Kalendarz

lis
6
śr.
Kurs Pedagogiki Cyrku z elementami animacji czasu wolnego @ Łódź, Carnival
lis 6 – lis 11 całodniowy

KURS PEDAGOGIKI CYRKU
z elementami animacji czasu wolnego

7-11 LISTOPADA, ŁÓDŹ

Organizator: Fundacja Miasto Projekt,
jednostka wykonawcza: Carnival, Otwarta Przestrzeń

Zapraszamy pedagogów, nauczycieli, pasjonatów sztuki cyrkowej oraz wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kursie pedagoga cyrkowego .

O kursie:

Dla kogo:

-osoby prowadzące warsztaty dla dzieci
– pasjonaci, artyści i pedagodzy cyrku
– pedagodzy i studenci pedagogiki
– pracownicy lub przyszli pracownicy domów kultury, świetlic środowiskowych i innych jednostek pracujących z dziećmi, młodzieżą
– osoby działające w organizacjach pozarządowych zajmujących się edukacją pozaformalną, pedagogiką zabawy
– animatorzy czasu wolnego

Czego się dowiesz?

– gry i zabawy dla grup dzieci i młodzieży w różnym wieku ( gry integracyjne, ruchowe, teambuidingowe, budujące zaufanie, icebreakery, energizery)
– umiejętności cyrkowe ( żonglerka, ekwilibrystyka, magia i iluzja, pantomima
– metodyka prowadzenia zajęć, przykłady dobrych praktyk i sposoby rozwiązywania problemów
– dowiesz się jak skutecznie uczyć innych, na co zwracać uwagę i jak korygować błędy
– zabawy, sztuczki i triki przydatne w pracy i w życiu prywatnym

Jak wygląda kurs:

Kurs pedagogiki cyrku z elementami animacji czasu wolnego
› 4 godziny akrobatyki ( podstawy akrobatyki partnerskiej, piramidki, gry i zabawy)
› 5 godzin żonglerki ( piłki, maczugi, obręcze, chustki, diabolo, talerzyki)
› 5 godzin ekwilibrystyki ( szczudła, rolabola – równoważnia, monocykl, slackline-taśma do chodzenia)
› 4 godziny magii i iluzji ( sztuczki z przedmiotami codziennego użytku, gagi sceniczne)
› 2 godziny gier i zabaw integracyjnych i innych
› 3 godziny animacji czasu wolnego ( metodyka pracy animatora, praca z mikrofonem, gry i zabawy dla różnych grup)
› 3 godziny metodyki pracy z dziećmi i młodzieżą ( dobre praktyki, rozwiązywanie problemów)

Dodatkowo można też wziąć udział w module Klownada i Pantomima

› 4h klownady ( budowanie postaci, gagi sceniczne)
› 4h pantomimy ( podstawowe ćwiczenia, zadania pantomimiczne, praca z ciałem i mimiką)

dokładny grafik kursu w przygotowaniu

To także:

› 5 dni spędzonych w gronie niesamowitych ludzi
› Kabaret cyrku współczesnego
› Sala do ćwiczeń i sprzęt
› Materiały dla uczestników kursu

[color=orange]Certyfikat:[/color]

Po przeprowadzonych warsztatach, każdy uczestnik kursu otrzyma certyfikat pedagoga cyrku, uznawany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego . Certyfikat będzie wymieniał liczbę godzin kursu oraz dziedziny cyrkowe, z jakich były przeprowadzone warsztaty .

Miejsce kursu :
Łódź, Carnival, Otwatra Przestrzeń Cyrkowa, ul. Siewna 15, w: Fabryka Vera 4 piętro.

Koszt kursu ( wersja podstawowa):

(akrobatyka, ekwilibrystyka, metodyka, animacja czasu wolnego, magia i iluzja, gry integracyjne, żonglerka)

Do 20 października
– 300zł/350 z noclegiem

Po 20 października – 350/400zł z noclegiem

Koszt modułu klownada i pantomima
Do 20 października 150zł
Po 20 października 170zł

Podczas kursu możliwe jest również wykupienie posiłków ( kuchnia wegetariańska) w cenie 15 zł/ posiłek.

Bonus: zakup obiadów od piątku do poniedziałku ( 4 obiady) – 50zł

Zgłoszenia oraz pytania na adres:
zuzanna.jarmakowska@gmail.com lub 607450171.

