lis
6
śr.
Kurs Pedagogiki Cyrku z elementami animacji czasu wolnego @ Łódź, Carnival
lis 6 – lis 11 całodniowy

KURS PEDAGOGIKI CYRKU
z elementami animacji czasu wolnego

7-11 LISTOPADA, ŁÓDŹ

Organizator: Fundacja Miasto Projekt,
jednostka wykonawcza: Carnival, Otwarta Przestrzeń

Zapraszamy pedagogów, nauczycieli, pasjonatów sztuki cyrkowej oraz wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kursie pedagoga cyrkowego .

O kursie:

Dla kogo:

-osoby prowadzące warsztaty dla dzieci
– pasjonaci, artyści i pedagodzy cyrku
– pedagodzy i studenci pedagogiki
– pracownicy lub przyszli pracownicy domów kultury, świetlic środowiskowych i innych jednostek pracujących z dziećmi, młodzieżą
– osoby działające w organizacjach pozarządowych zajmujących się edukacją pozaformalną, pedagogiką zabawy
– animatorzy czasu wolnego

Czego się dowiesz?

– gry i zabawy dla grup dzieci i młodzieży w różnym wieku ( gry integracyjne, ruchowe, teambuidingowe, budujące zaufanie, icebreakery, energizery)
– umiejętności cyrkowe ( żonglerka, ekwilibrystyka, magia i iluzja, pantomima
– metodyka prowadzenia zajęć, przykłady dobrych praktyk i sposoby rozwiązywania problemów
– dowiesz się jak skutecznie uczyć innych, na co zwracać uwagę i jak korygować błędy
– zabawy, sztuczki i triki przydatne w pracy i w życiu prywatnym

Jak wygląda kurs:

Kurs pedagogiki cyrku z elementami animacji czasu wolnego
› 4 godziny akrobatyki ( podstawy akrobatyki partnerskiej, piramidki, gry i zabawy)
› 5 godzin żonglerki ( piłki, maczugi, obręcze, chustki, diabolo, talerzyki)
› 5 godzin ekwilibrystyki ( szczudła, rolabola – równoważnia, monocykl, slackline-taśma do chodzenia)
› 4 godziny magii i iluzji ( sztuczki z przedmiotami codziennego użytku, gagi sceniczne)
› 2 godziny gier i zabaw integracyjnych i innych
› 3 godziny animacji czasu wolnego ( metodyka pracy animatora, praca z mikrofonem, gry i zabawy dla różnych grup)
› 3 godziny metodyki pracy z dziećmi i młodzieżą ( dobre praktyki, rozwiązywanie problemów)

Dodatkowo można też wziąć udział w module Klownada i Pantomima

› 4h klownady ( budowanie postaci, gagi sceniczne)
› 4h pantomimy ( podstawowe ćwiczenia, zadania pantomimiczne, praca z ciałem i mimiką)

dokładny grafik kursu w przygotowaniu

To także:

› 5 dni spędzonych w gronie niesamowitych ludzi
› Kabaret cyrku współczesnego
› Sala do ćwiczeń i sprzęt
› Materiały dla uczestników kursu

[color=orange]Certyfikat:[/color]

Po przeprowadzonych warsztatach, każdy uczestnik kursu otrzyma certyfikat pedagoga cyrku, uznawany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego . Certyfikat będzie wymieniał liczbę godzin kursu oraz dziedziny cyrkowe, z jakich były przeprowadzone warsztaty .

Miejsce kursu :
Łódź, Carnival, Otwatra Przestrzeń Cyrkowa, ul. Siewna 15, w: Fabryka Vera 4 piętro.

Koszt kursu ( wersja podstawowa):

(akrobatyka, ekwilibrystyka, metodyka, animacja czasu wolnego, magia i iluzja, gry integracyjne, żonglerka)

Do 20 października
– 300zł/350 z noclegiem

Po 20 października – 350/400zł z noclegiem

Koszt modułu klownada i pantomima
Do 20 października 150zł
Po 20 października 170zł

Podczas kursu możliwe jest również wykupienie posiłków ( kuchnia wegetariańska) w cenie 15 zł/ posiłek.

Bonus: zakup obiadów od piątku do poniedziałku ( 4 obiady) – 50zł

Zgłoszenia oraz pytania na adres:
zuzanna.jarmakowska@gmail.com lub 607450171.

Wpłaty prosimy przesyłać na numer konta:
Fundacja Miasto Projekt
Multibak
10 1140 2017 0000 4802 1071 7900

informacja o instruktorach:

Justyna Kozulska-Biesiada- ( akrobatyka, organizator kursu, gry i zabawy integracyjne)

Akrobatka powietrzna i naziemna. Żonglerka i doświadczony pedagog cyrku. Od 2003 roku zajmuję się różnymi sztukami cyrkowymi.Ukończyłam kurs pedagogiki cyrku (Dyplom Ministerstwa Edukacji).Moja fascynacja zaczęła się od tańca z ogniem. Następnie nauczyłam się żonglować. Jeżdżę na monocyklu,od 2008 roku moją największą pasją jest chusta wertykalna. Akrobatyka w powietrzu, kiedy to na wysokości 6 metrów tańczę z chustą. Daje mi to dużo siły, pewności siebie i radości z przestrzeni, którą odkrywamz każdym ruchem.Z grupą Arta Foc oraz ze Studenckim Kołem Żonglerskim w Toruniu organizowaliśmy w latach 2006-2009: Międzynarodowy Festiwal Kuglarski ALTERGRAWITACJA, ALTERGRAWITACJA VARIETE KABARET CYRKOWY, Toruńskie Dni Sztuk Cyrkowych i wiele innych warsztatów i pokazów.Byłam Stypendystką Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, stypendium artystyczne lipiec- grudzień 2009.Byłam też Stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendium z budżetu, upowszechnianie kultury, styczeń- czerwiec 2011.Od 2009 jestem Prezesem Fundacji Miasto Projekt. Organizuję wymiany młodzieży w ramach programu Młodzież w Działaniu, wpsółpracuję z wolontariuszami i koordynuję projekty realizowane przez Fundację. Cały czas szkolę się w pracy z młodzieżą. Uczestniczyłam między innymi w projektach wymiany młodzieży w Polsce i za granicą jako koordynator i instruktor. W lutym 2013 ukończyłam Long Time Training Course- Urabn Youth- organizowany przez Narodową Agencję Francuską i Węgierską dotyczący pracy z młodzieżą, trudną młodzieżą, streetworkingiem i włączaniem młodzieży z mniejszymi szansami.

Mateusz Kownacki- żonglerka

Żongler, mim, aktor. Pedagog cyrkowy z wieloletnim doświadczeniem. Zajmuje się żonglerką od 2004 r. Specjalista w żonglowaniu piłkami, maczugami, obręczami; znawca contact jugglingu, diabolo oraz żonglerki partnerskiej i grupowej.Szkolił się u jednych z najlepszych żonglerów na świecie, m.in. Stefan Sing, Matthias Romir, Emilliano Allesi, Sean Gandini. Brał udział w licznych pokazach w Polsce (Toruń, Łódź, Bydgoszcz, Warszawa), Europie (Bruksela) oraz Azji Mniejszej (UAE).Współorganizator czterech edycji Międzynarodowego Festiwalu Kuglarskiego Altergrawitacja oraz kilku artystycznych Variete.Współpracował z licznymi placówkami kulturowymi (m.in. Dom Muz, Młodzieżowy Dom Kultury, Centrum Kultury Zamek Krzyżacki). Instruktor podczas tygodniowego międzynarodowego projektu cyrkowego ”INTheatERCULTURArtL” w Łodzi oraz podczas licznych jednodniowych imprez organizowanych na terenie całej Polski. Cyklicznie prowadził warsztaty kuglarskie dla dzieci i młodzieży w toruńskim Domu Muz. Skończył kurs pedagogiki cyrku dziecięcego w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu.Aktywny twórca toruńskiej przestrzeni kuglarskiej – organizator spotkań i treningów żonglerskich.Uczestnik intensywnego kursu pantomimy w Teatrze na Woli w Warszawie.Intersuje się tańcem współczesnym, pantomimą oraz tai chi.Absolwent astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Rafał Mikołajewski- Jestem pedagogiem, instruktorem teatralnym, animatorem kultury, żonglerem, szczudlarzem, aktorem. Organizuję otwarte spotkania żonglerskie w Łodzi. Od 2005 roku prowadzę działania edukacji cyrkowej i teatralnej na terenie całej Polski.Warsztaty jakie proponuję są oryginalną formą twórczej aktywności oraz nowatorską metodą ćwiczeń i zajęć ruchowych. Podczas warsztatów uczestnicy odszukująi rozwijają swoje indywidualne talenty, nabywają umiejętności pracy w grupie, podejmowania wspólnych decyzji, brania odpowiedzialności za siebie i innych. Uczą się różnych sposobów wyrażania swoich uczuć i emocji, nabywają nowych zdolności manualnych. Zajęcia odbywają się w atmosferze wspólnej kreatywnej zabawy. Celem działalności jest propagowanie kultury i sztuki, rozwijanie zdolności manualnychi ruchowych, pogłębianie wyobraźni twórczej, wykorzystanie nietypowych form relaksui koncentracji, organizacja czasu wolnego.Zajęcia to nauka podstaw aktorstwa, żonglerki, akrobatyki, gimnastyki, pantomimy, klaunady. Zabawy cyrkowe rozwijają sprawność ogólną, koordynację ruchową, wyobraźnię, wdrażają do systematyczności. Uczestnicy zajęć zyskują większą pewność siebie i motywację do dalszego samodoskonalenia. Żonglowanie uaktywniai synchronizuje obie półkule mózgowe, przez co wpływa na poprawę wyników w nauce.

