych widzów, wykorzystujące lalki i wyobraźnię.

30 czerwca 2018, sobota, 21.30
Park Chopina
Muzikanty – „PETRONAUCI”
spektakl muzyczno-pirotechniczny (premiera)

Grupa odrobinę zagubionych dusz, w których nigdy nie przestała grać muzyka. W Instytucji, której jedynym celem jest zachować ciszę. Są też podróże kosmiczne, wydające dźwięki instalacje domowej roboty, niełatwa miłość i… drzwi.

Każdy dźwięk, zagrany na żywo przez pensjonariuszy, w jedynej tego typu miejscu, gdzie muzyka wyzwala prawdziwy ogień. Dużo ognia. Niemożebnie dużo ognia.

Trochę, jakby „Lot nad kukułczym gniazdem” wpadł niechcący na „Mad Maxa” pod czujnym okiem „Pomysłowego Dobromira” zaczytanego w „Farenheit 451”.

Ah, no tak. Istnieje spora szansa, że spadnie śnieg.

1 lipca 2018, niedziela, 18.00
Ruiny Teatru Victoria (Al. Przyjaźni)
Jashgawronsky Brothers – „PopBins” (Włochy)
show muzyczny (wejściówki*)

Od swoich skromnych pierwszych kroków w showbiznesie ponad piętnaście lat temu, Jashgawronsky Brothers pokonali długą drogę. Ze skromnego sierocińca w Erywaniu, przez Włochy, gdzie zapuścili artystyczne korzenie, aż po trasy w Europie, obu Amerykach i Japonię!

I choć po latach wciąż grają na instrumentach z odzysku – niewątpliwie nadrabiają braki budżetowe inteligencją i niebywałym poczuciem humoru, odporni na zepsucie zachodniego świata.

Od mioteł i wiaderek, przez tarki, papier toaletowy, aż po kosze na śmieci i mieszkające w nich odpadki. Muzyczne widowisko, w którym wynalazki domowej roboty poza wydawaniem dźwięków, nabierają jednocześnie surrealistycznego, komicznego sensu.

Nic nie powstaje, nic nie zostaje wyrzucone – wszystko ulega transformacji, a muzyka rozprzestrzenia się w naszych sercach, niczym tęczowa plama na wodzie (taka w wersji eko).

*) rezerwacja i odbiór darmowych wejściówek w GCOP COK „Perełka”, ul. Studzienna 6 (tel. 32 775 20 53) oraz bezpośrednio przed spektaklami

lip
21
sob.
Ulicznicy @ Park Chopina
lip 21@12:00 – lip 22@20:00

Ulicznicy 2018tiwasobota, 12.00 – 15.00
Park Chopina – Alejka Forum (impreza towarzysząca)
A3Teatr – warsztaty kreatywne dla dzieci

Jak co roku, jako swoistą rozgrzewkę przed spektaklami dla dzieci proponujemy również warsztaty kreatywne! Podczas tej edycji warsztaty prowadzić będą zaproszone teatry, tym samym już od samego początku wprowadzając najmłodszych w swój czarodziejski świat.

Co tydzień w zupełnie innym stylu, ale równie porywająco – będzie więc lalkarsko, plastycznie, cyrkowo, magicznie!

30 czerwca 2018, sobota, 16.00
Park Chopina
A3Teatr – „Futerko z Obłoków”
spektakl dla dzieci

Marzyć. Każdy z nas wie co to znaczy, prawda? Bez względu na to, czy jesteś mrówką, wróblem, jednorożcem, albo małą dziewczynką lub chłopcem. A czy wiecie, kto jest bardzo dobry w marzeniach? Osiołek i Prosiaczek! Naprawdę.

Chętnie rozwieją wasze wątpliwości, czy warto marzyć i pokażą, jak bardzo marzenia są nam potrzebne. Podzielą się niezawodnymi receptami na prawdziwą przyjaźń, wzajemne zrozumienie i wspieranie w bardzo niecodziennych sytuacjach.

Osiołek i Prosiaczek. Tak, to właśnie oni nauczą nas marzyć i osiągać swoje pragnienia. A wszystko po to, by wywołać uśmiech na dziecięcych buziach. Przedstawienie dla młodych widzów, wykorzystujące lalki i wyobraźnię.

30 czerwca 2018, sobota, 21.30
Park Chopina
Muzikanty – „PETRONAUCI”
spektakl muzyczno-pirotechniczny (premiera)

Grupa odrobinę zagubionych dusz, w których nigdy nie przestała grać muzyka. W Instytucji, której jedynym celem jest zachować ciszę. Są też podróże kosmiczne, wydające dźwięki instalacje domowej roboty, niełatwa miłość i… drzwi.

Każdy dźwięk, zagrany na żywo przez pensjonariuszy, w jedynej tego typu miejscu, gdzie muzyka wyzwala prawdziwy ogień. Dużo ognia. Niemożebnie dużo ognia.