Wpłaty prosimy przesyłać na numer konta:
Fundacja Miasto Projekt
Multibak
10 1140 2017 0000 4802 1071 7900

informacja o instruktorach:

Justyna Kozulska-Biesiada- ( akrobatyka, organizator kursu, gry i zabawy integracyjne)

Akrobatka powietrzna i naziemna. Żonglerka i doświadczony pedagog cyrku. Od 2003 roku zajmuję się różnymi sztukami cyrkowymi.Ukończyłam kurs pedagogiki cyrku (Dyplom Ministerstwa Edukacji).Moja fascynacja zaczęła się od tańca z ogniem. Następnie nauczyłam się żonglować. Jeżdżę na monocyklu,od 2008 roku moją największą pasją jest chusta wertykalna. Akrobatyka w powietrzu, kiedy to na wysokości 6 metrów tańczę z chustą. Daje mi to dużo siły, pewności siebie i radości z przestrzeni, którą odkrywamz każdym ruchem.Z grupą Arta Foc oraz ze Studenckim Kołem Żonglerskim w Toruniu organizowaliśmy w latach 2006-2009: Międzynarodowy Festiwal Kuglarski ALTERGRAWITACJA, ALTERGRAWITACJA VARIETE KABARET CYRKOWY, Toruńskie Dni Sztuk Cyrkowych i wiele innych warsztatów i pokazów.Byłam Stypendystką Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, stypendium artystyczne lipiec- grudzień 2009.Byłam też Stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendium z budżetu, upowszechnianie kultury, styczeń- czerwiec 2011.Od 2009 jestem Prezesem Fundacji Miasto Projekt. Organizuję wymiany młodzieży w ramach programu Młodzież w Działaniu, wpsółpracuję z wolontariuszami i koordynuję projekty realizowane przez Fundację. Cały czas szkolę się w pracy z młodzieżą. Uczestniczyłam między innymi w projektach wymiany młodzieży w Polsce i za granicą jako koordynator i instruktor. W lutym 2013 ukończyłam Long Time Training Course- Urabn Youth- organizowany przez Narodową Agencję Francuską i Węgierską dotyczący pracy z młodzieżą, trudną młodzieżą, streetworkingiem i włączaniem młodzieży z mniejszymi szansami.

Mateusz Kownacki- żonglerka

Żongler, mim, aktor. Pedagog cyrkowy z wieloletnim doświadczeniem. Zajmuje się żonglerką od 2004 r. Specjalista w żonglowaniu piłkami, maczugami, obręczami; znawca contact jugglingu, diabolo oraz żonglerki partnerskiej i grupowej.Szkolił się u jednych z najlepszych żonglerów na świecie, m.in. Stefan Sing, Matthias Romir, Emilliano Allesi, Sean Gandini. Brał udział w licznych pokazach w Polsce (Toruń, Łódź, Bydgoszcz, Warszawa), Europie (Bruksela) oraz Azji Mniejszej (UAE).Współorganizator czterech edycji Międzynarodowego Festiwalu Kuglarskiego Altergrawitacja oraz kilku artystycznych Variete.Współpracował z licznymi placówkami kulturowymi (m.in. Dom Muz, Młodzieżowy Dom Kultury, Centrum Kultury Zamek Krzyżacki). Instruktor podczas tygodniowego międzynarodowego projektu cyrkowego ”INTheatERCULTURArtL” w Łodzi oraz podczas licznych jednodniowych imprez organizowanych na terenie całej Polski. Cyklicznie prowadził warsztaty kuglarskie dla dzieci i młodzieży w toruńskim Domu Muz. Skończył kurs pedagogiki cyrku dziecięcego w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu.Aktywny twórca toruńskiej przestrzeni kuglarskiej – organizator spotkań i treningów żonglerskich.Uczestnik intensywnego kursu pantomimy w Teatrze na Woli w Warszawie.Intersuje się tańcem współczesnym, pantomimą oraz tai chi.Absolwent astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Rafał Mikołajewski- Jestem pedagogiem, instruktorem teatralnym, animatorem kultury, żonglerem, szczudlarzem, aktorem. Organizuję otwarte spotkania żonglerskie w Łodzi. Od 2005 roku prowadzę działania edukacji cyrkowej i teatralnej na terenie całej Polski.Warsztaty jakie proponuję są oryginalną formą twórczej aktywności oraz nowatorską metodą ćwiczeń i zajęć ruchowych. Podczas warsztatów uczestnicy odszukująi rozwijają swoje indywidualne talenty, nabywają umiejętności pracy w grupie, podejmowania wspólnych decyzji, brania odpowiedzialności za siebie i innych. Uczą się różnych sposobów wyrażania swoich uczuć i emocji, nabywają nowych zdolności manualnych. Zajęcia odbywają się w atmosferze wspólnej kreatywnej zabawy. Celem działalności jest propagowanie kultury i sztuki, rozwijanie zdolności manualnychi ruchowych, pogłębianie wyobraźni twórczej, wykorzystanie nietypowych form relaksui koncentracji, organizacja czasu wolnego.Zajęcia to nauka podstaw aktorstwa, żonglerki, akrobatyki, gimnastyki, pantomimy, klaunady. Zabawy cyrkowe rozwijają sprawność ogólną, koordynację ruchową, wyobraźnię, wdrażają do systematyczności. Uczestnicy zajęć zyskują większą pewność siebie i motywację do dalszego samodoskonalenia. Żonglowanie uaktywniai synchronizuje obie półkule mózgowe, przez co wpływa na poprawę wyników w nauce.