Marcin Połoniewicz aka Pan Ząbek-magia i iluzja- informacje niebawem

Joanna Sakowicz- klownada -[/b] informacje niebawem

[b]Bartłomiej Ostapczuk- pantomima

(ur. 1977 w Warszawie) – polski aktor-mim, choreograf, autor scenariuszy i reżyserii przedstawień teatru pantomimy. Pomysłodawca i założyciel Teatru Pantomimy Mimo, Warszawskiego Centrum Pantomimy w Teatrze Na Woli. Współzałożyciel Fundacji Centrum Pantomimy. Autor choreografii i ruchu scenicznego przedstawień w teatrach dramatycznych.Bartłomiej Ostapczuk w latach 1998-2001 był aktorem Warszawskiego Teatru Pantomimy oraz Studia Mimów pod dyrekcją Stefana Niedziałkowskiego. Od 2005 r. jest dyrektorem artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu odbywającego się w Teatrze Na Woli w Warszawie. W ciągu ostatnich lat festiwal stał się jednym z najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie. Na łamach pisma „American Theatre Magazine” został uznany za jedno z głównych wydarzeń w Europie w kategorii sztuki mimu i teatru ciała.Bartłomiej Ostapczuk występował jako aktor amerykańskiego teatru pantomimy „Alithea Mime Theatre”. Był stypendystą „The School for Mime Theatre” w USA w latach 2001, 2003-2004.Występuje gościnnie na scenach warszawskich teatrów min. Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Och-Teatru, Teatru Na Woli, Teatru Powszechnego, Teatru Królewskiego w Wilanowie w spektaklach reżyserowanych między innymi przez: Krzysztofa Warlikowskiego, Mariusza Trelińskiego, Mikołaja Grabowskiego, Tomasza Koninęi Achima Freyera.Bartłomiej Ostapczuk jest również laureatem różnych nagród festiwali teatralnych. Jest wykładowcą teatru pantomimy w ramach projektu Mazowieckiego Centrum Kulturyi Sztuki-Inspiracje (od 2004 r.) oraz współtwórcą projektów i produkcji artystycznych w zakresie teatru pantomimy oraz teatru ruchu. Od 2005 r. prowadzi w Warszawie studio teatru Pantomimy, którego siedzibą jest warszawski Teatr Na Woli.Występował na scenach teatralnych Japonii, Portoryko, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Chin, Litwy, Rosji, Francji, Izraela, Korei Płd.

Łukasz Wójcik ( Wujo) ze Szczecina – animator czasu wolnego, załozyciel i kierownik firmy 4seasons www.4seasons.szczecin.pl

Marek Zagalski – ekwilibrystyka – informacje niebawem

Artur Perskawiec- akrobatyka
Akrobata, kaskader, żongler, slackliner i pedagog cyrkowy; Ukończył szkołę Kaskaderów; Mistrz juniorów w Judo;Od 7 lat zajmuje się sztukami cyrkowymi i coachingiem. Prowadzi warsztaty z dziećmi i dorosłymi. Uczestnik projektów teatralnych i cyrkowych w kraju i za granicą. Ukończył kurs pedagogiki cyrku. Interesuje się również NLP.

kwi
15
śr.
KURS PEDAGOGIKI CYRKU, Carnival Otwarta Przestrzeń Cyrkowa @ Carnival Otwarta Przestrzeń Cyrkowa
kwi 15 – kwi 18 całodniowy
KURS PEDAGOGIKI CYRKU, Carnival Otwarta Przestrzeń Cyrkowa @ Carnival Otwarta Przestrzeń Cyrkowa

Czego się dowiesz?
– gry i zabawy dla grup dzieci i młodzieży w różnym wieku:
gry integracyjne, ruchowe, teambuildingowe, budujące zaufanie, icebreakery, energizery.
– umiejętności cyrkowe ( żonglerka, ekwilibrystyka, magia i iluzja, pantomima
– metodyka prowadzenia zajęć, przykłady dobrych praktyk i sposoby rozwiązywania problemów.
– dowiesz się jak skutecznie uczyć innych, na co zwracać uwagę i jak korygować błędy.
– zabawy, sztuczki i triki przydatne w pracy i w życiu prywatnym.

Jak wygląda kurs pedagogiki cyrku z elementami animacji czasu wolnego:
› 4 godziny akrobatyki ( podstawy akrobatyki partnerskiej, piramidki, gry
i zabawy)
› 5 godzin żonglerki ( piłki, maczugi, obręcze, chustki, diabolo, talerzyki)
› 5 godzin ekwilibrystyki ( szczudła, rolabola – równoważnia, monocykl, slackline-taśma do chodzenia)
› 4 godziny magii i iluzji ( sztuczki z przedmiotami codziennego użytku, gagi sceniczne)
› 2 godziny gier i zabaw integracyjnych i innych
› 3 godziny animacji czasu wolnego ( metodyka pracy animatora, praca z mikrofonem, gry i zabawy dla różnych grup)
› 3 godziny metodyki pracy z dziećmi i młodzieżą ( dobre praktyki, rozwiązywanie problemów)

Dodatkowo można też wziąć udział w module Klownada i Pantomima
› 4h klownady ( budowanie postaci, gagi sceniczne)
› 4h pantomimy ( podstawowe ćwiczenia, zadania pantomimiczne, praca z ciałem i mimiką)

To także:
› 5 dni spędzonych w gronie niesamowitych ludzi
› Kabaret cyrku współczesnego
› Sala do ćwiczeń i sprzęt
› Materiały dla uczestników kursu

Certyfikat:
Po przeprowadzonych warsztatach, każdy uczestnik kursu otrzyma certyfikat pedagoga cyrku, uznawany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego . Certyfikat będzie wymieniał liczbę godzin kursu oraz dziedziny cyrkowe, z jakich były przeprowadzone warsztaty .
Warunkiem otrzymania certyfikatu jest czynne uczestnictwo w min. 80% zajęć przewidzianych w grafiku.

Miejsce kursu:
Łódź, Carnival, Otwatra Przestrzeń Cyrkowa, ul. Siewna 15, w: Fabryka Vera 4 piętro.

Inwestycja:
Wpłaty do 5 kwietnia:
350zł moduł podstawowy
200zł moduł dodatkowy :klownada + pantomima
130zł za 1 dzień klownady lub pantomimy

Wpłaty do 5 kwietnia:
400zł moduł podstawowy
250zł moduł dodatkowy :klownada + pantomima
180zł za 1 dzień warsztatowy klownady lub pantomimy

Nocleg:
moduł podstawowy : 50 zł
Moduł podstawowy + moduł dodatkowy :50zł
Kurs clownady i pantomimy: 10zł/noc

Zgłoszenia oraz pytania na adres:
zuzanna.jarmakowska@gmail.com lub 607450171
O zakwalifikowaniu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.

wrz
19
sob.
Rekrutacja: międzynarodowe szkolenie dla osób pracujących metodą pedagogiki cyrku organizowane przy współpracy z siecią Social Educircation i Cirque du Soleil.
wrz 19 – wrz 30 całodniowy
Rekrutacja: międzynarodowe szkolenie dla osób pracujących metodą pedagogiki cyrku  organizowane przy współpracy z siecią Social Educircation i Cirque du Soleil.

Dla kogo:
– Dla osób pracujących metodą pedagogiki cyrku
– Dla osób pracujących metodą pedagogiki cyrku lub zabawy
z mniejszościami społecznymi/narodowymi/osobami z wykluczeniem społecznym
UWAGA!
Podczas szkolenia NIE uczymy się technik cyrkowych.
Uczymy się jak pracować metodą pedagogiki cyrku z różnymi grupami osób wykluczonych/mniejszościami/grupami defaworyzowanymi. 
Wymagania:
– znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym – rozumienie
ze słuchu, wypowiadanie się
– obecność na całości (wszystkie dni) na DWÓCH modułach szkolenia (11-15 styczeń 2016 Węgry i 5 dni we wrześniu 2016 Polska – dokładna data zostanie podana pod koniec roku 2015)
– wysłanie wypełnionego zgłoszenia – ankiety w języku angielskim do 30 września na adres: kontakt@pedagogikacyrku.pl
– pokrycie kosztów dojazdu i zakwaterowania podczas spotkań szkoleniowych

Informacje o szkoleniu w języku angielskim (sprawdź swoje umiejętności językowe;):
The Social Educircation network in cooperation with the Fundacja Miasto Projekt from Poland will host in 2016 a training offered by Cirque du Monde, the social circus program of Cirque du Soleil. This training is organized primarily for the Central-Eastern European countries to enhance social circus activities and its professional level. Led by two trainers from Cirque du Soleil, the training is conducted in two distinct parts, Part 1 and Part 2, each lasting 40 hours and spread over five days. Based around themed activities, games, discussion and reflection, it aims to:

-Develop the skills of practitioners in terms of the planning and running
of social circus workshops
-Position the circus arts as a bridge between education, social intervention and artistic expression.
-Develop high levels of personal and professional ethics
-Lead practitioners to put creativity at the heart of their approach
-Pass on the basics of the tandem approach
-Lead practitioners to reflect on the reality of the communities targeted
by their project
-Raising awareness among practitioners of the international reach of the social circus movement

Rekrutacja:
1 etap – wysłanie wypełnionego zgłoszenia – ankiety do 30 września
https://fr.surveymonkey.com/r/ceurope
2 etap – wybór uczestników przez organizatora – ankiety
z dodatkowymi pytaniami i informacjami – do 30 października
3 etap – ogłoszenie listy zakwalifikowanych uczestników – listopad-grudzień 2015

Dowiedz się więcej:
Strona dot. Cirque du Monde – ich działania, wizja – https://www.cirquedusoleil.com/en/about/global-citizenship/social-circus/cirque-du-monde.aspx
Pedagogikacyrku.pl – strona dotycząca pedagogiki cyrku w Polsce
http://www.educircation.eu/ – międzynarodowa sieć współpracy dla pedagogów cyrku

maj
27
pt.
Wodzisławski Festiwal Kuglarzy @ Rodzinny Park Rozrywki "trzy Wzgórza"
maj 27 – maj 29 całodniowy
Wodzisławski Festiwal Kuglarzy @ Rodzinny Park Rozrywki "trzy Wzgórza" |  |  |

Wodzisławski Festiwal Kuglarzy

27, 28, 29 maja – codziennie od 13:00 w każdy dzień festiwalu 3 godzinne warsztaty kuglarskie (żonglerki pojkami, chustami, piłkami, kijem), chodzenia na slacke linach, na szczudłach – dla grup 25 osobowych. Wkrótce rozpoczynamy rekrutację, szczegóły na plakatach w szkołach, oraz stronie nasz.wodzislaw.org.pl

27 maja – od 17:00 – pokazy highline na Rynku, oraz dostępna taśma dla slacklinerów, warsztaty chodzenia na slacklinie dla amatorów, pokazy szczudlarzy i bańki mydlane w rozmiarze XXL

Ideą wystepów ulicznych jest, że wynagrodzeniem artystów jest to, co otrzymają od publiczności. W przeciwieństwie do tradycyjnej sceny, najważniejsza jest interakcja z publicznością. Zachęcamy do wrzucenia kilku groszy do kapelusza, jeśli lubicie to, co robią. I nie zapomnijcie o dzieleniu się uśmiechem.