Trochę, jakby „Lot nad kukułczym gniazdem” wpadł niechcący na „Mad Maxa” pod czujnym okiem „Pomysłowego Dobromira” zaczytanego w „Farenheit 451”.

Ah, no tak. Istnieje spora szansa, że spadnie śnieg.

1 lipca 2018, niedziela, 18.00
Ruiny Teatru Victoria (Al. Przyjaźni)
Jashgawronsky Brothers – „PopBins” (Włochy)
show muzyczny (wejściówki*)

Od swoich skromnych pierwszych kroków w showbiznesie ponad piętnaście lat temu, Jashgawronsky Brothers pokonali długą drogę. Ze skromnego sierocińca w Erywaniu, przez Włochy, gdzie zapuścili artystyczne korzenie, aż po trasy w Europie, obu Amerykach i Japonię!

I choć po latach wciąż grają na instrumentach z odzysku – niewątpliwie nadrabiają braki budżetowe inteligencją i niebywałym poczuciem humoru, odporni na zepsucie zachodniego świata.

Od mioteł i wiaderek, przez tarki, papier toaletowy, aż po kosze na śmieci i mieszkające w nich odpadki. Muzyczne widowisko, w którym wynalazki domowej roboty poza wydawaniem dźwięków, nabierają jednocześnie surrealistycznego, komicznego sensu.

Nic nie powstaje, nic nie zostaje wyrzucone – wszystko ulega transformacji, a muzyka rozprzestrzenia się w naszych sercach, niczym tęczowa plama na wodzie (taka w wersji eko).

*) rezerwacja i odbiór darmowych wejściówek w GCOP COK „Perełka”, ul. Studzienna 6 (tel. 32 775 20 53) oraz bezpośrednio przed spektaklami

lip
22
niedz.
Ulicznicy @ Park Chopina
lip 22@12:00 – lip 23@20:00

Ulicznicy 2018tiwasobota, 12.00 – 15.00
Park Chopina – Alejka Forum (impreza towarzysząca)
A3Teatr – warsztaty kreatywne dla dzieci

Jak co roku, jako swoistą rozgrzewkę przed spektaklami dla dzieci proponujemy również warsztaty kreatywne! Podczas tej edycji warsztaty prowadzić będą zaproszone teatry, tym samym już od samego początku wprowadzając najmłodszych w swój czarodziejski świat.

Co tydzień w zupełnie innym stylu, ale równie porywająco – będzie więc lalkarsko, plastycznie, cyrkowo, magicznie!

30 czerwca 2018, sobota, 16.00
Park Chopina
A3Teatr – „Futerko z Obłoków”
spektakl dla dzieci

Marzyć. Każdy z nas wie co to znaczy, prawda? Bez względu na to, czy jesteś mrówką, wróblem, jednorożcem, albo małą dziewczynką lub chłopcem. A czy wiecie, kto jest bardzo dobry w marzeniach? Osiołek i Prosiaczek! Naprawdę.

Chętnie rozwieją wasze wątpliwości, czy warto marzyć i pokażą, jak bardzo marzenia są nam potrzebne. Podzielą się niezawodnymi receptami na prawdziwą przyjaźń, wzajemne zrozumienie i wspieranie w bardzo niecodziennych sytuacjach.

Osiołek i Prosiaczek. Tak, to właśnie oni nauczą nas marzyć i osiągać swoje pragnienia. A wszystko po to, by wywołać uśmiech na dziecięcych buziach. Przedstawienie dla młodych widzów, wykorzystujące lalki i wyobraźnię.

30 czerwca 2018, sobota, 21.30
Park Chopina
Muzikanty – „PETRONAUCI”
spektakl muzyczno-pirotechniczny (premiera)

Grupa odrobinę zagubionych dusz, w których nigdy nie przestała grać muzyka. W Instytucji, której jedynym celem jest zachować ciszę. Są też podróże kosmiczne, wydające dźwięki instalacje domowej roboty, niełatwa miłość i… drzwi.

Każdy dźwięk, zagrany na żywo przez pensjonariuszy, w jedynej tego typu miejscu, gdzie muzyka wyzwala prawdziwy ogień. Dużo ognia. Niemożebnie dużo ognia.

Trochę, jakby „Lot nad kukułczym gniazdem” wpadł niechcący na „Mad Maxa” pod czujnym okiem „Pomysłowego Dobromira” zaczytanego w „Farenheit 451”.

Ah, no tak. Istnieje spora szansa, że spadnie śnieg.