Marcin Połoniewicz aka Pan Ząbek-magia i iluzja- informacje niebawem

Joanna Sakowicz- klownada -[/b] informacje niebawem

[b]Bartłomiej Ostapczuk- pantomima

(ur. 1977 w Warszawie) – polski aktor-mim, choreograf, autor scenariuszy i reżyserii przedstawień teatru pantomimy. Pomysłodawca i założyciel Teatru Pantomimy Mimo, Warszawskiego Centrum Pantomimy w Teatrze Na Woli. Współzałożyciel Fundacji Centrum Pantomimy. Autor choreografii i ruchu scenicznego przedstawień w teatrach dramatycznych.Bartłomiej Ostapczuk w latach 1998-2001 był aktorem Warszawskiego Teatru Pantomimy oraz Studia Mimów pod dyrekcją Stefana Niedziałkowskiego. Od 2005 r. jest dyrektorem artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu odbywającego się w Teatrze Na Woli w Warszawie. W ciągu ostatnich lat festiwal stał się jednym z najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie. Na łamach pisma „American Theatre Magazine” został uznany za jedno z głównych wydarzeń w Europie w kategorii sztuki mimu i teatru ciała.Bartłomiej Ostapczuk występował jako aktor amerykańskiego teatru pantomimy „Alithea Mime Theatre”. Był stypendystą „The School for Mime Theatre” w USA w latach 2001, 2003-2004.Występuje gościnnie na scenach warszawskich teatrów min. Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Och-Teatru, Teatru Na Woli, Teatru Powszechnego, Teatru Królewskiego w Wilanowie w spektaklach reżyserowanych między innymi przez: Krzysztofa Warlikowskiego, Mariusza Trelińskiego, Mikołaja Grabowskiego, Tomasza Koninęi Achima Freyera.Bartłomiej Ostapczuk jest również laureatem różnych nagród festiwali teatralnych. Jest wykładowcą teatru pantomimy w ramach projektu Mazowieckiego Centrum Kulturyi Sztuki-Inspiracje (od 2004 r.) oraz współtwórcą projektów i produkcji artystycznych w zakresie teatru pantomimy oraz teatru ruchu. Od 2005 r. prowadzi w Warszawie studio teatru Pantomimy, którego siedzibą jest warszawski Teatr Na Woli.Występował na scenach teatralnych Japonii, Portoryko, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Chin, Litwy, Rosji, Francji, Izraela, Korei Płd.