28 maja – od 17:00 konkurs”Wodzisławski Sztukmistrz” – o nagrodę Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego- 3000PLN to konkurs prezentacji sztuki ulicznej, performatywnej, który dopuszcza wszelkie formy kuglarstwa, różne rodzaje żonglerki współczesnej i dawnej, sztukę cyrkową, klaunadę i pochodne do przedsięwzięć parateatralnych włącznie. Uczestnikiem mogą być osoby indywidualne lub zorganizowane grupy. Jedynym wymogiem udziału w konkursie będzie pokaz obejmujący jedną z wymienionych form konkursowych. Wszelkie sztuki z udziałem zwierząt, będą wyłączone z konkursu. Maksymalny czas prezentacji – do 20 min. Regulamin dostępny na stronie nasz.wodzislaw.org.pl

29 maja – niespodzianka – „Festiwal Kolorów”, zaraz potem pokaz zwycięzców konkursu oraz pokazy gości Festiwalu grupy „Śpiewające Trampki” a na finał- ogniste przedstawienie „Mistyczny ogród” Manufaktury Artystycznej Pi-art
http://zosia.wb.pl/ftp/Regulamin-konkursu-Wodzislawski-Sztukmistrz.docx
http://zosia.wb.pl/ftp/Karta-Zgloszenia-Uczestnika-WFK.pdf
http://zosia.wb.pl/ftp/Regulamin-Wodzislawskiego-Festiwalu-Kuglarzy-High-line.docx

Festiwal organizuje Stowarzyszenie Nasz Wodzisław, dzięki wsparciu Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Partnerami Festiwalu są Stowarzyszenie Grupa Inicjatyw Twórczych GIT, Wolontariusze z Razem Raźniej Young, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Centrum”, Firemed, Plac Zabaw Zoolandia

Wspierają finansowo i rzeczowo również Pilsner Pub, Domaro Sp. z o.o., Wiejska Chata, Fanaberia, Restauracja Pod Arkadami, Agencja PZU Sylwester Cempel,Textil Market, EuroVip, eurocars12, BLK broker. leasing. kredyt.,treningzdawidem.pl, PREVAC sp z o.o., Agencja PKO BP z os. XXX lecia, Textil Market

Patronat medialny: naszwodzislaw.com, gazetainformator.pl, nowiny.pl, kuglarstwo.pl, Gazeta Wodzisławska, Tuwodzisław
Patronat honorowy nad Festiwalem objął Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca.

Zapraszamy do pomocy w organizacji tego przedsięwzięcia Wolontariuszy i Sponsorów 🙂

Zosia 690696570, Witek 501740509, Tomek 535477277

lis
10
czw.
Kurs pedagogiki cyrku z elementami animacji czasu wolnego, Carnival Otwarta Przestrzeń Cyrkowa w Łodzi
lis 10@16:00 – lis 13@20:00
Kurs pedagogiki cyrku z elementami animacji czasu wolnego, Carnival Otwarta Przestrzeń Cyrkowa w Łodzi @  |  |  |

Organizator: Fundacja Miasto Projekt,
Carnival, Otwarta Przestrzeń

Zapraszamy pedagogów, nauczycieli, pasjonatów sztuki cyrkowej, animatorów oraz wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kursie pedagoga cyrkowego .

Dla kogo:
-osoby prowadzące warsztaty dla dzieci
– pasjonaci, artyści cyrkowi
– pedagodzy i studenci pedagogiki
– pracownicy lub przyszli pracownicy domów kultury, świetlic środowiskowych i innych jednostek pracujących z dziećmi, młodzieżą
– osoby działające w organizacjach pozarządowych zajmujących się edukacją pozaformalną, pedagogiką zabawy
– animatorzy czasu wolnego

Kurs przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.

Czego się dowiesz?
– poznasz gry i zabawy dla grup dzieci i młodzieży w różnym wieku ( gry integracyjne, ruchowe, teambuidingowe, budujące zaufanie, icebreakery, energizery)
– zdobędziesz umiejętności cyrkowe ( żonglerka, ekwilibrystyka, magia i iluzja, akrobatyka partnerska)
– poznasz metodykę prowadzenia zajęć, dobre praktyki i sposoby rozwiązywania problemów
– dowiesz się jak skutecznie uczyć innych, na co zwracać uwagę i jak korygować błędy

Jak wygląda kurs:
Kurs pedagogiki cyrku z elementami animacji czasu wolnego
› 4 godziny akrobatyki
› 5 godzin żonglerki
› 5 godzin ekwilibrystyki
› 4 godziny magii i iluzji
› 2 godziny gier i zabaw integracyjnych i innych
› 3 godziny animacji czasu wolnego
› 3 godziny metodyki pracy z dziećmi i młodzieżą
To także:
› 4 dni spędzone w gronie niesamowitych ludzi
› Sala do ćwiczeń i sprzęt 24/h
› Materiały dla uczestników kursu

Certyfikat:
Po przeprowadzonych warsztatach, każdy uczestnik kursu otrzyma certyfikat ukończenia kursu. Certyfikat wymienia liczbę godzin kursu oraz dziedziny cyrkowe, z jakich były przeprowadzone warsztaty.

Miejsce kursu :
Miejsce kursu będzie podane wkrótce (najpewniej będziemy ćwiczyć w kolegium nauczycielskim w Zgierzu)

Cena kursu ( wersja podstawowa):
Do 20 października
– 300zł/350 z noclegiem
Po 20 października – 350/400zł z noclegiem
Podczas kursu możliwe jest również wykupienie posiłków ( kuchnia wegańska) w cenie 15 zł/ posiłek.
Jak się zgłosić:
wyślij email na adres: zuzanna.jarmakowska@gmail.com , podając swoje imię i nazwisko, także o potrzebie noclegu oraz posiłku .
W tytule wiadomości wpisz: ZGŁOSZENIE NA KURS PEDAGOGIKI CYRKU 2016

Jak zapłacić:
Należną kwotę za kurs (noclegi posiłki płatne na miejscu) wpłać na konto
Fundacja Miasto Projekt
Mbank 03 1140 2004 0000 3802 7554 9563
W tytule przelewu : KPC 2016 „Imię, Nazwisko” uczestnika kursu

O zakwalifikowaniu na kurs decyduje kolejność wpłat.

Rezygnacja z kursu:
Rezygnacja z kursu oraz zwrot 70% ceny kursu, możliwy jest do tygodnia przed planowanym terminem kursu. Nie istnieje możliwości zwrotu opłaty po podanym terminie.

sty
5
czw.
Kurs Pedagogkiki Cyrku @ Łódź, Teatr Szwalnia
sty 5 – sty 8 całodniowy
Kurs Pedagogkiki Cyrku @ Łódź, Teatr Szwalnia |  |  |

Kurs przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.
Czego się dowiesz?
– poznasz gry i zabawy dla grup dzieci i młodzieży w różnym wieku ( gry integracyjne, ruchowe, teambuidingowe, budujące zaufanie, icebreakery, energizery)
– zdobędziesz umiejętności cyrkowe ( żonglerka, ekwilibrystyka, magia i iluzja, akrobatyka partnerska)
– poznasz metodykę prowadzenia zajęć, dobre praktyki i sposoby rozwiązywania problemów
– dowiesz się jak skutecznie uczyć innych, na co zwracać uwagę i jak korygować błędy

Jak wygląda kurs:
Kurs pedagogiki cyrku z elementami animacji czasu wolnego
› 4 godziny akrobatyki
› 5 godzin żonglerki
› 5 godzin ekwilibrystyki
› 4 godziny magii i iluzji
› 2 godziny gier i zabaw integracyjnych i innych
› 3 godziny animacji czasu wolnego
› 3 godziny metodyki pracy z dziećmi i młodzieżą

To także:
› 4 dni spędzone w gronie niesamowitych ludzi
› Sala do ćwiczeń i sprzęt
› Materiały dla uczestników kursu

Miejsce kursu :
Teatr Szwalnia, Łódź

Koszt kursu:
Do 20 grudnia 2016 – 300zł
Po 20 grudnia 2016 – 350zł

Podczas kursu możliwe jest również wykupienie posiłków ( kuchnia wegetariańska) w cenie 15 zł/ posiłek.
Obiady WEGAŃSKIE w od czwartku do niedzieli ( 4 obiady) – 60zł
(duża porcja 1 i drugie danie).
Prosimy o deklarację dotyczącą wykupienia obiadu. OPŁATY ZA OBIAD NA MIEJSCU.

Rezygnacja z kursu:
Rezygnacja z kursu oraz zwrot 70% wartości możliwy jest do tygodnia przed planowanym terminem kursu. Nie istnieje możliwość rezygnacji po podanym terminie.

WPŁATY UCZESTNIKÓW FINANSUJĄ KURS. ORGANIZATOR NIE CZERPIE KORZYŚCI FINANSOWYCH Z KURSU.

Wpłaty prosimy przesyłać na numer konta:

Należną kwotę za kurs (noclegi posiłki płatne na miejscu) wpłać na konto
Fundacja Miasto Projekt
Mbank 03 1140 2004 0000 3802 7554 9563

W tytule przelewu : KPC 2016 „Imię, Nazwisko” uczestnika kursu+ Płata za Kurs Pedagogiki Cyrku 2017 styczeń

PRZED DOKONANIEM PRZELEWU PROSIMY O ZGŁOSZENIE:

zuzanna.jarmakowska@gmail.com
w tytule wiadomości wpisz: zgłoszenie na kurs pedagogiki cyrku 2017, swoje imię i nazwisko

jeśli masz pytania pisz: zuzanna.jarmakowska@gmail.com
lub dzwoń w godzinach 9.00-17.00: +48 607450171.