1 lipca 2018, niedziela, 18.00
Ruiny Teatru Victoria (Al. Przyjaźni)
Jashgawronsky Brothers – „PopBins” (Włochy)
show muzyczny (wejściówki*)

Od swoich skromnych pierwszych kroków w showbiznesie ponad piętnaście lat temu, Jashgawronsky Brothers pokonali długą drogę. Ze skromnego sierocińca w Erywaniu, przez Włochy, gdzie zapuścili artystyczne korzenie, aż po trasy w Europie, obu Amerykach i Japonię!

I choć po latach wciąż grają na instrumentach z odzysku – niewątpliwie nadrabiają braki budżetowe inteligencją i niebywałym poczuciem humoru, odporni na zepsucie zachodniego świata.

Od mioteł i wiaderek, przez tarki, papier toaletowy, aż po kosze na śmieci i mieszkające w nich odpadki. Muzyczne widowisko, w którym wynalazki domowej roboty poza wydawaniem dźwięków, nabierają jednocześnie surrealistycznego, komicznego sensu.

Nic nie powstaje, nic nie zostaje wyrzucone – wszystko ulega transformacji, a muzyka rozprzestrzenia się w naszych sercach, niczym tęczowa plama na wodzie (taka w wersji eko).

*) rezerwacja i odbiór darmowych wejściówek w GCOP COK „Perełka”, ul. Studzienna 6 (tel. 32 775 20 53) oraz bezpośrednio przed spektaklami

lip
28
sob.
Ulicznicy @ Park Chopina
lip 28@12:00 – lip 29@20:00

Ulicznicy 2018tiwasobota, 12.00 – 15.00
Park Chopina – Alejka Forum (impreza towarzysząca)
A3Teatr – warsztaty kreatywne dla dzieci

Jak co roku, jako swoistą rozgrzewkę przed spektaklami dla dzieci proponujemy również warsztaty kreatywne! Podczas tej edycji warsztaty prowadzić będą zaproszone teatry, tym samym już od samego początku wprowadzając najmłodszych w swój czarodziejski świat.

Co tydzień w zupełnie innym stylu, ale równie porywająco – będzie więc lalkarsko, plastycznie, cyrkowo, magicznie!

30 czerwca 2018, sobota, 16.00
Park Chopina
A3Teatr – „Futerko z Obłoków”
spektakl dla dzieci

Marzyć. Każdy z nas wie co to znaczy, prawda? Bez względu na to, czy jesteś mrówką, wróblem, jednorożcem, albo małą dziewczynką lub chłopcem. A czy wiecie, kto jest bardzo dobry w marzeniach? Osiołek i Prosiaczek! Naprawdę.

Chętnie rozwieją wasze wątpliwości, czy warto marzyć i pokażą, jak bardzo marzenia są nam potrzebne. Podzielą się niezawodnymi receptami na prawdziwą przyjaźń, wzajemne zrozumienie i wspieranie w bardzo niecodziennych sytuacjach.

Osiołek i Prosiaczek. Tak, to właśnie oni nauczą nas marzyć i osiągać swoje pragnienia. A wszystko po to, by wywołać uśmiech na dziecięcych buziach. Przedstawienie dla młodych widzów, wykorzystujące lalki i wyobraźnię.

30 czerwca 2018, sobota, 21.30
Park Chopina
Muzikanty – „PETRONAUCI”
spektakl muzyczno-pirotechniczny (premiera)

Grupa odrobinę zagubionych dusz, w których nigdy nie przestała grać muzyka. W Instytucji, której jedynym celem jest zachować ciszę. Są też podróże kosmiczne, wydające dźwięki instalacje domowej roboty, niełatwa miłość i… drzwi.

Każdy dźwięk, zagrany na żywo przez pensjonariuszy, w jedynej tego typu miejscu, gdzie muzyka wyzwala prawdziwy ogień. Dużo ognia. Niemożebnie dużo ognia.

Trochę, jakby „Lot nad kukułczym gniazdem” wpadł niechcący na „Mad Maxa” pod czujnym okiem „Pomysłowego Dobromira” zaczytanego w „Farenheit 451”.

Ah, no tak. Istnieje spora szansa, że spadnie śnieg.

1 lipca 2018, niedziela, 18.00
Ruiny Teatru Victoria (Al. Przyjaźni)
Jashgawronsky Brothers – „PopBins” (Włochy)
show muzyczny (wejściówki*)

Od swoich skromnych pierwszych kroków w showbiznesie ponad piętnaście lat temu, Jashgawronsky Brothers pokonali długą drogę. Ze skromnego sierocińca w Erywaniu, przez Włochy, gdzie zapuścili artystyczne korzenie, aż po trasy w Europie, obu Amerykach i Japonię!

I choć po latach wciąż grają na instrumentach z odzysku – niewątpliwie nadrabiają braki budżetowe inteligencją i niebywałym poczuciem humoru, odporni na zepsucie zachodniego świata.