Łukasz Wójcik ( Wujo) ze Szczecina – animator czasu wolnego, załozyciel i kierownik firmy 4seasons www.4seasons.szczecin.pl

Marek Zagalski – ekwilibrystyka – informacje niebawem

Artur Perskawiec- akrobatyka
Akrobata, kaskader, żongler, slackliner i pedagog cyrkowy; Ukończył szkołę Kaskaderów; Mistrz juniorów w Judo;Od 7 lat zajmuje się sztukami cyrkowymi i coachingiem. Prowadzi warsztaty z dziećmi i dorosłymi. Uczestnik projektów teatralnych i cyrkowych w kraju i za granicą. Ukończył kurs pedagogiki cyrku. Interesuje się również NLP.

lis
6
czw.
KURS PEDAGOGIKI CYRKU @ Carnival Otwarta Przestrzeń, Łódź
lis 6 – lis 11 całodniowy
KURS PEDAGOGIKI CYRKU @ Carnival Otwarta Przestrzeń, Łódź | Łódź | Województwo łódzkie | Polska

7-11 LISTOPADA, ŁÓDŹ
Organizator: Fundacja Miasto Projekt,
jednostka wykonawcza: Carnival, Otwarta Przestrzeń
Już po raz trzeci zapraszamy pedagogów, nauczycieli, pasjonatów sztuki cyrkowej oraz wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kursie pedagoga cyrkowego.

Czego się dowiesz?

– gry i zabawy dla grup dzieci i młodzieży w różnym wieku:
gry integracyjne, ruchowe, teambuidingowe, budujące zaufanie, icebreakery, energizery.
– umiejętności cyrkowe ( żonglerka, ekwilibrystyka, magia i iluzja, pantomima
– metodyka prowadzenia zajęć, przykłady dobrych praktyk i sposoby rozwiązywania problemów
– dowiesz się jak skutecznie uczyć innych, na co zwracać uwagę i jak korygować błędy
– zabawy, sztuczki i triki przydatne w pracy i w życiu prywatnym

Jak wygląda kurs:

– 4 godziny akrobatyki ( podstawy akrobatyki partnerskiej, piramidki, gry i zabawy)
– 5 godzin żonglerki ( piłki, maczugi, obręcze, chustki, diabolo, talerzyki)
– 5 godzin ekwilibrystyki ( szczudła, rolabola – równoważnia, monocykl, slackline-taśma do chodzenia)
– 4 godziny magii i iluzji ( sztuczki z przedmiotami codziennego użytku, gagi sceniczne)
– 2 godziny gier i zabaw integracyjnych i innych
– 3 godziny animacji czasu wolnego ( metodyka pracy animatora, praca z mikrofonem, gry i zabawy dla różnych grup)
– 3 godziny metodyki pracy z dziećmi i młodzieżą ( dobre praktyki, rozwiązywanie problemów)

Dodatkowo można też wziąć udział w module Klownada i Pantomima

– 4h klownady ( budowanie postaci, gagi sceniczne)
– 4h pantomimy ( podstawowe ćwiczenia, zadania pantomimiczne, praca z ciałem i mimiką)

To także:

– 5 dni spędzonych w gronie niesamowitych ludzi
– Kabaret cyrku współczesnego
– Sala do ćwiczeń i sprzęt
– Materiały dla uczestników kursu

Certyfikat:

Po przeprowadzonych warsztatach, każdy uczestnik kursu otrzyma certyfikat pedagoga cyrku, uznawany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego . Certyfikat będzie wymieniał liczbę godzin kursu oraz dziedziny cyrkowe, z jakich były przeprowadzone warsztaty .

Miejsce kursu :
Łódź, Carnival, Otwatra Przestrzeń Cyrkowa, ul. Siewna 15, w: Fabryka Vera 4 piętro.

Zgłoszenia oraz pytania na adres:
zuzanna.jarmakowska@gmail.com lub 607450171.

O zakwalifikowaniu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.

lut
13
pt.
Cyrkologia- Międzynarodowy Konwent Pedagogiki Cyrku @ Łódź
lut 13@08:00 – lut 15@19:30
Cyrkologia- Międzynarodowy Konwent Pedagogiki Cyrku @ Łódź

Carnival Otwarta Przestrzeń Cyrkowa w Łodzi, pragnie zaprosić na Cyrkologię – Międzynarodowy Konwent Pedagogiki Cyrku.
Podczas 3 dni konwentu będą miały miejsce warsztaty rozwijające umiejętności praktyczne, wykłady teoretyczne, dyskusje oraz prezentacje, a także kabaret. Będzie również okazja do poznania pracy social circus prezentowanego przez Cirque du Monde -Social Circus Program of Cirque du Soleil.
Wydarzenie ma charakter niekomercyjny, na pokrycie kosztów organizacji imprezy pobierane są opłaty od uczestników