O zakwalifikowaniu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń (wpłat!)

sty
15
pon.
Hoop Dance @ Aruna - Studio Jogi i Tańca
sty 15@17:30

Regularne zajęcia tańca z hula hop 🙂

Szukasz aktywności, która zintegruje Twój umysł i ciało a przy tym jest świetną zabawą? A może hulasz już od jakiegoś czasu i chcesz się bardziej rozkręcić. Zapraszam Cię do wspólnego tańca.
Hooping to piękna forma ekspresji, podkreślająca sylwetkę i przynosząca mnóstwo radości!

Korzyści :
• poprawi postawę ciała
• nauka tricków
• pobudzi kreatywność, twórczość, rozwijając koordynację ruchową
• hula hop pięknie integruje się z muzyką a rytm pozwala poczuć obręcz

Join The Circle ♥

Jeśli nie masz swojego koła, nie szkodzi. Jest dla Ciebie, zarezerwuj przy zgłoszeniu 🙂 Obręcze dla uczestników zapewnia min. Fundacja Ale Cyrk.

Zapisy: Vashihoop@gmail.com
Koszt: 25 zł. płatne na miejscu

Serdecznie zapraszamy !
HAPPY HOOPING 🙂

Hoop Dance
Hoop Dance
cze
15
pt.
Cyrkopole @ Psie Pole, Wrocław
cze 15 – cze 17 całodniowy

Cyrkowy Festiwal Podwórkowy Cyrkopole 2018

Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE ponownie zmieni wrocławską dzielnicę Psie Pole – Zawidawie w arenę cyrkowych pokazów i widowisk ulicznych. Po entuzjastycznie przyjętej pierwszej edycji festiwalu, powracamy z cyrkową rewolucją, włączając się tym samym w huczne obchody Święta Wrocławia. Przez trzy dni razem z mieszkańcami Psiego Pola będziemy przyglądać się spektaklom plenerowym, podziwiać wyczyny żonglerów, pokazy slacklinerów, widowiskowe fireshow i przemaszerujemy razem w barwnej paradzie. Bądźcie z nami. Wyjdźcie na ulice i podwórka!

Wkrótce ujawnimy, co przygotowaliśmy w tym roku i podzielimy się z Wami szczegółowym planem wydarzeń.

Festiwal stanowi kulminację i podsumowanie całorocznej działalności Centrum Nowego Cyrku w CBK FAMA, która wspólnie z Kolektywem Kejos popularyzuje cyrk jako interdyscyplinarną formę sztuki.

Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE to kulminacja całorocznej działalności Centrum Nowego Cyrku w CBK FAMA i wydarzenie włączające mieszkańców Psiego Pola w obchody Święta Wrocławia. Celem festiwalu jest integracja środowiska lokalnego i artystów korzystających z rezydencjalnych możliwości CBK FAMA oraz przybliżenie Wrocławianom najciekawszych polskich i zagranicznych widowisk ulicznych i nowocyrkowych. Wydarzenie ma charakter plenerowy i jego zadaniem jest ożywić kulturalnie zarówno zrewitalizowaną cześć Rynku Psiego Pola, jak i wejść w lokalne podwórka.
Podczas trzydniowego plenerowego festiwalu zostaną zaprezentowane rozmaite formy cyrkowych aktywności. Na wydarzenie złożą się parada, pokazy uliczne, spektakle plenerowe, Miasteczko Cyrkowe z szeregiem animacji i warsztatów dla dzieci i młodzieży oraz scenograficzne instalacje świetlne i animacyjne konstrukcje. Podczas festiwalu zaprezentują się zarówno profesjonaliści, jak i młodzi uczniowie naszych laboratoriów na co dzień uczęszczający na autorskie warsztaty ruchowo-muzyczne prowadzone w CBK FAMA.

cze
30
sob.
Ulicznicy @ Park Chopina
cze 30@12:00 – lip 1@20:00

Ulicznicy 2018tiwasobota, 12.00 – 15.00
Park Chopina – Alejka Forum (impreza towarzysząca)
A3Teatr – warsztaty kreatywne dla dzieci

Jak co roku, jako swoistą rozgrzewkę przed spektaklami dla dzieci proponujemy również warsztaty kreatywne! Podczas tej edycji warsztaty prowadzić będą zaproszone teatry, tym samym już od samego początku wprowadzając najmłodszych w swój czarodziejski świat.

Co tydzień w zupełnie innym stylu, ale równie porywająco – będzie więc lalkarsko, plastycznie, cyrkowo, magicznie!

30 czerwca 2018, sobota, 16.00
Park Chopina
A3Teatr – „Futerko z Obłoków”
spektakl dla dzieci

Marzyć. Każdy z nas wie co to znaczy, prawda? Bez względu na to, czy jesteś mrówką, wróblem, jednorożcem, albo małą dziewczynką lub chłopcem. A czy wiecie, kto jest bardzo dobry w marzeniach? Osiołek i Prosiaczek! Naprawdę.

Chętnie rozwieją wasze wątpliwości, czy warto marzyć i pokażą, jak bardzo marzenia są nam potrzebne. Podzielą się niezawodnymi receptami na prawdziwą przyjaźń, wzajemne zrozumienie i wspieranie w bardzo niecodziennych sytuacjach.

Osiołek i Prosiaczek. Tak, to właśnie oni nauczą nas marzyć i osiągać swoje pragnienia. A wszystko po to, by wywołać uśmiech na dziecięcych buziach. Przedstawienie dla młodych widzów, wykorzystujące lalki i wyobraźnię.

30 czerwca 2018, sobota, 21.30
Park Chopina
Muzikanty – „PETRONAUCI”
spektakl muzyczno-pirotechniczny (premiera)

Grupa odrobinę zagubionych dusz, w których nigdy nie przestała grać muzyka. W Instytucji, której jedynym celem jest zachować ciszę. Są też podróże kosmiczne, wydające dźwięki instalacje domowej roboty, niełatwa miłość i… drzwi.

Każdy dźwięk, zagrany na żywo przez pensjonariuszy, w jedynej tego typu miejscu, gdzie muzyka wyzwala prawdziwy ogień. Dużo ognia. Niemożebnie dużo ognia.

Trochę, jakby „Lot nad kukułczym gniazdem” wpadł niechcący na „Mad Maxa” pod czujnym okiem „Pomysłowego Dobromira” zaczytanego w „Farenheit 451”.

Ah, no tak. Istnieje spora szansa, że spadnie śnieg.

1 lipca 2018, niedziela, 18.00
Ruiny Teatru Victoria (Al. Przyjaźni)
Jashgawronsky Brothers – „PopBins” (Włochy)
show muzyczny (wejściówki*)

Od swoich skromnych pierwszych kroków w showbiznesie ponad piętnaście lat temu, Jashgawronsky Brothers pokonali długą drogę. Ze skromnego sierocińca w Erywaniu, przez Włochy, gdzie zapuścili artystyczne korzenie, aż po trasy w Europie, obu Amerykach i Japonię!

I choć po latach wciąż grają na instrumentach z odzysku – niewątpliwie nadrabiają braki budżetowe inteligencją i niebywałym poczuciem humoru, odporni na zepsucie zachodniego świata.

Od mioteł i wiaderek, przez tarki, papier toaletowy, aż po kosze na śmieci i mieszkające w nich odpadki. Muzyczne widowisko, w którym wynalazki domowej roboty poza wydawaniem dźwięków, nabierają jednocześnie surrealistycznego, komicznego sensu.

Nic nie powstaje, nic nie zostaje wyrzucone – wszystko ulega transformacji, a muzyka rozprzestrzenia się w naszych sercach, niczym tęczowa plama na wodzie (taka w wersji eko).

*) rezerwacja i odbiór darmowych wejściówek w GCOP COK „Perełka”, ul. Studzienna 6 (tel. 32 775 20 53) oraz bezpośrednio przed spektaklami

lip
1
niedz.
Ulicznicy @ Park Chopina
lip 1@12:00 – lip 2@20:00

Ulicznicy 2018tiwasobota, 12.00 – 15.00
Park Chopina – Alejka Forum (impreza towarzysząca)
A3Teatr – warsztaty kreatywne dla dzieci

Jak co roku, jako swoistą rozgrzewkę przed spektaklami dla dzieci proponujemy również warsztaty kreatywne! Podczas tej edycji warsztaty prowadzić będą zaproszone teatry, tym samym już od samego początku wprowadzając najmłodszych w swój czarodziejski świat.

Co tydzień w zupełnie innym stylu, ale równie porywająco – będzie więc lalkarsko, plastycznie, cyrkowo, magicznie!

30 czerwca 2018, sobota, 16.00
Park Chopina
A3Teatr – „Futerko z Obłoków”
spektakl dla dzieci

Marzyć. Każdy z nas wie co to znaczy, prawda? Bez względu na to, czy jesteś mrówką, wróblem, jednorożcem, albo małą dziewczynką lub chłopcem. A czy wiecie, kto jest bardzo dobry w marzeniach? Osiołek i Prosiaczek! Naprawdę.

Chętnie rozwieją wasze wątpliwości, czy warto marzyć i pokażą, jak bardzo marzenia są nam potrzebne. Podzielą się niezawodnymi receptami na prawdziwą przyjaźń, wzajemne zrozumienie i wspieranie w bardzo niecodziennych sytuacjach.

Osiołek i Prosiaczek. Tak, to właśnie oni nauczą nas marzyć i osiągać swoje pragnienia. A wszystko po to, by wywołać uśmiech na dziecięcych buziach. Przedstawienie dla młodych widzów, wykorzystujące lalki i wyobraźnię.

30 czerwca 2018, sobota, 21.30
Park Chopina
Muzikanty – „PETRONAUCI”
spektakl muzyczno-pirotechniczny (premiera)

Grupa odrobinę zagubionych dusz, w których nigdy nie przestała grać muzyka. W Instytucji, której jedynym celem jest zachować ciszę. Są też podróże kosmiczne, wydające dźwięki instalacje domowej roboty, niełatwa miłość i… drzwi.