Od mioteł i wiaderek, przez tarki, papier toaletowy, aż po kosze na śmieci i mieszkające w nich odpadki. Muzyczne widowisko, w którym wynalazki domowej roboty poza wydawaniem dźwięków, nabierają jednocześnie surrealistycznego, komicznego sensu.

Nic nie powstaje, nic nie zostaje wyrzucone – wszystko ulega transformacji, a muzyka rozprzestrzenia się w naszych sercach, niczym tęczowa plama na wodzie (taka w wersji eko).

*) rezerwacja i odbiór darmowych wejściówek w GCOP COK „Perełka”, ul. Studzienna 6 (tel. 32 775 20 53) oraz bezpośrednio przed spektaklami

lip
29
niedz.
Ulicznicy @ Park Chopina
lip 29@12:00 – lip 30@20:00

Ulicznicy 2018tiwasobota, 12.00 – 15.00
Park Chopina – Alejka Forum (impreza towarzysząca)
A3Teatr – warsztaty kreatywne dla dzieci

Jak co roku, jako swoistą rozgrzewkę przed spektaklami dla dzieci proponujemy również warsztaty kreatywne! Podczas tej edycji warsztaty prowadzić będą zaproszone teatry, tym samym już od samego początku wprowadzając najmłodszych w swój czarodziejski świat.

Co tydzień w zupełnie innym stylu, ale równie porywająco – będzie więc lalkarsko, plastycznie, cyrkowo, magicznie!

30 czerwca 2018, sobota, 16.00
Park Chopina
A3Teatr – „Futerko z Obłoków”
spektakl dla dzieci

Marzyć. Każdy z nas wie co to znaczy, prawda? Bez względu na to, czy jesteś mrówką, wróblem, jednorożcem, albo małą dziewczynką lub chłopcem. A czy wiecie, kto jest bardzo dobry w marzeniach? Osiołek i Prosiaczek! Naprawdę.

Chętnie rozwieją wasze wątpliwości, czy warto marzyć i pokażą, jak bardzo marzenia są nam potrzebne. Podzielą się niezawodnymi receptami na prawdziwą przyjaźń, wzajemne zrozumienie i wspieranie w bardzo niecodziennych sytuacjach.

Osiołek i Prosiaczek. Tak, to właśnie oni nauczą nas marzyć i osiągać swoje pragnienia. A wszystko po to, by wywołać uśmiech na dziecięcych buziach. Przedstawienie dla młodych widzów, wykorzystujące lalki i wyobraźnię.

30 czerwca 2018, sobota, 21.30
Park Chopina
Muzikanty – „PETRONAUCI”
spektakl muzyczno-pirotechniczny (premiera)

Grupa odrobinę zagubionych dusz, w których nigdy nie przestała grać muzyka. W Instytucji, której jedynym celem jest zachować ciszę. Są też podróże kosmiczne, wydające dźwięki instalacje domowej roboty, niełatwa miłość i… drzwi.

Każdy dźwięk, zagrany na żywo przez pensjonariuszy, w jedynej tego typu miejscu, gdzie muzyka wyzwala prawdziwy ogień. Dużo ognia. Niemożebnie dużo ognia.

Trochę, jakby „Lot nad kukułczym gniazdem” wpadł niechcący na „Mad Maxa” pod czujnym okiem „Pomysłowego Dobromira” zaczytanego w „Farenheit 451”.

Ah, no tak. Istnieje spora szansa, że spadnie śnieg.

1 lipca 2018, niedziela, 18.00
Ruiny Teatru Victoria (Al. Przyjaźni)
Jashgawronsky Brothers – „PopBins” (Włochy)
show muzyczny (wejściówki*)

Od swoich skromnych pierwszych kroków w showbiznesie ponad piętnaście lat temu, Jashgawronsky Brothers pokonali długą drogę. Ze skromnego sierocińca w Erywaniu, przez Włochy, gdzie zapuścili artystyczne korzenie, aż po trasy w Europie, obu Amerykach i Japonię!

I choć po latach wciąż grają na instrumentach z odzysku – niewątpliwie nadrabiają braki budżetowe inteligencją i niebywałym poczuciem humoru, odporni na zepsucie zachodniego świata.

Od mioteł i wiaderek, przez tarki, papier toaletowy, aż po kosze na śmieci i mieszkające w nich odpadki. Muzyczne widowisko, w którym wynalazki domowej roboty poza wydawaniem dźwięków, nabierają jednocześnie surrealistycznego, komicznego sensu.

Nic nie powstaje, nic nie zostaje wyrzucone – wszystko ulega transformacji, a muzyka rozprzestrzenia się w naszych sercach, niczym tęczowa plama na wodzie (taka w wersji eko).

*) rezerwacja i odbiór darmowych wejściówek w GCOP COK „Perełka”, ul. Studzienna 6 (tel. 32 775 20 53) oraz bezpośrednio przed spektaklami