Do 31 stycznia ( po terminie, opłata za konwent wzrośnie)

Zapisy na wydarzenie przyjmowane są za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie Cyrkologii w zakładce Rejestracja.

kwi
15
śr.
KURS PEDAGOGIKI CYRKU, Carnival Otwarta Przestrzeń Cyrkowa @ Carnival Otwarta Przestrzeń Cyrkowa
kwi 15 – kwi 18 całodniowy
KURS PEDAGOGIKI CYRKU, Carnival Otwarta Przestrzeń Cyrkowa @ Carnival Otwarta Przestrzeń Cyrkowa

Czego się dowiesz?
– gry i zabawy dla grup dzieci i młodzieży w różnym wieku:
gry integracyjne, ruchowe, teambuildingowe, budujące zaufanie, icebreakery, energizery.
– umiejętności cyrkowe ( żonglerka, ekwilibrystyka, magia i iluzja, pantomima
– metodyka prowadzenia zajęć, przykłady dobrych praktyk i sposoby rozwiązywania problemów.
– dowiesz się jak skutecznie uczyć innych, na co zwracać uwagę i jak korygować błędy.
– zabawy, sztuczki i triki przydatne w pracy i w życiu prywatnym.

Jak wygląda kurs pedagogiki cyrku z elementami animacji czasu wolnego:
› 4 godziny akrobatyki ( podstawy akrobatyki partnerskiej, piramidki, gry
i zabawy)
› 5 godzin żonglerki ( piłki, maczugi, obręcze, chustki, diabolo, talerzyki)
› 5 godzin ekwilibrystyki ( szczudła, rolabola – równoważnia, monocykl, slackline-taśma do chodzenia)
› 4 godziny magii i iluzji ( sztuczki z przedmiotami codziennego użytku, gagi sceniczne)
› 2 godziny gier i zabaw integracyjnych i innych
› 3 godziny animacji czasu wolnego ( metodyka pracy animatora, praca z mikrofonem, gry i zabawy dla różnych grup)
› 3 godziny metodyki pracy z dziećmi i młodzieżą ( dobre praktyki, rozwiązywanie problemów)

Dodatkowo można też wziąć udział w module Klownada i Pantomima
› 4h klownady ( budowanie postaci, gagi sceniczne)
› 4h pantomimy ( podstawowe ćwiczenia, zadania pantomimiczne, praca z ciałem i mimiką)

To także:
› 5 dni spędzonych w gronie niesamowitych ludzi
› Kabaret cyrku współczesnego
› Sala do ćwiczeń i sprzęt
› Materiały dla uczestników kursu

Certyfikat:
Po przeprowadzonych warsztatach, każdy uczestnik kursu otrzyma certyfikat pedagoga cyrku, uznawany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego . Certyfikat będzie wymieniał liczbę godzin kursu oraz dziedziny cyrkowe, z jakich były przeprowadzone warsztaty .
Warunkiem otrzymania certyfikatu jest czynne uczestnictwo w min. 80% zajęć przewidzianych w grafiku.

Miejsce kursu:
Łódź, Carnival, Otwatra Przestrzeń Cyrkowa, ul. Siewna 15, w: Fabryka Vera 4 piętro.

Inwestycja:
Wpłaty do 5 kwietnia:
350zł moduł podstawowy
200zł moduł dodatkowy :klownada + pantomima
130zł za 1 dzień klownady lub pantomimy

Wpłaty do 5 kwietnia:
400zł moduł podstawowy
250zł moduł dodatkowy :klownada + pantomima
180zł za 1 dzień warsztatowy klownady lub pantomimy

Nocleg:
moduł podstawowy : 50 zł
Moduł podstawowy + moduł dodatkowy :50zł
Kurs clownady i pantomimy: 10zł/noc

Zgłoszenia oraz pytania na adres:
zuzanna.jarmakowska@gmail.com lub 607450171
O zakwalifikowaniu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.

maj
30
pon.
Zakręć ze Spin me – poi
maj 30@16:00 – 18:00
Zakręć ze Spin me - poi @  |  |  |

Zapraszamy na kolejny cykl treningów ze Spin me!