Każdy dźwięk, zagrany na żywo przez pensjonariuszy, w jedynej tego typu miejscu, gdzie muzyka wyzwala prawdziwy ogień. Dużo ognia. Niemożebnie dużo ognia.

Trochę, jakby „Lot nad kukułczym gniazdem” wpadł niechcący na „Mad Maxa” pod czujnym okiem „Pomysłowego Dobromira” zaczytanego w „Farenheit 451”.

Ah, no tak. Istnieje spora szansa, że spadnie śnieg.

1 lipca 2018, niedziela, 18.00
Ruiny Teatru Victoria (Al. Przyjaźni)
Jashgawronsky Brothers – „PopBins” (Włochy)
show muzyczny (wejściówki*)

Od swoich skromnych pierwszych kroków w showbiznesie ponad piętnaście lat temu, Jashgawronsky Brothers pokonali długą drogę. Ze skromnego sierocińca w Erywaniu, przez Włochy, gdzie zapuścili artystyczne korzenie, aż po trasy w Europie, obu Amerykach i Japonię!

I choć po latach wciąż grają na instrumentach z odzysku – niewątpliwie nadrabiają braki budżetowe inteligencją i niebywałym poczuciem humoru, odporni na zepsucie zachodniego świata.

Od mioteł i wiaderek, przez tarki, papier toaletowy, aż po kosze na śmieci i mieszkające w nich odpadki. Muzyczne widowisko, w którym wynalazki domowej roboty poza wydawaniem dźwięków, nabierają jednocześnie surrealistycznego, komicznego sensu.

Nic nie powstaje, nic nie zostaje wyrzucone – wszystko ulega transformacji, a muzyka rozprzestrzenia się w naszych sercach, niczym tęczowa plama na wodzie (taka w wersji eko).

*) rezerwacja i odbiór darmowych wejściówek w GCOP COK „Perełka”, ul. Studzienna 6 (tel. 32 775 20 53) oraz bezpośrednio przed spektaklami

lip
7
sob.
Ulicznicy @ Park Chopina
lip 7@12:00 – lip 8@20:00

Ulicznicy 2018tiwasobota, 12.00 – 15.00
Park Chopina – Alejka Forum (impreza towarzysząca)
A3Teatr – warsztaty kreatywne dla dzieci

Jak co roku, jako swoistą rozgrzewkę przed spektaklami dla dzieci proponujemy również warsztaty kreatywne! Podczas tej edycji warsztaty prowadzić będą zaproszone teatry, tym samym już od samego początku wprowadzając najmłodszych w swój czarodziejski świat.

Co tydzień w zupełnie innym stylu, ale równie porywająco – będzie więc lalkarsko, plastycznie, cyrkowo, magicznie!

30 czerwca 2018, sobota, 16.00
Park Chopina
A3Teatr – „Futerko z Obłoków”
spektakl dla dzieci

Marzyć. Każdy z nas wie co to znaczy, prawda? Bez względu na to, czy jesteś mrówką, wróblem, jednorożcem, albo małą dziewczynką lub chłopcem. A czy wiecie, kto jest bardzo dobry w marzeniach? Osiołek i Prosiaczek! Naprawdę.

Chętnie rozwieją wasze wątpliwości, czy warto marzyć i pokażą, jak bardzo marzenia są nam potrzebne. Podzielą się niezawodnymi receptami na prawdziwą przyjaźń, wzajemne zrozumienie i wspieranie w bardzo niecodziennych sytuacjach.

Osiołek i Prosiaczek. Tak, to właśnie oni nauczą nas marzyć i osiągać swoje pragnienia. A wszystko po to, by wywołać uśmiech na dziecięcych buziach. Przedstawienie dla młodych widzów, wykorzystujące lalki i wyobraźnię.

30 czerwca 2018, sobota, 21.30
Park Chopina
Muzikanty – „PETRONAUCI”
spektakl muzyczno-pirotechniczny (premiera)

Grupa odrobinę zagubionych dusz, w których nigdy nie przestała grać muzyka. W Instytucji, której jedynym celem jest zachować ciszę. Są też podróże kosmiczne, wydające dźwięki instalacje domowej roboty, niełatwa miłość i… drzwi.

Każdy dźwięk, zagrany na żywo przez pensjonariuszy, w jedynej tego typu miejscu, gdzie muzyka wyzwala prawdziwy ogień. Dużo ognia. Niemożebnie dużo ognia.

Trochę, jakby „Lot nad kukułczym gniazdem” wpadł niechcący na „Mad Maxa” pod czujnym okiem „Pomysłowego Dobromira” zaczytanego w „Farenheit 451”.

Ah, no tak. Istnieje spora szansa, że spadnie śnieg.

1 lipca 2018, niedziela, 18.00
Ruiny Teatru Victoria (Al. Przyjaźni)
Jashgawronsky Brothers – „PopBins” (Włochy)
show muzyczny (wejściówki*)

Od swoich skromnych pierwszych kroków w showbiznesie ponad piętnaście lat temu, Jashgawronsky Brothers pokonali długą drogę. Ze skromnego sierocińca w Erywaniu, przez Włochy, gdzie zapuścili artystyczne korzenie, aż po trasy w Europie, obu Amerykach i Japonię!

I choć po latach wciąż grają na instrumentach z odzysku – niewątpliwie nadrabiają braki budżetowe inteligencją i niebywałym poczuciem humoru, odporni na zepsucie zachodniego świata.

Od mioteł i wiaderek, przez tarki, papier toaletowy, aż po kosze na śmieci i mieszkające w nich odpadki. Muzyczne widowisko, w którym wynalazki domowej roboty poza wydawaniem dźwięków, nabierają jednocześnie surrealistycznego, komicznego sensu.

Nic nie powstaje, nic nie zostaje wyrzucone – wszystko ulega transformacji, a muzyka rozprzestrzenia się w naszych sercach, niczym tęczowa plama na wodzie (taka w wersji eko).

*) rezerwacja i odbiór darmowych wejściówek w GCOP COK „Perełka”, ul. Studzienna 6 (tel. 32 775 20 53) oraz bezpośrednio przed spektaklami

lip
8
niedz.
Ulicznicy @ Park Chopina
lip 8@12:00 – lip 9@20:00

Ulicznicy 2018tiwasobota, 12.00 – 15.00
Park Chopina – Alejka Forum (impreza towarzysząca)
A3Teatr – warsztaty kreatywne dla dzieci

Jak co roku, jako swoistą rozgrzewkę przed spektaklami dla dzieci proponujemy również warsztaty kreatywne! Podczas tej edycji warsztaty prowadzić będą zaproszone teatry, tym samym już od samego początku wprowadzając najmłodszych w swój czarodziejski świat.

Co tydzień w zupełnie innym stylu, ale równie porywająco – będzie więc lalkarsko, plastycznie, cyrkowo, magicznie!

30 czerwca 2018, sobota, 16.00
Park Chopina
A3Teatr – „Futerko z Obłoków”
spektakl dla dzieci

Marzyć. Każdy z nas wie co to znaczy, prawda? Bez względu na to, czy jesteś mrówką, wróblem, jednorożcem, albo małą dziewczynką lub chłopcem. A czy wiecie, kto jest bardzo dobry w marzeniach? Osiołek i Prosiaczek! Naprawdę.

Chętnie rozwieją wasze wątpliwości, czy warto marzyć i pokażą, jak bardzo marzenia są nam potrzebne. Podzielą się niezawodnymi receptami na prawdziwą przyjaźń, wzajemne zrozumienie i wspieranie w bardzo niecodziennych sytuacjach.

Osiołek i Prosiaczek. Tak, to właśnie oni nauczą nas marzyć i osiągać swoje pragnienia. A wszystko po to, by wywołać uśmiech na dziecięcych buziach. Przedstawienie dla młodych widzów, wykorzystujące lalki i wyobraźnię.

30 czerwca 2018, sobota, 21.30
Park Chopina
Muzikanty – „PETRONAUCI”
spektakl muzyczno-pirotechniczny (premiera)

Grupa odrobinę zagubionych dusz, w których nigdy nie przestała grać muzyka. W Instytucji, której jedynym celem jest zachować ciszę. Są też podróże kosmiczne, wydające dźwięki instalacje domowej roboty, niełatwa miłość i… drzwi.

Każdy dźwięk, zagrany na żywo przez pensjonariuszy, w jedynej tego typu miejscu, gdzie muzyka wyzwala prawdziwy ogień. Dużo ognia. Niemożebnie dużo ognia.

Trochę, jakby „Lot nad kukułczym gniazdem” wpadł niechcący na „Mad Maxa” pod czujnym okiem „Pomysłowego Dobromira” zaczytanego w „Farenheit 451”.

Ah, no tak. Istnieje spora szansa, że spadnie śnieg.

1 lipca 2018, niedziela, 18.00
Ruiny Teatru Victoria (Al. Przyjaźni)
Jashgawronsky Brothers – „PopBins” (Włochy)
show muzyczny (wejściówki*)

Od swoich skromnych pierwszych kroków w showbiznesie ponad piętnaście lat temu, Jashgawronsky Brothers pokonali długą drogę. Ze skromnego sierocińca w Erywaniu, przez Włochy, gdzie zapuścili artystyczne korzenie, aż po trasy w Europie, obu Amerykach i Japonię!

I choć po latach wciąż grają na instrumentach z odzysku – niewątpliwie nadrabiają braki budżetowe inteligencją i niebywałym poczuciem humoru, odporni na zepsucie zachodniego świata.

Od mioteł i wiaderek, przez tarki, papier toaletowy, aż po kosze na śmieci i mieszkające w nich odpadki. Muzyczne widowisko, w którym wynalazki domowej roboty poza wydawaniem dźwięków, nabierają jednocześnie surrealistycznego, komicznego sensu.

Nic nie powstaje, nic nie zostaje wyrzucone – wszystko ulega transformacji, a muzyka rozprzestrzenia się w naszych sercach, niczym tęczowa plama na wodzie (taka w wersji eko).

*) rezerwacja i odbiór darmowych wejściówek w GCOP COK „Perełka”, ul. Studzienna 6 (tel. 32 775 20 53) oraz bezpośrednio przed spektaklami

lip
14
sob.
Ulicznicy @ Park Chopina
lip 14@12:00 – lip 15@20:00

Ulicznicy 2018tiwasobota, 12.00 – 15.00
Park Chopina – Alejka Forum (impreza towarzysząca)
A3Teatr – warsztaty kreatywne dla dzieci

Jak co roku, jako swoistą rozgrzewkę przed spektaklami dla dzieci proponujemy również warsztaty kreatywne! Podczas tej edycji warsztaty prowadzić będą zaproszone teatry, tym samym już od samego początku wprowadzając najmłodszych w swój czarodziejski świat.

Co tydzień w zupełnie innym stylu, ale równie porywająco – będzie więc lalkarsko, plastycznie, cyrkowo, magicznie!

30 czerwca 2018, sobota, 16.00
Park Chopina
A3Teatr – „Futerko z Obłoków”
spektakl dla dzieci

Marzyć. Każdy z nas wie co to znaczy, prawda? Bez względu na to, czy jesteś mrówką, wróblem, jednorożcem, albo małą dziewczynką lub chłopcem. A czy wiecie, kto jest bardzo dobry w marzeniach? Osiołek i Prosiaczek! Naprawdę.

Chętnie rozwieją wasze wątpliwości, czy warto marzyć i pokażą, jak bardzo marzenia są nam potrzebne. Podzielą się niezawodnymi receptami na prawdziwą przyjaźń, wzajemne zrozumienie i wspieranie w bardzo niecodziennych sytuacjach.

Osiołek i Prosiaczek. Tak, to właśnie oni nauczą nas marzyć i osiągać swoje pragnienia. A wszystko po to, by wywołać uśmiech na dziecięcych buziach. Przedstawienie dla młodych widzów, wykorzystujące lalki i wyobraźnię.

30 czerwca 2018, sobota, 21.30
Park Chopina
Muzikanty – „PETRONAUCI”
spektakl muzyczno-pirotechniczny (premiera)

Grupa odrobinę zagubionych dusz, w których nigdy nie przestała grać muzyka. W Instytucji, której jedynym celem jest zachować ciszę. Są też podróże kosmiczne, wydające dźwięki instalacje domowej roboty, niełatwa miłość i… drzwi.

Każdy dźwięk, zagrany na żywo przez pensjonariuszy, w jedynej tego typu miejscu, gdzie muzyka wyzwala prawdziwy ogień. Dużo ognia. Niemożebnie dużo ognia.

Trochę, jakby „Lot nad kukułczym gniazdem” wpadł niechcący na „Mad Maxa” pod czujnym okiem „Pomysłowego Dobromira” zaczytanego w „Farenheit 451”.

Ah, no tak. Istnieje spora szansa, że spadnie śnieg.

1 lipca 2018, niedziela, 18.00
Ruiny Teatru Victoria (Al. Przyjaźni)
Jashgawronsky Brothers – „PopBins” (Włochy)
show muzyczny (wejściówki*)

Od swoich skromnych pierwszych kroków w showbiznesie ponad piętnaście lat temu, Jashgawronsky Brothers pokonali długą drogę. Ze skromnego sierocińca w Erywaniu, przez Włochy, gdzie zapuścili artystyczne korzenie, aż po trasy w Europie, obu Amerykach i Japonię!

I choć po latach wciąż grają na instrumentach z odzysku – niewątpliwie nadrabiają braki budżetowe inteligencją i niebywałym poczuciem humoru, odporni na zepsucie zachodniego świata.

Od mioteł i wiaderek, przez tarki, papier toaletowy, aż po kosze na śmieci i mieszkające w nich odpadki. Muzyczne widowisko, w którym wynalazki domowej roboty poza wydawaniem dźwięków, nabierają jednocześnie surrealistycznego, komicznego sensu.

Nic nie powstaje, nic nie zostaje wyrzucone – wszystko ulega transformacji, a muzyka rozprzestrzenia się w naszych sercach, niczym tęczowa plama na wodzie (taka w wersji eko).

*) rezerwacja i odbiór darmowych wejściówek w GCOP COK „Perełka”, ul. Studzienna 6 (tel. 32 775 20 53) oraz bezpośrednio przed spektaklami

lip
15
niedz.
Ulicznicy @ Park Chopina
lip 15@12:00 – lip 16@20:00

Ulicznicy 2018tiwasobota, 12.00 – 15.00
Park Chopina – Alejka Forum (impreza towarzysząca)
A3Teatr – warsztaty kreatywne dla dzieci

Jak co roku, jako swoistą rozgrzewkę przed spektaklami dla dzieci proponujemy również warsztaty kreatywne! Podczas tej edycji warsztaty prowadzić będą zaproszone teatry, tym samym już od samego początku wprowadzając najmłodszych w swój czarodziejski świat.

Co tydzień w zupełnie innym stylu, ale równie porywająco – będzie więc lalkarsko, plastycznie, cyrkowo, magicznie!

30 czerwca 2018, sobota, 16.00
Park Chopina
A3Teatr – „Futerko z Obłoków”
spektakl dla dzieci

Marzyć. Każdy z nas wie co to znaczy, prawda? Bez względu na to, czy jesteś mrówką, wróblem, jednorożcem, albo małą dziewczynką lub chłopcem. A czy wiecie, kto jest bardzo dobry w marzeniach? Osiołek i Prosiaczek! Naprawdę.

Chętnie rozwieją wasze wątpliwości, czy warto marzyć i pokażą, jak bardzo marzenia są nam potrzebne. Podzielą się niezawodnymi receptami na prawdziwą przyjaźń, wzajemne zrozumienie i wspieranie w bardzo niecodziennych sytuacjach.

Osiołek i Prosiaczek. Tak, to właśnie oni nauczą nas marzyć i osiągać swoje pragnienia. A wszystko po to, by wywołać uśmiech na dziecięcych buziach. Przedstawienie dla młodych widzów, wykorzystujące lalki i wyobraźnię.

30 czerwca 2018, sobota, 21.30
Park Chopina
Muzikanty – „PETRONAUCI”
spektakl muzyczno-pirotechniczny (premiera)

Grupa odrobinę zagubionych dusz, w których nigdy nie przestała grać muzyka. W Instytucji, której jedynym celem jest zachować ciszę. Są też podróże kosmiczne, wydające dźwięki instalacje domowej roboty, niełatwa miłość i… drzwi.

Każdy dźwięk, zagrany na żywo przez pensjonariuszy, w jedynej tego typu miejscu, gdzie muzyka wyzwala prawdziwy ogień. Dużo ognia. Niemożebnie dużo ognia.

Trochę, jakby „Lot nad kukułczym gniazdem” wpadł niechcący na „Mad Maxa” pod czujnym okiem „Pomysłowego Dobromira” zaczytanego w „Farenheit 451”.

Ah, no tak. Istnieje spora szansa, że spadnie śnieg.

1 lipca 2018, niedziela, 18.00
Ruiny Teatru Victoria (Al. Przyjaźni)
Jashgawronsky Brothers – „PopBins” (Włochy)
show muzyczny (wejściówki*)

Od swoich skromnych pierwszych kroków w showbiznesie ponad piętnaście lat temu, Jashgawronsky Brothers pokonali długą drogę. Ze skromnego sierocińca w Erywaniu, przez Włochy, gdzie zapuścili artystyczne korzenie, aż po trasy w Europie, obu Amerykach i Japonię!

I choć po latach wciąż grają na instrumentach z odzysku – niewątpliwie nadrabiają braki budżetowe inteligencją i niebywałym poczuciem humoru, odporni na zepsucie zachodniego świata.

Od mioteł i wiaderek, przez tarki, papier toaletowy, aż po kosze na śmieci i mieszkające w nich odpadki. Muzyczne widowisko, w którym wynalazki domowej roboty poza wydawaniem dźwięków, nabierają jednocześnie surrealistycznego, komicznego sensu.

Nic nie powstaje, nic nie zostaje wyrzucone – wszystko ulega transformacji, a muzyka rozprzestrzenia się w naszych sercach, niczym tęczowa plama na wodzie (taka w wersji eko).

*) rezerwacja i odbiór darmowych wejściówek w GCOP COK „Perełka”, ul. Studzienna 6 (tel. 32 775 20 53) oraz bezpośrednio przed spektaklami

lip
21
sob.
Ulicznicy @ Park Chopina
lip 21@12:00 – lip 22@20:00

Ulicznicy 2018tiwasobota, 12.00 – 15.00
Park Chopina – Alejka Forum (impreza towarzysząca)
A3Teatr – warsztaty kreatywne dla dzieci

Jak co roku, jako swoistą rozgrzewkę przed spektaklami dla dzieci proponujemy również warsztaty kreatywne! Podczas tej edycji warsztaty prowadzić będą zaproszone teatry, tym samym już od samego początku wprowadzając najmłodszych w swój czarodziejski świat.

Co tydzień w zupełnie innym stylu, ale równie porywająco – będzie więc lalkarsko, plastycznie, cyrkowo, magicznie!

30 czerwca 2018, sobota, 16.00
Park Chopina
A3Teatr – „Futerko z Obłoków”
spektakl dla dzieci

Marzyć. Każdy z nas wie co to znaczy, prawda? Bez względu na to, czy jesteś mrówką, wróblem, jednorożcem, albo małą dziewczynką lub chłopcem. A czy wiecie, kto jest bardzo dobry w marzeniach? Osiołek i Prosiaczek! Naprawdę.

Chętnie rozwieją wasze wątpliwości, czy warto marzyć i pokażą, jak bardzo marzenia są nam potrzebne. Podzielą się niezawodnymi receptami na prawdziwą przyjaźń, wzajemne zrozumienie i wspieranie w bardzo niecodziennych sytuacjach.

Osiołek i Prosiaczek. Tak, to właśnie oni nauczą nas marzyć i osiągać swoje pragnienia. A wszystko po to, by wywołać uśmiech na dziecięcych buziach. Przedstawienie dla młodych widzów, wykorzystujące lalki i wyobraźnię.

30 czerwca 2018, sobota, 21.30
Park Chopina
Muzikanty – „PETRONAUCI”
spektakl muzyczno-pirotechniczny (premiera)

Grupa odrobinę zagubionych dusz, w których nigdy nie przestała grać muzyka. W Instytucji, której jedynym celem jest zachować ciszę. Są też podróże kosmiczne, wydające dźwięki instalacje domowej roboty, niełatwa miłość i… drzwi.