Tym razem poza luźnym treningiem proponujemy warsztaty z poiek.
Łukasz nauczy Was jak kręcić i izolować, a całość okrasi wiedzą teoretyczną.

Zajęcia kosztują 10 zł.

Masz pytania – pisz śmiało! 🙂

Po wejściu do budynku kierujcie się od razu na lewo i do końca korytarza – jesteśmy za złotą kratą 😉
kontakt do nas (na wypadek gdyby ktoś nie mógł trafić/krata była zamknięta): Łukasz – 604 507 348, Kinia – 794 339 942

sty
26
czw.
Zimowisko Kuglarskie w Ostródzie @ Ostróda
sty 26 – sty 29 całodniowy

14718779_1248493798504676_8567508632812334941_n

Organizatorzy słynnego Festiwalu Ognia i Kuglarstwa w Ostródzie zapraszają na zimowy zlot kuglarzy. Zapraszamy wszystkich entuzjastów sztuki kuglarskiej, cyrkowej, ulicznej, alterantywnych sportów i rekreacji. Planowany jest wysoki poziom warsztatów oraz atrakcje dla uczestników.

  • 6 godzin dziennie warsztatów kuglarskich
  • open stage
  • fire open space
  • hala treningowa 24h
  • wygodna sala noclegowa

-na edycję zimową nie trzeba się rejestrować
-zimowisko odbywa się na innym obiekcie niż letnia ostróda
-nie będzie sprzedaży koszulek
-Osoby niepełnoletnie OBOWIĄZKOWO muszą przygotować pozwolenie na uczestnictwo w imprezie podpisane przez prawnego opiekuna.

A co nam na dzień dzisiejszy wiadomo o Zimowisku?

W trakcie jego trwania będą istnieć 4 Domy Kuglarskie !

Smutno? Szaro? Brakuje Ci śniegu? Nie w Ostródzie!*

Po raz pierwszy mamy zaszczyt zaprosić Was na zimową edycję naszego Festiwalu! Oprócz standardowego pompowania skilla o kilotony na godzinę, przemiłego, ciepłego towarzystwa rodzimych kuglarzy oraz uroku Mazur w samym środku zimy, postanowiliśmy wspomóc integrację wewnątrzśrodowiskową. W jaki sposób, pytacie?

Już tłumaczymy: przy rejestracji na Festiwal każdy uczestnik zostanie przydzielony przez losowanie do jednego z czterech domów. Dzięki temu powstaną drużyny, które będą dzieliły dormitorium** i w razie Igrzysk czy podobnych atrakcji będą działały wspólnie. Swoistym punktem kulminacyjnym imprezy będzie sobotni Open Stage, na którym każda grupa zrealizuje pod wodzą prefekta przygotowany wspólnie występ. To jak wysoki/niski będzie jego poziom artystyczny, jak rozbawicie publikę lub jak mocno wryjecie się w jej pamięć, zostawiając w jej psychice na resztę życia jątrzące się rany, zależy tylko i wyłącznie od Was i Waszej fantazji.
Oczywiście nie będziemy uniemożliwiać Wam spędzania czasu ze znajomymi, z którymi przyjechaliście do Ostródy – bez paniki, nie będzie żadnej separacji. Chcemy po prostu, żebyście mieli szansę poznać się lepiej z ludźmi, z którymi przedtem znaliście się tylko z widzenia. Dobra zabawa gwarantowana (oraz +5000 do znajomych na Fejsie)!

*Nawet, jeśli nie będzie śniegu, przewidujemy konkurs na najpiękniejszego bałwana z błota lub na grupowe obrzucanie się błotem (słownym).
** Klasę, w której będziecie spać na podłodze, więc pamiętajcie o śpiworach i karimatach. Nie oczekujcie łoża z baldachimem.