Każdy dźwięk, zagrany na żywo przez pensjonariuszy, w jedynej tego typu miejscu, gdzie muzyka wyzwala prawdziwy ogień. Dużo ognia. Niemożebnie dużo ognia.

Trochę, jakby „Lot nad kukułczym gniazdem” wpadł niechcący na „Mad Maxa” pod czujnym okiem „Pomysłowego Dobromira” zaczytanego w „Farenheit 451”.

Ah, no tak. Istnieje spora szansa, że spadnie śnieg.

1 lipca 2018, niedziela, 18.00
Ruiny Teatru Victoria (Al. Przyjaźni)
Jashgawronsky Brothers – „PopBins” (Włochy)
show muzyczny (wejściówki*)

Od swoich skromnych pierwszych kroków w showbiznesie ponad piętnaście lat temu, Jashgawronsky Brothers pokonali długą drogę. Ze skromnego sierocińca w Erywaniu, przez Włochy, gdzie zapuścili artystyczne korzenie, aż po trasy w Europie, obu Amerykach i Japonię!

I choć po latach wciąż grają na instrumentach z odzysku – niewątpliwie nadrabiają braki budżetowe inteligencją i niebywałym poczuciem humoru, odporni na zepsucie zachodniego świata.

Od mioteł i wiaderek, przez tarki, papier toaletowy, aż po kosze na śmieci i mieszkające w nich odpadki. Muzyczne widowisko, w którym wynalazki domowej roboty poza wydawaniem dźwięków, nabierają jednocześnie surrealistycznego, komicznego sensu.

Nic nie powstaje, nic nie zostaje wyrzucone – wszystko ulega transformacji, a muzyka rozprzestrzenia się w naszych sercach, niczym tęczowa plama na wodzie (taka w wersji eko).

*) rezerwacja i odbiór darmowych wejściówek w GCOP COK „Perełka”, ul. Studzienna 6 (tel. 32 775 20 53) oraz bezpośrednio przed spektaklami

lip
22
niedz.
Ulicznicy @ Park Chopina
lip 22@12:00 – lip 23@20:00

Ulicznicy 2018tiwasobota, 12.00 – 15.00
Park Chopina – Alejka Forum (impreza towarzysząca)
A3Teatr – warsztaty kreatywne dla dzieci

Jak co roku, jako swoistą rozgrzewkę przed spektaklami dla dzieci proponujemy również warsztaty kreatywne! Podczas tej edycji warsztaty prowadzić będą zaproszone teatry, tym samym już od samego początku wprowadzając najmłodszych w swój czarodziejski świat.

Co tydzień w zupełnie innym stylu, ale równie porywająco – będzie więc lalkarsko, plastycznie, cyrkowo, magicznie!

30 czerwca 2018, sobota, 16.00
Park Chopina
A3Teatr – „Futerko z Obłoków”
spektakl dla dzieci

Marzyć. Każdy z nas wie co to znaczy, prawda? Bez względu na to, czy jesteś mrówką, wróblem, jednorożcem, albo małą dziewczynką lub chłopcem. A czy wiecie, kto jest bardzo dobry w marzeniach? Osiołek i Prosiaczek! Naprawdę.

Chętnie rozwieją wasze wątpliwości, czy warto marzyć i pokażą, jak bardzo marzenia są nam potrzebne. Podzielą się niezawodnymi receptami na prawdziwą przyjaźń, wzajemne zrozumienie i wspieranie w bardzo niecodziennych sytuacjach.

Osiołek i Prosiaczek. Tak, to właśnie oni nauczą nas marzyć i osiągać swoje pragnienia. A wszystko po to, by wywołać uśmiech na dziecięcych buziach. Przedstawienie dla młodych widzów, wykorzystujące lalki i wyobraźnię.

30 czerwca 2018, sobota, 21.30
Park Chopina
Muzikanty – „PETRONAUCI”
spektakl muzyczno-pirotechniczny (premiera)

Grupa odrobinę zagubionych dusz, w których nigdy nie przestała grać muzyka. W Instytucji, której jedynym celem jest zachować ciszę. Są też podróże kosmiczne, wydające dźwięki instalacje domowej roboty, niełatwa miłość i… drzwi.

Każdy dźwięk, zagrany na żywo przez pensjonariuszy, w jedynej tego typu miejscu, gdzie muzyka wyzwala prawdziwy ogień. Dużo ognia. Niemożebnie dużo ognia.

Trochę, jakby „Lot nad kukułczym gniazdem” wpadł niechcący na „Mad Maxa” pod czujnym okiem „Pomysłowego Dobromira” zaczytanego w „Farenheit 451”.

Ah, no tak. Istnieje spora szansa, że spadnie śnieg.

1 lipca 2018, niedziela, 18.00
Ruiny Teatru Victoria (Al. Przyjaźni)
Jashgawronsky Brothers – „PopBins” (Włochy)
show muzyczny (wejściówki*)

Od swoich skromnych pierwszych kroków w showbiznesie ponad piętnaście lat temu, Jashgawronsky Brothers pokonali długą drogę. Ze skromnego sierocińca w Erywaniu, przez Włochy, gdzie zapuścili artystyczne korzenie, aż po trasy w Europie, obu Amerykach i Japonię!

I choć po latach wciąż grają na instrumentach z odzysku – niewątpliwie nadrabiają braki budżetowe inteligencją i niebywałym poczuciem humoru, odporni na zepsucie zachodniego świata.

Od mioteł i wiaderek, przez tarki, papier toaletowy, aż po kosze na śmieci i mieszkające w nich odpadki. Muzyczne widowisko, w którym wynalazki domowej roboty poza wydawaniem dźwięków, nabierają jednocześnie surrealistycznego, komicznego sensu.

Nic nie powstaje, nic nie zostaje wyrzucone – wszystko ulega transformacji, a muzyka rozprzestrzenia się w naszych sercach, niczym tęczowa plama na wodzie (taka w wersji eko).

*) rezerwacja i odbiór darmowych wejściówek w GCOP COK „Perełka”, ul. Studzienna 6 (tel. 32 775 20 53) oraz bezpośrednio przed spektaklami

lip
28
sob.
Ulicznicy @ Park Chopina
lip 28@12:00 – lip 29@20:00

Ulicznicy 2018tiwasobota, 12.00 – 15.00
Park Chopina – Alejka Forum (impreza towarzysząca)
A3Teatr – warsztaty kreatywne dla dzieci

Jak co roku, jako swoistą rozgrzewkę przed spektaklami dla dzieci proponujemy również warsztaty kreatywne! Podczas tej edycji warsztaty prowadzić będą zaproszone teatry, tym samym już od samego początku wprowadzając najmłodszych w swój czarodziejski świat.

Co tydzień w zupełnie innym stylu, ale równie porywająco – będzie więc lalkarsko, plastycznie, cyrkowo, magicznie!

30 czerwca 2018, sobota, 16.00
Park Chopina
A3Teatr – „Futerko z Obłoków”
spektakl dla dzieci

Marzyć. Każdy z nas wie co to znaczy, prawda? Bez względu na to, czy jesteś mrówką, wróblem, jednorożcem, albo małą dziewczynką lub chłopcem. A czy wiecie, kto jest bardzo dobry w marzeniach? Osiołek i Prosiaczek! Naprawdę.

Chętnie rozwieją wasze wątpliwości, czy warto marzyć i pokażą, jak bardzo marzenia są nam potrzebne. Podzielą się niezawodnymi receptami na prawdziwą przyjaźń, wzajemne zrozumienie i wspieranie w bardzo niecodziennych sytuacjach.

Osiołek i Prosiaczek. Tak, to właśnie oni nauczą nas marzyć i osiągać swoje pragnienia. A wszystko po to, by wywołać uśmiech na dziecięcych buziach. Przedstawienie dla młodych widzów, wykorzystujące lalki i wyobraźnię.

30 czerwca 2018, sobota, 21.30
Park Chopina
Muzikanty – „PETRONAUCI”
spektakl muzyczno-pirotechniczny (premiera)

Grupa odrobinę zagubionych dusz, w których nigdy nie przestała grać muzyka. W Instytucji, której jedynym celem jest zachować ciszę. Są też podróże kosmiczne, wydające dźwięki instalacje domowej roboty, niełatwa miłość i… drzwi.

Każdy dźwięk, zagrany na żywo przez pensjonariuszy, w jedynej tego typu miejscu, gdzie muzyka wyzwala prawdziwy ogień. Dużo ognia. Niemożebnie dużo ognia.

Trochę, jakby „Lot nad kukułczym gniazdem” wpadł niechcący na „Mad Maxa” pod czujnym okiem „Pomysłowego Dobromira” zaczytanego w „Farenheit 451”.

Ah, no tak. Istnieje spora szansa, że spadnie śnieg.

1 lipca 2018, niedziela, 18.00
Ruiny Teatru Victoria (Al. Przyjaźni)
Jashgawronsky Brothers – „PopBins” (Włochy)
show muzyczny (wejściówki*)

Od swoich skromnych pierwszych kroków w showbiznesie ponad piętnaście lat temu, Jashgawronsky Brothers pokonali długą drogę. Ze skromnego sierocińca w Erywaniu, przez Włochy, gdzie zapuścili artystyczne korzenie, aż po trasy w Europie, obu Amerykach i Japonię!

I choć po latach wciąż grają na instrumentach z odzysku – niewątpliwie nadrabiają braki budżetowe inteligencją i niebywałym poczuciem humoru, odporni na zepsucie zachodniego świata.

Od mioteł i wiaderek, przez tarki, papier toaletowy, aż po kosze na śmieci i mieszkające w nich odpadki. Muzyczne widowisko, w którym wynalazki domowej roboty poza wydawaniem dźwięków, nabierają jednocześnie surrealistycznego, komicznego sensu.

Nic nie powstaje, nic nie zostaje wyrzucone – wszystko ulega transformacji, a muzyka rozprzestrzenia się w naszych sercach, niczym tęczowa plama na wodzie (taka w wersji eko).

*) rezerwacja i odbiór darmowych wejściówek w GCOP COK „Perełka”, ul. Studzienna 6 (tel. 32 775 20 53) oraz bezpośrednio przed spektaklami

lip
29
niedz.
Ulicznicy @ Park Chopina
lip 29@12:00 – lip 30@20:00

Ulicznicy 2018tiwasobota, 12.00 – 15.00
Park Chopina – Alejka Forum (impreza towarzysząca)
A3Teatr – warsztaty kreatywne dla dzieci

Jak co roku, jako swoistą rozgrzewkę przed spektaklami dla dzieci proponujemy również warsztaty kreatywne! Podczas tej edycji warsztaty prowadzić będą zaproszone teatry, tym samym już od samego początku wprowadzając najmłodszych w swój czarodziejski świat.

Co tydzień w zupełnie innym stylu, ale równie porywająco – będzie więc lalkarsko, plastycznie, cyrkowo, magicznie!

30 czerwca 2018, sobota, 16.00
Park Chopina
A3Teatr – „Futerko z Obłoków”
spektakl dla dzieci

Marzyć. Każdy z nas wie co to znaczy, prawda? Bez względu na to, czy jesteś mrówką, wróblem, jednorożcem, albo małą dziewczynką lub chłopcem. A czy wiecie, kto jest bardzo dobry w marzeniach? Osiołek i Prosiaczek! Naprawdę.

Chętnie rozwieją wasze wątpliwości, czy warto marzyć i pokażą, jak bardzo marzenia są nam potrzebne. Podzielą się niezawodnymi receptami na prawdziwą przyjaźń, wzajemne zrozumienie i wspieranie w bardzo niecodziennych sytuacjach.

Osiołek i Prosiaczek. Tak, to właśnie oni nauczą nas marzyć i osiągać swoje pragnienia. A wszystko po to, by wywołać uśmiech na dziecięcych buziach. Przedstawienie dla młodych widzów, wykorzystujące lalki i wyobraźnię.

30 czerwca 2018, sobota, 21.30
Park Chopina
Muzikanty – „PETRONAUCI”
spektakl muzyczno-pirotechniczny (premiera)

Grupa odrobinę zagubionych dusz, w których nigdy nie przestała grać muzyka. W Instytucji, której jedynym celem jest zachować ciszę. Są też podróże kosmiczne, wydające dźwięki instalacje domowej roboty, niełatwa miłość i… drzwi.

Każdy dźwięk, zagrany na żywo przez pensjonariuszy, w jedynej tego typu miejscu, gdzie muzyka wyzwala prawdziwy ogień. Dużo ognia. Niemożebnie dużo ognia.

Trochę, jakby „Lot nad kukułczym gniazdem” wpadł niechcący na „Mad Maxa” pod czujnym okiem „Pomysłowego Dobromira” zaczytanego w „Farenheit 451”.

Ah, no tak. Istnieje spora szansa, że spadnie śnieg.

1 lipca 2018, niedziela, 18.00
Ruiny Teatru Victoria (Al. Przyjaźni)
Jashgawronsky Brothers – „PopBins” (Włochy)
show muzyczny (wejściówki*)

Od swoich skromnych pierwszych kroków w showbiznesie ponad piętnaście lat temu, Jashgawronsky Brothers pokonali długą drogę. Ze skromnego sierocińca w Erywaniu, przez Włochy, gdzie zapuścili artystyczne korzenie, aż po trasy w Europie, obu Amerykach i Japonię!

I choć po latach wciąż grają na instrumentach z odzysku – niewątpliwie nadrabiają braki budżetowe inteligencją i niebywałym poczuciem humoru, odporni na zepsucie zachodniego świata.

Od mioteł i wiaderek, przez tarki, papier toaletowy, aż po kosze na śmieci i mieszkające w nich odpadki. Muzyczne widowisko, w którym wynalazki domowej roboty poza wydawaniem dźwięków, nabierają jednocześnie surrealistycznego, komicznego sensu.

Nic nie powstaje, nic nie zostaje wyrzucone – wszystko ulega transformacji, a muzyka rozprzestrzenia się w naszych sercach, niczym tęczowa plama na wodzie (taka w wersji eko).

*) rezerwacja i odbiór darmowych wejściówek w GCOP COK „Perełka”, ul. Studzienna 6 (tel. 32 775 20 53) oraz bezpośrednio przed spektaklami

lis
8
pt.
Kurs Pedagogiki Cyrku w Warszawie @ Ul. Brukowa 15b
lis 8@17:00 – lis 11@14:00
Kurs Pedagogiki Cyrku w Warszawie @ Ul. Brukowa 15b |  |  |

Na kursie poznasz metodykę prowadzenia zajęć, dowiesz się jak skutecznie uczyć innych, nabędziesz umiejętności cyrkowe: żonglerka, akrobatyka partnerska, ekwilibrystyka oraz zagrasz w wiele zabaw i gier integracyjnych, ruchowych i budujących więź w grupie.

mar
23
sob.
Ale cyrk! Szkolenie dla animatorów – przygotuj się na wakacje @ Budynek F (w siedzibie Multivisual)
mar 23 – mar 24 całodniowy
Ale cyrk! Szkolenie dla animatorów - przygotuj się na wakacje @ Budynek F (w siedzibie Multivisual) | Warszawa | Mazowieckie | Polska

 

Kilka słów od organizatora jakim jest Podrzuć.to:

Chcesz dowiedzieć się jak użyć hula hoopa na tysiąc sposobów?
Pragniesz rozszerzyć swoją bazę zabaw przed sezonem wakacyjnym?
Szukasz atrakcji którymi wyróżnisz się na tle konkurencji?

🎪 Zapraszamy na szkolenie animacyjne ALE CYRK!

Kogo? Animatorów i animatorki chcących poznać nowe zabawy i gry animacyjne, które świetnie nadadzą się na zbliżający się sezon plenerowy i wakacyjny.

PLAN SZKOLENIA

SOBOTA 23 MARCA

Gry i zabawy cyrkowe (z użyciem chustek, talerzyków, woreczków, liny, piłek i obręczy)

Kreatywne hula hoop

Modelowanie balonów z gościem specjalnym Budką Kuglarską!

NIEDZIELA 24 MARCA

Gry i zabawy – kontynuacja!

Hula hoop – machine building

Talerzyki ekwilibrystyczne

Zabawy żonglerskie (z użyciem chustek, piłek, obręczy i woreczków)

OSOBY PROWADZĄCE

Miłosz Budka

czyli Budka Kuglarska zaczął swoją przygodę z cyrkiem jako hobby w wieku 16 lat w Lublinie. Szybko jednak odkrył magię cyrkowych pokazów i zdecydował, że stanął się one jego życiem. Rozpoczął treningi w lokalnych parkach, doskonaląc swoje umiejętności w żonglowaniu, akrobacjach i sztuce klaunady.

Zafascynowany atmosferą spontaniczności i bezpośredniego kontaktu z publicznością, Budka przeniósł się na ulice Polski, gdzie zdobył uznanie swoją charyzmą i entuzjazmem. Dziś, mimo że zaczynał od cyrkowego hobby, Budka Kuglarska kontynuuje swoją artystyczną podróż, oczarowując nowe miejsca i zachwycając widzów swoim niepowtarzalnym talentem.

https://budkakuglarska.com/

Dominika Knap

to animatorka kultury i filolożka polskiego języka migowego. Jej pasją i pracą jest cyrk. Od ponad 10 lat zdobywa doświadczenie cyrkowe w Polsce i za granicą.

Prowadzi warsztaty dla wszystkich grupach wiekowych oraz osób z niepełnosprawnościami. Dotychczas współpracowała z Urzędem Miasta Lublin, Zakładem Karny w Chełmie, Centrum Kultury w Lublinie czy Lubelską Szkołą Realną. Popularyzatorka wiedzy o pedagogice cyrku podczas konferencji naukowych i zjazdów branżowych. Występowała m.in. podczas XII Ogólnopolskiej Giełdy Projektów – Narodowe Centrum Kultury, Międzynarodowego Kongresu Edukacji Nieformalnej, konferencji Animacja kultury w teorii i praktyce – Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie oraz przeprowadziła wiele szkoleń i kursów. Współtwórczyni licznych wydarzeń branżowych, m.in. Kursor Cyrkowy w Warszawie czy CYRKx podczas Carnavalu Sztukmistrzów. Autorka materiałów edukacyjnych „Karty cyrkowych opowieści” oraz laureatka projektów stypendialnych – Cyrk da się zamigać!, Inspirator, CyrkON.

Współzałożycielka i członkini lubelskiej Fundacji Ośmiornice Kreatywności i Fundacji Sieć Pedagogiki Cyrku, twórczyni Fundacji Inside Out. Działaczka w Polskim Forum Młodego Cyrku.

Laureatka nagrody Żurawie – Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne 2022 w kategorii Animacja Kultury. Prywatnie miłośniczka jazdy na rowerze i wędrówek po górach.

Wiktoria Witenberg

hobbystycznie uprawia cyrk od 10 lat. Zaś od 2018 roku pedagogika cyrku jest elementem jej pracy zawodowej. Zaczynała od hula hoop, a skończyła na uczeniu innych wielu różnych dziedzin cyrkowych.

Od 3 lat prowadzi firmę cyrkową Podrzuć.to, której założenie trwało 6 tygodni – od pierwszego pomysłu do premiery sklepu. Jest również współzałożycielką Sieci Pedagogiki Cyrku, organizatorką Kursu Pedagogiki Cyrku w 2019 roku, trenerką cyrkową w teamie Odskoczni (Fundacji Pracowni Inspiracji Społecznych).

Wg niej dzień bez kubka herbaty jest dniem straconym. Studia: Zarządzanie i Przywództwo oraz Filologia Polskiego Języka Migowego. Kocha zmiany, ma tysiąc pomysłów na minutę, z czego większości z nich zapomina, a te które uda się jej zapamiętać – realizuje. Od niedawna mejkerka w przestrzeni kreatywnej FabLab.

Więcej informacji: https://podrzuc.to/szkolenieanimacyjne?fbclid=IwAR2AEBRF5zvD-3op1ieTtmUQbJmd6T6BSOTXkPHqi1oeC-DhxBpJu4LqTLs