A warsztaty poprowadzą dla Was:

Sebastian Frodyma

-taniec eksperymentalny
-izolacje obręczą wraz z multihoop
-contact juggling 
-izolacje poi

15740824_1329893490364706_8322460535171098152_nSebastian Frodyma – performer, artysta sceniczny i rzemieślnik kuglarski. Brał udział w pochodzie Otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury oraz w spektaklu zamknięcia jako jeden z głównych performerów. Asystent reżysera podczas performance „Mosty” 2015. Finalista konkursu „Cyrkulacje” 2015.
Aktor teatru ruchu, wyspecjalizowany w dramie i pantomimie, występujący w roli tytułowego bohatera spektaklu „Historia Benjamina Bilse’go”. Wystąpił na Galach Kuglarskich podczas festiwali: Slot Fest, Gdyński Weekend Kuglarski, Kuglarskie Oblężenie Nidzickiego Zamku, Ogólnopolskiego Festiwalu Ognia i Kuglarstwa, Pirania, Pyrkon.
Współtwórca choreografii dla spektakli ogniowo-kuglarskich w Polsce oraz dla Teatru Avatar. Uczestnik spektakli ogniowych dla kolektywu Synergy Art. Współtwórca spektaklu ogniowego „Ex machina” i Fire Gali podczas festiwalu „Żelka”.

Mateusz Stiwen Kownacki, zdobywca dwóch pierwszych miejsc na zeszłorocznych Cyrkulacjach w Lublinie, aby krzewić ogień żonglerski w naszych młodych sercach.
Poprowadzi dla nas dwa blocki dla średnio zaawansowanych zonglerów oraz jeden blok dla zaawansowanych. Cieszymy się niepomiernie!15135865_1285778314776224_8131730469368766306_n

fot. Jakub Borkowski
Mateusz Kownacki – Żongler. Przez wiele lat zawiązany z Grupą Carnival z Łodzi. Reżyser trzech spektakl utrzymanych w nurcie nowego cyrku („Les Lunettes”, „Out of the circus”, „9.81”). Ma za sobą liczne warsztaty m.in z: Sean Gandini, Jay Giligan, Wes Peden, Benjamin Richter, Matthias Romir. Obecnie występuje w duecie „Bracia Brwi” oraz wraz z Kolektywem LŁ.”

 

14992081_1274486922572030_8745107727795149987_nKamil “Cyrik” Balmas – golfiarz z wyglądu, poikarz esteta, dj wieczorową porą.

Prostuje płaszczyzny, nastawia loopy, ugniata atomowe hybrydy, piłuje na kolanach toroidalne flowersy i udowadnia, że i ty to potrafisz!
Promotor nowego cyrku od 2005 roku, specjalizujący się w POI. W tym czasie prowadził bardzo dużą ilość warsztatów tak w kraju jak za granicą (m.in. festiwal ognia w Ostródzie, Ostróda Żonglerska, Kuglart Fest, Festiwal Szutk Kuglarskich w Iłży, Slot Art. O wschodzie, FROG Gdynia, European Juggling C
onvention, F-S con). Inicjator wielu inicjatyw edukacyjnych z poi na terenie całego kraju. Solowo oraz z grupą zdobywał nagrody na licznych konkursach krajowych ( m.in. Fire and Drums Gliwice, FROG Gdynia, Festiwal Szutk Kuglarskich w Iłży, Carnaval Sztukmistrzów, Slot Art. O wschodzie ).

 

 

Więcej informacji będziemy wrzucać na bieżąco. Na pewno pojawimy się liczną ekipą. Do zobaczenia na miejscu!

sie
15
wt.
Ogólnopolski Festiwal Ognia i Kuglarstwa w Ostródzie @ Ostróda
sie 15 – sie 20 całodniowy
Największy i najbardziej spektakularny festiwal poświęcony sztuce fireshow w Polsce odbędzie się i w tym roku. Planowana na drugą połowę sierpnia impreza jest obok EJC obowiązkowym elementem wakacji każdego kuglarza. OFOiK, czyli Ogólnopolski Festiwal Ognia i Kuglarstwa trafia do kalendarza 2017 pomiedzy 15 a 20 sierpnia.
Festiwal składa się z 4 dni warsztatów podczas których uczestnicy uczą się sztuki występowania w fireshow, oraz równocześnie pracują nad zbiorowym pokazem. Ten pokaz na koniec zostanie zaprezentowany jako wielki finał festiwalu w wysokobudżetowej, pompatycznej oprawie przed liczną publicznością.
Gorąco zapraszamy. Sami już sobie termin zarezerwowaliśmy, więc do zobaczenia w Ostródzie!
Zobacz zdjęcia z poprzednich edycji:
https://www.facebook.com/festiwalognia/?fref=ts